Vsetín – Olomouc 1:5 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.)
Pardubice – Sparta 1:4 (kon.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:0 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
Písek – Jihlava 1:3 (kon.) | Letňany – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:2 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 3:4 (kon.) | Třinec – Zlín 2:6 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
HC Olomouc
Sobota 15.11.2014, 12:00 • Zimní stadion na Lapači • Extraliga staršího dorostu

Je za námi utkání, ve kterém si zasloužené tři body vybojovali hokejisté HC Olomouc. V úvodu si zajistili dvoubrankové vedení, které sice snížil domácí Lainka, ale to bylo od domácích střelecky vše. Hanáci od druhé třetiny zcela kontrolovali hru a nepustili Vsetín prakticky k žádné vážnější šanci. V dalším průběhu pak přidali ještě tři branky a v klidu si dokráčeli pro vítězství. Od nás ze zimního stadionu na Lapači je to vše, přejeme Vám příjemný zbytek dne. (14:08:39)

60:00

59:55
    Dost možná poslední střelu zápasu chytil Bechný do lapačky.

58:48
    Hostující hráči už se nikam neženou, v poklidu si hlídají svůj luxusní náskok a kráčí si pro 3 body.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:00
    Z té ale nic nevzešlo, hosté v plném počtu.

56:53
    Domácí v plném počtu. Zahrají si tak zkrácenou přesilovku.

56:00
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, Škoda je vyloučen za držení.

55:59
    Domácí se ve vlastním oslabení dostali do dobré šance, na jejímž konci byl Miroslav Janošek, kterého ale Šoustal vychytal.

54:53
    Vsetín hrál v šesti. Trest odsedí Abazaj. Navíc Jiří Weintritt si vykoledoval deset minut osobního trestu za protesty.

54:44

54:25
    Domácí vyhazují a střídají, navíc jim pomohl další offside Hanáků.

53:49
    Offside Olomouce.

53:27
    Hosté se na chvíli usadili v pásmu, Vsetínu se ale podařilo vyhodit.

52:44
    Domácí Jiří Weintritt je poslán na trestnou lavici. Dvě minuty za hrubost.

51:49
    Hráči Olomouce při chuti, po střele z levého kruhu zasahoval Bechný.

49:50
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A bude to pro Vsetín ještě horší! Po střele Říčky se k dorážce do prázdné branky dostal MATIC JEKLIČ, pro kterého už nebyl problém dopravit touš za čáru. Asistence: Patrik Říčka, Jan Štefka.

49:16
    Nyní už ale domácí brankář kapituluje! Do úniku se dostal JAN ŠTEFKA a střelou do šibenice navýšil skóre. Asistence: Vítězslav Beutl.

48:40
    Zdeněk Zabloudil se prokličkoval až před Bechného, ten výborným zákrokem kryje.

47:47
    Domácí se nepřesnou přihrávkou na obránce sami vyhnali z útočného pásma.

47:26
    V dobré pozici domácí Kovář, jehož střela skončila na pravém betonu Šoustala.

46:35
    Hanáci se nyní snaží trochu hru uklidnit za vlastní brankou a založili vlastní útok, který je zastaven čárovým rozhodčím pro offside.

44:51
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, Bechný se výborně stihl přesunout.

44:29
    Valaši jsou o poznání aktivnější a znovu bojují v útočné třetině.

43:40
    Bechný vyřešil další pokus na jeho branku.

43:20
    Vsetínští na chvilku drželi Olomouc v jejím obranném pásmu, hosté si ale poradili.

42:30
    Husták svým pokusem minul branku Vsetína.

41:12
    Vsetínští prověřili Šoustala, jeho beton byl na místě.

40:54

40:02
    Olomouc začíná třetinu v početní výhodě, která se přenesla z druhé periody a její hokejisté se ihned usadili v útočném pásmu.

40:01

Ve druhé třetině jsme prakticky celou dobu sledovali, jak Olomouc dokáže kombinovat v útočném pásmu. Bechný si dnes opravdu nebude stěžovat na nedostatek práce, protože je takřka pořád zaměstnáván střeleckými pokusy Hanáků. Vsetín naopak téměř nedokázal za druhou dvacetiminutovku ohrozit Šoustala, který si připsal pouze dva zásahy. V sedmadvacáté minutě se hostům ještě podařilo navýšit své vedení, když se po zmatku ve vsetínském střídání do brejku dostal Horák, který nekompromisně zavěsil pod víko svůj bekhendový blafák. Druhá třetina začne přibližně ve 13:36.

40:00

39:59
    Hosté se ještě v závěru třetiny snažili něco vymyslet, avšak siréna jejich snahu ukončila.

39:06
    Vsetín vyhazuje.

38:54
    V tomto kolotoči si pomohl faulem domácí Rýpar. Dvě minuty za podražení.

