Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)
New York Islanders
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 14.12.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Chicago Blackhawks zavítají v neděli v noci na led hráčů New Yorku Islanders, proti nimž se bude snažit dosáhnout na deváté vítězství v řadě. Blackhawks budou v plné síle a za splněním cíle je povede kapitán Jonathan Toews. Duelem z Nassau Cliseum Vás provede Tomáš Reiner.

V bráně New Yorku Islanders by měl opět začít Jaroslav Halák. Islanders jsou v metropolitní divizi stále druzí, ale po návratu domů prohráli tři důležité zápasy v řadě, včetně toho proti Minnesoty Wild a St. Louis Blues. Před sérií tří proher vyhráli svěřenci hlavního trenéra Jacka Capuana 19 z 26 zápasů. "Jsou technicky vybavení, mají rychlost a jsou nebezpeční v brankovišti," prohlásil Quenneville o Islanders. Když se novináři zeptali, co se mu na hře jeho týmu líbí, odpověděl: "Líbí se mi rotace čtyř formací, důraz u mantinelu a to, že hra každého hráče se ubírá správným směrem. Hra v oslabení je dobrá a naši brankáři excelentní."
    Ranního rozbruslení NY Islanders se zúčastnila i jeho legenda Clark Gillies. První formace volá!

Jonathan Toews nedohrál zápas proti Bostonu Bruins, když utrpěl ve třetí třetině nepříjemný zásah do obličeje poté, co nepříjemně narazil do mantinelu. Nicméně kapitán Blackhawks se zúčastnil po vyšetření ranního tréninku a Chicago s ním může v zápase proti New Yorku Islanders počítat. "Cítím se skvěle," řekl Toews, který má za sebou několik nepříjemných zranění. "Po zásahu do obličeje ve třetí třetině jsem se cítil v pohodě, ale lékařský tým mě držel zpátky kvůli předejití zdravotních problémů," dodal. Chicago od 9. listopadu vyhrálo osm zápasů v řadě a posunulo se na první místo centrální divize. Celkově jsou Blackhawks druzí.
    Patrick Kane během poslední noci zaznamenal proti Bostonu Bruins 4. vítězný gól v letošní sezóně NHL.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Islanders: Halák (Johnson) – de Haan, Donovan, Reinhart, Leddy, Hickey, Višňovský – Martin, Strome, Bailey – Grabovski, Nielsen (A), Clutterbuck – Lee, Nelson, Grabner – Kulemin, Tavares (C), Okposo (A).

Chicago Blackhawks: Darling (Raanta) – Dahlbeck, Rozsíval, Hjalmarsson, Uduya, Keith (A), Seabrook – Carcillo, Kruger, Smith – Bickell, Shaw, Sharp (A) – Versteeg, Richards, Kane – Saad, Toews (C), Hossa.

Rozhodčí: Paul Devorski, McCauley – Kiel Murchison, Michel Cormier.
    Obránce Islanders Nick Leddy, který se dnes představí proti svému bývalému klubu, během rozbruslení.

Bránu Islanders dnes bude hájit Jaroslav Halák, který opět dostal důvěru, zatímco do klece hostujících Blackhawks se postaví Scott Darling.

00:01

00:03
    Marián Hossa uspěl na vhazování a Duncan Keith nahodil puk do útočného pásma.

00:46
    Mikhail Grabovski (NYI) dostal menší trest, 2 minuty podražení. Blackhawks mají v úvodu zápasu přesilovou hru.

01:14
    Patrick Sharp napřáhl ke tvrdé střele od modré čáry, jeho pokus ale zamířil mimo.

01:49
    Blackhawks se nyní sami vytlačili z útočného pásma.

02:24
    Marián Hossa se ocitl ve velmi skvělé šanci, když dostal přihrávku do pravého kruhu pro vhazování a poté se snažil puk z první uklidil do protipohybu Jaroslava Haláka, ten se ale nenechal zaskočit a jeho střelu skvělým zákrokem zneškodnil.

02:37
    Přesilovka Blackhawks se chýlí ke konci a puk je v dostatečné vzdálenosti od Jaroslava Haláka.

03:07
    Mikhail Grabovski se vrátil zpět na led a Islanders hrají v plném počtu.

03:36
    Fanynka ve druhé řadě předvedla skvělý zákrok a ukořistila puk, který k ní přiletěl z ledové plochy. Vítej v New Yorku!

