Kladno – Mladá Boleslav 3:5 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 8:2 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 4:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Slavia – Jihlava 2:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:5 (po pr.)
Pardubice – Chomutov 3:4 (2:3 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 7:3 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 15.11.2014, 16:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Dobré sobotní hokejové odpoledne všem! Vítáme vás u on-line přenosu utkání v rámci 25. kola DHL Extraligy juniorů, ve kterém proti sobě nastoupí celky HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Piráti Chomutov. Zápas začne v 16:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (24 zápasů, 42 bodů, skóre: 72:64)

Pardubice doma utrpěly v minulém kole debakl 0:5 od Litvínova, tato porážka přerušila vítěznou sérii Východočechů, která čítala již čtyři zápasy bez porážky. Domácí okupují v tabulce páté místo a na první Vítkovice ztrácí pouhých šest bodů.

HC Piráti Chomutov (24 zápasů, 32 bodů, skóre: 66:74)

Severočeši v minulém kole smolně prohráli v Brně až po nájezdech, a tak mají o motivaci jistě postaráno. Navíc se v tabulce nacházejí až na nelichotivém jedenáctém místě, což znamená, že by do druhé části soutěže nepostupovali s nejlepšími celky.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Husár) – Petira, Vácha "C", Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Vála – M. Procházka, Chvojka, Zadina, Velinský, Barkóci, Sladkovský, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela, Krajňák, Panna.

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Páleník, Hierman, Šulák, Černý – J. Procházka, Wágner, Šťovíček "C", Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Kellerstein, Huňady, Macháček, Strunz, Chrpa.

Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Polák.

Hráči se již trousí z útrob pardubické ČEZ Areny.

00:01

00:09
    Lukeš si připisuje hned zkraje zápasu první zákrok.

00:31
    Icing domácích.

01:06
    Hostující Radek Veselý se uvolnil krásnou stahovačkou a prověřil svižnou střelou pardubického Vejmelku, který zkrotil puk na své hrudi.!

01:56
    Hosté jsou aktivnějším celkem a Pardubice se nemohou vymanit ze své obranné třetiny.

02:29
    Lukáš Sladkovský chtěl po nějakém čas opět prověřit hostujícího Lukeše, střela byla ovšem zablokována jedním z hostujících zadáků.

03:19
    Tomáš Pipek mířil těsně vedle levé tyče chomutovské svatyně.

04:07
    Huňady vyslal nebezpečnou, leč nepřesnou střelu od modré čáry.

04:45
    Vejmelka raději podržel puk ve své rukavici. Vhazuje se po jeho levici.

05:13
    Petirovu přihrávku zblokoval jeden z hostujících útočníků a puk opustil hrací plochu, vhazování ve středovém kruhu.

05:20
    Ofsajd domácích.

06:34
    Hraje se nahoru dolů, bez vážnějších šancí na obou stranách.

08:09
    Pardubice zamkly hosty v jejich obranném pásmu, ale žádná střela stále nepřichází.

09:19
    Nikdo nejevil dobrých dvacet vteřin zájem o zašlápnutý kotouč u hrazení, a tak se vhazuje v obranné třetině Severočechů.

10:20
    Milan Janák (CHM) dostává 2 minuty za sekání.

10:34
    Michal Procházka ve velké příležitosti, ale puk se mu svezl z čepele!

11:29
    Piráti se osvobozují a spěchají vystřídat.

12:02
    Hostující Huňady se v oslabení dokonce dostal do velké šance, ale ani na dvakrát neprostřelil Vejmelku.

12:20

12:31
    Ofsajd hostů.

13:04
    Hlaváčkova dalekonosná střela svůj cíl nenašla a jen rozezvučela plexisklo za Lukešem.

13:43
    Petira si na zádech přivezl soupeře až do vlastní obranné třetiny, kde o puk následně také přišel.

14:37
    Icing hostů. Tempo zápasu poněkud opadlo.

15:22
    Filip Zadina se dostával přes hostující beky, ale na poslední chvíli nechal kotouč za svými zády.

16:35
    Krásné sólo nyní vystřihl domácí Panna, ale svůj bekhendový blafák už nedokázal ve velké rychlosti zvednout nad Lukešův beton.