38:12
    Po vhazování ve středním pásmu si s pukem vsetínský bek neporadil a hosté znovu kombinují v útočné třetině.

37:33
    Domácím se přesilovka vůbec nepovedla. Šoustal je ve druhé části utkání stále bez zásahu.

37:32

36:20
    Olomouc zatím v pohodě brání, dokonce stačila i v oslabení prověřit Bechného.

35:32
    První přesilovku si vyzkouší domácí hokejisté. Za napadení je vykázán na trestnou lavici Husták.

34:58
    Bechný v brance Vsetína je ve druhé třetině neustále zaměstnáván. Olomouc hraje velmi dobře a v útočném pásmu se dobře uvolňuje ke střelám.

34:01
    Pískán offside Vsetína.

33:37

33:03
    Olomoučtí hráči kombinovali v útočné třetině, ale Vsetín se ubránil a vyhodil.

31:37
    Hostům je darována další přesilovková příležitost. Vyloučen domácí Gharibyar za krosček.

31:35
    Po chybě vsetínského beka se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, Bechný si poradil.

31:19
    Průnik Dubnického zastavuje olomoucká obrana.

30:53
    Zakázané uvolnění Vsetína, vhazovat se bude před Bechným.

30:17

30:00
    Vsetín se osvobozuje.

29:36
    Nahozený puk schoval vsetínský brankář ve své lapačce.

28:57
    Hostům se podařilo usadit v pásmu. Série nahrávek vyústila střelou Štefky, se kterou si Bechný poradil.

28:17
    Vyloučen vsetínský Rýpar za sekání.

28:01
    Lainka vystihl rozehrávku hostů, s pukem si však neporadil a sjel mu z čepele.

26:50
    Vsetín špatně střídal a toho hosté rychle a efektivně využili. Spurný předal kotouč do samostatného úniku JIŘÍMU HORÁKOVI, který bekhendovou kličkou nedal Bechnému šanci. Asistence: Lukáš Spurný.

25:48
    Heža obkroužil útočné pásmo a předal puk obráncům. S jejich nahozením neměl Bechný problémy.

25:23
    Hanáci i po skončení přesilové hry pokračovali v tlaku, nyní je ale zbrzdil offside.

24:18

24:12
    Bechný likviduje další dva střelecké pokusy svými betony.

24:00
    Olomouc se snaží zaujmout dobré postavení, Vsetín se však dobře brání.

23:33
    Veliký závar před Bechným! Série olomouckých pokusů ztroskotala na domácím gólmanovi, který nyní hodně podržel svůj tým.

22:45
    Hostující kombinaci chyběla přesnost, a sami se vyhnali z útočného pásma.

22:18
    Olomoučtí se dostávali do tlaku a domácí Vodák zasáhl soupeře vysokou holí.

21:41
    Nahození kryje Šoustal. Vhazuje se po jeho levici.

21:24
    Průnik Marka po křídle zastavil nekompromisně u mantinelu Rýpar.

20:36
    V dobré příležitosti znovu Jan Štefka, Bechného beton byl na místě včas.

20:22
    Takřka ihned po buly se krásně uvolnil olomoucký Štefka, jehož střelu vyráží Bechný do ochranné sítě.

20:01

Je za námi první třetina utkání, ve které se hlavně na začátku vyskytovaly nepřesnosti z obou stran. Poté se hostům podařilo odskočit o dvě branky, když se na začátku páté minuty trefil Štefka, kterého v probíhající desáté minutě následoval gólem v přesilovce Horák. Domácí odpověděli zásluhou Petra Lainky, když s trochou štěstí dostal puk za Šoustala. Další třetina začne přibližně ve 12:49.

20:00

19:46
    Od modré nahazoval Jiří Weintritt, z této situace se domácím ale žádná šance nenaskytla a první třetina končí za brankou Šoustala.

19:43
    Offside hostů posouzen jako úmyslný.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:47
    Hosté nyní z úhlu zkoušeli překonat Bechného, domácí gólman ale tlaku odolal a branka vypadla ze svého základního postavení.

18:28
    Vhazuje se před Šoustalem, kvůli zakázanému uvolnění.

17:15
    Rozehrávku Hanáků vystihl Vítek, nicméně se získaným kotoučem nedokázal v rychlosti nic vymyslet.

16:38
    Z obranného pásma Vsetína mířila přihrávka do brejku na Lainku, domácí kapitán ale nedokázal bruslemi puk zkrotit.

16:03
    Opět vhazování po pravici domácího brankáře.

15:43
    Hosté na buly úspěšní, od modré pálil Metelka. Bechný vyráží do ochranné sítě.

15:24
    Vhazování v útočném pásmu Olomouce.

14:19
    Už to vypadalo, že po sérii nepřesností se k puku dostane vsetínský Kovář, hosté mu ale nedali ani kousek prostoru.

