Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
Avangard Omsk
5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 08.09.2013, 12:00 • Omsk-Arena, Omsk (kapacita 10300 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek neděle a u dalších online přenosů na počtenou! (14:20:32)

Nejvíce času na ledě: Denis Kuljaš 22:55 – Jonas Holos 22:59

Branky a nahrávky: 13. Popov, 28. Záborský (Kuljaš), 34. Perežogin, 36. S. Kosticyn (Perežogin), 58. Blaťák (Kazionov, Kvaša) – 28. But (Holos, Kronwall), 59. Černikov (Kručinin). Rozhodčí: Gašilov, Zacharov – Sivov, Sazonov. Diváci: 7370.

Hráči Avangardu si ve třetí třetině už pohlídali tříbrankový náskok, zabezpečenou obranou si tak dokráčeli ke své letošní prví výhře, protože v pátek podlehli doma ostudným způsobem Petrohradu (1:5).

V 58. minutě navíc ještě navýšil skóre na 5:1 český obránce Miroslav Blaťák, který využil skvělé přihrávky Denise Kazionova. Chvilku na to se ale mohli radovat také hosté, když si volného puku před Lassilou jako první všiml Alexander Černikov.

Jaroslavl tak i ve svém druhém vystoupení v letošním ročníku prohrála (v pátek Lokomotiv prohrál 1:2 v Chanty Mansijsku) a do nové sezóny tak nevkročila zrovna nejlépe. Další možnost bude mít Lokomotiv v úterý, kdy hraje v Astaně.

59:20
    Ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici míří Stephen Dixon.

59:02
    Ivanov byl příliš pomalý na to, aby mohl nějak ohrozit Sanfordovu branku.

58:28
    Romancevova střela je sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Lassilou.

58:09
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Ještě se nám mění skóre, hosté se prosadili po velmi rychlé akci. ALEXANDER ČERNIKOV si jako první všiml volného kotouče před Lassilou a jednoduše si připisuje alespoň branku do svých statistik! Asistence: Alexej Kručinin.

57:47
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí stvrzují svou výhru přidáním páté branky v zápase! Kazionov úžasnou přihrávkou vybídl k zakončení MIROSLAVA BLAŤÁKA, kterému stačilo nastavit hokejku, aby puk nasměroval do branky! Asistence: Denis Kazionov a Oleg Kvaša.

57:38
    Ullstrom je na ledě, hosté hrají v plném počtu, do konec zápasu zbývá něco málo přes dvě minuty.

57:10
    Hosté se skvěle brání, už ale i oni jsou smířeni s dnešní prohrou.

56:41
    Icing domácích, vhazování před Lassilou.

56:20
    Domácím hráčům v této početní výhodě ani nepůjde tolik o vstřelení branky, spíše budou hrát ze zajištěné obrany, aby zbytečně nenabídli svému soupeři možnost skórovat.

56:00
    Dnešní utkání sleduje v Omsk-Areně 7370 diváků.

55:38
    Domácí si zahrají přesilovku, za držení je vyloučen David Ullstrom.

55:15
    Perežogin se dostal do brejku, snažil se vystřelit po pohledné otočce, Sanford si s jeho pokusem ale poradil.

55:05
    Lassila je dnes navíc ve skvělé pohodě, nyní si připsal další úspěšný zákrok proti střele Mikelise Redlihse.

54:12
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu, s největší pravděpodobností si dnes připíšou výhru, čas se totiž Lokomotivu velmi rychle krátí.

53:24
    Kazionov skáče na led, Avangard hraje v plném počtu.

52:59
    Jegor Averin dostal výbornou přihrávku do mezikruží, vypálil tvrdě, ovšem Lassila si s jeho střelou bravurně poradil!

52:05
    Domácí se zatím v oslabení brání dobře, Jaroslavl si nevytvořila žádnou střeleckou příležitost.

51:24
    Denis Kazionov překazil Galimovovi gólovou šanci, a tak zcela po právu míří na trestnou lavici, jeho faul určen jako sekání.

51:09
    Domácí se při svém ojedinělém brejku ve třetí třetině neprosadili a musí rychle honem zpátky do obrany.

50:31
    Zachar Arzamascev spíše pouze nahazoval na branku než střílel, nikdo ale jeho pokus netečoval, a tak si Lassila připsal jednoduchý zákrok.

