Omsk – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Atlant 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Petrohrad 4:6 (kon.)
Barys – Čerepovec 10:1 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Kazaň – Ufa 4:3 (1:0 po s.n.)
Viťaz – Magnitogorsk 4:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – HC Slovan 5:0 (kon.)
Minsk – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Doněck – Lev 3:2 (po pr.) | Záhřeb – Riga 1:5 (kon.)
Spartak Moskva
5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
HC Slovan Bratislava
Neděle 08.09.2013, 15:00 • Sokolniki Arena (5 530) • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den, vítejte u sledování KHL. Dnes je na programu další utkání této prestižní soutěže a hodně fanoušků bude určitě plno očekávání, jak si Slovan ve své druhé sezóně povede. V první rozhodně nezklamal, pod vedením Rostislav Čady i nadále chce bojovat o postup do play-off.

Brněnský rodák byl natolik důležitou složkou v týmu, že jej vedení podepsalo na pět let, takže by měl ve Slovanu vydržet poměrně slušnou dobu. Pokud se podíváme na první zápas slovenského týmu na prvním letošním tripu, spokojenost na tváři Rostislava Čady určitě nebyla.

Jeho svěřenci totiž prohráli v Donbassu Doněck 4:2. Dnes budou mít možnost tento nezdar odčinit, ale čeká je těžký soupeř. Spartak na úvod vyhrál a o důležité body se postaral útočník Rastislav Špirko, který zařídil výhru Spartaku Moskva na ledě Atlantu Mytišči 2:0. Slovenský útočník dal dva góly.

Spartak Moskva: Glass (Šestjorkin) – Quint, Sergejev, Bodrov, Magalinskij, Rjazantsev, Kulik, Mamkin, Sorokin – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Nikulin, Volkov – Nikoncev, Junkov, Krutov – Černik, Bobrov, Medvěděv. Trenér: Fjodor Kanarejkin.

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Škoula, Sersen, Kutlák, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš, Mihálik – Miklík, Bartovič, Bližňák – Netík, Vondrka, J. Mikúš – Kukumberg, Ölvecký, Hudáček – Daňo, Mráz, T. Mikúš – Koleňa. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: Komarov, Kulakov – Metalnikov, Sirotkin.

Hráči vstupují na ledovou plochu, než utkání odstartuje, samozřejmě si poslechneme státní hymny obou zemí.

V Moskvě je o dvě hodiny více, tedy 17 hodin. Klasický čas na víkendový hokej, který se dodržuje většinou i v naší extralize.

00:01

01:22
    Zápas odstartoval, dle předpokladů nastupuje v bráně Slovanu talentovaný gólman Jaroslav Janus, kterému kryje záda dobře známý Miroslav Kopřiva. Na druhé straně Jeff Glass.

02:00
    Začalo se opatrně, zatím neregistrujeme ani jednu vážnější střelu na některého z brankářů.

02:18
    Bude se poprvé vylučovat, domácí útočník Nikoncev si jde posedět na trestnou lavici – menší trest napadení.

03:12
    Hosté mají k dispozici první přesilovku, zatím si však nevytvořili žádný tlak.

04:18
    Spartak se dobře brání a teď už se dá i říct, že se v oslabení ubránil. Hraje se opět ve standardním poštu 5/5.

05:15
    První zajímavý pokus vyslal na Glasse útočník Slovanu Milan Bartovič, ale trefuje jen tělo přirpaveného brankáře Spartaku.

05:55
    Na druhé straně pořádně prověřil pozornost Januse domácí Krutov, který obešel dva obránce a natlačil se až před slovenského reprezentačního gólmana. Ten celou situaci v brankovišti ustál a nedovolil Krutovovi zasunout kotouč do sítě.

06:42
    Hra začíná nabírat na obrátkách. Slovan také zahrozil, Hudáček obral o kotouč Sergejeva a dostal se do dobré palebné pozice, avšak prudkou ránou míjí pravou tyč Glassovy brány.

07:32
    Slovan si vytvořil další dobrou šanci, o které by se dalo jednoznačně hovořit, že byla gólová. U všeho opět Milan Bartovič, jehož bombu zázračně kryje Glass. Moc toho neviděl, přesto dokázal něco ze svého gólmanského kumštu.

08:08
    Tlak slovenského mužstva na chvíli skončí, na trestnou jde Michal Sersen – menší trest podražení.

