Topoľčany – Senica 2:5 (kon.) | Michalovce – Prešov 5:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.)
SR 18 – Pov. Bystrica 4:1 (kon.) | Prievidza – Detva 3:8 (kon.) | Bardejov – Trnava 6:4 (kon.)
MšHK Prievidza
3:8 (0:3, 3:3, 0:2)
HK Detva
sk Neděle 02.02.2014, 17:00 • Zimný štadión Prievidza • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Menšie stredoslovenské derby nás čaká v súboji 42.kola 1.hokejovej ligy, v ktorom MšHK Prievidza privíta HC 07 Detva.

Domáci sú na deviatom mieste s počtom 43 bodov, čo je o dvadsať(!) menej než má ôsma Spišská Nová Ves ,ale o dvanásť viac než má desiata Považská Bystrica. Pre úplnosť, Spišiaci majú odohrané o dva duely viac.
    Prievidza naposledy podľahla výberu SR "18" 4:6 a bola to ich štvrtá prehra z posledných piatich duelov.

Hostia majú na svojom konte 69 bodov, čo ich radí na piate miesto. O dva body viac má štvrtý Prešov a o bod menej majú šieste Michalovce. Detva vyhrala posledné tri duely v rade, naposledy vysoko 6:1 doma s Topoľčanmi.

Detva je favoritom duelu, pretože zatiaľ v každom z troch vzájomných duelov, ktoré sa odohrali v tejto sezóne dokázala zvíťaziť. Prievidza však po poslednej prehre nebude chcieť darovať doma body lacno a preto nás môže čakať veľmi dobrý zápas.
    Úvodné vhadzovanie je naplánované na 17:00, prajem Vám príjemný športový zážitok.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

03:07
    Detva dala gól!
    O otvárací gól sa postaral VIKTOR NÉMETH, ktorý svojou trefou posiela hostí do najtesnejšieho vedenia. Asistencie: Filip Jánošík, Michal Styk.

14:35
    Hostia pridávajú druhý gól, o ktorý sa postaral presnou strelou DOMINIK HEGYI. Asistencie: Daniel Neumann, Jakub Žilka.

15:51
    Domáci majú šancu na korigovanie výsledku, pretože si zahrajú presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza Adríán Mačkovič za hákovanie.

19:23
    V záverečnej minúte prvej tretiny hostia zvyšujú už na rozdiel troch gólov. Autorom presného zásahu je DAVID GRAHAM. Asistencie: Slavomár Buda, Kamil Mahdalík.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina patrila jednoznačne hosťom z Detvy, ktorí vstúpia do druhej časti zápasu v pohodlnom vedení 0:3.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

22:56
    Po presnom zásahu PATRIKA FEKIAČA idú hostia do vedenia o štyri góly. Asistencia. Jakub Teper.

23:15
    Piaty puk končí v domácej bráne a zdá sa, že dnes uvidíme debakel. Autorom posledného gólu je VIKTOR NÉMETH, ktorý zvyšuje už na 0:5 pre Detvu. Asistencia: Filip Jánošík.

23:34
    Už druhýkrát v zápase odchádza na trestnú lavicu obranca hostí Adrián Mačkovič. Tentokrát za vrazenie.

27:27
    Prievidza dala gól!
    Domácim sa predsa len podarilo skórovať tiež, na 1:5 znižuje VLADIMÍR ČOPÁK. Asistencie: Roman Hús, Michal Glemba.

28:52
    Krátko po prvom znižujúcom góle sa domáci strelecky presadzujú znova a na rozdiel troch gólov znižuje MICHAL GLEMBA. Asistencie: Patrik Varga, Filip Pekarčík.

29:29
    Marek Hataš, obranca hostí, dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

33:56
    Po dvoch góloch Prievidze ale potvrdzujú svoju prevahu v dnešnom zápase hostia a na 2:6 upravuje DAVID GRAHAM. Asistencie: Slavomír Buda, Patrik Fekiač.

35:55
    Domáci Michal Glemba dostáva dve minúty za krosček.

39:42
    V úplnom závere druhej tretiny sa z gólu, ktorého autorom je DÁVID PÁNIS radujú domáci. Asistencie: Filip Pekarčík, Vladimír Čopák.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:50
    Za vrazenie dostáva dve minúty domáci Filip Pekarčík.

46:36
    Presilovú hru si zahrajú znova hostia, na lavicu hanby korčuľuje domáci Kristián Bača za podrazenie.

48:21
    15 sekúnd pred koncom Bačovho trestu sa strelecky presadzuje MAROŠ GOGA a presilovkovým gólom posiela Detvu do vedenia 3:7. Asistencie: Branislav Srnka, Juraj Petro.

56:03
    Domáci Michal Kováč dostáva dve minúty za faul lakťom.

57:01
    Domáci inkasujú aj ôsmy gól, potom čo využíva presilovú hru SLAVOMÍR BUDA. Asistencie: Michal Styk, Patrik Fekiač.

60:00

Videli sme dnes jedenásť gólov, ale až osem v domácej sieti. Vysokú prehru zaknihovala Prievidza na vlastnom ľade a Detva tak po výsledku 3.8 môže cestovať domov vo víťaznej eufórii.
    Odo mňa je to na dnes všetko, prajem príjemný zvyšok víkendu. (19:12:50)

Tomáš Pajerský

Branky a nahrávky: 28. Čopák (Hús, Glemba), 29. Glemba (Varga, Pekarčík), 40. Pánis (Pekarčík, Čopák) – 4. Németh (Jánošík, Styk), 15. Hegyi (Neumann, Žilka), 20. Graham (Buda, Mahdalík), 23. Fekiač (Teper), 24. Németh (Jánošík), 34. Graham (Buda, Fekiač), 49. Goga (Srnka, Petro), 58. Buda (Styk, Fekiač)

MšHK Prievidza: Borároš – Celar, Kováč, Rovner, Pista – Pekarčík, Čopák, Hús – Glemba, Varga, Bača – Pánis
    HK Detva: Orčík – Hataš, Styk, Pač, Neumann, Teper, Mačkovič Tóth – Petro, Srnka, Goga – Žilka, Mahdalík, Hegyi – Buda, Fekiač, Graham – Németh, Jánošík

Rozhodčí: Vojtek – Lajčiak Vyoral