Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 3:2 (po pr.) | Kladno – Havířov 3:2 (kon.)
PZ Kladno – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 2:3 (kon.) | Písek – Vsetín 3:0 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 4:2 (kon.) | Zlín – Liberec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Olomouc 4:1 (kon.) | Třinec – K. Vary 4:1 (kon.)
IHC Králové Písek
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 23.01.2015, 16:50Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.

IHC Písek: Hauser – Klochko, Turek, Novotný, Kozák, Radoš, Hora – Marek, Javůrek, Pokorný, Schwamberger, Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Pecka, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa

VHK Vsetín: Bechný – Krůžela, Bártek, Weintritt, Augustin, Vítek, Ševčík, Nadýmáček – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Kovář, Janošek

Rozhodčí: Poskočil – Kreuzer, Polonyi.

00:01

00:43
    Pokorného střelu z pravého kruhu Bechný vyrazil do rohu kluziště.

01:42
    Hosté se v přečíslení drali do prvního útoku, přechod přes modrou se jim ale nevydařil a píská se ofsajd.

02:12
    Z protiútoku zahrozil domácí Vostarek, který se s pukem natlačil před vsetínskou branku, Bechný si však prostor u levé tyče pohlídal.

03:55
    Písečtí jsou na začátku utkání aktivnější. Hadrava servíroval povedenou přihrávku před brankou osamocenému Peckovi, ten ale ranou bez přípravy trefil pouze výstroj hostujícího brankáře.

04:33
    Nepřesná rozehrávka píseckého týmu končí zakázaným uvolněním.

06:32
    Domácí i nadále svírají svho soupeře a jsou nebezpečnější, kloudnější zakončení z hokejek domácích borců ale hrstka přihlížejících zatím neviděla.

08:21
    Ospalejší pasáž utkání završuje zakázané uvonění Písku.

08:59
    Po Bednaříkově příhrávce zkoušel štěstí z těžkého úhlu Pixa, kotouč ale pouze prolétl brankovištěm.

09:39
    Další pokus domácích mířil z poměrně velké vzdálenosti, Bechný si však raději nechal puk pro sebe.

10:41
    Jihočeši se kvůli špatné rozehrávce málem dostali do problémů, zaskočení hráčí Vsetína ale minelu nedokázali potrestat.

11:54
    Bude se poprvé utkání vylučovat. Dvěma minutami je potrestán ostrý náraz na hrazení v podání Strnada.

13:54
    Valaši v úvodní početní výhodě příliš nezahrozili a písecký tým se bez větších potíží ubránil. Strnad se vrací na led a modrožlutí jsou v kompletním složení.

16:01
    Akutálně k vidění příliš mnoho pozdvižení není. Tempo hry opadlo a brankaři jsou v tuto chvíli prakticky bez práce.

16:25
    Možná tomu bude jinak nyní. Další menší trest pro hráče domácího Písku. Dvouminutový trest za podražení dostává Dominik Pecka.

17:15
    Vsetínští se drželi v písecké třetině a kombinovali, nakonec ale domácí vystihli jejich přihrávku na modré a vyhazují do bezpečných míst.

17:50
    Hosté se snažili o rychlý návrat do třetiny píseckého celku, dlouhá přihrávka z obrany ale nenalezla adresáta a píská se zakázané uvolnění.

18:25
    Tým Písku hraje v plném počtu.

19:33
    Domácí ještě 27 vteřin před první přestávkou důraznou hrou vybojovali vhazování před brankou Bechného.

19:57
    V samotném závěru však mohli vsítit první branku zápasu hosté. Před Hauserem nebezpečně dorážel kotouč Dubnický, domácí brankář ale vleže dokázal udrželt puk před brankovou čarou.

20:00

Kvalitnější vstup do utkání zaznamenali hráči domácího Písku, kteří hráli v první fázi utkání aktivně a vybojovali si několik slibných pozic. Na začátku 4. minuty Hadrava servíroval povedenou přihrávku před brankou osamocenému Peckovi, ten ale ranou bez přípravy trefil pouze výstroj hostujícího brankáře. O několik okamžiků později se naději na první branku zápasu přiblížil Vostarek, který se z pravé strany natlačil před branku, prostor u tyče si však Bechný dokázal pokrýt.

