Philadelphia – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – New Jersey 0:1 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 1:2 (kon.)
Detroit – Chicago 4:1 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Vancouver – Arizona 0:5 (kon.)
Boston – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.)
Philadelphia Flyers
3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 15.11.2014, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je z mé strany vše a u dalších přenosů z NHL se těším brzy nashledanou. (03:47:05)

Využití přesilovek : 2/3 – 3/4

Hosté si dnes z Wells Fargo Centrem odváží všechny tři body! velmi překvapivý výsledek! Hosté vedli již po první třetině po brankách Wisniewskiho a Foligna, za domácí snížil Giroux. V násleudjící třetině sice domácí vyrovnali, ale hosté dalíšmi dvěma brankami určili skóre po druhé třetiny na 4:2. Na začátku třetí třetiny napřáhl Del Zotto a krásnou střelou dal domácím naději. Ta trvala celou třetinu, neboť se domácím nepodařilo ten kýžený gól vstřelit. Dnes tedy vítězí Columbus a ten tak utnul sérii 10-ti pořážkách v řadě.

60:00

59:54
    Voráček zavezl puk do pásma aposílal ho před branku, tam střílel Schenn, ale netrefil branku.

59:39
    Hosté u puku a vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění!

59:24
    Oddechový čas pro domácí a zakázané uvolnění hostů, vhazování před brankou Columbusu.

59:05
    Ale domácí byli vyhnáni z útočného pásma a musí znovu od své branky.

58:46
    Mason pryč z branky, domácí v šesti!

58:22
    Domácí teď velmi účinně napadají a nakonec puk získali.

58:11
    Zakázané uvolnění domácích!

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby!

57:21
    Před brankou se snažil dorážet Simmodns po střele Grossmana, ale obrana domácích mu to nedovolila.

57:07
    To vypadalo na ofsajd domácích, ale rozhodčí hru nechává.

56:45
    Mason raději přikryl puk, bude následovat vhazování v obraném pásmu domácích.

56:15
    Coutier střílel od modré, jeho projektil ale prosvištěl mimo!

55:43
    Atkinson ujížděl po levé straně osamocen, vystřelil, ale jeho střela mířila mimo.

55:03
    Atkinson najíždělna Masona sám s Johnsonem, jejich řešení situace, ale nebylo šťastné a sami se dostali ven ze střeleckého úhlu.

54:21
    Ofsajd domácích.

53:40
    Před brankou Blue Jackets byli hned tři hráči Flyers, ale ani jeden nedokázal dorazit puk do sítě. Následná střela Del Zotta mířila mimo!

52:58
    Umberger zavezl puk do pásma a přihrál Bellemarovi, který vystřelil velmi slabou střelu a gólman hostů s jejím chycení neměl problém.

52:47
    Po přihrávce Hartnella střílel z pravém strany Atkinson. Mason opět připraven!

52:02
    Luke Schenn střílel od modré, McElhinney jen vyrazil. K dorážce se ale Read už nedostal.

51:13
    Del Zetto zahučel v plné rychlosti do brnaky hostí a hra je přerušena.

51:01
    Hostující Boone Jenner trefuje tyčku Masonovo svatyně.

50:45
    Bellmare najížděl s Lecavalierem sami na gólmana hostí, ale zvolili špatné řešení situace a kýženou branku nevstřelili!

49:42
    Voráčkovu přirhávku nejdříve vystihl jeden z hostujících hráčů, následně si puk Český útočník vzal zpět a po jeho přihrávce střílel z levé strany Giroux. McElhinney připraven!

49:08
    Akeson byl v útočném pásmu proti přesile a puk ztratil. Hosté obrací hru.

48:15
    Z otočky střílel Tropp a k dorážce se dostal Cracknell, obě střely Mason lapil.

47:15
    Johanson nebezpěčně vystřelil zápěstí a Mason se jen ohlédl za střelou, která mířila těsně vedle!

46:37
    Hartnell neoklamal u mantinelu Griouxe a ten zakládá útok domácích.

