Vsetín – Olomouc 1:5 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.)
Pardubice – Sparta 1:4 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:0 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
Písek – Jihlava 1:3 (kon.) | Letňany – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:2 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 3:4 (kon.) | Třinec – Berani Zlín 2:6 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:6 (2:1, 0:3, 0:2)
Berani Zlín
Sobota 15.11.2014, 18:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu

Zápas tedy končí poměrně jasným vítězstvím hostů, kteří v závěrečné části přidali další dvě branky. (20:06:40)

60:00

59:50
    Z ledu se jen těžce zvedá Adámek po faulu Krejčiříka, ten je vyloučen na dvě minuty za podražení.

59:45

58:42
    Domácí mají velký problém se zakončením svých šancí.

58:10
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:45
    Mikulec si odpyká dvě minuty za podražení.

57:33
    V ponechané výhodě byl blízko gólu Sztwiertnia, ten ale branku o pár centimetrů minul.

56:25
    Třinečtí mladíci se snaží alespoň snížit nepříznivý stav, to se jim ale nedaří.

55:19

54:55
    Oceláři dnes mají neuvěřitelnou smůlu. Ze samostatného úniku se neprosadil ani Hrehorčák.

53:59
    Zlín právě vstřelil branku!
    A nabídnutou dvojnásobnou výhodu zlínští hráči využívají. Rychlou kombinaci zakončil střelou do odkryté branky NICOLAS WERBIK. Asistence: Vojtěch Krejčiřík, Jakub Sirota.

53:19
    Kofroň je vyloučen za podražení a domácí jdou na minutu a půl do tří.

52:51
    Za brankou Zlína došlo k bitce mezi Sztwiertniou a Kosorinem a navrch měl jednoznačně domácí útočník. Sztwiertnia vyloučen na dvě + dvě minuty za hrubost, Kosorin taktéž za hrubost, ale jen na dvě minuty. Hosté si zahrají přesilovku.

51:47
    Hra se přelévá z jedné strany hřiště na druhou bez větších šancí.

51:10
    Po nahození jednoho z hostů raději přeruší Loubal hru.

50:13

48:38
    Třinečtí sice drží pásmo, ale s jejich střeleckými pokusy nemá hostující obrana příliš práce.

48:13
    Za hákování si dvě minuty odpyká Váňa.

47:01
    Ze samostatného úniku překonal Loubala FILIP STIKSA a poslal svůj tým do tříbrankového vedení. Asistence: Vojtěch Krejčiřík.

45:37
    Po chybě jednoho z beků Třince dokázal Loubal v poslední chvíli zabránit dalšímu gólu ve své síti rychlým betonem.

44:26

44:24
    Do samostatného úniku se dostal Švaňa, Ling ale dokázal zasáhnout.

43:43
    Po střele jednoho ze Ševců zvoní tyč třinecké branky.

43:08
    Oceláři se zatím dobře brání a puk je za brankou Linga.

42:26
    Hrehorčák si odpyká dvě minuty za sekání.

42:11
    Pokus Krejčiříka skončil v natažené lapačce Loubala.

41:18
    Oceláři se snaží pálit ze všech pozic, zatím jim to ale úspěch nepřineslo.

40:19
    Střelu Romana vyráží zlínský brankář do ochranné sítě.

40:01

Ve druhé třetině dokázali hráči Zlína zcela otočit vývoj utkání a i díky gólu ve vlastním oslabení vstoupí do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením.

Třetí třetina začne přibližně v 19:31.

40:00

39:20
    Do konce druhé třetiny zbývá necelá minuta a hosté už se nikam neženou.

38:30
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

38:00
    Po přihrávce Kofroně pálil z mezikruží Adámek, ale hostující brankář dokázal vyrazit.

37:29

36:50
    Třinečtí mladíci jsou sice v pásmu, ale nemohou se dostat do pozic, odkud by mohli Linga ohrozit.

35:58
    Zlín se ale výborně brání a nepouští Oceláře do šancí.

