Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
10:1 (1:0, 6:1, 3:0)
Severstal Čerepovec
Neděle 08.09.2013, 13:00 • Kazakhstan Sports Palace, Astana • KHL

59:16
    Rachmanovovi bude dělat na trestné lavici společnost Konstantin Ruděnko, ten si tam míří odpykat trest za hrubost.

58:16
    Rozhodčí se dnes opravdu nenudí, dalším vyloučeným hráčem je domácí Michail Rachmanov, který se provinil hákováním a ve stejném čase jde na trestnou i hostující Vadim Berdnikov za podražení.

58:07
    Astana právě vstřelila branku!
    A je to! Potupná "desítka" zaklepala na střídačku Severstalu! Přesilovou hru využil NIGEL DAWES a zaokrouhlil tak skóre na 10:1. Asistence: Mike Lundin, Jevgenij Blochin.

57:26
    Ještě jedna přesilová hra pro Astanu, za podražení je vyloučen Bogdan Kiselevič.

53:39
    Více prostoru na ledě lépe využili domácí hráči a vstřelili devátou branku! Úspěšným střelcem byl KONSTANTIN RUDĚNKO. Asistence: Maxim Semjonov, Dmitrij Upper.

53:00
    Bohužel pro hosty je po přesilovce. Za krosček je vyloučen Teemu Laakso a síly na ledě se vyrovnaly.

52:35
    Přesilová hra pro Severstal, dvě minuty za podražení obdržel Jevgenij Blochin.

44:00
    I když to vypadalo, že by hosté mohli zastavit příděl branek do své sítě, je tu osmý zásah. Autorem byl ROMAN STARČENKO. Asistence: Konstantin Ruděnko, Dmitrij Upper.

37:24
    A přesilovka je využita! Tohle je už opravdu demolice Severstalu, šestý gól v této třetině a sedmý celkově dává BRANDON BOCHENSKI.

35:55
    Přesilová hra pro Barys, menší trest za hákování vyfasoval Vladimir Antipov.

32:45
    Další tresty, tentokrát pro oba týmy. Za hrubost obdrželi menší tresty domácí Jevgenij Blochin a hostující Pachrudin Gimbatov.

30:34
    Možnost zabrzdit rozjetý vlak z Astany. Je tu přesilovka pro Severstal, domácí lavička obdržela dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

29:33
    No jestli to bude pokračovat podobným tempem, tak by "desítka" nemusela být nereálná... Opět tu jsou slepené branky, tu šestou vsítil DMITRIJ UPPER. Asistence: Konstantin Ruděnko, Roman Starčenko.

29:06
    No vypadá to, že slova nepadla zrovna na úrodnou půdu, neboť Barys dává gól s pořadovým číslem 5! Prosadil se hráč první lajny, NIGEL DAWES.

28:03
    Není proto divu, že si trenér Severstalu bere oddechový čas.

27:26
    A pozor, tenhle zápas začíná hostům trochu utíkat mezi prsty. Dva slepené góly dokáží srazit sebevědomí! Autorem čtvrté branky se stal MICHAIL RACHMANOV! Asistence: Josh Gratton, Andrej Gavrilin.

27:26
    Domácí tým si bere zpět dvoubrankový náskok a to po trefě FJODORA POLIŠČUKA! Asistence: Talgat Žajlavov, Maxim Spiridonov.

23:38
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A Severstal tuto dvojnásobnou přesilovku využívá. Ze snižující branky se raduje TEEMU LAAKSO. I nadále pokračuje přesilovka pěti proti čtyřem. Asistence: Bogdan Kiselevič, Alexej Medveděv

22:32
    Velká nepříjemnost pro domácí celek, neboť jdou do tří! Menší trest za zdržování hry dostal Mike Lundin.

22:27
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Talgat Žajlavov.

21:14
    Domácí už vedou o dvě branky, když se prosadil BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Nigel Dawes.

09:57
    Domácí tým jde do vedení! Úspěšným střelcem se stal DUSTIN BOYD a je tak prvním hráčem Astany, zapisujícím se do statistik. Asistence: Nigel Dawes, Mike Lundin.

06:10
    Vyloučení na obou stranách. U domácích dostal Spiridonov dvě minuty za hákování, u hostů Bušujev dvě minuty za zdržování hry.

02:24
    Oba bitkaři za své představení obdrželi pětiminutový trest.

02:24
    Zápas nám sotva začal a už je tu první bitka! Do sebe se pustili Gratton a Gimbatov.

01:45
    První velká šance Barysu. Upper se zbavil obránce, poslal puk na Starčenka a jeho tvrdá rána jen o centimetry minula branku Severstalu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Boyd (Dawes, Lundin), 22. Bochenski (Dawes), 28. Poliščuk (Žajlavov, Spiridonov), 28. Rachmanov (Gratton, Gavrilin), 30. Dawes, 30. Upper (Ruděnko, Starčenko), 38. Bochenski, 44. Starčenko (Ruděnko, Upper), 54. Ruděnko (Semjonov, Upper), 59. Dawes (Lundin, Blochin) – 24. Laakso (Kiselevič, Medveděv)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Polujektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Kolesnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlavov, Spiridonov, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov.
    Severstal Čerepovec: Kasutin (41. Artěmjev) – Andersen, Shinin, Laakso, Kiselevič, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Videll, Klimenko, Kovyršin – Antipov, Medveděv, Buchněvič – Bušujev, Mons, Monachov – Berdnikov, Kazakovcev, Zemčenko – Gimbatov.

Rozhodčí: Kiseljov – Parfyjonov, Sysujev