Philadelphia – Columbus 3:4 (kon.) | Washington – New Jersey 0:1 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 1:2 (kon.)
Detroit – Chicago 4:1 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (1:2 po s.n.) | Vancouver – Arizona 0:5 (kon.)
Boston – Carolina 2:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 3:2 (po pr.)
Boston Bruins
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 15.11.2014, 19:00 • TD Garden, Boston • NHL

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotní noci. (21:40:28)

Dnešní utkání sledovalo 17565 diváků (vyprodáno).

Andrej Sekera (CAR) – 0 bodů, +0, čas na ledě: 24:14

Závěrečná siréna znamená jediné. Medvědi i přes slabší třetí třetinu uhájili nejtěsnější náskok a po dvou vysokých porážkách se vrací na vítěznou vlnu. Všechny branky zápasu byly k vidění v první třetině. Skóre dnešního klání otevřel v osmé minutě šikovnou tečí Jiří Tlustý, který skóroval posedmé v sezoně. Medvědi však ještě do přestávky dvěma góly otočili. V 15. minutě využil zaváhání prvního obranného páru Caroliny Seth Griffith, o pět minut později rozradostnil domácí fanoušky Patrice Bergeron.
    V následujících dvou třetinách se činili oba brankáři. V prostřední části měl mnohem více práce Cam Ward, ve třetí zase Tuuka Rask. Ani jeden kotouč však už za svá záda tito dva brankáři nepustili.

60:00

59:58
    Oddechový čas pro Carolinu.

59:58
    Následně se Hurikánům povedlo vyhodit kotouč téměř do brány, puk však skončil na boční síťce. I tak už to vypadá pro domácí více než dobře.

59:48
    Dobrý pokus Caroliny, za bránou dostal přihrávku Nash, vybruslil si před domácí svatyni a málem překonal Raska.

59:20
    A opět je kotouč daleko od brány finského gólmana.

59:07
    Hosté jsou v pásmu, pálil Skinner, jen do Raska.

58:22
    Nedaří se a nedaří Hurikánům dostat do útočného pásma.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Carolina hraje bez brankáře!

57:37
    Söderberg mohl rozhodnout, když se po dobré přihrávce řítil sám na Warda, kanadský brankář své mužstvo podržel.

56:45
    Hosté si nedokážou vytvořit pro ně tak důležitý soustavnější tlak v útočné třetině. Často jen bezcílně nahodí kotouč do pásma.

55:56
    Hainsey pálil z hranice levého kruhu, Rask byl připraven. Poprvé a naposledy dnes finský gólman inkasoval v 8. minutě utkání.

55:33
    Gerbe nahrával před bránu, jeho záměr však žádný ze spoluhráčů nevystihl.

55:20
    Postavení mimo hru Caroliny.

55:04
    Ve třetí třetině se situace, co se týče střeleckých pokusů, zrcadlově obrátila. Na střely nyní vedou ve třetím dějství Hurikáni 10:2.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 15. Griffith, 20. Bergeron (Marchand, Seidenberg) – 8. Tlustý (Faulk, Staal)

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Seidenberg, Hamilton, Morrow, McQuaid, Krug, Bartkowski – Marchand, Bergeron, Smith – Lucic, Kelly, Griffith – Fraser, Söderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Gagne
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Sekera, Gleason, Bellemore, Hainsey, Liles – Boychuk, Staal, Tlustý – Lindholm, Nash, Gerbe – Terry, Rask, Skinner – Malone, McClement, Dwyer

Rozhodčí: Charron, Furlatt – Murchinson, Sericolo

Diváci: 17 565 (vyprodáno)