35:28
    Váňa si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

35:06
    Po ráně Imricha od modré skončil kotouč na horní tyči, odkud zamířil do ochranné sítě.

34:26
    O kotouč se bojuje za brankou Třince.

33:14
    A hosté přidávají další gól. Do přečíslení se dostala dvojice Strmiska-Chytil. Prvně jmenovaný poslal přihrávku FILIPU CHYTILOVI a ten neměl problém dostat puk do branky. Asistence: Petr Strmiska, Jan Mikulec.

31:47
    A proti zlínskému brankáři neuspěl ani Kofroň.

30:51
    Roman v samostatném úniku nedokázal poslat kotouč za záda Linga.

30:14
    Oceláře trápí nepřesné přihrávky a nemohou si tak vytvořit větší šanci k ohrožení branky Zlína.

29:54
    Rána Padrnose od modré skončila v náručí třineckého gólmana.

29:27

28:58
    A Ševci se prosazují ve vlastním oslabení. Po vyhraném vhazování překonal Loubala ŠTĚPÁN FRYŠARA. Asistence: Filip Stiksa.

28:35
    Roman trefil od modré jen zlínského obránce před brankou a ten dokázal vyhodit.

27:54
    Ševcům se nepodařilo vyhodit a Oceláři tak nadále drží útočné pásmo.

27:27
    Gazda vyloučen na dvě minuty za hákování.

26:16
    V dobré příležitosti byl Werbik, kotouč ale mezi betony domácího brankáře neprošel.

25:46
    Pokus Gazdy dokázal Loubal vyrazit do rohu kluziště.

24:44
    Imrichova střela od modré k brance nedoletěla.

23:53
    Pokus Macha vyráží Ling betonem mimo.

23:27
    Střela Hamana od modré prolétla nad brankou Zlína.

22:50
    Rozhodčí signalizovali offside a Dvořáček tak musí vyklidit útočné pásmo.

22:40
    Zakázané uvolnění Ocelářů a hra se tak vrátí před Loubala.

22:24
    Po přihrávce Romana střílel Sztwiertnia, ale mimo.

21:22
    Jeden z hostujících hráčů tvrdě dohrál u mantinelu Kaukiče, ten se ale nakonec zvedá a po svých míří na střídačku.

20:56
    A máme srovnáno. Zlínští hráči se dostali do přečíslení a po přihrávce Krejčiříka překonal domácího brankáře NICOLAS WERBIK. Asistence: Vojtěch Krejčiřík, Filip Stiksa.

20:25
    Ševci si hned v úvodu druhé periody vytvořili velký tlak, střelu od modré ale dokázali Oceláři zblokovat.

20:01

První třetina odstartovala dvěma brankami Ocelářů, hosté pak snižovali v přesilové hře a měli i další dobré šance, vyrovnat ale nedokázali.

Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:12

18:24
    Teď už jsou ale Ševci v pásmu a kombinují.

17:35
    Dobrou práci odvedl Švaňa, který zavezl puk do útočného pásma a ušetřil cenné vteřinky z oslabení.

17:12
    Na trestnou lavici je tedy poslán Mach na dvě minuty za hrubost.

17:08
    V ponechané výhodě pálil z velkého úhlu Karafiát, ale trefil pouze masku Loubala.

16:21
    Střelu od modré se snažil před domácím brankářem tečovat Krejčiřík, to se mu také povedlo, ale kotouč skončil mimo.

15:45
    Před dojíždějícími hráči Zlína raději přerušil Loubal hru a ukryl kotouč pod lapačku.

15:06
    Pokus Švani skončil na zadním mantinelu za zlínskou brankou.

13:52
    Po střele Stiksy končí kotouč pod lapačkou Loubala.

13:19
    Hosty gól nabudil a jsou teď aktivnějším týmem.

12:30
    Trest Hamana už sice vypršel, ale je tady také první gól Ševců. Ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval MICHAL GAGO a poslal puk pod horní tyč. Asistence: Daniel Gazda, Roman Kosorin.