50:05
    Deset minut ve třetí třetině je za námi, se svou střelou neuspěl ani Vasiljev.

49:10
    Lokomotiv vysunul forčekink hodně vysoko, napadá rozehrávku domácích hráčů už u Lasillovy branky.

48:38
    Domácí se nyní osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

48:15
    Hosté v ofsajdu.

47:37
    Hosté lehkým nahozením ze středního pásma přesně na Lassilu vybojovali vhazování v útočné třetině.

47:02
    Perežogin si hezky vybruslil s pukem od pravého mantinelu až do střelecké pozice, Sanford ale jeho pokus tentokrát udržel.

46:29
    Lassila drží puk ve své lapačce, následuje komerční přestávka.

46:10
    Domácí si nyní vytvořili tlak v útočném pásmu připomínající přesilové hře.

45:23
    Denis Kazionov se po pravé straně řítil sám na Sanforda, puk si ještě zasekl přes dojíždějícího obránce, jeho střelu ale zablokoval jiný obránce Lokomotivu do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před hostující brankou.

44:57
    Lassila likviduje střelu Alxandera Černikova.

44:15
    Jaroslavl by potřebovala vstřelit nějaký rychlý gól.

43:36
    Záborský si najížděl za obranou Lokomotivu, přihrávka na něj byla ale příliš pomalá.

43:09
    Hráči Jaroslavle opět v ofsajdu.

42:57
    Domácí hráči se ale nechtějí nechat zastínit, Sanford ovšem nemusí zasahovat.

42:25
    Hráči Lokomotivu vstoupili do třetí třetiny výrazně aktivněji, hned v úvodu si vytvořili několik střeleckých příležitostí, zatím ale bez gólového efektu.

42:00
    Puk sražen do ochranní sítě, vhazovat se ale bude ve středním pásmu.

41:20
    Na hostech je vidět velké odhodlání s výsledkem něco udělat, tříbrankové manko se bude ale mazat velmi těžko.

Nejvíce času na ledě: Denis Kuljaš 14:06 – Jonas Holos 14:49

Druhá třetina možná trochu překvapivě nabídla celkem 4 branky! Jako první se v prostřední části hry prosadili hosté, kteří zásluhou úspěšné teče Antona Buta, který lehce změnil směr Holosovy střely, srovnali skóre na 1:1.

Poté už ale stříleli pouze domácí hráči, pouze 23 vteřin stačilo Tomáši Záborskému aby vrátil vedení na stranu Avangardu. V 34. minutě přidal třetí branku Omsku Alexander Perežogin.

Další dvě minuty na to navíc domácí využili další přesilovou hru, když parádní příhry Perežogina využil ve čtvrtý gól v Sanfordově brance Sergej Kosticyn. Po čtyřiceti minutách hry tak Omsk vede nad Jaroslavlí 4:1.

40:00

39:45
    Druhá třetina se dohrává před Lassilovou brankou.

39:17
    Kazionov se vrací na led, domácí hrají v plném počtu.

38:56
    Slabá střela Jonase Holosa s pomocí tečí skončila v ochranné síti za Lassilovou brankou.

38:10
    Hostům se zatím početní výhoda hrubě nedaří, ještě se nedokázali dostat ke střele.

37:17
    Přesilovka pro Lokomotiv, za hákování je vyloučen Denis Kazionov.

36:40
    Lasilla měl nyní obrovskou porci štěstí, když Apalkov nedokázal ve velké příležitosti trefit branku! Finský brankář Omsku v tu chvíli vůbec nevěděl, kde je puk!

35:42
    Úžasná akce domácích! Kosticyn si několikrát vyměnil puk s Perežoginem až se právě běloruský útočník SERGEJ KOSTICYN ocitl sám před Sanfordem, jemuž svižnou střelou zápěstím nedal žádnou šanci! Asistence: Alexander Perežogin.

35:19
    Záborský byl až příliš netrpělivý a dostal se do ofsajdu, který je navíc posouzen jako úmyslný, vhazovat se tak bude před Lassilou.

35:09
    Rozvážnou kombinaci domácích hráčů končí hosté rázným vyhozením.

34:38
    Slibně se vyvíjející akci Lokomotivu končí zbytečný faul, Jurij Petrov je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

34:07
    Hosté mohli rychle snížit, Dixon dorážel z velké blízkosti, Lassila ale dnes chytá opravdu skvěle.