08:24
    Dlouho se Spartak přesilovky neužil. I Anderson je vyloučen za podražení, na ledě tak bude víc místa. Hrát se bude 4/4.

09:23
    Těsně před koncem desáté minuty měl tutovku Ölvecký, který dostal přesný pas zpoza brány od Kukumberga. Jenže Glass se roztáhl v brankovišti a v poslední moment vymrštil beton k levé tyči. Ucpal tak všechny díry ve svém pracovišti.

09:42
    Slovan jde do tří. Juraj Mikúš putuje na trestnou, opět rozhodčí ukazují podražení.

10:14
    Rozhodně sledujeme zajímavé utkání, více ze hry má prozatím Slovan. Trošku ho brzdí zbytečná vyloučení. Jak známo, přísný trenér Rostislav Čada určitě svým svěřencům za tyto přestupky důrazně vyčiní.

10:43
    Začínám se přiostřovat. Na obou stranách jsme sledovali vzájemné pošťuchování Sergejeva a Bližňák, oba kohouti už sedí na trestné lavici.

12:43
    Už se hraje v plném počtu, ale dlouho se ve standardním počtu hrát nebude...

13:02
    ...Sergejev přidržel v samotném úniku Mária Bližnáka a bylo nařízeno trestné střílení. Obrovská šance pro Slovan jít do vedení.

13:02
    Jenže Bližňák kličkou do forhendu Jeffa Glasse nepřekonal. Velká škoda, samostatný nájezd tak končí z pohledu Slovanu nevalně. Ale stále jsme na začátku a šance jsou pro oba týmy otevřené.

13:34
    Následně je vyloučen Tomáš Mikúš, jenž zahrál vysokou holí. A následovat bude hned čtyřminutová přesilovka. Byla tam krev u jednoho z hráčů Sparta, takže nebylo co řešit.

14:29
    No, tak vysoká hůl opět ve hře a krev rovněž. Tentokrát fauloval Nikulin a už sedí na trestné – 2+2.

15:59
    V akci výtečný Jaroslav Janus, který si v podstatě také užil samostatný nájezd. Od modré se na něj řítil Wandell, ale švédský útočník si na něm vylámal zuby.

16:43
    Jaroslav Janus je mužem posledních minut. Zpoza brány si před něj vyjel Anderson a snažil se puk procpat pod jeho betony do branky, s pomocí obrany Slovan vše vyřešil.

17:34
    Stále čekáme na úvodní branku zápasu, obě mužstva už měly poměrně slušné tutovky, ale brankáři jsou na svých místech. Oba chytají prozatím velmi dobře.

18:49
    Pozvolna se řítíme ke konci první třetiny, která byla bohatá na šance, na tresty, nikoliv však na góly.

19:22
    Slovan měl ještě krátkou přesilovku, ale Nikulin je zpět a jeho prohřešek hosté nepotrestali.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která gól nepřinesla. Nejblíž ke změně stavu měl Blížňák, který zahrával trestné střílení, Jeffa Glasse neprostřelil. Pochválit je třeba oba gólmany, kteří potvrzují, že jsou právem jedničky ve svých týmech.

Druhá třetina začíná zhruba v 15:53.

Pokud se podíváme na ostatní stadiony, tak především v Astaně se diváci dočkali pozoruhodných věcí. Domácí rozstříleli Čerepovec potupným debaklem 10:1. Určitě bychom se nezlobili také za nějaké ty góly.

Třeba se dočkáme ve druhé třetině, která za chvíli začíná.

20:01

21:20
    Hosté ihned po prvním vhazování vystartovali na Glassovu bránu a nějaký čas se usadili ve své útočné třetině. Jenže žádná vážnější rána na kanadského gólmana nešla.

21:32
    Na Januse nyní pálil z ostrého úhlu Volkov, nic složitého pro slovenského brankáře.

21:53
    Spartak právě vstřelil branku!
    Teď už je to horší a Jaroslav Janus poprvé kapituluje. ALEXEJ KRUTOV se dostal do výborné palebné pozice a z mezikruží prostřeluje slovenského brankáře. Spartak jde velice záhy ve druhé třetině do vedení. Asistence: Alexandr Rjazancev.

22:43
    Teď je na řadě Čadova družina, která musí vyvinout větší tlak před Glassovou bránou. Šance by byly, jen je využít.

23:42
    Bratislava mohla velice rychle na nepříznivý stav zareagovat, Glass musel dvakrát v řadě chytat střelu Bartoviče. Nakonec však ukryl puk pod své tělo.