46:20
    Atkinsonovi se v akrobatické pozici podařilo vystřelit, ale pro Masona tato střela nečinila žádný problém.

45:51
    Z opakovaných záběrů je vidět, že Voráček dostal od Hartnella pěstí do helmy. Žádá trest pro útočníka Columbusu, ale rozhodčí jeho prosbu nevyslyšel.

45:51
    Voráček je již na nohou, zdá se, že je v pořádku.

45:51
    teď je v tlaku Columbus, ale hra je přerušena, neboť Jakub Voráček ležel otřesen na zemi.

45:15
    Giroux se dostal k odraženému puku na pravé straně a vystřelil zápěstím a trefuje břevno!

44:58
    Wisniewski po přihrávce Troppa z rohu střílel od modré, trefil ovšem pouze prostor, kde stál Mason a ten puk lapil.

44:33
    Puk za brankou hostů a ťi rozjíždí svou útočnou akci.

43:51
    Giroux přihrával na volného Simmondse, toho ovšem zradili brusle a ztratil rozvnováhu, tudíž přihrávku nepřebral.

43:01
    Znovu střílel Hartnell, ale Masona nepřekvapil.

42:45
    Od modré střílel Wisniewski, Mason vyrazil před sebe tam ještě doražel Hartnell, puk se dostal za branku , kde se ho zmocnil znovu Hartnell, který se snažil objet branku a překvapit Masona. Ten se ale včas přesunul a gólu zabránil!

41:59
    Na druhé straně střílel Atkinson, Mason připraven.
    Del ZOTTO - 3:4

41:10
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Philadeplhia snižuje! Claude Giroux prokličkoval až do útočného pásma a na levé straně našel volného MICHAELA DEL ZOTTA, který nádhernou střelou do šibenice snižuje na 4:3. Asistence: Claude Giroux.

40:39
    Domácí kombinují v ptočném pásmu , neboť ještě dohrávají svou přesilovku!

Hity : 22 – 19

Domácí nezačali druhou třetinu vůbec špatně, byli aktivní a odměnou jim byla vyrovnávací branka Jakuba Voráčka. To bylo ale z pohledu Flyers vše ve druhé třetině. Pak stříleli branky jen hosté. Nejdříve se podruhé v zápase prosadil Foligno a 4 minuty po něm Wisniewski stanovil skóre na 4:2. Domácí tedy půjdou do třetí třetiny s dvou-gólovým mankem a uvidíme, zda-li se jim podaří vyrovnat. Třetí třetina začne přibližně v 2:58

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57
    Voráček už mohl střílet, ale nezachoval se sobecky a ještě poslal přihrávku na Girouxe, ale ten nepropálil "zeď" kterou vytvořili Wisniewski a Gibbons.

39:21
    Streit na modré nezachytil lehké vyhození Erixona a Flyers se musí znovu dostávat do pásma.

39:11
    Vyloučen hráč hostů Corey Tropp na dvě minuty za podražení!

38:27
    Voráček ztratil puk a založit tak akci Blue Jackets. Jenner si ale rovnal puk ke střele tak dlouho, že nakonec vystřelil úplně mimo.

38:00
    Vystřelil hostující Atkinson, Mason připraven.

37:31
    Streit musel rychle zpátky, neboť velmi nebezpečně ho napadal Johansen.

36:57
    Brayden Schenn vystřelil z levé strany. Jeho střela byla přizvednuta jedním z hráčů hostů do ochrané sítě. Vhazování v obraném pásmu hostů.

36:15
    Read nahazoval puk před branku, kam si najížděl Coutier s Umbergerem, ani jeden ale skákající puk nedokázal trefit.

35:54
    Domácí jen odevzdávají kotouč Columbus do jeho pásma.

34:56
    Voráček střílel od modré těsně mimo!
    WISNIEWSKI - 2:4

33:37
    Columbus právě vstřelil branku!
    Další využitá přesilovka! Od modré vystřelil Johansen, Mason vyrazil jen před sebe, kde si puk vzal JAMES WISNIEWSKI a navyšuje vedení Blue Jackets. Asistence: Ryan Johansen.