Počateční tlak domácího celku v dalším průběhu první třetiny ustoupil. Hosté si hned dvakrát vyzkoušeli početní výhodu jednoho hráče, dokonaleji využít se jim ovšem nepodařilo. Na svou největší šanci čekali do posledních vteřin prvního dějství. Před Hauserem nebezpečně dorážel kotouč Dubnický, domácí brankář ale vleže dokázal udržet puk před brankovou čarou a skóre v prvních dvaceti minutách nedoznalo na změnách.

Zápas bude pokračovat přibližně v 17:33.

20:01

20:54
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí se rychlým gólem dostávají na začátku druh části do vedení. Od mantinelu předložil Klas puk mezi kruhy DAVIDU POKORNÉMU, který nasměroval puk přesně k prav tyči. Asistence: Tomáš Schwamberger, Dominik Novotný

22:10
    Hosté se krátce po první inkasované budou muset bránit. Menší trest pro Dubnického.

23:22
    Domácí ve své vůbec první přesilové hře zvyšují svůj náskok na dvě branky. Úspěch slaví bekhendové zakončení DAVIDA POKORÉHO, které propadlo Bechnému pod tělem. Asistence: Tomáš Schwamberger.

25:12
    Po dvou rychlých brankách opět tempo mírně opadlo. V krátké chvíle jsme byli svědky hned dvou zakázaných uvolnění.

25:41
    Domácí tým si zahraje oslabení. Dvě minuty pro Klase za držení.

26:19
    Domácí ve čtyřech získali vhazování v útočn třetině. Do pásma zavezl puk Bednařík a následně donutil Bechného přidržet puk do přerušení.

26:55
    A domácí se opět osvobozují. Ani tato početní výhoda Vsetínských zatím nepřináší větší hrozbu.

27:41
    Zbytek přesilovky Vsetín strávil v útočné třetině a kombinoval. Důkladnější zakončení si však Valaši nedokázali připravit a následně se s návratem Klase z trestné podařilo Písku přesměrovat puk do středního pásma.

28:48
    Výhodu jednoho hráče si nyní vyzkouší domácí Písek. 2+10 minut pro Augustina za úder do oblasti hlavy a krku.

29:45
    Domácí se sami o pásmo připravili, zatím se jim soupeře zatlačit před jeho bránu nedaří.

30:33
    Hosté budou hrát 15 vteřin ve třech. Dvě minuty pro Vítka za hákování.

30:48
    Vsetín hraje ve čtyřech.

31:38
    Obrobvská šance domácích. Hned dva hráči Písku stáli osamoceni před brankou Bechného, přičemž Rákosník po bekhendové kličce zakončoval prakticky do prázdn brány, v brankové pozici ale trefil jen ležícího brankáře Vsetína.

32:33
    Zdá se, že Vsetín krušné chvíle přečkal. Valaši se navrací do kompletního počtu hráčů.

33:34
    Domácí však usilují o pojistku i nadále, v zatím posledním případě ovšem skončilo jejich snažení pouze u vsetínského brankáře.

35:04
    Hosté se mohou zvednout v početní převaze. Menší dvouminutový trest pro Turka za držení protihráče.

36:42
    Vsetínským se zatím ani tato, v pořadí již čtvrtá, přesilová hra nedaří. Do návratu Turka zbývá 22 vteřin a vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:04

37:58
    Špatná rozehrávka domáýcího týmu přináší zakázané uvolnění po kterém se bude vhazovat před Hauserem.

38:29
    Hráči obou týmů zašlapli puk ve středním pásmu.

39:11
    Lainka se prokličkoval před píseckou brankou až k zakončení a Hauser po jeho střele nevěděl, kde je kotouč. Naštěstí pro domácí ale skončil na hokejkách žlutomodrých hráčů.

40:00

Podobně dobrý vstup jako na začátku utkání se Píseckým vydařil také v úvodu prostřední části, tentokrát jej však již dokázali okořenit gólem. Od mantinelu předložil Schwamberger puk mezi kruhy Davidu Pokornému, který nasměroval puk přesně k pravé tyči a posla vlastní tým do vedení – 1:0.

