Vsetín – Olomouc 5:2 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Chomutov – Sparta 5:2 (kon.)
Č. Budějovice – Liberec 3:5 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 3:4 (po pr.) | HC Litvínov – K. Vary 3:0 (kon.)
Písek – Jihlava 1:4 (kon.) | Pardubice – Slavia 1:3 (kon.) | Třinec – Zlín 3:4 (po pr.)
Havířov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 2:5 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 5:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (0:1, 3:1, 0:1 - 0:1)
Berani Zlín
Sobota 12.10.2013, 13:00Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Přeji příjemné slunečné odpoledne všem čtenářům online přenosů, dnes se budeme zabývat duelem mezi třineckými Oceláři a hosty ze Zlína. Úvodní buly je naplánováno už na 13:00!

00:01

00:03
    Ihned po buly puk skončil na střídací lavici Zlína, a tak se bude vhazování opakovat.

00:22
    Michal Roman nenašel své spoluhráče a posílá tedy puk až do icingu.

01:00
    Zlín drží kotouč ve své moci, avšak pouze na vlastní třetině kluziště.

01:29
    Oceláři už se radovali z úvodní branky duelu, kterou vsítil Zahradníček, ale zbytečně, neboť rozhodčí přerušovali hru kvůli jednomu z domácích hráčů, jenž stál v brankovišti.

02:20
    Centrum dění se přesunulo do středního pásma, kde se momentálně neděje divácky nic atraktivního.

02:45
    Kotouč znovu opustil mantinely třinecké Werk arény po jedné z teči, a tak se bude vhazovat ve střední třetině kluziště.

03:15
    Hradila tlačil puk na Dudáčkovu bránu, ale domácího brankáře nepřekonal.

03:57
    Třinec vyvezl touš do útoku, kde o něj velmi brzy přišel a do útoku se tak mohou znovu vrhnout hosté.

04:10
    Václav Rezek (ZLN) si jde odpykat dvouminutový trest za podražení, a tak si Oceláři zahrají přesilovou hru.

04:31
    Úvod početní výhody se domácímu týmu daří, jelikož Ling musel už několikrát zasahovat.

04:56
    Do přečíslení se ve vlastním oslabení vrhli Gago s Werbikem, ale první jmenovaný nepřesně vracel touš svému spoluhráči, a tak z nadějné situace není nic.

05:55
    Oceláři se usadili v útočném pásmu, kde si vyměňují přihrávky puk.

06:10
    Hosté kompletní.

07:05
    Čas v Třinci plyne jako voda a my stále čekáme na první trefu dnešního zápasu.

07:48
    Gago neprošel přes bránícího Stránského, a proto se Oceláři zmocňují puku.

08:44
    Během toho, co Christov s Palou kombinovali byl Poruba zcela mimo hru seslán k ledu jedním z hráčů PSG. Jelikož se vše odehrálo naprosto mimo pozornost rozhodčích, vylučovat se nebude.

09:29
    Zlínský tandem zastavil ofsajd.

09:52
    Lorek nebezpečně dojížděl puk, jež klouzal na bránu Linga, a tak se hostující gólman raději rozhodl podržet kotouč.

10:37
    Skvělý zákrok Linga proti pokusu Christova z mezikruží.

11:05
    Christov zpoza hostující klece hledal před bránou najíždějícího Porubu, ale brankář hostů dobře vyčetl myšlenku domácího kapitána a na tyči včas přerušil přihrávku.

11:48
    Zlín se již poměrně dlouho nepodíval do útoku, nejblíže třinecké bráně bývají hosté v této pasáži hry jen ve středním pásmu.

12:12
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jen nasunuli do útoku a je z toho úvodní branka duelu! Daniel Gazda střílel od modré a před domácí klecí perfektně tečoval puk za záda Dudáčka MICHAL GAGO. Asistence: Daniel Gazda, Nicolas Werbik.

13:00
    Zlín nadále okupuje útočné pásmo, kde smýšlí další situaci, jež by případně mohla skončit gólem.

14:03
    Stránský hledal z vlastního pásma na středu Kamila Sikoru, ale druhý jmenovaný nedokázal zpracovat puk, a ten proplouvá až do zakázaného uvolnění.

14:39
    Motloch byl obrán o puk a hosté otáčejí hru znovu před bránu Dudáčka.

