Rapid – Austria 2:3 (kon.) | Rheindorf Altach – Salzburg 4:1 (kon.)
2:3 (0:2)
FK Austria Vídeň
Neděle 09.11.2014, 14:30 • Ernst Happel Stadion • Rakouská Bundesliga

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji příjemný nedělní večer. (16:27:12)

Je za námi 311. Vídeňské derby a dnes hostující Austria bere tři body za vítězství 2:3. V druhém poločasu nejdříve udeřil střídající Royer a zdálo se, že je hotovo, jenže po brance Alara a snížení Beriće v druhé minutě nastavení bylo ze zápasu ještě velké drama, které však nakonec hosté zvládli a udrželi těsné vítězství.

90+5

90+5
    Další žlutá karta pro Šikova (AUV), ale hosté už tento zápas udrží.

90+5
    Na možná poslední volný kop domácích běžel do vápna i brankář Novota, ale obrana Austrie sice z námahou, ale zvládla situaci!

90+3
    Žlutou kartu ještě vidí Heinz Lindner, který si pustil pusu našpacír.
    BERIĆ - 2:3

90+2
    Rapid právě vstřelil branku!
    Koncovka zápasu ubude ještě hodně zajímavá! Lindner si vyběhl pro míč, který mu však vypíchl ROBERT BERIĆ a domácí útočník bez problému zakončil do prázdné brány.

90+2
    Hlavní rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec přisoudil míč Austrii.

90+1
    První minuta nastavení je za námi a Rapid se dostal jen k centru z nohy Starkla, který sebral gólman Lindner.

90
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit pět minut a domácí tak mají dost času na zkorigování výsledku!

90
    Naposledy střídají i hosté. Střelce dvou branek Damariho nahrazuje Tarkan Serbest.

88
    Po dalším rohovém kopu Rapidu se k zakončení dostal střídající Starkl, ale ten namířil svůj pokus vysoko nad.

88
    Poslední střídání Rapidu. Floriana Kainze nahrazuje Dominik Starkl.

87
    Pokus o vysunutí Damariho zastavuje asi dvoumetrový ofsajd izraelského útočníka.

86
    Rozhodčí vrátil hru k původnímu přestupku a hosté poté rozehráli volný kop do rukavic brankáře Austrie Vídeň.

85
    Na hřišti je vidět hodně emocí a po strkanici mezi Rotpullerem (AUV) a Alarem vidí žlutou kartu překvapivě jen hostující obránce.
    ALAR - 1:3

83
    Tak domácí přeci jen snižují! Dlouhý míč za obranu Austrie se dostal k DENI ALAROVI, který z první přehodil Lindnera a snížil na 1:3

82
    Troufnu si říct, že utkání je opravdu rozhodnuto a posledních deset minut se dohraje v poklidném tempu.

80
    I tentokrát končí míč v rukavicích Heinze Lindnera, který zklidňuje hru.

79
    Rapid se snaží snížit a bude rozehrávat další kop od rohového praporku.
    ROYER - 0:3

78
    Austria právě vstřelila branku!
    A je hotovo! Domácí nedokázali odvrátit míč dál od své brány a ten se po centru ze strany a přiťuknutí Alexandra Gorgona dostal k DANIELU ROYEROVI, který byl na hřišti pouhou minutu a krásnou ranou překonal Jana Novotu v bráně Rapidu Vídeň.

77
    Hosté nakonec připravili hned dvojité střídání. Larsena s Meilingerem nahrazuje Fabian Koch a Daniel Royer.

76
    Thanas Petsos míč pěkně kroutil do růžku Lindnerovy brány, ale balón nakonec končí těsně nad.

75
    Po ztrátách na obou stranách tvrdě zajel Šikov do Beriće a následovat bude volný kop z dobré vzdálenosti.

74
    Hned dva hráči letěli vzduchem na hranici malého vápna, ale míč netrefili a ten končí opět u Lindnera.

73
    Střídání chystá i hostující trenér, nechme se překvapit, koho pošle na hřiště.

73
    Berič je čím dál nebezpečnější ale nyní si tak dlouho chystal míč až o něj přišel.

72
    Hru Rapidu se pokusí oživit Philipp Schobesberger, který vystřídal Louise Schauba.

71
    Domácí kanonýr Robert Berić se dostal mezi dva obránce a poté si chtěl vykoledovat pokutový kop na což hlavní rozhodčí zcela správně nereagoval.

