Vsetín – Olomouc 1:5 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.)
Pardubice – Sparta 1:4 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:0 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
Písek – Jihlava 1:3 (kon.) | Letňany – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:2 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 3:4 (kon.) | Třinec – Zlín 2:6 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 15.11.2014, 12:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

V dnešním utkání se střetnou domácí Královští lvi Hradec Králové s týmem BK Mladá Boleslav. Svěřenci trenéra Slabého si v minulém kole připsali veledůležitou výhru, když vyhráli v Jihlavě 6:3. Tato výhra je přiblížila postupovým pozicím do nadstavbě. Před dnešním utkáním se domácí nacházejí na 5. pozici se ztrátou 3 bodů na čtvrtou Jihlavu a zápasem k dobru.

Hostům se v letošní sezóně nedaří. Nacházejí se na předposlední pozici s 15 body. V minulém kole utrpěli debakl na domácím ledě, když podlehli Liberci 0:8!

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vomáčka) – Havránek, Lier, Fanderlík, Luštinec, Hronek, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Hofman, Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík, Šmída, Kynčl, Hejna

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Řečinský, Tichý, Chládek, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis, Tesař – Prokop (C), Kroni, Vajsejtl, Straka, Bohanos, Rypar, Kalaš, Planý, Skořepa, Uřidil, Dančišin

Rozhodčí: Barek – Budinský, Svoboda.

00:01

00:36
    Zahradník ihned po vhazování nahodil kotouč do obranného pásma hostů.

00:53
    Nepřesnou rozehrávku hostujícího obránce Mlčocha zachytil František Hnik, který následně poslal puk po mantinelu.

01:19
    Krofta si připisuje první kontakt s pukem, když raději podržel nahození domácího celku.

01:32
    Poletující kotouč kolem boleslavské branky schoval Krofta do lapačky.

02:14
    Groh zastavuje nahozený kotouč za hradeckou brankou a přispěl tak k založení útoku domácích.

02:35
    Zakázané uvolnění Hradce.

03:06
    Hostující obránce Chládek vydoloval puk v souboji za Kroftovou brankou a rozjel ofenzivu. Dobrý obranný blok hradeckých ale nedovolil nic jiného, než nahození po mantinelu.

04:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    První střela hostů na branku končí v síti! Po přesné přihrávce Patrika Rypara se ke střele z mezikruží DOMINIK SKOŘEPA, který propálil Groha v hradecké brance. Asistence: Patrik Rypar, Marek Mlčoch.

05:36
    Domácí inkasování branky jakoby probudilo. Boleslav se nyní musí bránit hradeckému tlaku.

06:37
    Štěpán Matějček předložil skvělý pas Patriku Hidveghymu, jehož rána ale těsně míjí břevno hostující branky.

08:06
    Jakub Planý se snažil ve středním pásmu proskočit snad třemi domácími borci, což se mu pochopitelně nepovedlo.

09:00
    Matějček teď předvedl v útočném pásmu Hradce skvělé krytí kotouče. Bohužel nemohl přihrát svým spoluhráčům, protože všichni byli dobře obsazeni hostující obranou.

11:12
    Hra nyní není příliš oku diváka lahodící. Útoky na obou stranách končí buď v rohu, nebo na hokejkách obránců soupeře.

11:53
    Hidveghy dobře vybojoval pro svůj tým útočné pásmo, když dojel sebou nahozený puk. Ale precizní forčeking Boleslavi neumožňuje domácím prostor pro kombinaci.

13:10
    David Chalupa se ocitl ve skvělé příležitosti! Ujel hostujícím obráncům a i přesto, že byl důrazně napadán, dokázal zakončit. Jeho střelu mezi nohy ale Krofta vystihl. Boleslavský brankář si poradil i s následnou Chalupovou dorážkou! Zatím největší příležitost na straně Hradce.

13:44
    Tomáš Zahradník předvedl skvělou techniku hole, když prokličkoval mezi čtyřmi hráči Mladé Boleslavi. Pro zakončení ale neměl dobrou pozici a Krofta si tak lehce s jeho střelou poradil.

