Olomouc – Písek 6:3 (kon.) | Jihlava – Letňany 4:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 5:1 (kon.)
Chomutov – Třinec 0:5 (kon.) | Sparta – Zlín 6:3 (kon.) | Vsetín – Č. Budějovice 1:2 (0:1 po s.n.)
K. Vary – Vítkovice 1:3 (kon.) | HC Plzeň – Hr. Králové 0:5 (kon.) | Havířov – PZ Kladno 7:3 (kon.)
Poruba 2011 – Kladno 0:7 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
0:7 (0:1, 0:0, 0:6)
Rytíři Kladno
Sobota 13.12.2014, 13:30 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Po skvělých dvou třetinách ze strany domácího celku, byla tato poslední část utkání zcela tragická až katastrofální. Kladno, byť neukázalo své papírové kvality a nijak herně nepředčilo Porubu, potrestalo její chyby.

Po třetím vstřeleném gólu byli v laufu a kombinacemi dokázali nakonec hubené vedení z první třetiny navýšit až na sedm gólů.

Pro domácí příznivce jistě zklamání, stejně jako pro trenéry. Na Kladno posíláme velké gratulace.

Přejeme pohodový zbytek sobotního odpoledne a někdy opět na počtenou. (15:48:37)

60:00

59:48
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Poslední hřebíček do rozeklané obrany. Škoda několik střel odrazil, ale na střelu MICHALA ČEČETKY nestačil. Asistence: Yuya Okegawa.

59:00
    Poruba je již odevzdaným týmem a čeká na konec utkání. Kladno stále útočí a snaží se hrát do poslední minuty.

58:49
    Domácím už nic nevychází. V obraně kupí chyby, čehož využívá ADAM KUBÍK. Asistence: Dominik Havelka.

58:24
    Domácího polevení využívá MICHAL ČEČETKA střelou po ledě. Asistence: Adam Kubík a Dominik Borkovec.

57:56
    Oba týmy jsou v plném počtu.

56:49
    Hra ve čtyřech se lépe daří hostům. Domácí ztrácí drajf a chuť.

55:56
    Současně vyloučeni za sekání porubský Prepsl a kladenský Zelingr.

55:48
    JAKUB KIML využil nedůrazu Širokého při bránění a kličkou překonal ležícího Škodu zasunutím puku kolem tyče. Asistence: Pavel Řepka.

54:44

53:51
    Domácí získali puk, vyváží jej mimo třetinu a pokouší se o čestný úspěch.

53:10
    Kladno neudrželo puk ve třetině, je pískán ofsajd.

52:44
    Za sekání vyloučen Prokeš. Kladno má přesilovku.

51:40
    Porubský Csabala střílí z hranice kruhů, ale puk odrazem od soupeřovy brusle končí za brankou. Šustalovi se nedaří protlačit se s ním před branku.

50:29
    PATRIK BALCAR získal odražený kotouč a od modré čáry propálil vše, co stálo černé gumě v cestě. Škoda měl navíc před sebou mnoho hráčů, takže se dá předpokládat, že na střelu ani neviděl. Asistence: Vincent Keszi.

49:28
    Puk jen těsně míjí pravou Škodovu tyč po střele Janečka.

48:55
    Domácí propadají v obraně. Na zteč vyráží Bláha. Škoda jeho střelu kryje, ale stejný hráč se dostává i na dorážku. Branka z toho není.

47:49
    Střela Irgla končí v lapačce.

46:03
    Domácí se vymanili ze sevření a snaží se překonat kladenskou obranu, posléze i gólmana.

44:40
    Kladno dostalo po vstřelené brance v oslabení křídla a lehkost. Naopak na domácí hokejky přistála křeč a nervozita.

43:02

42:41
    Hosté ve čtyřech.

41:43
    Kladno právě vstřelilo branku ve třech proti pěti!
    Domácí kombinovali v útočné třetině, ale obránce Malý vystihl nahrávku před branku a při vyhazování puku našel najíždějícího KRYŠTOFA HRABÍKA, který unikl celé porubské obraně i z trestné lavice vracejícímu se Nardellimu a zakončil mezi Škodovy betony. Asistence: Daniel Malý.

41:41

41:02
    Kladno jde do tří. Za sekání odchází na trestnou lavici Balcar.

40:29
    Domácí rozehrávají od vlastní brány. Olšr se Širokým váhají, protože útočníci jsou obsazeni.

40:01

Druhá třetina divákům nenabídla žádný gól, ale to neznamená, že se na ledě nic dramatického nedělo. Hrálo se na obě branky, týmy si vytvořili šance, ale gólmani byli v této dvacetiminutovce bezchybní a obrany taktéž.
    Závěr druhého dějství emočně zvedl ze sedaček některé diváky, když si kladenský útočník vyšlápl na porubského obránce dost tvrdě u mantinelu.