13:29
    Hosté znovu uzamkli Valachy v jejich pásmu, těm se nyní kotouč podařilo vyvézt.

12:14
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Ihned po buly se osamostatnil Kovář a předložil kotouč do vyložené šance PETRU LAINKOVI, kterému se podařilo propasírovat puk za čáru skrz Šoustalovy betony. Asistence: David Kovář.

12:08
    Pokus Vsetína o rychlý protiútok zastavuje offside.

11:25
    Hosté jsou při chuti, kombinace v jejich útočném pásmu končí několika střeleckými pokusy. Bechný kryje.

09:49
    Teď se ale Olomouc raduje! Po průniku po křídle a následné střele na vyrážečku překonal Bechného JIŘÍ HORÁK. Asistence: Michal Šoustal.

09:34

09:05
    Potrestán vsetínský Michal Bártek za nedovolené bránění.

08:36
    Nyní zkusil vystřelit olomoucký Heža, Bechný však nemusel zasahovat.

07:42
    Petr Lainka prokličkoval do útočné třetiny, po kombinaci v rohu mu byl předložen kotouč a střelou prověřil Šoustala.

06:26
    Nepřesná přihrávka od domácího beka, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

05:30
    Michal Weintritt osamocen před Šoustalem! Jeho pokus znovu kryje Šoustal efektním zákrokem lapačkou.

04:50
    Hosté se snažili o rychlý kontr, stelu domácího útočníka zlikvidoval Šoustal.

04:06
    Po chybách v domácí obraně se nejprve řítil na Bechného osamocený Říčka, jehož střelu ještě stačil domácí gólman vyrazit, na následnou dorážku JANA ŠTEFKY do prázdné branky však neměl nárok. Asistence: Patrik Říčka, Matic Jeklič.

03:30
    Tentokrát kotouč na Olomoucké střídačce. Vhazuje se opět ve středním pásmu.

02:40
    Vsetín kombinuje v rozích útočného pásma, hosté se ubránili za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

02:07
    Vhazování ve středním pásmu, puk vyletěl mimo mantinely.

00:59
    Další nepřesnost hostí zastavuje až Bechný, který raději podržel kotouč před dotírajícím útočníkem.

00:23
    Utkání začali hosté nepřesnou rozehrávkou. Píská se icing.

00:01

VHK Vsetín: Bechný (Barvík) – Bártek, Richter, Weintritt J., Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Jochymek, Kovář, Janošek

HC Olomouc: Šoustal (Pospíšil) – Zabloudil M., Kališ, Štefka, Štreit, Metelka, Klvaňa, Beutl, Škoda – Heža, Spurný, Jeklič, Zabloudil Z., Horák, Marek, Říčka, Husták, Malý, Beier, Kuba

Rozhodčí: Vaněk – Dopitová, Valentík.

Pohled do statistik

VHK Vsetín momentálně drží sedmou, předposlední příčku tabulky, kde bojuje s ostravskou Porubou o to, kdo udrží pro svůj klub extraligu. Valaši mají po 19 zápasech nasbíráno 9 bodů.

Vsetínským starším dorostencům se vůbec nepodařilo poslední utkání, které sehráli včera na ledě Vítkovic. Domácí po celou dobu utkání diktovali tempo hry, a to se podepsalo i na výsledku. S přídělem osmi branek a nepříznivým skóre 1:8 jeli Valaši domů. O odčinění tohoto výsledku se budou snažit již dnes na domácím ledě proti Olomouci.

HC Olomouc je na tom o poznání lépe. Drží první čtyřku tabulky, kterou uzavírá. Na 4. místě tedy mají Hanáci po 20 zápasech uhráno 33 bodů, přičemž mohou stále reálně pomýšlet na vyšší místa.

Hanáci ve svém posledním duelu uhráli cenný bod s vedoucími Oceláři Třinec. Před třetí třetinou prohrávali o dvě branky, nicméně po jejím zahájení začala stíhací jízda, která byla nakonec úspěšná a skóre bylo po šedesáti minutách vyrovnané. Na svou stranu definitivně strhl Třinec zápas až v prodloužení.

Vítám Vás u online přenosu utkání 21. kola extraligy staršího dorostu. V jeho rámci změří síly domácí VHK Vsetín a HC Olomouc. Úvodní buly bude vhozeno na zimním stadionu na Lapači, tedy domovském hokejovém chrámu Vsetína, v pravé poledne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 12:00.

Miroslav Šipula

Branky a nahrávky: 13. Lainka (Kovář) – 5. Štefka (Říčka, Jeklič), 10. Horák (Šoustal), 27. Horák (Spurný), 50. Štefka (Beutl), 50. Jeklič (Říčka, Štefka)

VHK ROBE Vsetín: Bechný (Barvík) – Bártek, Richter, Weintritt J., Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Jochymek, Kovář, Janošek

Rozhodčí: Vaněk – Dopitová, Valentík