16:19
    Nejaktivnější hráči domácích jsou zatím bezpochyby Patrik Hidveghy a Štěpán Matějček. Hidveghy nyní v přečíslení 2 na 1 hledal Matějčka, ale lehká teč hostujícího obránce vychýlila nahrávku z její dráhy tak, že Matějček na ní nedosáhl.

19:26
    Radovan Pavlík dokázal dobře zavézt kotouč do útočného pásma a nahrát svému spoluhráči, jehož střela z první ale minula Kroftovu klec.

20:00

Skončila první třetina, ve které padla jedna branka. V 5. minutě prostřelil Groha Dominik Skořepa a poslal tak hosty do vedení. Do šancí se poté dostávali spíše hradečtí, ale jejich zakončení buď mířila mimo branku, nebo je pochytal Krofta.

Další třetina začne přibližně v 12:41.

20:01

20:53
    První vyloučený zápasu je na straně domácích. Za hákování si dvě minuty odsedí František Hnik.

21:15
    Groh dobře přečetl hru a místo přerušení hry rozehrál na hokejku spoluhráče, který posílá kotouč po mantinelu.

22:15
    Boleslav se usadila v útočném pásmu. Střelu Marka Mlčocha Groh vyrazil do rohu.

22:53

24:00
    Hradečtí se po ubráněné přesilovce snaží vrátit se do hry, ale jejich souhra zatím vázne.

24:40
    Dominik Groh vyrazil střelu do ochranné sítě. Vhazování v obranném pásmu Hradce.

25:24
    Hra je nyní přerušena, protože hostující obránce chtěl nahodit puk po mantinelu, ale místo toho málem zmrzačil své spoluhráče na střídačce.

25:48
    Krofta v brance hostů je zatím bez práce. Když se Hradec usadí v útočném pásmu, k zakončení se ne a ne dostat.

26:25
    Radovan Pavlík v dobré příležitosti minul Kroftovu klec!

26:32
    Hradec dostává možnost přesilové hry. Martin Kalus putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

27:33
    Královským lvům se nedaří usadit se v útočném pásmu.

27:53
    Nyní si ale vypracoval dobrou šanci Kryštof Hroudný, jehož střelu ale Krofta kryje.

28:35

29:21
    Štěpán Matějček si odsedí dvě minuty za podražení.

29:44
    Mattis pálil od modré čáry pouze do blokujícího Hidveghyho.

30:21
    Mladá Boleslav sice hraje v útočném pásmu, jejich souhra je ale založena spíše na náhodě.

30:45
    Radovan Pavlík vyloučený na za držení protihráče a Hradec jde do dvojnásobného oslabení!

31:13
    Sražená střela od modré čáry doputovala až ke Grohovi, který přikryl kotouč.

31:25
    Matějček na ledě. Hradec hraje ve čtyřech.

31:35
    Jakub Planý sekl Havránka a vyfasoval od rozhodčího Barka dvě minuty.

32:45

33:11
    Dobrá akce Františka Hnika, který si nabruslil od mantinelu a vypálil mezi betony Krofty. Ten je ale dokázal včas sklapnout a nepustit tak puk za svá záda.

33:35

34:31
    František Uřídil vyslal od mantinelu střelu zápěstím, která ale nemohla Grohovi nadělat problémy.

35:18
    Jakub Planý nebezpečně střílel zpoza obránce, Groh vyráží ramenem do ochranné sítě.

36:26
    Štěpán Havránek ukázal dobrý přehled o hře, když po vzoru někdejšího krále dorosteneckých obránců, hradeckého beka Marka Červeného, na sebe navázal útočníka, obkroužil obranné pásmo a za červenou čárou nahodil kotouč do útočné třetiny, čímž vybojoval pásmo pro svůj tým.

36:48
    Matějček za podražení vyfasoval dvě minuty.

38:48

39:38
    Krofta raději přikryl nahozený kotouč pod svou lapačkou. Hradec má před koncem druhé třetiny šanci v podobě vhazování v útočném pásmu.

39:54
    Tomáš Zahradník napálil z první odražený kotouč od mantinelu. Střílel ale z velkého úhlu, takže Krofta neměl problém puk zkrotit.