11:48
    Teď už ale Ševci kombinují v útočném pásmu.

10:51
    Oceláři se zatím dobře brání a už dvakrát dokázali vyhodit.

10:27
    Haman si odpyká dvě minuty za podražení.

09:59
    Offside také na druhé straně. A znovu tedy vhazování v neutrální zóně.

08:38
    Domácím je odpískán offside a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

07:51
    Oceláři zmatkují v rozehrávce a nemohou dostat kotouč z vlastního pásma.

06:20
    Nahození Sztwiertni od modré čáry skončilo u Linga, který rychle rozehrál.

05:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Poruba přihrál zpoza branky DAVIDU KOFROŇOVI, ten si kotouč zpracoval a poslal jej za brankovou čáru. Asistence: Jan Poruba.

04:30
    Ale mohlo být srovnáno, před Loubalem byl v dobré pozici Strmiska, kotouč ale skončil mimo.

04:08
    Oceláři se dostali do přečíslení a přesná střela ROBINA ŠVANI skončila až za zády Linga. Asistence: Eryk Sztwiertnia, Ondřej Hrachovský.

02:30
    Nahození Budila minulo třineckou branku a kotouč skončil v rohu kluziště.

01:30
    Po střele Švani sice neměl Ling kotouč pod kontrolou, k dorážce už se ale Oceláři nedostali.

00:34
    Ševci se provinili zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před Lingem.

00:15
    Oceláři mají puk za vlastní brankou, odkud rozjíždějí první útočnou akci dnešního zápasu.

00:01

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Hrehorčák, Kofroň, Poruba, Sztwiertnia, Roman

PSG Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Váňa, Dvořáček, Kosorin, Fridrich, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Chytil, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Gago, Werbik

Rozhodčí: Mikula – Vengřín, Gančarčík.

PSG Zlín
    Výborně mají sezónu rozehranou také hosté ze Zlína, kterým patří druhá příčka tabulky s 41 body. V posledním zápase Ševci porazili Porubu 7:1.

Nejlepším střelcem a také nejproduktivnějším hráčem Zlína je Nicolas Werbik (17 gólů, 25 bodů).

Kanadské bodování obránců vede se dvanácti body Daniel Gazda. V hodnocení +/- si pak nejlépe počínají Vojtěch Krejčiřík a Radim Budil se sedmnácti plusovými body.

Také v brance Zlína dochází k pravidelnému střídání brankářů Viléma Odložilíka (93,49 %) a Davida Linga (88,42 %).

Třinečtí mladíci si zatím vedou v průběhu sezóny výborně a v tabulce skupiny Východ se vyhřívají na prvním místě s 46 body. Poslední utkání sehráli Oceláři na ledě Olomouce, kde vyhráli v prodloužení 4:3.

Nejlepším střelcem v dresu Třince je třinácti gólový Miloš Roman, s devětadvaceti body jsou pak nejproduktivnější Kryštof Stuchlík a Jan Poruba.

Mezi obránci nasbíral dosud nejvíce kanadských bodů kapitán Marian Adámek (10 gólů a 9 asistencí). Statistiku +/- pak vede se čtyřiadvaceti plusovými body již zmiňovaný Jan Poruba.

V brance Třince se pravidelně střídají oba gólmani, Jan Hlaváč (92,41 %) a Matěj Loubal (89,43 %).

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi prvními Oceláři a druhým Zlínem. Utkání začíná v 18:00.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 5. Švaňa (Sztwiertnia, Hrachovský), 6. Kofroň (Poruba) – 13. Gago (Gazda, Kosorin), 21. Werbik (Krejčiřík, Stiksa), 29. Fryšara (Stiksa), 34. Chytil (Strmiska, Mikulec), 48. Stiksa (Krejčiřík), 54. Werbik (Krejčiřík, Sirota)

Berani Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Váňa, Dvořáček, Kosorin, Fridrich, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Chytil, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Gago, Werbik

Rozhodčí: Mikula – Vengřín, Gančarčík