15:25
    Pala to zkoušel ihned po vniknutí do útoku, ale bránícího Gabrhelíka neprostřelil.

16:05
    Dudáček zasahuje svým betonem proti střele Vyorala z levého křídla.

16:45
    Domácím se nedaří vyvézt puk alespoň do středního pásma, natož až před hostující bránu.

17:26
    Teď už se to Ocelářům povedlo, avšak k dokonalosti chybí ještě střelba, aby mohl být Ling vůbec ohrožen.

18:05
    Příklep Kobylíka dorážel před domácí bránou Werbik, ale Dudáček jistě zasáhl.

19:00
    Třinec v závěrečné minutě první třetiny vytváří na bránu Zlína tlak.

19:43
    Aktivita domácího týmu vedla k faulu, Dominik Schmied (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

20:00

Druhá třetina odstartuje přibližně v 13:43 a domácí tým nastoupí v početní výhodě.

20:01

20:12
    Bartko drží puk za vlastní bránou a čeká, až se jeho spoluhráči rozestaví do těch správných pozicí.

20:45
    Zlínu se daří v oslabení držet puk bezpečně daleko vlastní brány a šetří tak drahocenné sekundy.

21:20
    Bumbál odvedl na puku skvělou práci, jelikož držel kotouč před domácí bránou velmi dlouho a zdá se, že Zlín toto oslabení zvládne.

21:43
    PSG kompletní.

22:25
    Christov aktivně napadal rozehrávku hostů a dělal Zlínu obrovské problémy.

22:43
    Zlín jde do dvoubrankového vedení! JAN VYORAL vjel s kotoučem do útočného pásma, odkud ihned přesně zakončil pod Dudáčkovu vyrážečku. Asistence: Nicolas Werbik, Roman Kosorin.

23:35
    A hosté zůstávají po gólu při chuti, Třinečtí mají spoustu práce s bráněním.

24:22
    Lorkovi se povedlo získat kotouč a rozehrát, jeho spoluhráči o puk však rychle přicházejí.

25:08
    Gazda se pokoušel střílet od modré, ale puk mu sjel z čepele hole, a tak netrefil touš, jak by si býval přál.

25:55
    Třinec právě vstřelil branku!
    Poruba perfektně našel na modré čáře VÍTA CHRISTOVA, jenž tísněn dvěma obránci dokázal bekhendem zasunout puk mezi Lingovy betony. Asistence: Jan Poruba.

26:53
    A je vyrovnáno! Třinec se vrhl do rychlého protiútoku, na jehož konci stál u pravé tyče přesně mířící MICHAL KOVAŘČÍK. Asistence: Jan Zahradníček.

27:40
    Velmi rychle smazané dvougólové manko nakoplo Oceláře natolik, že jsou momentálně snaživějším týmem a navíc si rázem více dovolují i v osobních soubojích.

28:22
    Třinečtí drží útočné pásmo, ovšem puk se jim nedaří dostat do ideální pozice ke střelbě.

28:59
    Zlínu se stále nepodařilo osvobodit ze spáru Třineckých.

29:16
    Gazda už měl toho dost, a tak osvobodil svůj tým alespoň za cenu zakázaného uvolnění.

29:45
    Hosté otočili hru a Dudáček si po delší době připisuje další úspěšný zákrok.

30:13
    Zahradníček hledá své spoluhráče ve středu kluziště, ale všichni červenobílí hráči jsou pokryti Zlínskými.

31:22
    Christov prozkoušel pozornost Linga v báně a hostující gólman v této zkoušce uspěl.

31:47
    Střelu Michala Kovařčíka z levého křídla vyráží Ling svou maskou do ochranné sítě.

32:21
    Michal Kovařčík byl v úniku podražen Řezníčkem, a tak je nařízeno trestné střílení!

32:21
    Michal Kovařčík zkoušel překonat Linga stejným pohybem jako před malou chvílí v úniku a i tentokráte nedotáhl blafák do úspěšného konce.

32:58
    Zakázané uvolnění Zlína znamená vhazování po pravici Linga.

33:39
    Hra je nadále rozkouskována icingy, pro tentokrát se však píská zakázané uvolnění domácího týmu.

34:01
    Christov příklepem trefil pouze zadní mantinel.