04:14
    Andrew Shaw měl na hokejce další šanci Blackhawks, když se snažil z blízkosti dorazit puk do brány, Jaroslav Halák se ale stačil přesunout ke své pravé tyči a jeho dorážku pravým betonem vyrazil.

05:04
    Islanders na opačné straně rychle vypálili po vhazování a pokusili se zaskočit Scotta Darlinga, ten byl ale připraven a betonem puk vyrazil.

05:44
    Blackhawks operují v útočném pásmu.

05:58
    Johnny Oduya se pokusil nahodit puk před bránu od modré čáry, jeho nahození ale bylo zablokováno.

06:36
    Andrew Shaw se dostal mezi kruhy ke střele přes obránce, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde ji zastavil připravený Jaroslav Halák.

06:40
    Bryan Bickell vypálil od pravého mantinelu, jeho střela ale byla sražena.

07:32
    Islanders se ubránili pouze za cenu zakázaného uvolnění a hra se přestěhuje zpět před Jaroslava Haláka.

07:40
    Do rozehrávky Blackhawks se v útočném pásmu vkradla nepřesnost a Islanders vyhodili puk obloukem do středního pásma.

08:26
    Jaroslav Halák má během úvodu zápasu více práce, na opačné straně šla na Scotta Darlinga pouze jedna střela.

09:10
    Scott Darling ukryl nahození Matta Donovana v lapačce a hra byla přerušena.

09:43
    Marián Hossa před bránou přenechal puk zadovkou najíždějícímu Jonathanu Toewsovi, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

09:58
    Jaroslav Halák si připsal další úspěšný zákrok, když zneškodnil střelu Blackhawks s levého křídla.

10:17
    Blackhawks se vzápětí dostali k další velmi nebezpečné střele, po které už byl Jaroslav Halák překonán, zachránit ho ale dokázala tyč!

11:44
    Brandon Saad vybojoval na modré čáře po velké chybě Islanders v obraně puk a dostal se do samostatného nájezdu, Jaroslav Halák ale zavřel vrátka a útočníka Blackhawks vychytal!

12:21
    Na opačné straně mohl z pravého kruhu pro vhazování z ničeho nic skórovat Matt Donovan, Scott Darling ale dokázal jeho střelu a své levé tyče vyrazit a připsal si první těžký zákrok v dnešním zápase!

13:30
    Martin Rozsíval odvedl v obranně skvělou práci, když přerušil nebezpečné přečíslení Islanders.

14:06
    Kyle Okposo se dostal do samostatného úniku, nic nevymýšlel a vypálil, jenže pouze do míst, kde byl připravený Scott Darling, který jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil do rohu kluziště!

15:13
    Islanders o sobě nyní dali dvakrát výrazně vědět a dali Chicagu jasně najevo, že si musí jeho zadáci dávat velký pozor.

15:44
    Duncan Keith napřáhl k dělové střele od modré čáry, jeho projektil ale skončil pouze na zadním mantinelu.

16:00
    Brent Seabrook se ocitl sám před bránou, jenže ho nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Další obrovská šance Blackhawks.

16:07
    Islanders byli úspěšnější na vhazování, poté ale pouze odevzdali puk hráčům Chicaga.

16:35
    Nikolaj Kulemin napřáhl na levém křídle z kruhu pro vhazování k jedovaté střele a Scott Darling měl plné ruce práce a nakonec nedokázal jeho tvrdý pokus nadvakrát zneškodnit. Následně mu ale pomohl jeden z obránců.

18:01
    Také Islanders si zahrají první přesilovou hru. Patrick Sharp (CHI) dostal menší trest, 2 minuty za podražení Griffina Reinharta.

18:01
    Islanders budou hrát až do závěru první třetiny přesilovou hru, tedy pokud ji nedokáží dříve proměnit a nebo se nenechají vyloučit.

18:21
    Marcus Kruger mohl z rychlého protiútoku zahrozit, nakonec ale krátce za modrou čáru jen nahodil puk na Jaroslava Haláka, který vyrazil puk do rohu kluziště.

19:14
    Islanders se podařilo přejít do útočného pásma, Johnny Oduya ale podél mantinelu vyhodil.

19:50
    Jaroslav Halák musel vyjet rychle z brány, aby puk uklidil před najíždějícím Mariánem Hossou do bezpečí.

Úvod zápasu patřil Blackhawks, kteří několikrát zaměstnali Jaroslava Haláka nebezpečnými střelami. Po úvodních deseti minutách se osmělili hráči Islanders, ani oni ale gól vstřelit nedokázali. Souboj brankářů. Po první třetině. NY Islanders 0 Chicago Blackhawks 0.