17:08
    Lukeš raději kryje puk před dotírajícími protihráči. Vhazuje se po jeho pravici.

18:35
    Hosté ujížděli ve dvou na osamoceného Petiru, ale Wágner v poslední chvíli upadl a šance zůstala nevyužita.

19:22
    Piráti kontrolují kotouč na svých čepelích.

20:00

Úvodní dějství nám přineslo urputný a bojovný hokej, na druhou stranu si ani jeden z obou celků nevypracoval vyloženou příležitost, a tak diváci zatím žádnou branku neviděli.

Druhá třetina začne přibližně v 16:43.

20:01

20:23
    Dnes agilní Panna zkoušel ze špatného úhlu pozornost Lukeše, ten byl připraven.

20:50
    Jakub Chrpa se řítil zcela osamocen na Vejmelku, ten se však vytáhl a bekhendovou kličku se zakončením mezi betony vystihl zcvaknutím betonů bravurně!

22:04
    Zadina neobelstil hostující zadáky a musí se rychle vracet zpátky.

22:20
    Martin Hlaváček (PCE) nezkrotil puk na čepeli a vyhodil kotouč mimo mantinely. Dostává tak 2 minuty za zdržování hry.

23:12
    Ofsajd zastavil hostující Piráty a jejich rodící se postupný útok.

24:20

24:34
    Michal Procházka se proháčkoval přes tři protihráče, ale prováhal moment pro střelu a skončil po bodyčku na zemi.

25:03
    David Barkóci (PCE) dostává 2 minuty za podražení.

25:48
    Severočeši si nemohou vytvořit stálejší tlak v útočném pásmu.

27:03

28:02
    Bažant měl perfektní střeleckou pozici, ale zamícháním si s pukem o ni přišel.

29:42
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši se dostávají do vedení! Aktivní ONDŘEJ PANNA je odměněn první brankou tohoto zápasu, když dorazil kotouč do odkryté branky za bezmocného Lukeše. Asistence: Michal Petira, Radovan Chvojka. 1:0

30:42
    Hosté pojedou trestné střílení po faulu Karla Nedbala na hostujícího hráče.

30:42
    Exekutor Miroslav Jirušek však jen vyprášil Vejmelkovi betony!

31:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Všichni domácí hráči střídali a PATRIK HUŇADY je potrestal, když se tváří v tvář Vejmelkovi nemýlil a prostřelil ho pod lapačkou. Asistence: Robert Černý. 1:1

32:47
    Hosté výrazně ožili a chtějí překlopit misky vah na svou stranu.

33:33
    Jakub Chrpa (CHM) dostává desetiminutový trest za nesportovní chování, když při hře udeřil hokejkou do mantinelu a přidal k tomu navrch také pár peprných slov navíc.

34:57
    Ofsajd teď přibrzdil útok domácích.

35:36
    Vejmelka kryje, když hasil problémy v domácí obraně.

36:43
    Na druhé straně je v permanenci také hostující Lukeš, když zákrokem vyřešil nahození Kysely.

37:07
    Radek Veselý (CHM) dostává 2 minuty za podražení.

37:45
    Milan Janák (CHM) dostává 2 minuty za zdržování hry, když vystřelil puk mimo hřiště. Chomutov jde do tří!

37:45
    Oddechový čas pro domácí, kteří chtějí sehrát bezchybnou přesilovku.

38:02
    Střelu Krajňáka zastavuje betonem Lukeš.

38:43
    Domácím se však přesilová hra vůbec nedaří.

39:07
    Chomutov ve čtyřech hráčích.

39:45

40:00

Prostředním dějství nám přineslo dvě branky, o které se spravedlivě podělila obě mužstva. Nejdříve poslal domácí do vedení z dorážky Panna, aby ho pak napodobil hostující Huňady.

Další třetina začne přibližně v 17:34.

40:01

40:37
    Žádný z týmů nechce udělat chybu a podle toho to na ledě i tak vypadá.

41:48
    Lukeš se štěstím zasahuje proti Krajňákovi.

42:27

43:05
    Rozhodčí nechávají hru plynout a hraje se bez přerušení.

