Zwolle – Den Haag 3:1 (kon.) | Utrecht – Heracles 2:4 (kon.) | Groningen – Heerenveen 1:1 (kon.)
Arnhem – Twente 2:2 (kon.)
FC Groningen
1:1 (1:1)
SC Heerenveen
Neděle 07.12.2014, 14:30 • Euroborg • Nizozemská Eredivisie

To je z mé strany vše a přeji příjemný zbytek dne. (16:33:17)

žluté karty 2 – 2.

Utkání v rámci 15 kola nizozemské Eredivisie mezi FC Groningen a SC Heerenveen je za námi. Oba týmy se nám rozešli smírně 1:1. Ráz utkání dal první poločas ve kterém padli obě branky. Domácí poslal do vedení jejich nejlepší kanonýr de Leeuw již v sedmé minutě, ale nejlepší kanonýr hostů Uth odpověděl v 25 minutě a srovnal na konečných 1:1. K vítězství blíže měli hosté, kteří v závěrečných dvaceti minutách měli několik možností zásluhou Utha, ale ani jedna šance brankou neskončila. Další kontroverzní moment přišel v 85. minutě kdy byl faulovaný ve vápně v.d. Berg (HEE) ve velké šanci, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal a tak šance na vedoucí gól nepřišla.
    Derby mezi Groningenem a Heerenveenem skončilo smírně 1:1. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase, když na brzké gól Michaela de Leeuwa odpověděl Mark Uth.

90+5

90+4
    Nakonec to byla kopačka Utha (HEE), která zasáhla Hateboera (GRO) do hlavy a ten odchází s krvavým zraněním mimo hrací plochu.

90+4
    Probíhá ošetřování, dva hráči se srazily na polovině Groningenu, je tam i krev.

90+3
    Uth (HEE) svým centrem nikoho ve vápně nenašel, ale míč mají stále hosté v moci.

90+3
    Míč na kopačkách hostů.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Antonia (FC Groningen).

89
    Zajímavá situace, díky ležícímu Otigbovi (HEE) zakopl míč do zámezí brankář Nordfeldt (HEE), ale domácí poté míč fair play nevrátili a hnaly se do útoku.

88
    Na zemi zůstává po střetu ve vápně Otigba (HEE) a bude ošetřován.

88
    van Anholt (HEE) tvrdou ranou přestřelil branku.

87
    Po faulu Hateboera (GRO) bude následovat nebezpečný přímý volný kop zhruba z 25-ti metrů.

87
    Žlutou kartu dostává Hateboer (FC Groningen).

86
    Uth (HEE) obešel dva hráče domácích, ale na třetího už mu nestačili síly a byl zastaven.