To však nebylo vše, co domácí zkraje druhé třetiny předvedli. Ve 24. minutě stejná dvojice hráčů vylepšila náskok domácích na dvoubrankový. Úspěch slavilo bekhendové zakončení Davida Pokornho, které propadlo Bechnému pod tělem – 2:0. Dokonat veledílo mohl ještě o pár chvil později Rákosník, který po bekhendové kličce zakončoval prakticky do prázdné brány, puk ale namířil pouze do ležícího gólmana.

Vsetínští v Písku působili vlažným dojmem a Hauser ani ve druhé třetině nemusel řešit komplikovanější situaci. Pouze v závěru mohl snížit Lainka, který se sérii kliček zbavil domácích obránců a ocitl se tváří v tvář píseckému brankáři, zblízka ale trefil pouze jeho výstroj.

Třetích dvacet minut bude pokračovat zhruba v 18:20.

40:01

42:33
    Hosté už zvedali ruce nad hlavu, ležící Hauser ale dokázal s vypětím všech sil udržet puk před brankovou čarou.

43:41
    Daniel Hora půjde odpykávat menší trest a hosty tak čeká přesilovka.

44:34
    Domácím se opětovně podařilo vyhodil puk z pásma.

45:05
    Ostrá Ševčíkova střela od modré skončila po zásahu píseckého brankáře těsně mimo branku.

46:55
    Pokorný se pěkně proháčkoval až před branku soupeře, bekhendovým zakončením ale přestřelil.

47:42
    Ofsajd píseckého týmu posouzen jako úmyslný.

48:08
    Bednaříkova rána z pravé strany končí v náruči vsetínského brankáře.

49:32
    Diváci sledují poměrně živou pasáž a šance na obou stranách. Pěknou indovoduální akcí se prezentoval domácí Vostarek, z mezikruží ale trefil jen beton vsetínskho gólmana.

51:05
    Písečtí hru kontrolují a stále mají více ze hry. Pokud chtějí Vsetínští pomýšlet na body, mají nejvyšší čas přidat na tempu.

51:31
    V tuto chvíli se budou ale Valaši spíše bránit. Dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.

53:31
    Domácí toho v početní výhodě příliš mnoho nevymysleli. Skoro to vypadá, že už budou pouze šetřit zbývající čas.

54:33
    Dlouhou přihrávku do jízdy si na modré zpracoval Bednařík a uháněl sám na branku, forhendovou kličkou ale neuspěl.

54:38
    Hosté budou hrát ve čtyřech. Dvě minuty pro Ševčíka za podražení.

54:53
    Bude se opět vylučovat na straně hostujícího týmu a Vsetínské čeká dlouhé oslabení ve třech. Potrestaným hráčem je Klůžela.

55:28
    Notovného střela od modré těsně minula vsetínskou branku.

56:06
    Strnadova křížná přihrávka zamířila přesně na hůl JANA PIXY, na kterého již čekala zcela odkrytá branka. Asistence: Karel Strnad.

56:53
    Hostující tým hraje v plném počtu.

58:08
    Hostující Matěj Dubnický odchází z utkání s pětiminutovým trestem plus trestem do konce utkání.

58:45
    Zápas se dohrává ve třetině vsetínského týmu, kde domácí tým zakládá přesilovkový vzorec.

59:14
    Ještě jedno, zřejmě poslední, vyloučení v utkání. Za sevření puku vyloučen domácí Jan Turek.

59:42
    Vsetínští od vlastní branky zakládají poslední útok zápasu.

60:00

Je konec. Dnešní měření sil končí vítězstvím Písku, nutno dodat že zcela zaslouženým. Domácí měli povětšinu hracího času více ze hry a také díky dvěma využitým přesilovým hrách vyhrávají dnešní zápas 3:0. S přáním příjemně prožitého víkendu se z Písku loučí Petr Košatka. Na shledanou. (18:54:11)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 21. Pokorný (Schwamberger, Novotný), 24. Pokorný (Schwamberger), 57. Pixa (Strnad)

IHC Králové Písek: Hauser – Klochko, Turek, Novotný, Kozák, Radoš, Hora – Marek, Javůrek, Pokorný, Schwamberger, Vostarek, Tejko, Hadrava, Torba, Pecka, Klas, Strnad, Bednařík, Pixa
    VHK ROBE Vsetín: Bechný – Krůžela, Bártek, Weintritt, Augustin, Vítek, Ševčík, Nadýmáček – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Kovář, Janošek

Rozhodčí: Poskočil – Kreuzer, Polonyi