40:00

Druhá třetina branku nepřinesla. Ve větších šancích se ale ocitala spíše Mladá Boleslav. Dominik Groh si ale připsal pár dobrých zákroků a Hradec Králové je tak stále pozadu pouze o jeden gól.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:11
    Ihned po vhazování se hosté dostali do útočného pásma a zaměstnali Groha.

40:55
    František Hnik dobře hledal před brankou volného Martina Hejnu, ale ten tísněn obránci neměl prostor k zakončení.

41:34
    Hradec dostane příležitost přesilové hry. Za hákování si dvě minuty odsedí Jan Prokop.

42:07
    Hradec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno!! Radovan Pavlík nejdříve dobře předložil Chalupovi, ale ten mířil do masky hostujícího brankáře. V následné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval TOMÁŠ ZAHRADNÍK, který střelou zápěstím našel místo nad Kroftovou lapačkou! Asistence: Radovan Pavlík.

43:31
    Hradec mohutně tlačí hosty ve svém pásmu. Jedna střela za druhou teď míří na Kroftu. Svěřenci trenéra Slabého ukazují, jak se hraje důležité body.

44:38
    Zahradník nahrával zpoza branky křížem na Havránka. Krofta nechal přihrávku projít a Havránek se tak ocitl v dobré pozici. Mířil ale pouze do Krofty, který se stačil přesunout!

46:39
    Groh lapil do lapačky střelu ihned po buly v obranném pásmu Hradce.

46:46
    Havránek si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

48:03
    Dobrý obranný blok Hradce nepouští hosty k souvislejšímu tlaku.

48:30
    Další útok hostů se roztříštil o dobře postavené hradecké obránce.

48:46

49:31
    David Chalupa dobře hledal spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávku nikdo nezachytil.

49:45
    Střelu Radovana Pavlíka kryje Krofta.

51:36
    Hra se odehrává především ve středním pásmu. Žádný z týmů nechce udělat chybu.

52:56
    Nepřesná přihrávka v útočném pásmu Hradce znamená protiútok hostů.

53:37
    Zahradník střílel z rohu kluziště. Krofta hokejkou srazil za branku. Domácí to zkouší z každé pozice.

54:15
    Vhazování ve středním pásmu.

55:11
    Dominik Groh vyráží střelu z úhlu.

56:24
    Souhru Hradce ve středním pásmu zachytila hostující obrana.

57:08
    Úmyslný ofsajd Boleslavi dává Hradci možnost vhazování ve středním pásmu.

58:20
    Radovan Pavlík operoval v útočném pásmu, ale při přihrávce mu kotouč sjel z čepele. Boleslav zakládá protiútok.

58:38
    Groh si připisuje další zákrok po střele Prokopa.

59:38
    Tomáš Zahradník se dral před branku, ale puk mu byl odebrán.

60:00

Základní hrací doba vítěze neurčila, následuje tedy pětiminutové prodloužení.

60:01

60:13
    Groh tlumí nahození od červené čáry.

61:36
    Jakub Planý jde za sekání na dvě minuty na trestnou lavici.

62:01
    Přesilovku 4 na 3 Hradec sehrává skvěle! Krofta se má co ohánět.

62:19
    Hradec využívá přesilovku a připisuje si tak bonusový bod! Filip Hronek našel TOMÁŠE ZAHRADNÍKA, který jako správný kapitán rozhoduje dnešní utkání střelou nad rameno! Asistence: Filip Hronek, Radovan Pavlík.

Domácí tedy v dnešním zápase vítězí 2:1 v prodloužení. Ve třetí třetině i v prodloužení byli svěřenci trenéra Slabého lepším týmem. Obě branky Hradce vstřelil kapitán Tomáš Zahradník. Z Hradce Králové se s Vámi loučí Rudolf Bernart. (14:11:54)

Rudolf Bernart

Branky a nahrávky: 43. Zahradník (Pavlík), 63. Zahradník (Hronek, Pavlík) – 5. Skořepa (Rypar, Mlčoch)

Rozhodčí: Barek – Budinský, Svoboda