Lierse – Anderlecht 2:0 (2.pol) | Standard – Cercle Bruggy 4:0 (kon.) | Club Bruggy – Mons 2:1 (kon.)
Gent – Leuven 2:0 (kon.) | Charleroi – Oostende 0:1 (kon.) | Mechelen – Genk 0:2 (kon.)
Waasland-Beveren – Kortrijk 1:1 (kon.)
Waasland-Beveren
1:1 (1:1)
KV Kortrijk
Sobota 01.02.2014, 20:00 • Freethiel-Stadion (Beveren-Waas) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný večer s belgickou nejvyšší soutěží, dnes nás čeká souboj domácího KV Red Star Waasland proti KV Kortrijk. Přeji příjemný prožitek.

Waasland

Waasland je předposledním týmem ligy, po 23 zápasech má na kontě pouhých 20 bodů. To při průběžném skóre 21:31. Na příčky, které ale zaručují udržení ligy, tým zatím neztrácí tolik. Na 14. pozici pouhé dva body, o motivaci tak mají dnes hráči Waaslandu jistě postaráno. Z posledních sedmi zápasů tým třikrát zvítězil, stejný počet zápasů však ale také ztratil. Jednou se remizovalo.

KV Kortrijk

Forma Kortrijku je výrazně horší. Z posledních sedmi zápasů tým hned pětkrát prohrál, výhru a remízu zaznamenal jen jednou. Naposledy hrál Kortrijk doma s Lierse a prohrál 3:4. V tabulce se nachází na sedmé pozici, po 23 zápasech nasbíral 32 bodů při průběžném skóre 31:34.

Nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž, začínáme ve 20:00.

KV Red Star Waasland: Coosemans – Belhocine, Bojovic, Cale, Demjan, D´Ulivo, Godemeche, Henkens, Sibum, Trickovski, Veselinovic.
    Náhradníci: Blondelle, Emond, Gershon, Lebbihi, Maric, Steppe, Vermeulen.

KV Kortrijk: Clepkens – Coulibaly, de Mets, de Smet, Heylen, Chanot, Mahau, Oussalah, Pavlovič, Santini, Tomaševič.
    Náhradníci: Capon, Keet, Klaasen, Martin, Petrovic, Ragolle, Raman.

Rozhodčí: Derycke – De Neve, Conotte.

1

3
    Zatím se hraje opatrně, nikdo nechce udělat první chybu.

5
    Žlutou kartu dostává Bojovič (KV Red Star Waasland).

7
    Mírnou územní převahu mají zatím domácí, k větší šanci to ale doposud nevedlo.

9
    Žlutou kartu dostává Oussalah (KV Kortrijk).

11
    Kortrijku se daří hru vyrovnat, pěkným individuálním průnikem se prezentoval Pavlovič.

12
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Jako první se dnes prosazují fotbalisté Kortrijku. ELIMANE COULIBALY využil povedeného centru od De Smeta a překonává Coosemanse zakončením k levé tyči.

15
    Domácí chtějí co nejrychleji odpovědět, obrana Kortrijku se ale zatím jeví organizovaným dojmem.

17
    Na útočné půli vhazuje Henkens, balon kontrolují fotbalisté Waaslandu.

20
    Demjan napálil balon až příliš tvrdě, míč letí nad břevno Clepkensovy branky.

22
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází D´Ulivo, přichází Gershon.

25
    Waasland zvyšuje obrátky, hraje se na obranné půli Kortrijku. Clepkens ale zatím zasahovat nemusel.

28
    Sibumovi nevyšel individuální průnik po levém křídle, balon tak získává soupeř.

31
    Waasland právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! KARIM BELHOCINE překonává Clepkense po přihrávce agilního Henkenshageho, gólman hostů neměl šanci, míč končí u pravé tyče.

34
    Mahau se pokusil překvapit Coosemanse v domácí brance, branku ale netrefil.

37
    Od branky bude rozehrávat Coosemans, ten v posledních minutách nemá mnoho práce.

39
    Na útočné půli vhazuje Demjan, útočnou kombinaci si připravují fotbalisté Waaslandu.

42
    Tričkovski nabil na střelu Veselinoviči, ten ale branku Clepkense trestuhodně přestřelil!

44
    Blíží se konec první půle, oba soupeři drží stále vyrovnaný stav.

45
    Nastavují se 2 minuty.

45+2

Druhý poločas začne cca ve 21:05.

Po první půli máme vyrovnaný stav, na branku Coulibalyho odpověděl vyrovnávací trefou Belhocine. Zápas je zatím vyrovnaný, také ale plný nepřesností a nedotažených akcí. Snad bude druhý poločas o něco kvalitnější.

46

46
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Mahau, přichází Kapoun.

48
    Domácí vlétli do druhého poločasu jako uragán, hraje se před vápnem Kortrijku.

50
    Tak to je nepříjemné, hned po 5 minutách hry druhého poločasu dostává druhou žlutou kartu Bojovič a je vyloučen!

52
    Demjan se z úhlu neprosadil, balon získal Clepkens.

54
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Demjan, přichází Vermeulen.

55
    Žlutou kartu dostává Chanot (KV Kortrijk).

58
    Po centru Caleho z levé strany hlavičkuje Veselinovič, balon jde ale jen vedle pravé tyče.

59
    Cale fauluje ve vápně, Kortrijk bude zahrávat pokutový kop!

59
    Santini ale pokutový kop neproměnil, Coosemans vyráží!

63
    Kortrijk zvyšuje obrátky, střela De Metse ale není dostatečně důrazná.

66
    Veselinovič to zkusil ze střední vzdálenosti, Clepkens ale v klidu chytá.

68
    Zápas se blíží do závěrečné dvacetiminutovky, skóre je zatím nerozhodné – 1:1.

70
    Domácí budou zahrávat nebezpečný přímý kop.

71
    Pohodový zákrok si ale připisuje pozorný Clepkens.

74
    Coosemans nyní zasahovat nemusel, balon po střele De Metse letí vedle pravé tyče.

78
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Pavlovič, přichází Raman.

79
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Henkens, přichází Lebbihi.

80
    Je před námi posledních deset minut, nyní rozhoduje každá chyba. Mírnou převahu mají domácí, využijí ji?

83
    Godemeche nevěděl co s balonem, tak vystřelil. Balon jde ale mimo branku Clepkense, který poté rozehrává od branky.

85
    Raman uklouzl a padá k zemi, publikum z toho má druhé Vánoce.

88
    Domácí si vytvořili velký tlak, k zakončení se ale tým Waaslandu nedostal. Od branky tak bude rozehrávat Clepkens.

90
    Běží nastavení, na útočné půli kombinují fotbalisté Waaslandu.

Zápas byl vyrovnaný a končí zaslouženou remízou 1:1. Jako první se trefil ve 12. minutě Coulibaly, na jeho trefu ale odpověděl v 31. minutě Belhocine. Hosté mohli jít do vedení v 59. minutě, pokutový kop ale neproměnil Santini. Oba soupeři se tak rozcházejí smírně.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (22:01:01)