34:29
    Hladiš nahazuje kotouč do útočného pásma, který posléze dojíždí Vyoral, a tak hosté obsazují útočnou třetinu kluziště.

34:45
    Třinec otáčí vývoj utkání! V protiútoku dva na jednoho přihrával Michal Kovařčík najíždějícímu LUKÁŠI MOTLOCHOVI, který téměř v pokleku přesně zakončil. Asistence: Michal Kovařčík.

35:55
    Třinec drží útočné pásmo, momentální dění na ledě připomíná přesilovou hru domácího celku.

36:35
    Zlínu se povedlo dostat puk alespoň do středního pásma a při opětovné snaze Ocelářů ovládnout útočnou třetinu si nedali pozor na ofsajd.

37:16
    Poruba si na středu kluziště nezpracoval ideálně puk, a tak si jej sebral Pala, jenž s ním vybruslil až do útoku, kde přinutil Linga k zákroku.

38:19
    Hra se neustále přesouvá ze strany na stranu. Oba týmy mají kus ze hry.

38:50
    Zlín si chvíli držel útočné pásmo, ve kterém vytvářel na Oceláře tlak, ale poté Třinečtí přesunuli hru zase na druhou stranu.

39:35
    Bartoň nenašel na středu najíždějícího Sztwiertniu a ke kotouči se tak dostávají hosté.

40:00

Ve druhé třetině se nejprve povedlo Zlínu odskočit soupeři dvoubrankovým rozdílem, avšak poté Oceláři otočili skóre na aktuálních 3:2. Čeká nás zcela jistě zajímavá třetí třetina, která započne přibližně ve 14:27.

40:01

40:16
    Úvodní vhazování třetí dvacetiminutovky vyhrál Zlín, ale ten o puk přišel hned při prvním útočném tažení.

40:48
    Procházka drží kotouč za vlastní bránou a čeká na to, až jeho spoluhráči vystřídají.

41:38
    Zakázané uvolnění v podání Zlína přesune hru znovu před Linga.

42:15
    Individuální akce Poruby shořela až metr před hostující klecí, když mu kotouč sjel z čepele hole.

43:00
    Rezek se na pravé tyči snažil usměrnit kotouč za záda Dudáčka, ale černou gumu se mu nepodařilo zasáhnout.

43:35
    Kosorin neudržel puk v útočném pásmu, a tak se musí Zlín malinko vrátit.

44:09
    Bumbál nahodil touš na bránu a urychleně putuje na střídačku.

44:25
    Pokud se nemýlím, tak si Zlín zahraje jejich první přesilovou hru tohoto duelu. David Kofroň si jde odpykat dvouminutový trest za podražení.

44:32
    A hosté bleskurychle využívají početní výhodu! Ihned po buly od modré vypálil VÁCLAV REZEK a puk zapadl přesně do růžku brány. Asistence: Petr Procházka.

45:21
    Po vyrovnání skóre je hra poněkud opatrnější, jelikož ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by je stála gól.

46:22
    PSG si zahraje další přesilovou hru. Lukáš Motloch (TRI) zbytečně v útoku sekal, a tak si jde odpykat dvouminutový trest.

46:53
    Zlín drží útočnou třetinu kluziště a kombinuje přihrávky zejména podél mantinelu.

47:05
    Sikora vyvezl puk před Linga a šetří čas během oslabení.

47:32
    Tentokráte osvobodil třinecký tým vyhozením Poruba.

47:50
    Hosté jsou během této početní výhody velice nekoncentrovaní a je pískáno dokonce zakázané uvolnění.

48:22
    Třinec kompletní.

48:50
    Rozehrávku Stránského zakončoval Lorek, jenž mířil vysoko nad.

49:46
    Bartko nepřesně rozehrál přímo na hůl Pešky, který poté proti Dudáčkovi ani nadvakrát neuspěl.

50:17
    Střela Procházky se od Poruby odráží až za hostující bránu.

50:49
    Hladiš si s pukem nabruslil do mezikruží odkud střílel do protipohybu domácího brankáře, avšak těsně minul bránu.

51:27
    Tomešek zpoza třinecké brány našel na levé tyči zcela nepokrytého Kuncka, ale ten si ve stoprocentní šanci neporadil vůbec dobře. Tomešek se na Kuncka vyčítavě dívá a celou situaci si s ním vyříkává.

