Jižní Korea – Švýcarsko 2:1 (kon.) | Česko – Kanada 2:0 (kon.) | Bělorusko – Albánie 0:0 (kon.)
Rusko – Srbsko 1:1 (kon.) | Estonsko – Ázerbájdžán 2:1 (kon.) | Dánsko – Norsko 2:1 (kon.)
Turecko – Sev. Irsko 1:0 (kon.) | Itálie – Německo 1:1 (kon.) | Polsko – Slovensko 0:2 (kon.)
Irsko – Lotyšsko 3:0 (kon.) | Anglie – Chile 0:2 (kon.) | Skotsko – USA 0:0 (kon.)
Irsko
3:0 (1:0)
Lotyšsko
Pátek 15.11.2013, 20:45Reprezentační zápasy

Já se s vámi pro dnešek loučím, pokud jste měli na utkání vsazeno, a vyšlo vám to, gratuluji, pokud ne, tak snad příště. Zase někdy na počtenou u přenosů nejen z fotbalu se těší Jaroslav Svoboda. (22:38:35)

Domácí tým byl jasně lepší po celé utkání, své tempo stupňoval až do samotného závěru, hlavně ve druhé půli druhého poločase pak Irové Lotyše zcela vymazali z trávníku.

Víc toho dnes již neuvidíme. Manažerské duo Martin O'Neill a Roy Keane slaví vítěznou premiéru, když svými góly zajistili irské vítězství Robbie Keane, Aiden McGeady a Shane Long!

90+3
    A ještě stačil Stokes prověřit Vaninšovu pozornost, lotyšský gólman ale přízemní ránu k tyči kryje.

90+3
    Poslední akce zápasu, u míče domácí.

90+2
    Naprosto nepochopitelně teď zabrousil Rode do Longa a po zásluze vidí Lotyš žlutou kartu!

90+2
    Bulvitiš ještě stačil faulovat.

90+2
    Višnakovs se od svého příchodu na hřiště snad poprvé dotkl míče, jen škoda, že v dvoumetrovém ofsajdu.

90+1
    Faul domácích, a tak u míče hosté.

90
    A sudí nastaví tři minuty, tolik času mají oba týmy, aby nastavily i něco dalšího k průběžnému výsledku.

89
    Nejlepším hráčem utkání byl právě vyhlášen James McClean!

88
    Vydatně asi stoupne dnes večer celosvětově spotřeba piva výborného irského piva Guiness, protože Irové určitě mají co zapíjet. Zcela kontrolují domácí závěr utkání. Pro O'Neilla velmi sladká premiéra na irské střídačce.

87
    Gabovš nedoběhl s míčem ani na hranici nějakých třiceti metrů od branku a zase o něj při napadání třemi Iry přišel, Stokes pak napálil z dvaceti metrů pod břevno, Vaninš těsně zachraňuje Lotyše před čtvrtým dárečkem!

87
    O spravedlivosti průběžného stavu vypovídá jasně statistika střel – 18:2 pro domácí, v případě střel na branku dokonce 8:0!

86
    Sám Stokes se ujal exekuce, ale trefil jen tyč ukotvující síť za brankovou čárou.

85
    A nestihá ani Gorkšs, který jen za cenu faulu zastavil výpad Stokese, teď přímý kop pro domácí ze 30 metrů.

84
    Lotyši z trávníku zcela vymizeli, prohrávají jeden osobní souboj za druhým, propadají při napadání, a to je samozřejmě voda na mlýn natěšeným Irům.

83
    Irové sice v kvalifikaci neporazili žádného ze silných soupeřů, ale pokud hráli takhle, tak se ani nedivím, že dokázali všechny z nich pořádně potrápit. Stokesova přihrávka na Reida nyní odskočila jinak, než by si domácí přáli.