33:10
    Tim Erixon vystřelil, ale trefil jen spojnici Masonovo branky!

32:30
    Hosté budou hrát pět na tři! Vyloučen další hráč domácích. Vyloučen domácí Courtier.

31:40
    Vyloučen hráč domácích Jason Akeson.

31:40
    V pásmu hostů se ošklivě srazili Nick Foligno a Claude Giroux, oba by měly být v pořádku.

31:27
    Od modré střílel Johnson, ale jeho střela mířila mimo.

30:45
    Philadelphia je vyloženě zaskočená dosavadním průběhem a u puku znovu Columbus.
    FOLIGNO - 2:3

29:47
    Columbus se ujímá vedení ! Johansen zadovkou přihrál NICKU FOLIGNOVI, který si výborně počkal na vhodnou příležitost vystřelit a dává gól v době, kdy byl Mason úplně mimo svou pozici! Asistence: Nick Foligno, Ryan Johansen.

28:48
    Hned po buly střílel Schultz a před brankou ještě dorážel Simmonds, ale obě střely byly neúspěšné.

28:43
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

28:17
    Domácí jsou teď usazeni v pásmu. Střílel Schultz, Read a Coutier, ale ani jedna střela nevedla do sítě Columbusu.

27:45
    Z pravé strany střílel Akeson, jehož střela trefila jen pravý beton gólmana hostů.

26:43
    Hartnell se hnal sám na Masona, ale výborný obraný zákrok předvedl Schultz, tudíž Hartnell ani nezakončil. Jen vyrazil domácí branku z původního postavení.

26:36
    Voráčkek přihrával přes celé pásmo na Simmondse, ale jeho přihrávku vypíchl jeden z obránců hostí.

26:21
    Read příhrával Umbergerovi, který z levé strany vypálil velmi slabou střelu, která šla mimo McElhinneyovi tyče.

24:40
    Hezkou kombinaci teď předvedlo Colorado. Foligno si nadvakrát vyměnil kotouč s Gibbonsem, ale důrazný Grossman jejich hrátky utnul.
    VORÁČEK - 2:2

23:21
    Philadelphia vyrovnává! Čtvrtá využitá přesilovka v tomto utkání! JAKUB VORÁČEK se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a střílí vyrovnávací branku! Asistence: wayne Simmonds, Claude Giroux.

22:44
    Před brankou byl osamocený Simmonds, ale dokázal trefit jen betony McElhinneyho.

22:21
    Domácí si zahrají přeislovku. Vyloučen Chaput.

22:21
    Coburn přihrával přes celé pásmo na VandeVeldeho, tomu se ale backhendové zakončení nevydařčilo. Následuje vhazování v obranném pásmu Columbusu.

21:46
    Na modré dostal nabito Colaiacovo od Akesona, tvrdá střela mířila jen do lapačky McElhinneyho.

21:21
    Akeson vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana.

21:01
    Domácí teď trochu kostrbatě rozehrávali nakonec se ale do pásma dostali, střílel Schultz, ale McElhinney byl připraven.

20:24
    Jenner obkroužil branku a snažil se zakončovat, ale Mason byl pozorný.

Využití přesilovek : 1/1 – 2/2

Máme za sebou první třetinu, která nabídla velmi zajímavý hokej, ale hlavně tři branky a shodou okolností všechny byli v přesilovce. Skóre otevřel v polovině třetiny hostující Johansen střelou od modré. O pár minut později srovnal rovněž z přesilovky Giroux (po přihrávce Jakuba Voráčka!!), ale dvě minuty před sirénou se Columbus dostal do vedení po krásné kombinaci Erixona s Folignem. Uvidíme, co nabídne druhé dějství, to začne přibližně ve 2:04.