70
    Několikátý rohový kop Rapidu končí v náruči Heinze Lindnera.

69
    Tentokrát je faulován Lukas Rotpuller. Rozehrávat tak budou domácí.

67
    Christopher Dibon se provinil faulem a je dalším, kdo je napomínán kartónkem žluté barvy.

67
    Robert Berić nedokázal zakončit přesně a na druhé straně pálil Meilinger jen do hlavy jednoho z domácích obránců.

66
    Hra se nyní trochu uklidnila a domácí obránci si posílají míč mezi sebou.

64
    Míč si postavil opět Hofmann, ale na jeho přízemní přihrávku do velkého vápna nikdo nereagoval a míč tak projel až na druhou stranu pokutového území.

63
    Deni Alar stažen Larsenem (AUV) a ten vidí žlutou kartu.

61
    Pěkný míč za obranu Austrie dopadl na noze Schrammelovi, ale jeho následný centr skončil v místech, kde se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

61
    Trenér Austrie Vídeň je hodně aktivní a hlavní rozhodčí mu domlouvá.

60
    Hra se nyní rychle přelévá, ale k ohrožení branky jednoho či druhého týmu zatím nedošlo.

59
    Kainz se snažil vykoledovat volný kop, ale je z toho jen brejk Austrie, který na poslední chvíli zastavuje Stefan Stangl.

58
    Petsos se Schrammelem si vůbec nerozuměli a míč končí v zámezí.

57
    Grünwald nachytán v ofsajdu.

56
    V pořadí již čtvrtý roh Rapidu rozehrál Hofmann do blízkosti brankáře Lndnera, který s velkou námahou chytá míč do svých rukavic.

55
    Rohový kop Rapidu sice hosté odvrátili, ale domácí zůstávají u balónu.

55
    Po jednom ze soubojů zůstal na trávníků Holland, který po výskoku spadl zcela nekontrolovatelně na trávník, ale zdá se být v pořádku.

54
    Austria standardku vůbec nesehrála špatně. Po přiťuknutí Meillingera pálil Alexander Grünwald do tyče domácí brány!

53
    Petsos se předvedl i na druhé straně, kdy poslal míč do rukavic Novoty a hlavní rozhodčí píská malou domů a nepřímý volný kop.

52
    Největší šance domácích, ale gól z toho není! Florian Kainz našel ve vápně zcela volného Petsose, který se střelu snažil umístit k tyči, ale o metr ji minul.

51
    Schrammel se nepředvedl přesnou rozehrávkou, z čehož by mohli těžit hosté, nebýt ztráty Gorgona.

49
    Deni Alar (RVI) je na hřišti pouhé čtyři minuty a už vidí žlutou kartu za zajetí do Šikova.

48
    Rychlý útok Austrie vedl po straně Gorgon, ale jeho střílený centr končí za bránou.

47
    Mario Pavelić podskočil dlouhý nákop, který se následně dostal k Alexandru Grünwaldovi a ten ze zajímavé pozici placírkou míjí.

46
    Larsenův dlouhatánský aut až do velkého vápna odvrátil Stangl.

46
    Domácí na nepovedený první poločas reagují střídáním a Dominika Wydru nahrazuje Deni Alar.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32 .

Je za námi první poločas, který byl sice vyrovnaný, ale hosté se přeci jen dostali do lepších šancí a dvě z nich dokázali využít. Nejdříve se ve 23.minutě z úhlu prosadil Omer Damari a stejný hráč přidal druhou branku v minutě čtyřicáté poté, co si zpracoval míč zády k brance a střelou z otočky nedal šanci domácímu brankáři.

45+1

45+1
    V hledišti se ozývají výbuchy pyrotechniky a na hřišti se už v prvním poločase nic nestane.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu!

44
    Thanos Petsos (RVI) nepříjemně zajel do Leitgeba a po zásluze vidí žlutou kartu.

44
    Smyčka kolem hostující brány se pomalu utahuje, ale míče letící do vápna Austrie zatím odvrací bránící hráči hostujícího celku.