20:00
    Pohled na skvěle upravený led Nassau Coliseum, kde za několik okamžiků začne druhá třetina a já jsem přesvědčen o tom, že v ní se dočkáme otevíracího gólu zápasu. Vstřelí ho Islanders nebo hosté z Chicaga?

Hráči už se vracejí na led a druhá třetina mezi Islanders a Blackhawks může začít. Úvodní dějství gól nenabídlo. Do druhé třetiny tedy vstupujeme za bezbrankového stavu 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:01

20:15
    Frank Nielsen se dostal do zakončení backhandem, jeho střela ale byla sražena mimo. Duncan Keith zaznamenal dobrý blok.

21:01
    Martin Rozsíval zlomil hokejku a Islanders se dostali ke střele, Scott Darling byl ovšem připraven.

22:33
    Scott Darling ukryl puk v lapačce a hra byla přerušena.

22:55
    Duncan Keith mohl dorazit puk do prázdné brány z prostoru mezi kruhy, Jaroslav Halák ale předvedl dva fantastické zákroky!

23:11
    Jonathan Toews (CHI) dostal menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

24:08
    Brock Nelson vypálil a po zákroku Scotta Darlinga se dostal k dorážce John Tavares, slovenský brankář si ale dokázal poradit i s jeho dorážkou.

24:32
    Nick Leddy byl blízko vstřelení gólu do sítě svého bývalého klubu, když od modré čáry tvrdě vypálil a jeho střela byla nepříjemně tečována. Puk poté směřoval přesně k pravé tyči, Scott Darling, ale dokázal zareagovat a levým betonem ho vyrazil! Úžasný, úžasný zákrok.

26:34
    STŘELY VE 2. TŘETINĚ: NY Islanders 7 Chicago Blackhawks 0

26:57
    Scott Darling musel opět dvakrát zasahovat a druhá střela od modré čáry v podání Kyla Okposa byla hodně prudká.

27:08
    Tak zatímco v úvodu zápasu měl hodně práce Jaroslav Halák, nyní se Scott Darling musí pořádně ohánět, aby udržel čisté konto.

27:24
    Hráči Blackhawks jako by ani na ledě nebyli, pokud tedy nepočítáme Scotta Darlinga, ten je k vidění z pohledu hostů až moc.

27:53
    Islanders v další šanci, jejich střela z pravého kruhu pro vhazování ale minula vzdálenější levou tyč.

28:11
    Islanders vyhodili puk přes všechny čáry a rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

28:32
    Marián Hossa se po téměř devíti minutách postaral o první střelu Chicaga ve druhé třetině a nemířil vůbec špatně, jeho pokus letěl těsně nad ledem a směřoval k levé tyči, Jaroslav Halák byl u ní ale včas a jeho pokus vyrazil betonem do rohu kluziště.

29:45
    Cul Clutterbuck mohl potrestat obrovskou chybu Blackhawks v obraně, Scott Darling ale dokázal jeho tvrdou střelu vyrazit!

29:58
    Blackhawks nyní prožívají horké chvilky.

30:07
    John Tavares mohl otevřít skóre zápasu v největší šanci, co zatím byla k vidění! Tavares se dostal u levé tyče k dorážce do prázdné brány, Scott Darling se ale vrhl rychle na led a poté vytasil do vzduchu ruku, kterou puk dokázal vyrazit. Neuvěřitelný zákrok.

31:25
    Před Mikhailem Grabovskim zívala polovina odkryté brány, Grabovski do ní ale nedokázal puk uklidit!

32:57
    Scott Darling se rozchytal k neuvěřitelnému výkonu a hráči Islanders začnou vzteky lámat hokejky, pokud ho brzy nepřekonají.
    Takto zřejmě vypadala tvář nejednoho z fanoušků Islanders poté, co hráči New Yorku zahodili dvě obrovské šance.

34:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    DANIEL CARCILLO posílá Blackhawks z ničeho nic do vedení!! Carcillo napřáhl ke střele, která trefila Jaroslava Haláka zřejmě do masky a od její horní části se obloukem přenesla přes něj a puk následně doklouzal do prázdné brány. ASISTENCE: Johnny Oduya, Niklas Hjalmarsson.
    Daniel CARCILLO - 0:1

34:31
    Islanders právě vstřelili branku!
    CUL CLATTERBUCK během šesti sekund vyrovnává na 1:1!! To je zápas. Duncan Keith se v obraně dopustil neuvěřitelné chyby, když puk namazal na hokejku Cula Clatterbucka a ten ho následně střelou nad rameno Scotta Darlinga dopravil do sítě. ASISTENCE: Bez asistence.
    Cal CLUTTERBUCK - 1:1

35:28
    V závěru druhé třetiny jsme viděli dva góly, které od sebe dělilo pouhých 6 sekund. Hráči Blackhawks se z vedení příliš dlouho neradovali.

