Havlíčkův Brod – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Olomouc – SHK Hodonín 17:0 (kon.) | Warriors Brno – Opava 1:9 (kon.)
Hr. Králové – Mladá Boleslav 7:2 (kon.) | Chomutov – Písek 12:2 (kon.) | Zlín – Vsetín 4:0 (kon.)
Letňany – Ústí n/L 2:3 (2:3 po s.n.) | HC Kladno – Sparta 4:6 (kon.)
HC Kladno
4:6 (2:3, 0:1, 2:2)
HC Sparta Praha
Neděle 08.09.2013, 13:30 • ČEZ Stadion • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

PO juniorech a starším dorostu se dnes rozjíždí také třetí nejprestižnější mladežnická kategorie a to extraliga mladšího dorostu a hned na úvod bude k vidění jeden z nejprestižnějších duelů. Rytíři Kladno přivítají na svém ledě Spartu Praha.

Sparťané v desetičlenné tabulce skupiny Střed obsadili pro Pražany nelichotivou až 7. pozici se ziskem 51 bodů. Nyní se díky nově postupivším týmům z ligy ml. dorostu vyměnili se svým pražským rivalem Slavií, která byla pro letošní sezonu posunuta právě do středu. Sparta bude hrát tedy ve skupině Západ.

Rytíři bojovaly statečně až do konce základní části, kdy teprve pár kol před koncem ztratili možnos kvalifikování na finálový turnaj o Mistra ČR. Za suverénní Plzní, ztratili na 2. Chomutov pouze 10 bodů. Přesto obsadili tak celkově krásnou bronzovou příčku ve své skupině. Pro letošní sezonu pomýšlí ale rozhodně výše.

Utkání začne nejdříve 13:40. Hráči nastoupili teprve na rozbruslení.

Rytíři Kladno: Kodat (Stahl) – Haspeklo, Kiml, Kryl, Kubín, Malý, Smrž, Zelingr – Čečetka, Dostál Hrabík, Kalaj, Kubík, Mrkvička, Pospíšil, Rejzek, Sagan, Soupuk, Svoboda, Vyšín

HC Sparta Praha: Brízgala (Hofmann) – Simotics, Janda, Eliáš, Hanuš, Jeřábek, Kropáček, Horský – Martínek, Zídek, Kadlec, Šrámek, Pšenička, Švagr, Zemánek, Komárek, Satin, Chlouba, Michnuc

Rozhodčí: Ondráček – Frühauf, Řešátko A..

00:01

0:32
    na úvodní zteč vyrazil Komárek. Skončil ale v rohu.

1:11
    Oba brankáři už si připsali své první úspěšné zákroky.

2:10
    Sparta je úvodu zápasu lepší a uzamyká svého soupeře v obranném pásmu. Ten se zatím spoléhá na rychle brejky.

4:00
    nyní je to ale hlavně boj o nadvládu ve středním pásmu.

4:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    VÁCLAV ZÍDEK si vyjel od mantinelu mezi kruhy a střelou mezi Kodatovy betony posílá Spartu do vedení. Asistence: Vojtěch Komárek.

5:06
    Pražené jdou do trháku! Pohlednou kombinaci hostů zakončil OSTAD SATIN. Asistence: Albert Michnuc.

6:32
    Zakázané uvolnění Kladna.

6:52
    Sparťany zastavil v dalším útoku ofsajd.

7:03
    Kalaj nadvakrát vyzkoušel pozornost Brízgaly.

7:54
    Kladenským schází ke střele vždy finální přesná přihrávka.

8:04
    Na druhé straně si alespoň trochu zvýšil sebevědomí Kodat, jenž vystavil efektivní semafor.

9:17
    Mrkvičkovi scházelo překonat posledního beka, aby mohl jít sám na Brízgalu.

10:14
    Kodat uklidňuje hru přikrytím kotouče.

10:39
    Pěknou střelu Malého od modré kryje Brízgala v náručí.

11:30
    Brejk Sparty 2 na 1 končí nepovedeným zakončením Šrámka do boční sítě.

12:12
    Domácí jdou do čtyřech. Za hákování si jde sednout Vyšín (KLA).

