Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
San Jose Sharks
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 09.03.2014, 04:15 • SAP Center, San Jose • NHL

Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 19:05
    Peter Budaj (MTL) (9 zásahů), čas na ledě: 21:54 (06:54:36)

Tři hvězdy utkání

Tommy Wingels (SJS) (2 + 0)
    Logan Couture (SJS) (1 + 2)
    Antti Niemi (SJS) (27 zásahů)

Dá se říci, že San Jose dnes vyhrálo po skvělém útočném výkonu na začátku každé třetiny. Konečný výsledek 4:0 znamená plný bodový zisk pro Sharks a také fakt, že Montreal ve dvou vzájemných zápasech nedal týmu z Kalifornie ani jeden gól. Navíc Antti Neimi potvrdil, že předchozí výpad formy nic nezmenal a dnes udržel zaslouženou nulu. Počkejme si ještě na nejlepší hráče zápasu.

60:00

59:36
    Fanoušci v aréně povykují a dobře vědí, že jejich tým už v klidu dojde za výhrou. San Jose už jen v posledních momentech zbývá udržet nulu pro brankáře Niemiho.

59:10
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, Montreal se zatím stále drží před brankou soupeře a za chvíli už přijde o svůj zbytek přesilovky.

58:54
    Niemi ukazuje svůj klid v dnešním zápase, prot další střele od modré čáry v pohodě vytasil lapačku a zařídil další vhazování po jeho pravé ruce.

58:37
    Začalo zkrácená přesilová hra Montrealu, bude trvat třičtvrtě minuty, pokud Canadiens neskórují.

58:20
    Opět je tu Tomáš Plekanec, který se snažil prodrat až k brance. I nyní bez úspěchu.

57:56
    San Jose dává pozor před vlastním gólmanem protože další rozehrávka soupeře byla poměrně rychlá, teď už ale mohou Sharks vyrazit dopředu.

57:30
    Antti Niemi v pohodové pozici zasahuje pro střele Briera.

57:24
    Hráči stále nemají dost důrazu u mantinelu a rozhodčí jsou nuceni k dalšímu vylučování po drsnějším souboji. Za katr usedá o jednoho muže v bílem dresu více. Brian Gionta (MTL) krosčekoval. Dále dostávají osobní tresty Matt Irwin (SJS), James Sheppard (SJS) a Ryan White (MTL).

57:00
    Montreal se ovšem chvíli po vhazování osvobozuje, když vyhazuje kus černé gumy až ke svatyni Anttiho Niemiho.

56:35
    Ale sudí opět uděluje tresné minuty, tentokráte kvůli technickému problému. Příliš mnoho hráčů na ledě hrálo za Canadiens (celkem osm). Přesilovka pro San Jose.

56:10
    Ještě patnáct vteřin zbývá z přesilovky Sharks, kotouč je v pravém rohu u branky Tokarskiho.

55:25
    Dnes několikátý souboj Tomáše Plekance a Anttiho Niemiho. Také nyní byl lepší brankář San Jose, jenž proti českému útočníkovi skvěle vyjel.

54:53
    Za pár vteřin už začne zkrácená přesilovka Kaliforňanů, kteří mají možnost využít další početno výhody.

54:46
    Při hře čtyři na čtyři se do útoku řítili domácí, jenže i tentokrát je zastavuje postavení mimo hru. Ještě jedna reklamni pauza, kterou dnes uvidíme.

54:18
    A stejný hokejista nyní odjíždí na trestnou lavici. Pacioretty (MTL) totiž nedovoleně bránil jednoho ze Žraloků. Počet hráčů na ledě se vyrovná.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 3. Wingels (Couture), 22. Irwin (Irwin, Torres), 28. Nieto (Marleau, Couture), 41. Couture (Nieto)

San Jose Sharks: Niemi – Demers, Vlasic, Hannan, Braun, Irwin, Boyle – Burns, Thornton, Pavelski – Nieto, Couture, Marleau – Torres, Sheppard, Wingels – Burish, Desjardins, Kennedy
    Montreal Canadiens: Budaj (22. Tokarski) – Jemelin, Markov, Subban, Tinordi, Weaver, Murrray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Vanek, Plekanec, Gionta – Galcheynuk, Eller, Bourque – Moen, Briere, White

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Frederick L'Ecuyer – Lonnie Cameron, Ryan Galloway

Diváci: 17 562