43
    Hofmann roztáhl hru na Kainze, který centrem z první našel jen hlavu jednoho z obránců.

42
    Hráči Rapidu se nyní pochopitelně snaží odpovědět, ale jejich kombinace probíhá ve velké vzdálenosti od brány Heinze Lindnera.
    DAMARI - 0:2

40
    Domácí sice byli v posledních minutách aktivnější, ale jsou to oni, kdo pět minut před koncem prvního poločasu opět inkasuje. Z kraje velkého vápna poslal míč Jens Stryger Larsen přesně na nohu OMERA DAMARIHO, který si jej zpracoval, otočil se kolem obránce a vypálil přesnou střelu, která zapadla k tyči domácí brány.

39
    Levý obránce Austrie, Thomas Salamon (AUV) příliš otálel s vhozením autu a rozhodčí tasí první žlutou kartu.

38
    Petsos po autu Paveliće dobře pohlídám a Dibon zastavil Damariho odkopem míče do autu.

37
    U balónu jsou znovu hráči v zelenobílé kombinaci, jenže jejich snahu zastavuje ruka Roberta Beriće.

35
    Velice pěkný moment po delší době i na druhé straně. Thomas Salamon napřáhl ke střele zpoza vápna a jeho utěšená rána se otřela o tyč Novotovy brány.

34
    Hosté se dopouštějí naprosto zbytečných chyb a plynou z toho dobré šance Rapidu. Po přiťuknutí Kainze pálil Dominik Wydra z 15 metrů těsně nad.

33
    Austria sice rozehrávala standardní situaci po faulu Hofmanna, ale celá akce nakonec končí faulem jednoho z hráčů ve fialovém.

31
    Další Kainzův centr propadl přes dva obránce až na hranici malého vápna, kde byl tísněn Steffen Hofmann a nedokázal zakončit.

30
    Florian Kainz je v posledních minutách hodně aktivní, ale jeho centry jsou zatím buď sraženy nebo končí v rukavicích Lindnera.

29
    Hosté roh nadvakrát odvrátili a na druhou stranu rychle utíkal Meilinger, kterého s námahou zastavila domácí obrana.

28
    Florian Kainz se snažil vymyslet centr na Beriće, ale ten srazil Šikov na roh.

27
    Útočník Rapidu je v pořádku a hra tak může pokračovat.

25
    Salamonův centr do vápna odvrací domácí hráči a poté byl faulován Berić, který se svíjí na trávníku.
    DAMARI - 0:1

23
    Hosté z nenápadné akce střílí branku a dostávají se do vedení. Mario Leitgeb poslal dlouhý míč na OMERA DAMARIHO, který se nacházel na hranici ofsajdu, potáhl si míč do pokutového území a z úhlu propálil Jana Novotu.

22
    K exekuci volného kopu se postavil domácí kapitán Hofmann, ale trefil jen zeď a následně je pískán další ofsajd.

21
    Thanos Petsos nyní předvedl skvělou práci, když na půli získal míč a poté si vykoledoval faul v zajímavé vzdálenosti od Lindnerovy brány.

20
    Útok domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího, který viděl ofsajd.

19
    Gorgon se sice nacházel v ofsajdu, ale neprojevil zájem hrát a Novota tak musel rychle vyběhnout, aby byl včas u míče před dobíhajícím hráčem Austrie.

18
    Tento dlouhý balón obrana Austrie v pohodě odvrátila do autu.

18
    Faulem se provinil hostující stoper Šikov a Hofmann bude posílat míč do pokutového území.

16
    Mario Leitgeb rozehrál první roh utkání se spoluhráčem nakrátko a poté poslal míč daleko za bránu Rapidu.

16
    Hra se nyní odvíjí převážně ve středu hřiště, což potvrzuje Wydra faulem na půlící čáře.

14
    Rotpuller nyní zahrál na jistotu malou domů, po které posílá Lindner dlouhý balón až k Stanglovi a ten hlavou posunul míč do rukou Jana Novoty.

13
    Neúspěšný pokus o vysunutí Damariho v pohodě sbírá domácí obránce Stangl.

12
    Na druhé straně se nepřesnou střelou prezentoval Alexander Grünwald.

11
    I domácí předvedli rychlou rozehrávku a poslali míč k nabíhajícímu Schrammelovi, který však svým centrem našel jen rukavice Lindnera.