12:35
    Rytířům se na úvod podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

13:10
    Jandovu střelu viděl včas Kodat.

13:35
    Následuje kladenské vysvobození výhozem přes všechny čáry.

13:58
    Sparťané se navíc sami vyhánějí do středního pásma.

14:12

14:52
    První povedenější akci Rytířů zakončil střelou golfem Kiml. Trefil ale pouze Brízgalův beton.

15:21
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nyní už se ale radují. Odražený kotouč se dostal k Čečetkovi, který vymetl pavučinku v brance Brízgaly. Bez asistence.

15:38
    Tak a je srovnáno, jedeme od nuly. Ihned po vhazování vysunul krásnou přihrávkou Sagan hrdinu posledních okamžiků MICHALOVI ČEČETKOVI, který se opět nemýlil a prostřelil Brízgalu podruhé. Asistence: šimon Sagan.

17:05
    Teď jsou to Rytíři, kteří jsou na koni.

18:10
    Teď se ale domácí nemohou dostat z vlastní třetiny.

18:31
    Sparťané si nakonec vynutili chybu, ale za domácí vše vyřešil Kodat.

18:42
    Teď už ale inkasuje! Z bezprostřední blízkosti jej prostřeluje ALBERT MICHNÁČ. Asistence: Ostad Satin.

19:36
    Sparta se snaží udržet jednogólový náskok do sirény.

20:00

Pro Pražany vyzněl lépe úvod. V druhé polovině byly lepší Rytíři a velice rychle vyrovnaly. Konec však měla v režii opět Sparta a jednobrankové vedení ji minutu před koncem vrátil Michnáč.

Další třetina začne přibližně v 14:24.

20:01

20:41
    Hned z kraje třetiny budou hrát hosté přesilovku. Malý (KLA) vyloučen za držení.

21:30
    V bráně domácích se objevuje místo Kodata Stahl.

21:43
    Ten také hned inkasuje! Michnáč nabil TOMÁŠI PŠENIČKOVI na volej, který se nemýlil. Asistence: Albert Michnáč.

22:15
    Kuriózní situace se nyní odehrála, kdy hlavní rozhodčí Ondráček nechtěně zdvihl ruku a kladenský Stahl už odjížděl na střídačku, že se bude vylučovat, ale místo toho se stále hrálo. Naštěstí pro Rytíře se kladenský gólman stačil vrátit do brány včas.

23:31
    Icing Kladna.

24:19
    Pohlednou kombinací hostů zakončil Zídek střelou mimo.

25:34
    Janda vyprášil beton Stahla.

26:30
    Sparťané to teď chtěli vykombinovat až do kuchyně, ale čeho je moc, toho je příliš. Nakonec puk ztratili.

27:00
    navíc teď zahráli na zakázané uvolnění.

28:23
    Chlouba se dostával do slibné příležitosti. Svou ránu však namířil pouze do stojícího obránce.

30:00
    Sparťanský zámek ke gólu nevedl.

31:42
    Nyní je k vidění hlušší pasáž utkání plná nepřesností.

32:25
    Zemánek se jako první po delší odmlce dovážil ke střele. Stahl připraven.

33:03
    Sparťané se začínají až moc navážet do kladenského gólmana, což pochopitelně nenechává klidné ani domácí beky.

34:02
    Zakázané uvolnění Sparty.

34:31
    Na ledě se začíná čím dál více jiskřit a je jenom otázka času, než se to zde pořádně semele.

36:43
    Hosté zahráli na zakázané uvolění.

36:47
    A sparťanský Michnáč dostává trest 10+10 za nesportovní chování, což ho vylučuje automaticky do konce utkání. Pokračovat se bude v 5 na obou stranách.

38:30
    Po zásahu rozhodčího se alespoň uklidnilo dění na ledě a oba týmy se snaží hrát.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:21
    Po dalším sparťanském nájezdu je posunuta domácí klec.

40:00

Sparta si na začátku druhé třetiny vrátila zpět dvougólové vedení, ale s přibývajícím časem se z ledového kluziště stával zápasnický ring. Uvidíme, zda přestávka napomůže ke zklidnění obou mužstev.

Další třetina začne přibližně v 15:08.

