Buffalo – Florida 4:3 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.) | NY Islanders – Chicago 3:2 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Winnipeg – Anaheim 1:4 (kon.)
Arizona – Minnesota 3:4 (1:2 po s.n.) | Dallas – New Jersey 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 1:5 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.) | Toronto – Los Angeles 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado Avalanche
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
St. Louis Blues
Neděle 14.12.2014, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Podruhé v této sezoně proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a St. Louis Blues. V utkání, které nemá janého favorita přinese, budou chtít domácí hostům vrátit porážku ze začátku listopadu.

Colorado se letos potýká s velkou marodkou a i to je možná důvodem jejich špatných výkonů. Jenže v posledním zápase předvedli parádní obrat proti Weinnipegu a mají tak v dnešním zápase na čem stavět. Navíc, při zranění brankářské jedničky Varlamova, se zdá, že Colorado našlo nový klenot v brance. Jeho jméno je Calvin Pickard. Tento mladý brankář zatím předvádí skvělé výkony a dokonale zastoupil Varlamova.

St. Louis momentálně tahá sérii tří výher v řadě a určitě o ní nebude chtít přijít v zápase proti předposlednímu celku své divize. Stejně jako domácí se Blues potýkají se zraněním své jedničky. Jenže St. Louis nehledalo náhradu na farmě, ale vsadilo na jistotu a podepsalo smlouvu s veteránem Martinem Brodeurem. A ten se jim zatím za dlvěru odvděčil dobrými výkony. Dle předpokladů by však měl dnes v brance Blues dostat přednost Jake Allen.

Vzájemný zápas
    St. Louis Blues – Colorado Avalanche 3:2 po sam. nájezdech

Československá stopa
    Jan Hejda (COL) – 29 záp., 0+5, 5 bodů, +/- -9
    Tomáš Vincour (COL) – 7 záp., 0+1, 1 bod, +/- -1
    Dmitrij Jaškin (STL) – 6 záp., 1+0, 1 bod, +/- -1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Protože je v USA stále sobota, tak to znamená, že Vladimír Tarasenko nastoupí do tohto zápase přesně v den svých třiadvacátých narozenin.

Colorado Avalanche: Pickard (Berra) – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Holden, Redmond – Tanguay, Duchene, Iginla – Landeskog, MacKinnon, O´Reilly – McLeod, Talbot, Briere – Everberg, Cliche, Rendulič

St. Louis Blues: Allen (Brodeur) – Bouwmeester, Pietrangelo, Buttler, Shattenkirrk, Jakcman, Cole – Steen, Bakces, Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Berglund, Stastny, Lindström – Ott, Lapierre, Reaves

Rozhodčí: Brad Watson, Francois St. Laurent – Darren Gibbs, Greg Devorski.

00:01

00:55
    Střelu Hejdy blokuje hostující obrana.

01:02
    Pickard zachytil střelu z levé strany.

01:46
    Domácí jsou hodně aktivní od začátku zápasu, ale ještě ani jednou nedokázali vystřelit na branku.

02:20
    Stastny si vysloužil bučení od domácích fanoušků. Ti mu nemůžou zapomenout, že v létě odešel z Colorada do St. Louis.

03:56
    Iginla se dvakrát dostal k střele z mezikruží, ale v obou případech jej vychytal Allen.

04:18
    Krásný bodyček u mantinelu předvedl Jan Hejda.

04:55
    Icing Blues.

05:15
    Kotouče se dotkl někdo ze střídačky a hra tak musí být přerušena.

05:45
    Pickard chytá pokus Backese z pravé strany.

06:18
    Landeskog se snažil procpat kotouč kolem tyče, ale tam byl připraven beton Allena.

07:16
    Icing St. Louis.

08:39
    Další zakázané uvolnění v podání hostí.

09:01
    Střela Schwartze netrefuje domácí branku.

09:41
    MacKinnon hledal O´Reillyho mezi kruhy, ale přihrávka na něj byla o něco delší než měla být.

11:23
    Delší pasáž, která připomínala spíš boj o každý kousek ledu, než pěkný hokej, končí dalším icingem Blues.

11:33
    Ofsajd domácích.