36:14
    Lubomír Višňovský se pokusil poslat Islanders do vedení, jeho střela ale zamířila mimo.

37:13
    Nahození Islanders skončilo v ochranné síti a teprve poté se sneslo na led. Hra byla přerušena.

37:24
    Patrick Sharp rýpl hokejkou do lapačky Jaroslava Haláka, který už měl puk pod kontrolou, a následně se za bránou strhla menší potyčka.

37:25
    Blackhawks vypálili prakticky ihned po vhazování, jejich střela po ledě ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl Jaroslav Halák, který puk vyrazil.

38:01
    Patrick Sharp se u levé tyče snažil puk dorazit do brány, Jaroslav Halák se ale podruhé v zápase překonat nenechal!

39:30
    Na druhé straně musel vytáhnout další skvělý zákrok Scott Darling, a to se mu podařilo!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina přinesla nepřeberné množství šancí, z nich drtivou většinu měli na svědomí domácí Islanders. Do vedení šli ale paradoxně Blackhawks, když v závěru třetí třetiny dokázal puk převalit přes povyjetého Jaroslava Haláka útočník Daniel Carcillo. Radost Chicaga ale trvala pouhých 6 sekund, Duncan Keith se dopustil fatální chyby, kterou potrestal Cul Clutterbuck. Skóre po 40 minutách vzrušujícího hokeje. NY Islanders 1 Chicago Blackhawks 1.
    Než aby se fanoušek Chicaga koukal na to, jak Islanders během druhé třetiny válcují jeho tým, zapnul si hru na mobilu. Lze mu to mít za zlé?

Naposledy se dnes vracíme do Nassau Coliseum, abychom sledovali rozuzlení zajímavého zápasu mezi NY Islanders a Chicagem Blackhawks. Střetnutí lze označit za souboj brankářů, Jaroslav Halák zářil v první třetině, zatímco Scott Darling vytáhl několik spektakulárních zákroku v třetině druhé. Jak dopadne ta poslední? Dokáže jeden z tým rozhodnout nebo dospěje utkání do prodloužení či nájezdů? Během následujících 20 minut se to dozvíme a pokud oba týmy budou pokračovat v dosavadním výkonu, tak se máme na co těšit!

40:01

40:11
    Jonathan Toews sice prohrál úvodní vhazování třetí třetiny, následně ale zavezl puk do útočného pásma, tam byl ale následně odzbrojen.

40:35
    Mikhail Grabovski se pokusil prolomit nerozhodné skóre tvrdou střelou od modré, ta ale skončila vedle pravé tyče.

40:59
    Islanders vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

41:08
    Johnny Oduya mohl z úhlu poslat Blackhawks zpět do vedení, Jaroslav Halák ho ale dokázal chytat.

41:29
    Puk skončil na jedné ze střídaček a hra byla přerušena.

42:09
    Blackhawks se dostali do přečíslení dva na jednoho, které Patrick Sharp vyřešil střelou k bližší pravé tyči, to ale nebylo dobré řešení a Jaroslav Halák vytáhl další důležitý zákrok!

42:48
    Duncan Keith bojoval v obranném pásmu u mantinelu o puk a nakonec se mu ho podařilo vyšťourat.

43:15
    Na opačné straně jeli dva na jednoho hráči Islanders, Calu Clattenbuckovi ale přeskočil puk hokejku a z nadějné šance nebylo nic.

43:46
    PATRICK KANE předvedl krásnou individuální akci a Blackhawks se podruhé v zápase ujímají vedení!! Patrick Kane po pravém křídle skvěle zavezl puk do útočného pásma, postavil si ho na hranu a poté backhandem zamířil přesně do pravého horního rohu nad lapačku Jaroslava Haláka. ASISTENCE: Brandon Saad.
    Patrick KANE - 1:2

45:17
    Kyle Okposo protečoval puk do útočného pásma a naskočil na střídačku.

46:05
    Zakázané uvolnění proti Blackhawks.

47:08
    Mikhail Grabovski zakončil útok Islanders na pravém křídle střelou z první, jeho diagonální střela ale zamířila nad a navíc hodně mimo.

