Magnitogorsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.) | Ufa – N.Novgorod 0:1 (kon.)
Kazaň – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 09.03.2014, 14:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Třetí zápas série, který se bude hrát v Novosibirsku, je na programu v úterý od 13:00. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle! (16:57:59)

Velká radost v TatNeft Aréně. Hráči a fanoušci Kazaně tam slaví dnešní vydřené vítězství a vyrovnání stavu série na 1:1. S domácími to přitom dlouho nevypadalo dobře. Sibir se ujal vedení už po 15 sekundách hry, když se prosadil Monja a v závěru druhé části zvýšil na 0:2 Kugryšev. Hokejisté AK Bars však duel nezabalili, ve 46. minutě je v přesilovce vrátil do hry Osipov a v čase 59:02 poslal utkání do prodloužení Varnakov. V 8. minutě nastavení se pak stal hrdinou Kazaně Alexander Osipov, který svým druhým dnešním gólem zápas rozhodl.

Střely na branku v prodloužení – 4:3, celkem – 35:27

67:25
    Kazaň vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Hráči Kazaně dokonávají svůj velký obrat. Vždyť ještě na začátku závěrečné třetiny prohrávali 0:2! Střelu Svitova z levého kruhu vyrazil Koskinen pouze před sebe, kde číhal z pozice obránce najetý ALEXANDER OSIPOV a ten již uklidil kotouč za záda bezmocného hostujícího gólmana. Osipov obrat AK Bars zahájil snížením na 1:2 a v prodloužení se postaral o rozhodující zásah, takže pro domácí fanoušky je nyní oslavovaným hrdinou. Asistence: Alexander Svitov.

66:48
    Rozhodnutí nepřinesl ani Varnakovův výjezd zpoza branky.

66:43
    Hosté kompletní, Kazaň přesilovou hru nevyužila.

66:16
    Hosté vyhazují.

65:27
    Petrov trefil jen brusle bránícího protihráče.

65:00
    Sibir dostává kotouč do středního pásma.

64:42
    Kopejkin narazil na hrazení Nikulina a oslabuje hosty v této důležité chvíli!

64:27
    Tkačjovovu střelu Koskinen neudržel v lapačce, ovšem Svitov byl před brankovištěm pozdě.

63:58
    Osipovovi puk na útočné modré přeskočil hůl, hosté z toho nedokázali nic vytěžit.

63:37
    Sannikov v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

62:51
    Kornějev chtěl nabít Nikulinovi na střelu, ale zahnal ho až do středního pásma.

61:42
    Po levém křídle pronikl do útočného pásma Stapleton, branku ale netrefil.

61:25
    Po akci domácích si na kotouč sáhl také Koskinen.

60:59
    Kopejkin nahazoval puk na Garipova, který ho vyrazil za branku.

60:02
    Začalo prodloužení. Jedno prodloužení se hraje celých dvacet minut a prodlužuje se do rozhodnutí.

60:01

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 46. Osipov (Petrov, Nikulin), 60. Varnakov (Stapleton, Burmistrov), 68. Osipov (Svitov) – 1. Monja (Lehtera, Enlund), 40. Kugryšev (Lekomcev)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Barulin) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, N. Bělov, Osipov, Jarullin – Těreščenko, Petružálek, Petrov – Stapleton, Pesonen, Burmistrov – Varnakov, Svitov, Tkačjov – Bodrov, Obuchov, Lukojanov.
    HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Lekomcev, Hrabal, Kutuzov, Alexejev, Karavajev, V. Bělov, Ožiganov – Lehterä, Monja, Enlund – Kugryšev, Koskiranta, Kopejkin – Gubin, Sannikov, Šumakov – Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin – Butuzov.

Rozhodčí: Ronn, Ravodin – Michel, Šichanov