24:34
    Před Glassem je stále horko, leč kanadský brankář působí velice jistým dojmem a Slovan se stále nemůže prosadit. V Doněcku prohrál 4:2, dnes zatím 1:0. Začátek sezóny z pohledu střelby žádná sláva.

25:32
    Samozřejmě nejen střelby, ta by i byla, spíše produktivita pokuhlává. Spartak se nyní musí bránit ve své třetině, vše však s klidem zvládá.

26:03
    Marko Daňo v akci, vypálil švihem na Glasse a kotouč je v jeho lapačce.

27:58
    Na druhé straně poslal navštívenku na Januse obránce Sergejev, skóre se nemění.

28:32
    Opět v akci Nikulin, tentokrát jeho útočné rejdy přerušil u mantinelu obránce Slovanku Sigalet.

28:40
    Už jsem chtěl říct, že rozhodčí nemusí prozatím vylučovat žádného z hráčů a už sedí na trestné Milan Bartovič – sekání.

30:00
    V polovině utkání hraje Spartak přesilovku a nebezpečně pálil Quint, ale Janus vše potřebné viděl a puk ukryl do výstroje.

30:21
    Hosté jsou v plném počtu, druhou branku neinkasovali.

31:10
    Český obránce Zdeněk Kutlák vypálil od modré, leč jeho pumelice byla sražená do ochranné sítě.

31:40
    V obrovské šanci byl Sersen, který vypálil hodně nebezpečně a Glass jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde byl dorážející Bartovič, ale ani on neuspěl.

32:04
    Místo toho přichází trest v podobě druhé branky domácího mužstva. Ačkoliv Slovan měl převahu, vytvářel si šance, zapomněl na obranu. Do ní vletěl Bobrov s DERONEM QUINTEM a druhý jmenovaný z rychlého brejku rozvlnil síť. Asistence: Viktor Bobrov.

33:12
    Nelze upřít snahu hostující týmu, ale produktivita výrazně pokulhává. Hudáček hledal krásným pasem Kukumberga, tomu v poslední moment sklouzl kotouč z hokejky.

34:17
    Juraj Mikúš je dalším potrestaným hráčem dnešního mače, dostává dvě minuty za sekání.

34:46
    Zdeněk Kutlák zahákoval pronikajícího MATTA ANDERSONA, který v prvním nájezdu neuspěl, následně však ano. Z nařízeného trestného střílení prostřeluje Januse mezi betony. To už je pro Slovan hodně složitá situace, v této periodě již třikrát inkasoval. Bez asistence.

35:08
    Teď by mohla přijít jedna z mála šancí, na trestné sedí Kozlov za podražení. Přesilovka pro Slovan.

36:03
    O další ohrožení Janusovy svatyně se pokoušel Bodrov, ovšem jeho prudká střela šla těsně vedle levé tyče.

36:54
    Místo šancí v přesilovce přichází spíše příležitosti na druhé straně. Oslabení Spartak dobře zvládá.

36:59
    Slovan Bratislava inkasuje trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku bude mít za chvíli i ruský mančaft.

37:55
    První minuta je fuč, hraje se ve středním pásmu. Na Januse téměř nic nešlo.

38:55
    Hosté jsou v plném počtu hráčů na ledě.

39:02
    Už se blíží závěr druhé třetiny, která byla v jasné režii domácích. I když mělo Slovan dostatečné množství šancí na překonání Glasse, produktivnější byli domácí.

40:00

Tři góly ve druhé třetině, Spartak nakročil rázně k zisku tří bodů, ke kterým je hodně blízko. Ještě však musí zvládnout poslední část. Slovan žehrá na nevyužité šance, nedal i trestné střílení. Na druhé straně naopak penaltu proměnil Anderson. Je to lekce z produktivity pro bratislavské mužstvo. Ještě je však dostatek času na to, aby se tým Rostislava Čady pokusil něco s výsledkem udělat.

Pokračujeme v 16:48.

40:01

40:21
    Jdeme na to, Slovan vstupuje do poslední třetiny, rozhodně by se nezlobil, kdyby se případně probojoval až do prodloužení.

41:22
    K tomu potřebuje smazat poměrně výraznou ztrátu a hlavně už neinkasovat.

41:45
    První střelu vyslal na Glasse Michal Vondrka, zkušený český centr pálil dobře nad rameno, dnes však mají hosté i smůlu. Puk zaduněl o mantinel.