47:54
    Calvin de Haan se dostal ke střele u levého mantinelu z pohledu útočícího hráče, jeho pokus po ledě ale na překonání Scotta Darlinga nestačil a brankář Blackhawks pravým betonem vyrazil puk do rohu kluziště.

47:58
    Je tu reklamní přestávka. Patrick Kane dnes skóroval během třetí třetiny, což se mu v letošním ročníku NHL podařilo celkem desetkrát.

48:33
    Kris Versteeg (CHI) dostal menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

49:10
    Islanders mají k dispozici třetí přesilovou hru a během třech předchozích dvou se nedostali ke střele na bránu.

49:35
    Scott Darling předvedl první zákrok v oslabení a vyrazil prudkou střelu z pravého křídla.

50:10
    KYLE OKPOSO využívá přesilovou hru a vyrovnává na 2:2!! Okposo se dostal u levé tyče k odraženému puku a následně ho po přikleknutí dorazil do odkryté klece. ASISTENCE: John Tavares, Nick Leddy.
    Kyle OKPOSO - 2:2

51:01
    LUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ střílí svůj druhý gól v letošní sezóně NHL a otáčí vývoj dnešního zápasu!! Lubomír Višňovský si vybruslil do levého kruhu pro vhazování, aby ho následně střelou nad vyrážečku Scotta Darlinga uklidil přesně do levého horního rohu. ASISTENCE: Ryan Strome, Matt Martin.
    Ľubomír VIŠŇOVSKÝ - 3:2

51:59
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili Islanders.

52:26
    John Tavares si vybruslil před bránu, jeho střela z úhlu ale byla zablokována.

53:02
    Anders Lee mohl potrestat další chybu Chicaga ve středu kluziště, jeho tvrdá střela z levého kruhu pro vhazování minula vzdálenější pravou tyč.

54:26
    Brandon Saad se dostal ve středu kluziště k puku a následně ho nahodil za bránu Islanders.

54:56
    Hráči Chicaga na mě nyní působí hodně unaveným dojmem, jako by už neměli sílu se zápasem něco udělal.

55:16
    Duncan Keith byl v útočném pásmu udeřen hokejkou do helmy, vyloučení se ovšem nepískalo.

56:19
    Brock Nelson vypálil z úhlu dvakrát nebo třikrát a až ta poslední střela prošla na bránu a byl z toho hodně nebezpečný pokus, který však dokázal Scott Darling vyrazit.

56:54
    Na opačné mohli Blackhawks vyrovnat, Jaroslav Halák ale předvedl úžasný zákrok a vyrazil puk do rohu kluziště.

57:38
    Anders Lee vypálil z prostoru mezi kruhy. Mimo.

58:03
    Blackhawks se nadechují k poslednímu náporu.

58:22
    Kyle Okposo se dostal do protiútoku, Scott Darling ale dokázal jeho střelu z levého křídla betonem vyrazit.

58:58
    Klec Chicaga Blackhawks je prázdná. Scott Darling je na střídačce.

59:23
    Islanders mohli uklidit puk do prázdné brány, puk ale skončil na tyči.

59:49
    Cul Clutterburck odvedl v rohu kluziště skvělou práci a vyhodil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

59:49
    Chicago se nedostalo do žádného tlaku a vyžádalo si oddechový čas.

59:49
    Myslím si, že kdyby Chicago bylo v tlaku, tak naopak sáhne k timeoutu NY Islanders, aby nechal své hráče odpočinout.

59:56
    Islanders vyhráli vhazování a v dnešním zápase se už nic nestane.

60:00

Osmizápasová šňůra vítězství Chicaga končí, když v Nassau Coliseum prohrávají s domácím NY Islanders. Domácí museli dvakrát dotahovat jednobrankový náskok soupeře, to se jim však podařilo a ve třetí třetině v čase 51:01 vstřelil vítězný gól Lubomír Višňovský. Konečné skóre. NY Islanders 3 Chicago Blackhawks 2.
    Jaroslav Halák během zákroku. Nejvíce jich předvedl v první třetině, kdy roztříštil tlak Blackhawks a ti následně v Nassau Coliseum prohráli 3:2.

Marián Hossa (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:20
    Martin Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:36 (03:44:50)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 35. Clattenbuck, 51. Okposo (Tavares, Leddy), 52. Višňovský (Strome, Martin) – 35. Carcillo (Oduya, Hjalmarsson), 44. Kane (Saad)

Rozhodčí: Paul Devorski, McCauley – Kiel Murchison, Michel Cormier