20:00

19:29
    Couturier ztratil puk ve svém pásmu a za ním se hnal Wennberg, ale čistý hitem ho "narval" Grossman.

19:01

18:14
    Na druhé straně se po přihrávce Johansena před Masonem osamocený Atkinson, který ani na dvakrát nepřekonal Masona.

17:49
    Simmonds se objevil s pukem, ale McElhinneyho nedokázal prostřelit.
    FOLIGNO - 1:2

17:10
    I třetí přesilovka je využita. Erixon krásnou přihrávkou z levé strany přes celou šířku brankoviště nabídl gól NICKU FOLIGNOVI, který už měl situaci jednoduchou! Asistence: Tim Erixon, Ryan Johansen.

16:50
    Wiesniewski střílel od modré nepřesně.

16:41
    Přesilovka pro hosty. Na trestnou lavici si půjde sednout Mark Streit.

16:20
    Branku domácích obrkroužil Foligno a vystřelil, jenže jeho střelu zblokoval jeden z hráčů domácích.

15:50
    Od modré vystřelil po přihrávce Folihna Wisnewski, jeho střela ale mířila vedle.

15:09
    Philadeplhia teď dobře napadala hosty v útočném pásmu a získala kotouč do své moci.

14:09
    Před Masonem byl úplně osamocený Corey Tropp, ale nedokázal dobře zpracovat puk ...

13:54
    Hostů byl odpískán ofsajd, po jeho odpískání se ještě strhla menší potička mezi Simmondsem a Jennerem, ale rozhodčí včas zasáhli.
    GIROUX - 1:1

12:58
    Další přesilovkový gól. Flyers vyrovnávají. Na levé straně dostal nabito od Streita CLAUDE GIROUX a propálil McElhinneyho. Střelu ještě tečovat clonící Prout (CBJ). Asistence: Mark Streit, Jakub Voráček.

12:21
    Na přesilovku je nasazena první lajna domácích s Voráčkem a Girouxem.

12:09
    Na trestnou lavici odchází Boll (CBJ) na dvě minuty za držení.

11:11
    Zakázané uvolnění domácích.

10:41
    Umberger obkroužil branku a upadl, zdálo se, že byl podražen, ale rozhodčí byl velmi blízko a hru nechal plynout dál.

09:48
    Dopředu vyrážel Gibbons, ale byl včas zastaven Erixonem.

09:21
    VandeVelde už se chystal ke střele, ale byl odpískán ofsajd domácích.

08:56
    Na ledě čtvrtá lajna v čele s Bellemarem.
    WISNIEWSKI - 0:1

08:23
    A Blue Jackets přesilovku bleskově využívají. Johansen "nabil" na modré JAMES WISNIEWSKI, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Ryan Johansen, Tim Erixon.

07:59
    Přesilovka pro hosty. Vyloučen domácí Michael Del Zotto.

07:32
    Ke střele od modré se dostal Colaiacovo, ale gólman hostí v pohodě střelu chytá.

07:11
    Kombinace Cracknella a Troppa za brankou domácích zastavila obrana domácích, jmenovitě Erixon a Wisniewski.

Domácí fanoušci zdraví Scotta Hartnella, který zde odehrál mnoho zápasů.

06:54
    Po výborné práci Vořáčka se ke střele z první dostal Giroux, ale McElhinney střelu k pravé tyčce viděl a předvedl efektivní zákrok lapačkou!

06:07
    Rizkantní přihrávku Grossmana málem vystihl jeden z hráčů Columbusu, který by tak mohl jet sám na Masona. Naštěstí pro domácí se tak nestalo.

05:38
    První lajna Blue Jackets se v útočném pásmu moc dlouho neohřála.

05:14
    Bellmare se prohnal kolem Savarda a vystřelil, McElhinney neměl puk pod kontrolou a Rinaldo se ho ještě snažil vyšťourat, ale rozhodčí přerušil hru.

03:51
    Atkinson hledal zadovkou Jennera, ale jeho úmysl vystihl Colaiacovo a puk útočníkovy Columbusu odebral.