Třetí třetina začne přibližně v 15:03

40:00

39:12
    Kladno se opět dostalo do pásma, ale je zastaveno ofsajdem.

38:30
    Kladno se posléze dostalo do útoku a Škoda odražený puk od zadního mantinelu schovává pod lapačku s tím, že soupeř se snaží vydolovat jej než zazní rozhodcovská píšťalka.

37:41
    Máme tu větší tresty. Za vražení na hrazení Olšra dostává 5+OK kladenský Jakub Čermák. 2+2 za hrubost porubský Nardelli. Týmy hrají 4/4 a vhazuje se u Rytířů.

37:39
    Kladno je v útočné třetině a počíná si u mantinelu tvrdě.

37:07

36:39
    Patyk se ocitl sám za porubskou obranou, ale vystavil se ofsajdu. jinak by mu v cestě za další kladenskou brankou jen gólman Škoda.

35:50
    Boháč vystřelil na bránu, ale puk vyhazuje jeden z obránců Kladna.

35:07
    Balcar držel proti hráči hůl a sudí jej za to posílá na trestnou lavici.

34:33
    Útok Csabala Dohnal Holub si vytvořil tlak. Holubovo nahození skončilo mimo tři tyče a odražený puk po souboji Csabaly za brankou Jiroušek raději schovává pod lapačkou.

33:40
    Opět se do hry zapojuje Škoda. Patyk se protáhl mezi obránci a ledabyle zakončil. Puk zůstal Škodovi mezi betony. Pro jistotu se ohlédl zda mu neprošel do brány.

33:37
    Škoda si připisuje další zákrok po střele Kubíka.

32:36
    Malátovi ujel kotouč až do středního pásma. Poruba se pokusí znovu založit útok.

32:10
    Icing hostů.

31:49
    Hra ve středním pásmu je trochu chaotická. Puku se na dlouho neujímá ani jeden z hráčů.

31:11
    Střela Csabaly končí pod lapačkou Jirouška. Hosté mohou po icingu v klidu vystřídat.

31:06
    Po buly zahráli hosté icing.

30:57
    Rytíři zahráli úmyslný ofsajd a hra se přesouvá před jejich branku.

30:04

29:36
    Do úniku se dostal Bláha. Škoda raději uklidňuje hru přerušením.

28:50
    Kombinace domácím nevychází. Olšr zachránil pásmo, ale střela neprošla až ke gólmanovi.

28:04
    Kiml sevřel puk a dostává dvě minuty.

27:57
    Po Irglově střele z bezprostřední blízkosti brány zazvonila tyč.

26:49
    Rytíři se zastavili ofsajdem.

26:20
    Korec se Stachem kouzlí za brankou, ale před ní se nemohou dostat. Irgl marně čekal přihrávku na střed hřiště.

24:59
    Ve středním pásmu získává puk Konvička. Za modrou přihrává Csabalovi, kterému střela až tak dobře nevyšla. Jiroušek má kotouč ve výstroji.

24:00
    V dobré šanci na levém křídle se ocitl Janeček. Střelu zblokoval Prepsl.

23:59
    Kladno začalo více bruslit a přehrávají Porubu ve všech směrech.

22:39
    Hrabík nezpracoval poskakující kotouč. Do středního pásma jej vyváží Csabala.

22:00

21:39
    Podobná situace, tentokrát se domácí vymanili ze sevření vyjetím Irgla s pukem na hokejce.

21:00
    Rytíři si nahrávají okolo pásma. Široký vyhazuje přes všechny čáry.

20:01

Poruba vlétla do zápasu s nadšením a odhodláním, jenže gólově se to na výsledku neprojevilo. Opticky byli lepším týmem a soupeře předčili v napadání a osobních soubojích u mantinelů.

Rytíři spoléhali na brejky a důraz na brankovišti, což jim zajistilo v šestnácté minutě vedení.

Když budou domácí pokračovat v nastolené hře, mohou se i dočkat vyrovnání, ale musí si hlídat zadní vrátka.

Druhá třetina začne ve 14:14

20:00

20:00
    Za hrubost bude v začátku druhé třetiny chybět Porubě Dohnal.

19:25
    Patyk se natlačil před branku, ale Škoda nastavil beton v pravý čas a na pravé místo.

18:44

18:15
    Bialoňovi Jiroušek nádherně zastavil vyrovnání. Lapačka byla velmi pohotová.

17:39
    Tlak domácí ne a ne zúročit pukem v síti. Kladenští dobře napadají a brání tak jednobrankové vedení.

16:44
    Druhá přesilovka pro Porubu. Za sekání vyloučen Čečetka.

16:20
    Domácí se nevzdávají a dál bojují na 100%. Zcela odkrytá kladenská brána zírala na Konvičku, ale byl blokován Čečetkou a nemohl puk zasunout za Jirouškova záda.