11
    Dvakrát nyní musel zasahovat Salamon, který si v obou případech pomohl odkopem do autu. Po druhém vhazování se bude jen odkopávat od brány Heinze Lindnera.

10
    Hráči Austrie opět rychle rozehráli volný kop, ale následná kombinace na levé straně se jim příliš nevyvedla a přišli o míč.

8
    Grünwald se nyní domníval, že byl odpískán faul na jeho osobu, ale místo toho je to vhazování pro Rapid. Hostující záložník si poté zahozením balónu koledoval o žlutou kartu, ale hlavní rozhodčí zatím řeší vše jen domluvou.

7
    Máme za sebou první střelecký pokus. Damari se snažil dostat k zakončení v pokutovém území, ale prostor kolem něj byl dobře zahuštěn a míč se dostal ke Gorgonovi, který z pohotové střely minul domácí bránu.

6
    Salamon posunul hlavou míč do autu a domácí budou vhazovat na útočné polovině.

5
    Damari si naváděl míč na střelu, ale proti pětici domácích se rozhodl pro zpomalení hry a přihrávku dozadu.

4
    V úvodu utkání je k vidění hodně nepřesností a míč je často v zámezí.

3
    Po několika hlavičkových soubojích povalil Petsos Grünwalda a je dalším faulujícím hráčem.

2
    Hráči Rapidu se provinili prvním faulem, ale pokus o rychlou rozehrávku si Pavelić pohlídal a míč končí v autu.

2
    Po dobré práci Larsena obstarají vhazování pro změnu hosté.

1
    Úvodní výkop obstarali domácí borci a míč letí okamžitě k Lindnerovi, který si pomáhá odkopem do zámezí.

1

Týmy jsou nastoupeny a k obloze stoupají zelené a bílé balóny. Tento zápas bude mít opravdu skvělou kulisu.

SK Rapid Vídeň: Novota – Pavelić, Dibon, Stangl, Schrammel – Petsos, Wydra – Schaub, Hofmann (C), Kainz – Berić
    Náhradníci: Marić – Alar, Grahovać, Prosenik, Schobesberger, Starkl, Weinwurm

FK Austria Vídeň: Lindner (C) – Larsen, Šikov, Rotpuller, Salamon – Holland, Leitgeb – Gorgon, Grünwald, Meilinger – Damari
    Náhradníci: Casali – Kamara, Koch, Mader, Ortlechner, Royer, Serbest

Rozhodčí: Alexander Harkam – Andreas Staudinger, Andreas Witschnigg.
    Natěšený fanoušek Austrie přeje hodně štěstí velké "fialové rodině".

Vzájemné zápasy
    V poslední době se ve vzájemných zápasech daří více dnes domácímu Rapidu, který v posledních šesti derby nepoznal hořkost porážky a třikrát odešel vítězně.

Poslední tři vzájemné zápasy
    24.8.2014 Austria Vídeň-Rapid Vídeň 2:2
    24.8.2014 Austria Vídeň-Rapid Vídeň 0:1
    9.2.2014 Rapid Vídeň-Austria Vídeň 3:1

Účastníkovi minulé sezóny Ligy Mistrů se zatím v domácí lize příliš nedaří a usadil se na sedmém místě tabulky.
    V posledním zápase měla Austria, stejně jako Rapid, převahu v držení míče (60%-40%), ale ani druhému víděňskému celku to na body nestačilo a na domácím hřišti prohrál 0:3 se Sturmem Graz.
    Austrii střelecky táhne především Izraelec Omer Damari, který se letos trefil již pětkrát.

Domácí celek zatím neprožívá vůbec špatnou sezónu a po čtrnácti kolech se nachází za Salcburkem a Wolfsbergerem na třetím místě rakouské Bundesligy.
    V posledním utkání se Rapid střetl se čtvrtým Altachem a podlehl mu 2:0. Vídeňský klub sice měl převahu držení míč 61% ku 39%, ale zápas hodně ovlivnila červená karta Sonnleitner již z druhé minuty zápasu.
    Nejlepším střelcem Rapidu je slovinský kanonýr Robert Berič, který se trefil již osmkrát a je na druhém místě střelecké tabulky za suverénním Sorianem ze Salcburku.

Vítáme vás u on-line přenosu z největšího rakouského derby mezi SK Rapid Videň a FK Austria Vídeň! Utkání začíná v 14:30.