12:42
    Duchene zastavil útočnou akci a přihrál na modrou najíždějícímu Redmondovi. Pokus domácího obránce nakonec blokuje obrana hostí.

13:20
    Hostům se dnes nedaří pokusy o rychlý protiútok a jejich dlouhé přihrávky končí na zakázaném uvolnění.

13:34
    Domácí si zahrají první přesilovku při vyloučení Reavese.

14:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí přesilovku rychle využívají. ERIK JOHNSON vypálil od modré a jeho projektil se zastavil až v síti. Asistence: Gabriel Landeskog, Nick Holden.
    Erik JOHNSON - 1:0

14:23
    I hosté dostávají možnost přesilové hry po faulu Jana Hejdu.

15:23
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    I hosté skórují v početní převaze. Pickard zůstal po zákroku na zemi a KEVIN SHATTENKIRK několik vteřin zaměřoval, než poslal kotouč pod víko. Asistence: Vladimír Tarasenko, Jori Lehterä.
    Kevin SHATTENKIRK - 1:1

16:07
    Zakázané uvolnění hostí.

17:01
    Fantastický zákrok teď vytáhl Calvin Pickard, který vychytal obrovskou šanci Backese.

17:17
    Allen vyráží pokus Redmonda, ale žádný z domácích hráčů se k dorážce nedostal.

18:45
    Zpětnou přihrávku Breireho na Talbota vystihla obrana hostí.

19:27
    Johnson zboural u mantinelu protihráče, ale o kotouč jej paradoxně neobral.

19:59
    Iginla s Jackmanem shodili rukavice.

19:59
    Tahle bitka nemá vítěze a navíc si oba posedí na trestné lavici.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina nepřinesla nijak úchvatný a pohledný hokej, ale alespoň jsme viděli dvě branky. Nejdříve šli domácí v přesilovce do vedení, aby o něj přišli v oslabení při vyloučení Hejdy.

Další třetina začne přibližně v 05:03.

Střely na branku v 1. třetině: 6-10

20:01

20:35
    Tarasenko dokázal ohrozit Pickarda, který jeho pokus chytá.

20:35
    Steen navíc dostává menší trest za hrubost a domácí si zahrají druhou přesilovku v zápase.

21:13
    Jenže tu zatím domácí hrají velmi špatně a kotouč je většinu času na jejich polovině.

21:40
    Duchene vymyslel geniální zpětnou přihrávku před branku, ale Allen předvedl ještě lepší zákrok po střele jednoho z domácích hráčů.

22:27
    O´Reilly trefuje tyč hostující branky.

22:35

23:31
    Ofsajdem končí útočná akce Blues. Předtím ale dokázali zahrozi v útočném pásmu a Pickard musel zasahovat proti střele z pravé strany.

23:56
    Pickard výborně zareagoval na teč Steena po střele Shattenkirka.

24:19
    Briere se jen těžce zvedá z ledu v útočném pásmu.

24:59
    Další ofsajd St. Louis.

25:38
    Tarasenko střílel od modré vysoko nad branku.

26:08
    Další přesilovku si zahrají domácí po vyloučení Steena za nedovolené bránění.

27:00
    Domácí se s kotoučem dostali do středního pásma.

27:18
    Duchene se z ničeho nic objevil sám před Allenem, ale nedokázal jej překonat.

28:08

28:16
    Tohle byla trochu laciná branka. ALEX PIETRANGELO nahodil kotouč na branku a kotouč proletěl ponad rameno Pickarda. Bez asistence.
    Alex PIETRANGELO - 1:2

Sudí se ještě radí s videem jestli kotouč nezasáhl Backes vysokou holí.

Po poradě s videem branku uznávají.

28:50
    Hosté si navíc zahrají přesilovku. Na trestnou lavici za faul kolenem usedá Maxim Talbot.

29:07
    Lindström vyjel před branku, ale zblízka nezasunul kotouč za Pickarda.

29:57
    Domácí se osvobozují zásluhou Tanguaye.

30:32
    Střela Steena je zblokováná a letí mimo branku.