33:22
    Řada střel nakonec končí brankou, ALEXANDER PEREŽOGIN dostal puk na polovině hřiště, podél pravého mantinelu se prohnal do útočné třetině, krátkou kličkou se uvolnil do mezikruží, odkud se trefil přesně mezi Sanfordovy betony! Bez asistence.

33:10
    Sanford je v posledních momentech hry pod velkou palbou, domácí hráči se snaží pálit ze všech pozic.

32:34
    Zakázané uvolnění Jaroslavle, vhazovat se tak bude před Sanfordem.

32:09
    Galimov skáče na led, Lokomotiv tuto přesilovku přežil.

31:40
    A Záborský v další šanci, Sanford opět úspěšný.

31:23
    Až nyní vypálil z mezikruží Tomáš Záborský, Sanford měl co dělat, aby střelu slovenského kanonýra dokázal vykopnout betonem.

30:45
    Avangardu se tato přesilová hra zatím vůbec nedaří, ještě se nedostali k pořádné kombinaci, natož k nějaké střele.

30:09
    Vyloučení na hostující straně, za hákování je na trestnou lavici vykázán Emil Galimov.

29:28
    Lassila má opět puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.

29:09
    Kazionov sice nenašel svou přihrávkou Kvašu, ten se ale k puku dokázal dostat a domácí si tak vytváří tlak v útočné třetině.

28:15
    Lassila nyní uklidňuje hru po dvou rychlých brankách, vhazovat se bude před jeho brankou.

27:41
    Domácí ovšem přichází s velmi rychlou odpovědí! Kuljaš z rohu kluziště našel před brankou osamoceného TOMÁŠE ZÁBORSKÉHO, který nekompromisně trefil přesně šibenici Sanfordovy branky a vrací tak domácím vedení! Asistence: Denis Kuljaš.

27:18
    Hosté využívají přesilovou hru! Jonas Holos napřáhl od pravého mantinelu a před brankou skvěle clonící ANTON BUT lehce tečuje puk za bezmocného Lassilu! Asistence: Jonas Holos a Staffan Kronwall.

26:55
    Domácí se zatím skvěle brání, už dvakrát dokázali vyhodit puk mimo svou třetinu.

26:32
    Přesilovka pro Lokomotiv, za hákování je vyloučen Valentin Miljukov.

25:37
    Popov v další velké šanci, podobné té gólové z první třetiny, nyní ale uspěl Sanford s bravurním zákrokem!

25:10
    Hosté se na dlouho v útočném pásmu neusadili a dopředu tak mohou postupovat opět domácí.

24:14
    Domácí hráči se nyní dostali k několika střelám, tu poslední Tomáše Záborského musí likvidovat Sanford.

23:59
    Tentokrát tvrdě pálil Alexander Popov, Sanford zasahuje pravým betonem.

23:36
    Tvrdá rána Ljamina končí nad Sanfordovou brankou.

22:56
    Kručinin nabízel přihrávku přes brankoviště Lassily, nikdo z jeho spoluhráčů v tomto místě ale nestál, a tak puk prolétl až na druhou stranu.

22:17
    Oleg Kvaša se probíjel s pukem před Sanfordovu branku, byl ovšem skvěle bráněn.

21:30
    Domácí hokejisté se snaží uklidnit hru, kombinují na vlastní polovině kluziště.

20:53
    Domácí dokázali v oslabení na začátku druhé třetiny dvakrát vyhodit puk, Popov už je navíc na ledě a Avangard tak hraje v plném počtu.

20:20
    Omsk se stále musí bránit v oslabení, trest Popova se už ale rychle krátí.

Nejvíce času na ledě: Sergej Kosticyn 8:37 – Staffan Kronwall 7:34

První třetina dnešního utkání mezi Omskem a Jaroslavlí měla velké tempo, hrálo se nahoru-dolů, navíc se minimálně přerušovalo. Domácí Avangard měl k dispozici hned řadu přesilových her, dokonce domácí hráli celé 2 minuty dvojnásobnou přesilovku!

Tu v úvodu utkání ještě nedokázali využít, prosadil se až ve 13. minutě po nádherné individuální akci Alexander Popov, který si s pukem sjel od pravého mantinelu až před branku a procedil kotouč za Sanforda.