43:51
    Domácí kombinují v útočném pásmu, branka Lukeše však zatím v ohrožení není.

44:27
    Vejmelka ukryl kotouč ve své výstroji. Vhazuje se po jeho levé ruce.

45:04
    Útok Chvojka-Zadina-Panna motal hlavy hostujícím zadákům, ke střele se však nikdo ze jmenovaných neodhodlal.

45:51
    Lukeš chytá ukrytý střelecký pokus Kysely, vhazuje se po pravici brankáře Severočechů.

47:05
    Žádný z týmů si zatím nevytvořil žádnou vyloženou příležitost a hra se začala kouskovat zbytečnými přerušeními.

47:32
    Jakub Chrpa (CHM) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

47:40
    Šance pro Pardubice na vstřelení vedoucí branky.

48:36
    Hraje se však v obranném pásmu domácích a Piráti brání oslabení fantasticky.

49:12
    Úmyslný ofsajd domácích.

49:27
    A přesilovku domácí beze zbytku využívají! Z dorážky se prosazuje JIŘÍ KYSELA, když dorazil střelu Michala Procházky. Asistence: Michal Procházka. 2:1

50:45
    Piráti už nemají na co čekat a vrhají se v pěti hráčích do útoku hlava, nehlava.

51:24
    Po zašlápnutém puku se vhazuje až ve středním pásmu u hostující střídačky.

52:00
    Karel Vejmelka kryje volný kotouč na hranici jeho brankoviště.

52:40
    Po špatném střídání se domácí Adam nestihl postavit do správného postavení a MARTIN STRUNZ přes něj vymetl horní roh Vejmelkovi branky. Asistence: Jiří Procházka, Petr Macháček. 2:2

53:42
    Icing hostů.

54:17
    Vejmelka kryje Meliškovu střelu z mezikruží.

55:21
    Piráti ostřelují Vejmelku z každé pozice a ten momentálně neví, kde mu hlava stojí.

55:52
    Piráti otáčejí vývoj utkání! Chybu v obraně potrestala dvojice Chrpa-Šťovíček, když MARTIN ŠŤOVÍČEK zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jakub Chrpa. 2:3

57:03
    Ofsajd hostů přibrzdil rozlet do jejich útočné třetiny,

57:45
    Karel Nedbal (PCE) odchází na trestnou lavici, kde si odpyká 2 minuty za nedovolené bránění.

58:51
    Severočeši se pochopitelně nikam neženou a mají otěže zápasu ve svých rukou.

59:15
    Nyní se to však hostům komplikuje. Adam Kellerstein (CHM) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

59:15
    Domácí v pěti hráčích a bez brankáře!

59:31
    Neuvěřitelné! Půl minuty před koncem se tečí před brankářem prosazuje kapitán domácích LUKÁŠ VÁCHA. Asistence: Michal Petira. 3:3

59:57
    Martin Krajňák (PCE) dostává 2 minuty za zdržování hry, když vyhodil puk mimo hřiště.

60:00

Ve třetí třetině jsme viděli hned čtyři branky a jelikož se o ně opět spravedlivým dílem podělila obě mužstva, budeme svědky pětiminutového prodloužení a případně i nájezdů.

60:01

60:52
    Opatrný hokej z obou stran je nyní k vidění v promrzlé malé hale pardubické ČEZ Areny.

61:15

61:57

62:52
    Jeden z hostů hrál vysokou holí. Vhazuje se po levici Lukeše.

63:34
    Petira vyčkává za svou brankou a následně posílá puk až na zakázané uvolnění.

64:24
    Šťovíček prověřil tvrdou střelou Vejmelku, který lapačkou kryje.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nám vítěze neurčilo, takže po krátké úpravě ledu uvidíme samostatné nájezdy, ve kterých rozhoduje také potřebné štěstíčko.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Střelou na lapačku na Vejmelku nevyzrál.

1. série
    0:0
    Nepovedený bekhendový blafák.

2. série
    0:0
    Puk se mu svezl z čepele a ke střele vůbec nedošlo.

2. série
    1:0
    Se štěstím se prosazuje mezi Lukešovi betony.

3. série
    1:1
    Krásná střela do horního rohu Vejmelkovi svatyně.