40:01

40:21
    Už po 21 vteřinách musel Stahl hasit první příležitost hostů.

41:06
    Domácí zvýšili pres a hosté mají značné potíže s rozehrávkou.

42:59
    I do třetice vyšel Spartě úvod třetiny!. Po přihrávce Chlouby přidává pátou branku hostů VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Květoslav Chlouba.

44:04
    na druhé straně zasahuje po delší době Brízgala.

45:24
    Kalaj našel dobře najetého Dostála, ten však nezpracoval černou gumu příliš ideálně.

45:42
    Oddechový čas pro hosty.

46:24
    Teď to přehnal s důrazem Zídek (SPA) a dostává 2 minuty za faul loktem.

46:57
    KRYŠTOF HRABÍK si vyjel zpoza branky a střelou na bližší tyč překvapil zmrzle stojícího Brízgalu. Asistence: Michal Čečetka.

48:06
    Pražané navíc zahrávají zakázané uvolnění.

48:22
    A máme tady první šarvátku, což je logické vyústění z jiskření na ledě ze druhé třetiny. Oba aktéři Jan Hanuš (SPA) a Mrkvička (KLA) dostávají 2+2 minuty za hrubost.

49:01
    Pokračuje se však stále v 5 na obou stranách. Tresty se kříží.

50:15
    Hosté teď špatně vystřídali, čehož chtěl využít Pospíšil, ale neměl rychlost, tak raději jenom nahodil kotouč do pásma.

50:46
    Zápas se začíná měnit jistě v bitvu. Po faulu loktem si teď jde sednout domácí kapitán Daniel Malý (KLA) na 2 minuty.

51:47
    První vážnější střelu v přesilovce Stahl kryje.

52:26
    I nyní si kladenský brankář poradil se střelou Jeřábka.

52:46

53:19
    Krásná kombinace hostů! Chlouba si počkal až mu najede do volného prostoru VÁCLAV ZÍDEK, který si položil Stahla a forhandový blafák zakončil do prázdné brány.

53:40
    Kladno vrací úder! Při signalizovaném vyloučení se odražený puk dostal ke zcela volnému kapitánovi domácích DANIELU MALÉMU, který tak nechává ještě Rytíře ve hře o body.

56:00
    A Sparta se musí hodně obracet, protože Rytíři teď hodně tlačí na pilu.

56:26
    Menší vzruch před Stahlem krotí čároví rozhodčí.

57:30
    Hosté sbírají cenné vteřinky v útočném pásmu.

57:50
    Mohlo být po zápase! Ale proti Jeřábkovi se vytasil Stahl.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty.

59:00
    Sparta na puku. Kladno nemůže odvolat gólmana.

59:40
    Domácí se nemohou usadit v pásmu. Je rozhodnuto.

60:00

Nakonec jsme tedy viděli 10 branek. Pěkný obrázek kazí pouze dojem, že oba týmy se nechávaly často vyprokovat ke zbytečným strkanicím či dokonce k šarvátkám. Přesto Vám přeji hezký zbytek odpoledne někdy u mládeže z Kladna na viděnou. (15:42:20)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 16. Čečetka, 16. Čečetka (Sagan), 47. Hrabík (Čečetka), 54. Malý – 5. Zídek (Komárek), 6. Satin (Michnuc), 19. Michnáč (Satin), 22. Pšenička (Michnáč), 43. Komárek (Chlouba), 54. Zídek (Chlouba, Komárek)

HC Kladno: Kodat (21. Stahl) – Haspeklo, Kiml, Kryl, Kubín, Malý, Smrž, Zelingr – Čečetka, Dostál Hrabík, Kalaj, Kubík, Mrkvička, Pospíšil, Rejzek, Sagan, Soupuk, Svoboda, Vyšín
    HC Sparta Praha: Brízgala (Hofmann) – Simotics, Janda, Eliáš, Hanuš, Jeřábek, Kropáček, Horský – Martínek, Zídek, Kadlec, Šrámek, Pšenička, Švagr, Zemánek, Komárek, Satin, Chlouba, Michnáč

Rozhodčí: Ondráček – Frühauf, Řešátko A.