Lokomotiv poté měl velké příležitosti na srovnání, neprosadili se ani Jakovlev, ani Kronwall, ani Ullstom. Po první dvacetiminutovce tak Avangard vede nad Jaroslavlí 1:0.

20:00

19:39
    Puk opět míří až k Sanfordově brance.

19:15
    Hosté rozehrávají svou první přesilovou hru v utkání, hráči Omsku se ale dokázali již jednou osvobodit vyhozením.

18:53
    Hra přerušena, bude se totiž opět vylučovat, za hrubost je na trestnou lavici vykázán zatím jediný střelec dnešního utkání Alexander Popov.

18:10
    Ullstrom nadvakrát zblízka nedokázal procpat kotouč za Lassilu!

17:45
    Kvaša se s pukem dostal již do středního pásma, je tak odpískán ofsajd.

17:06
    Jegoršev nyní neustál souboj za vlastní brankou a hosté se málem dostali k lacinému gólu, scházela jen větší přesnost finální přihrávky.

16:25
    Icing hostů.

16:13
    Hrálo se dlouho bez přerušení, až do té doby, než Sanford schoval puk v lapačce po ráně Ljamina od modré čáry.

15:42
    Hosté si ovšem vytváří velký tlak, další střelu z úhlu odrazil se štěstím Lassila do bezpečí.

15:12
    Další velká šance Jaroslavle! Kronwall se snažil propálit vše, co mu stálo v cestě, puk ovšem zastavil zřejmě ležící Plotnikov, který nyní míří v bolestech na střídačku.

14:30
    Kronwall čistě obral o puk pronikajícího Pjanova.

13:55
    Hosté se usadili v útočném pásmu, Lassila se má, co ohánět.

13:13
    Jegor Jakovlev pálil z mezikruží, Lassila si připisuje velmi těžký zákrok. Velká šance pro Lokomotiv!

12:46
    Zrovna, když jsem chtěl psát o tom, jak se domácím hráčům dnes přesilovky vůbec nedaří, přichází úvodní branka zápasu! ALEXANDER POPOV si s pukem sjel až k brance Sanforda a z bezprostřední blízkosti dokázal procedit puk za brankovou čáru! Bez asistence.

12:11
    Hosté vyhazují až k Lassilovi.

11:35
    Lokomotiv hrál v šesti, trest za střídačku míří odpykat David Ullstrom, který v létě přišel z New York Islanders.

11:25
    Jakovlev nedokázal natočit hokejku tak, aby mohl střílet, puk tak končí hodně mimo branku.

10:37
    Domácí se dostali k puku na hranici faulu, Kosticyn předložil přihrávku do ideální pozice Valentinu Miljukovi, jehož střelu ale tečovali hostující hráči do ochranné sítě.

10:12
    Lassila si připisuje první zákrok proti nebezpečné střele Jegora Averina.

09:31
    Nahození ze středního pásma musel Sanford udržet na svých chráničích, vhazovat se tak bude před jeho svatyní.

08:50
    Sergej Kosticyn, který se tak již vrátil s Petrovem z trestné lavice za vzájemné vyloučení, obkroužil celou útočnou třetinu až nakonec vyjel zpátky do středního pásma na druhé straně.

08:20
    Lassila stále ještě nemusel zasahovat, jeho kolega na druhé straně Sanford už má 5 úspěšných zákroků.

07:30
    Domácí hráči mířili do slibného brejku, zastavil je ovšem ofsajd.

07:12
    Jevgenij Mozer se dravě cpal za pukem do útočného pásma, tam ho o něj obrali ale hostující obránci.

06:05
    Poprvé v utkání se hraje také před Lassilou, který si ještě pořádně nesáhl na puk.

05:33
    Ivanov se snažil tečovat nahození na Sanforda, kanadský brankář byl připraven.

04:52
    Plotnikov je na ledě, hraje se tak 4 na 4, Avangard ale zůstává v tlaku s pukem v útočném pásmu.

04:32
    Bude se opět vylučovat, tentokrát na obou stranách, za vzájemné sekání jsou vyloučeni Sergej Kosticyn a Jurij Petrov.

03:50
    Pašnin je na ledě, Lokomotiv už hraje ve čtyřech! Domácí navíc mají puk za svou brankou.