52:33
    Už se ale hraje na druhé straně, kde Oceláři natlačují kotouč na Linga, jenž si prozatím vede velmi dobře.

52:53
    Tentokráte si už připisuje úspěšný zákrok zase Dudáček, hra se opravdu velmi rychle přesouvá ze strany na stranu.

53:10
    V bráně hostů se lapačkou předvedl proti střele Michala Romana David Ling.

54:00
    Michal Kovařčík cítil, že při obsazení útoku chybí Třinci střelba, a tak zakončoval i z obtížnější pozice.

54:29
    Ling v posledních momentech duelu výrazně drží vyrovnaný stav a zároveň naději Zlína na vítězství. Další zákrok si zapisuje proti velmi dobře mířené střele Stránského.

55:21
    Hladiš z křídla hledal před třineckou bránou své spoluhráče, avšak žádného nenašel.

56:02
    Lorek se Sikorou manipulovali s pukem téměř v brankovišti, ale dostat touš za brankovou čáru se jim ani na několikrát nepovedlo.

56:58
    Krátce po icingu hostů přichází také zakázané uvolnění Třince. Bude se vhazovat po levici Dudáčka.

57:28
    A znovu nescházelo domácím k vedení mnoho! Puk se zpoza hostující brány dostal před bránu na Porubu, jenž se pokoušel zkrotit skákající puk, ale nepovedlo se mu bekhendem přesně trefit.

57:28
    PSG Zlín si vybírá oddechový čas.

57:40
    Rezek z velmi obtížného úhlu trefuje tyč!

58:15
    Hosté kombinují ve vlastní třetině kluziště a Oceláři zůstávají připraveni ve středním pásmu.

58:56
    Hraje se stále před bránou Linga, ale Oceláři se zmocnit kotouče nedokáží.

59:13
    Dudáček sebral na tyči touš a podržel jej. Bude se tedy vhazovat před domácí bránou.

59:37
    Hru přerušuje sevření puku a vhazovat se bude před Lingem.

60:00

Jelikož nám 60 minut hry nepřineslo vítěze, čeká nás po krátké pauze pětiminutové prodloužení.

60:01

60:14
    Kobylík nahazuje puk do útoku a jeho spoluhráči jej dojíždějí.

60:33
    Střela Kobylíka od modré byla sražena do ochranné sítě.

60:50
    Už mohlo být po zápase! Poruba se spolu s Michalem Kovařčíkem dostali do přečíslení, ve kterém první jmenovaný překládal puk tomu druhému až úplně před hostující bránou a Michal Kovařčík v rychlosti nedokázal zasáhnout puk, jež měl poněkud za hokejkou.

62:00
    Aktivnějším týmem během prodloužení jsou prozatím Oceláři, ti mají obrovskou chuť vyhrát dnešní duel.

62:45
    Protáhnout Linga přinutil Martin Pala.

63:00
    Zlín si dnes odnese větší porci bodů! NICOLAS WERBIK si z křídla sjel k pravému kruhu, odkud dokonale zavěsil pod víko a rozhodl o vítězství Zlína. Asistence: Richard Kobylík.

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi, přeji hezký zbytek víkendu a někdy příště zase u onlajnů na počtenou. (15:07:24)

Luboš Olszar

Branky a nahrávky: 26. Christov (Poruba), 27. M. Kovařčík (Zahradníček), 35. Motloch (M. Kovařčík) – 13. Gago (Gazda, Werbik), 23. Vyoral (Werbik, Kosorin), 45. Rezek (Procházka), 63. Werbik (Kobylík)

HC Oceláři Třinec: Dudáček (Hlaváč) – Bartoň, Bartko, Cienciala, Mich. Roman, Stránský, Janiczek, Zahradníček – D. Kofroň, Poruba, Pala, Christov, Stuchlík, M. Kovařčík, Motloch, Sztwiertnia, Lorek, Sikora, Petrák, Trčka, Škorpík.
    Berani Zlín: Ling (Haloda) – Hradila, Gabrhelík, Řezníček, Procházka, Kobylík, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Kuncek, Peška, Tomešek, Rezek, Vyoral, Werbik, Gago, Kolařík, Hladiš, Bumbál.