03:28
    Další zásah Masona. Tentorkát vystřelil Atkinson.

03:07
    Kousek před modrou vystřelil Gibbons, puk v ochranné síti.

02:48
    První lajna Flyers opět usazena v útočném pásmu.

02:17
    Simmonds vyslal dopředu Voráčka, ten měl ale přihrávku na dlouhou ruku.

01:59
    Zpoza branky si vyjel Cracknell, ale Mason byl pozorný a puk má pod kontrolou.

01:45
    Erixon (CBJ) vystřelil, ale jheo střela proletěla mimo.

01:10
    U puku stále domácí a druhá lajna Flyers rozjíždí svůj útok.

00:15
    První lajna domácích začala utkání velmi aktivně, před branku přihrával Voráček, puk ale Girouxe nenašel.

00:01

Vše je připraveno k začátku utkání.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Streit (A), Grossman, Colaliacovo, Coburn, Chultz, Del Zetto – Voráček, Giroux (C), Simmonds (A) – Read, Couturier, Umberger – Akeson, Lecavalier, Schenn – VandeVelde, Bellemare, Rinaldo.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Forsberg) – Savard, Tyutin (A), Wisniewski, Erixon, Prout, St.Denis – Foligno, Johansen, Gibbons – Atkinson, Jenner, Hartnell – Tropp, Wennberg, Cracknell – Boll, Chaput, Tyrell..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítám vás u textového onlajnu z NHL. Nejslavnější hokejová soutěž světa má dnes na programu 15 zápasů. My se společně budeme věnovat zápasu mezi Philadelphii Flyers a Columbusu Blue Jackets. V tomto zápase určitě budeme zvědavý, co nám dnes předvede česká hvězda Jakub Voráček, kterému momentálně patří druhá pozice v tabulce produktivity! Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00!

Domácí zatím v této sezóně nepředvádí příliš vyrovnané výkony. Po 14 zápasech jsou až na 10 pozici Východní konference, což pro Flyers určitě není uspokojivé. Flyers mají za sebou tři zápasy v domácím prostředí. Dnes je čeká čtvrtý v řadě. Všechny zatím dovedli do vítězného konce. Nejdříve si poradili s Edmontonem 4:1, poté rozvněž 4:1 s Floridou a nakonec vyhráli na Coloradem 4:3, i když po druhé třetině vedli 4:0. Uvidíme, zda-li domácí vyhrají i svůj čtvrtý zápas ve Wells Fargo Center.

Columbusu se v této sezóně vůbec nedaří, nachází se až na předposledním místě Východní konference se ziskem pohých devíti bodů. Columbus se nachází ve velké krizi, prohrál posledních 10 utkání a pokud prohraje i dnes bude to klubový rekord v počtu prohraných zápasů v řadě. Blue Jackets také trápí početná marodka, ale snad se blíská na lepší časy. Do hry už se pomalu chystá Sergej Bobrovskij a po tří zápasové suspendaci se do hry vrátí Jack Johnson.

Předchozí vzájemný zápas

Poslední vzájemný zápas odehráli tyto dva týmy začátkem dubna, kdy slavil vítězství Columbus 2:0.

Jakub Voráček (PHI) – (6+16)

Jan Hejda (CBJ) – (0+4)
    Marko Daňo (CBJ) – (1+1)

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 13. Giroux (Streit, Voráček), 24. Voráček (Simmonds, Giroux), 42. Zotto (Giroux) – 9. Wisniewski (Johansen, Erixon), 18. Foligno (Erixon, Johansen), 30. Foligno (Foligno, Johansen), 34. Wisniewski (Johansen)

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovsky) – Savard, Tyutin (A), Wisniewski, Erixon, Prout, St.Denis – Foligno, Johansen, Gibbons – Atkinson, Jenner, Hartnell – Tropp, Wennberg, Cracknell – Boll, Chaput, Tyrell.

Rozhodčí: Rooney, Skilliter – Cherrey, Nansen.