03:28
    Další těžký zákrok Sanforda proti střele Miroslava Blaťáka od modré čáry.

03:20
    Sanford si připisuje velmi důležitý zákrok proti střele od modré čáry, dokázal dokonce udržet puk, jeho spoluhráči si tak budou moci odpočinout, přesilovka se navíc hodně krátí.

02:46
    Hosté dostali puk alespoň do středního pásma a z části tak mohou vystřídat.

02:25
    Sanford se zatím musí rychle otáčet a ohánět po rychlé kombinaci domácích hráčů.

01:50
    Velký problém pro Jaroslavl! Michajl Pašnin odpálil kotouč z vlastní třetiny až do ochranné sítě na druhé straně a dostává 2 minuty za zdržování hry! Avangard tak bude hrát celé 2 minuty dvojnásobnou přesilovku!

01:30
    Lokomotiv se zatím skvěle brání, už dokázal dvakrát vyhodit puk.

00:52
    Bude se poprvé vylučovat, Sergej Plotnikov zasáhl jednoho z domácích hráčů vysokou holí, krev v obličeji navíc způsobila dvojnásobný trest!

00:36
    Puk sražen do ochranní sítě, vhazovat se bude před Lassilou.

00:12
    Perežogin se rychle snažil ohrozit Sanfordovu branku, z otočky neuspěl.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeni na svých modrých čarách, právě zní ruská hymna.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Ključnikov) – Kronwall, Jakovlev, Pašnin, Pereťjagin, Holos, Arzamascev, Vasiljev – Dixon, But, M. Redlihs – Plotnikov, Averin, Galimov – Ullstrom, Apalkov, Kručinin – Avcin, Černikov, Petrov – Romancev

Rozhodčí: Gašilov, Zacharov – Sivov, Sazonov.

Omsk loni vypadl z play off ve čtvrtfinále, sestava Avangardu už nebudí takový respekt jako v minulých letech, pořád ale patří mezi top týmy, co se celé ligy týče. Vstup do nového ročníku se Omsku ale vůbec nevydařil, když prohrál v pátek na domácím ledě s Petrohradem vysoko 1:5, když jim jednu branku vstřelil i jejich bývalý hráč Roman Červenka. O jedinou branku Avangardu se postaral Kirill Ljamin, v současném kádru působí český obránce Miroslav Blaťák a slovenský kanonýr Tomáš Záborský.společně s obráncem Ivanem Barankou.

Sestava Avangardu v pátečním utkání proti SKA: Lassila (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Jegoršev, Ljamin, Mokin – Popov, Pěrežogin, Kostitsyn – Tkačov, Záborský, Frolov – Kvaša, Kalinin S., Kazionov – Pjanov, Mozer, Ivanov – Badjukov.

Jaroslavl včera prožila velmi dramatický den, když v rámci celé země bylo připomínáno dvouleté výročí od zahynutí kompletního kádru Lokomootivu, který letěl na úvodní zápas sezóny 2011-12 do Minsku. Tato událost je ale již za námi a nový tým Lokomotivu se musí připravit pořádně na dnešní zápas, v úvodním duelu totiž trochu překvapivě nestačil na průměrnou Jugru, které na jejím ledě podlehl 1:2. V současnosti nehraje v Jaroslavli ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Sestava Lokomotivu v pátečním utkání proti Ch. Mansijsku: Sanford (Glizin) – Kronwall, Holos, Pašnin, Pěretjagin, Višněvskij, Jakovlev, Arzamascev – Plotnikov, Averin, Galimov – But, Redlihs, Dixon – Avtsin, Ullstrom, Apalkov – Černikov, Petrov, Malcev – Romantsev.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, ve středu odstartovala Kontinentální hokejová liga, po jednodenní pauze nás dnes čeká opět velká porce zápasů, Avangard Omk přivítá na svém stadionu Lokomotiv Jaroslavl!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Adam Lacek

Avangard Omsk: Lassila (Kostin) – Ljamin, Kuljaš, Jegoršev, Blaťák, Baranka, Pivcakin, Lukjančikov, Miljukov – Popov, Perežogin, Záborský – S. Kosticyn, Ivanov, Badjukov – Kvaša, Kalinin, Kazionov – Pjanov, Tkačjov, Mozer

Rozhodčí: Gašilov, Zacharov – Sivov, Sazonov