30:50

31:15
    Pickard si momentálně na nedostatek práce stěžovat nemůže. Hosté na něj posílají jeden kotouč za druhým.

31:37

32:39
    Lindbohm po přerušení ještě zbytečně atakoval Briereho, což se samozřejmě nelíbí domácím hráčům.

33:40
    Domácí se v útoku nedokáží vůbec prosadit. V dosavadním průběhu nasbírali pouhých 9 střel na branku.

33:57
    Johnson vyhodil kotouč mezi diváky a dostává menší trest.

34:36
    Tarasenko si mohl k narozeninám nadělit branku, ale Pickard byl proti.

35:06
    Další střelu Steena od modré chytá domácí brankář.

35:33
    Domácí vyhazují.

35:43
    Hosté se dostali do přečíslení 4 na 1, ale zakončili jej pouze nepřesnou střelou Pietrangela.

35:58

36:49
    MacKinnon střelou přes obránce po delší době zaměstnal Allena v hostující brance.

37:36
    Holden teď nepustil Oshieho, aby dorážel do odkryté branky.

38:11
    Neskutečné jaký tlak na branku dokáží vyvinout hosté.

38:36
    Domácí vyrovnávají z ojedinělého protiútoku. ERIK JOHNSON střelou z pravé strany dává druhý gól do branky svého bývalého zaměstnavatele. Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.
    Erik JOHNSON - 2:2

39:17
    Navíc si teď domácí zahrají přesilovku po faulu Berglunda.

39:38
    Shattenkirk vyhazuje přes všechny čáry.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Hosté v této třetině jednoznačně přehrávali domácí tým, ale stačilo jim to pouze na vstřelení jedné branky. Domácí můžou děkovat, že mají v brance Pickarda, který předvádí další skvělý výkon. Také Erik Johnson si vzpomněl na své lepší zápasy a 2 minuty před koncem třetiny druhou brankou v zápase vyrovnal.

Další třetina začne přibližně v 06:05.

Střely na branku ve 2. třetině: 6-17

40:01

40:19
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru.

40:36
    Ale vůbec se nedokáží dostat do útočného pásma.

41:18

41:45
    Pickardovi teď propadl kotouč za záda, ale Erik Johnson jej dokázal odklidit ještě před brankovou čárou.

42:10

42:27
    Opět Pickard kryje střelu z mezikruží.

43:07
    Pickardovi opět kotouč propadl přes výstroj, ale i tentokrát to s pomocí spoluhráče dokázal zvládnout.

43:16
    Ofsajd hostí.

43:40
    Pickard dnes svými zákroky drží Colorado ve hře o vítězství.

43:56
    První zákrok v této třetině si připsal také Allen.

44:58
    MacKinnon ze středního pásma pouze nahodil kotouč na Allena a odjel střídat.

45:33
    Další velký tlak Blues ukončil až Pickard. Hosté dnes svého soupeře jednoznačně přehrávají, ale jejich největší problém má jméno Calvin Pickard.

45:47
    Domácí dostávají možnost přesilové hry po faulu Backese.

46:13
    Je po přesilovce. Briere přidržel hůl protihráči a sudí jej posílají na trestnou lavici.

46:50
    O´Reilly se dostal ke střele, ale tu vyráží Allen do ochranné sítě.

47:38
    Tarasenko v dobré pozici minul domácí branku.

47:47

48:13

48:47
    Redmond si výborně najel z druhé vlny, ale Allen jeho pokus kryje.

49:34
    Druhá formace domácích teď trochu zatlačila soupeře v jeho pásmu.

50:11
    Reaves se teď hodně diví, že jej rozhodčí posílá na trestnou lavici za faul na brankáře. Každopádně je tady další přesilovka pro domácí.

50:34
    Johnson opět střílel od modré, ale Allen tentokrát jeho pokus chytá.

51:03
    O´Reilly z levé strany příklepem minul branku.

51:57
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

52:12

52:44
    Pickard již potřetí v zápase vychytal dobrou šanci Steena.

53:07
    Trochu přísné vyloučení Hejdy, který nepustil Tarasenka k zakončení.

53:41
    Odrazený kotouč od zadního mantinelu Pickard raději schoval pod lapačku.