15:21
    Velkou melu před gólmanem Škodou vyřešil pohotově střelou po ledě kolem ležícího Škody ADAM KUBÍK. Asistence: Štěpán Bláha.

14:50
    Rytíři se osvobodili tvořivou hrou a celkem lehce prošli středním pásmem.

14:00
    Po krátké kladenské návštěvě v útočné třetině se na delší dobu domácí usadili u Rytířů.

11:38
    Korec zavezl puk do pásma a vytvořil s Malátem a Bialoněm tlak. Dostal se pak na střed hřiště, kde nahrávku právě Maláta namířil na bránu. Jiroušek vyrazil betonem.

10:03
    Hrabík objel Škodovu bránu a hodlal zasunout k druhé tyči, ale gólman včas nastavil beton. V dalším sledu hry si do střely lehl Boháč a pomohl gólmanovi, který byl v tu chvíli bez hokejky.

09:40
    Šustala s Irglem se postarali o rozruch na brankovišti Jirouška. Nakonec Poruba o kotouč přichází a Rytíři se pokusí prosadit se gólově v oslabení.

09:00
    První vyloučení zápasu. Za podražení je vyloučen Pejchal.

08:30
    Hraje se nahoru dolů, ale střelecká nadílka je prozatím hubená od obou týmů.

07:20
    Zelingr vystřelil od modré čáry vysoko nad branku. Skoro trefil ochrannou síť.

06:17
    Škoda přikryl kotouč po střele Hrabíka.

05:29
    Boháč si najel hluboko do útočné třetiny a puk poslal na bránu, kde však Holub nenajel. Jinak by mohl protečovat do odkrytého prostoru brány.

04:39
    Patykova střela byla Prepslem zblokovaná a končí v ochranné síti

04:07
    Halška se snažil udržet puk ve třetině po nahrávce Korce, ale sudí byli jiného názoru.

03:20
    Porubský další ofsajd.

02:55
    Pejchal kličkoval a chtěl se zbavit Dohnala a nakonec o kotouč přišel. Do středního pásma jej poslal Boháč.

02:36
    Sudí posoudil porubský ofsajd jako úmyslný a přesouvá hru před Škodu.

01:31
    Korec s Bialoněm drží puk v útočné třetině, ale nemohou se dostat s hrou u mantinelu do pole.

00:40
    Okegawa nemířil přesně.

00:10
    Poruba se dostala po úvodním buly do pásma, ale rytíři se okamžitě po získání puku dostávají před Škodu.

00:01

Vítáme Vás při sledování textového přenosu.

V půl druhé začne druhý zápas o udržení v extralize a tentokrát se domácí porubský starší dorost střetně s lepším kladenským celkem Rytířema.

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Dobečka) – Široký, Olšr, Halška, Skokan, Prepsl, Prokeš, Boháč – Nardelli, Horváth, Konvička – Bialoň, Malát, Korec – Irgl, Stach, Šustala – Csabala, Dohnal, Holub

Rytíři Kladno: Jiroušek (Roll) – Havelka, Malý, Šíma, Balcar, Zelingr, Kiml – Řepka, Sagan, Patyk, Bláha, Okegawa, Keszi, Čermák, Janeček, Hrabík, Borkovec, Čečetka, Kubík, Pejchal

Rozhodčí: Šutara – Rajnoch, Stonavský.

Starší dorostence RT TORAX Poruba čeká další střed s týmem z Kladna. Tentokrát s Rytířema, kterým postup mezi elitní čtyřku nevyšel po prohře s Chomutovem.

Rytíři Kladno ve včerejším utkání v Havířově brali tři body za výhru 5:2.
    Ve svém kádru mají nejlepšího střelce celé RAKO extraligy Petra Patyka s 23 góly. V kanadském bodování se se 40 body umístil na druhé pozici.
    O třiníct bodů za ním je pak s 15 brankami a 12 asistencemi Vincennt Keszi. Obranným řadám vládne Dominik Havelka s 11 nahrávkami, 3 branky od modré čáry zaznamenal Michal Šíma.

Poruba včera zdolala PZ Kladno po těžkém boji 3:1. Druhou branku sezóny si připsal obránce Jan Olšr a jedenáctou kapitán Lukáš Horváth.

Dnešní utkání, které začne ve 13:30 bude mít podstatně větší grády. Přeci jen Rytíři jsou lepším týmem než jejich kolegové z PZetka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 16. Kubík (Bláha), 42. Hrabík (Malý), 51. Balcar (Keszi), 56. Kiml (Řepka), 59. Čečetka (Kubík, Borkovec), 59. Kubík (Havelka), 60. Čečetka (Okegawa)

HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (Dobečka) – Široký, Olšr, Halška, Skokan, Prepsl, Prokeš, Boháč – Nardelli, Horváth, Konvička – Bialoň, Malát, Korec – Irgl, Stach, Šustala – Csabala, Dohnal, Holub

Rozhodčí: Šutara – Rajnoch, Stonavský