42:13
    Na Januse střílel nebezpečně Volkov, s pokusem mezi betony neuspěl.

43:05
    Veškeré naděje Slovanu jsou zřejmě definitivně pryč. Domácí pojišťují svůj luxusní náskok čtvrtým gólem do Janusovy sítě. Moskevský tým kompletně rozebral obranu soupeře a po sérii přihrávek vypálil MATT ANDERSON a byl úspěšný. Svou dnešní druhou brankou tak zvyšuje výrazně náskok Spartaku. Asistence: Deron Quint, Rastislav Špirko.

44:34
    Je téměř jasné, že Slovan z prvních dvou zápasů zůstane bez jediného bodu. Navíc se skóre 8:2, to ještě není konec tohoto zápasu.

45:41
    Nebylo by špatné, kdyby svěřenci Rostislava Čady alespoň upravili tento nelichotivý výsledek. Glass však bojuje o svou druhou nulu.

46:02
    Jak známo, Spartak vyhrál v prvním kole 2:0 a Jeff Glass drží nulu něco přes sto minut.

46:54
    Závěr tripu zakončí Slovan v úterý v Minsku, možná už budou chtít hráči pošetřit síly a na tento nepovedený duel honem rychle zapomenout.

47:34
    Ne, Glass nedovolí změnu ve skóre. Vondrka vypálil z levého kruhu a lapačka domácího brankáře vyletěla velice rychle.

47:47
    Vyloučen Sergejev za hru vysokou holí.

48:12
    Kdepak, Spartak Moskva se dobře brání a vyhazuje kotouč co nejdál od svého brankáře.

49:48

50:21
    Ještě deset minut do konce, Slovan se stále nemůže dočkat alespoň jedné čestné branky.

50:49
    Již třetí přesilovka v řadě pro bratislavský Slovan. Rjazantsev vyhodil kotouč do hlediště, a protože to bylo z vlastní třetiny, putuje za katr.

51:21
    Podle oficiálních statistik vede Slovan na střely 19:17, ale je mu to platné jako onem pověstný mrtvého zimník.

52:58
    Ani tato přesilovka nebyla využita, Glass je stále blíž k tomu, aby si i dnes připsal čisté konto.

53:34
    Domácí už se také nikam netlačí, mají dostatečně nahráno.

54:34
    Ještě se snažil překonat Januse domácí Krutov, střela z levého kruhu mu příliš nevyšla.

55:42
    Už jen čtyři minuty do konce, hraje se už v hodně ospalém tempu, nikdo se nikam zbytečně nehrne.

56:23
    Bartovičova střela z dálky byla nepřesná, navíc sražená do ochranné sítě.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty do konce třetí části a samozřejmě i zápasu.

58:12
    Libor Hudáček jel sám na Glasse, ale ani tohle nevyšlo. Glass puk vyráží do bezpečných míst.

58:12
    Michal Sersen je v samotném závěru vyloučen za podražení.

58:22
    Tak to má Slovan za bůra, paradoxně se o tento nelichotivý výsledek postaral slovenský útočník. RASTISLAV ŠPIRKO je při střelecké formě, v prvním zápase dva góly, dnes jeden. Wandell mu předložil přesný pas před bránu a pro Špirka nebyl problém kotouč doklepnout do sítě. Přesilovka využita. Asistence: Tom Wandell.

59:24
    Už se nic nestane, zápas se dohrává ve středním pásmu.

60:00

Je tu konec, nakonec odjíždí Slovan s pořádným výpraskem a po dvou zápasech zůstává bez bodu. Navíc se špatným skóre 2:9. Dnes hrál dobře jen v první třetině, od druhé byl lepší Spartak, který svou převahu přetavil hned třemi brankami. Poslední část už byla dohrávaná v jasné režii domácích, jenž přidali další dva góly a bylo vymalováno. Škoda, že Slovan alespoň jednou nepřekonal Glasse, ale kanadský gólman může být rozhodně spokojen. Již druhý zápas v řadě nepustil gól.

To je tedy pro dnešek vše, hezký zbytek neděle. (17:23:33)

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 22. Krutov (Rjazancev), 33. Quint (Bobrov), 35. Anderson (TS), 44. Anderson (Quint, Špirko), 59. Špirko (Wandell)

Rozhodčí: Komarov, Kulakov – Metalnikov, Sirotkin