Spišská N. Ves – Prešov 8:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 4:5 (0:1 po s.n.) | Bardejov – Senica 4:1 (kon.)
Detva – Trnava 1:4 (kon.)
HK Spišská Nová Ves
8:4 (0:0, 5:1, 3:3)
PHK Prešov
sk Pátek 06.02.2015, 17:00 • Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi • 1. liga play-off (SR)

59:32
    Začína sa nervozita stupňovať. Do bitky sa pustili Rojkovič s Tomčákom. Prvý menovaný dostal dve minúty za údery a dve za hru so zdvihnutou hokejkou, druhý dve minúty za údery.

58:58
    Hostia zatlačili súpera a niekoľkokrát aj pohrozili. Spišská musela faulovať. A bude hrať s nevýhodou o dvoch hráčov. Na lavicu hanby odišiel Cvengroš, hra so zdvihnutou hokejkou.

57:53
    Ďalšia presilová hra pre Prešov. Na trestnú lavicu odchádza Klinga, seknutie.

56:48
    Prešov dáva gól! Tak predsa áno. Medzi kruhmi stál nekrytý JOZEF TOMČÁK a strelou z príklepu znižuje. Asistencie: Jakub Fusek, Marek Pitka.

55:51
    Žeby Prešov dal ešte jeden gól? Spišiaci budú hrať bez Rojkoviča, seknutie.

55:34
    Ale domácim sa to nepáči. Krempaský poslal puk na Klingu, ktorý ale do prázdnej brány nedokázal skórovať.

53:58
    Prešov dáva gól! Od modrej sa k strele odhodlal DUŠAN KOBEĽA a puk prešiel až za chrbát Gavaliera. Asistencie: Jaroslav Niník.

53:08
    Prešovčania dostávajú šancu na skorigovanie výsledku. Vinníkom je Rojkovič, nedovolené bránenie v hre.

49:49
    Spišská Nová Ves dala gól!
    To už je debakel! Boris Krempaský spoza brány adresoval prihrávku pred ňou stojacemu PETROVI ROJKOVIČOVI a ten sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil. Asistencie: Boris Krempaský.

49:26
    PAVOL GURČÍK najprv prestrelil bránu, na modrú mu ale prihral opäť Branislav Cvengroš a tvrdou ranou prekonal brankára. Asistencie: Branislav Cvengroš.

48:36
    Ale zahrajú si s výhodou o dvoch hráčov. Ďalším potrestaným je Niník, seknutie.

47:28
    Ďalšia presilovka pre Spišskú Novú Ves. Dve minúty si na trestnej lavici posedí Chalupa, hra so zdvihnutou hokejkou.

45:38
    Pavol Gurčík cez celé klzisko našiel vpredu FRANTIŠKA KOKYHO, ten sa rútil sám na brankára a parádičkou ho prekonal. Asistencie: Pavol Gurčík.

44:19
    Prešov dáva gól! Prečíslenie dvaja na jedného. Marek Nagy sa rozhodol prihrať a urobil správne. MICHAL KIVADER vymietol pavučinu brány. Asistencie: Marek Nagy, Adrián Lipovský.

41:47
    Brániť sa tentoraz budú musieť Šarišania. Na tresnú putuje Nagy, hákovanie.

38:53
    Štrnásť sekúnd budú Novovešťania prežívať ťažké chvíle. Totižto takúto dobu budú hrať menej o dvoch hráčov. Previnil sa tentokrát Klinga, podrazenie.

37:07
    Môže sa im to podariť teraz. Trestnú lavicu bude zohrievať Janovčík, podrazenie.

34:28
    Michal Findura vystrelil od modrej, brankár betónom zachránil, kde ale už stál pripravený MATEJ HAMRÁK a bekhendom zakončil presne. Asistencie: Michal Findura, Ľubomír Vaic.

32:33
    Spišiaci zvyšujú svoje vedenie. PAVOL GURČÍK vybojoval puk v rohu klziska, namieril si to k bráne a popod lapačku strelil gól. Asistencie: Michal Findura.

31:02
    Spomedzi jedného z hráčov Prešova strieľal Hamrák, brankár puk poriadne nevidel a puk skončil až na tyčke brány.

30:07
    Prešov dáva gól! Hneď po skončení krátkej presilovky dokázali Šarišania znížiť. Od modrej prihrával k bráne na ADRIÁNA LIPOVSKÉHO Jaroslav Niník a prvý menovaný rozvlnil sieť. Asistencie: Jaroslav Niník.

28:04
    Bude sa hrať štyria na štyroch. Vylúčeným je domáci Hamrák, seknutie.

27:20
    Hneď aj využitá presilovka. Spišiaci vyšachovali súpera. Na konci akcie stál MICHAL FINDURA, ktorý už len zasunul do prázdnej svätyne Riečického. Asistencie: Ľubomír Vaic, Jozef Ištocy.

27:12
    Vylučuje sa nám teraz ako na bežiacom páse. Ďalším previnilcom je Prešovčan Fusek, podrazenie.

25:39
    Spišská Nová Ves to už ale s aktivitou prehnala. Dve minúty si na lavici hanby posedí aj Rojkovič, podrazenie.

25:23
    Aktivitou si aj vypýtali faul. Na trestnú lavicu odchádza Pitka, hákovanie.

22:32
    Nedáš, tak dostaneš. Tomáš Gonda prihrával z pravej strany voľnému BORISOVI KREMPASKÉMU pred bránu, vystrelil, ale puk brankár chytil. Z lapačky mu však vypadol a hráč s číslom desať už nemal problém zakončiť. Asistencie: Tomáš Gonda.

22:20
    Prešov takmer odpovedal. Pitka spoza pravého kruhu vystrelil a trafil ľavú tyč Gavaliera.

22:02
    Akciu ako z hokejovej učebnice predviedli Matej Hamrák s ĽUBOMÍROM VAICOM. Hamrák sa preštrikoval cez dvoch hráčov, prenechal puk druhému menovanému a ten ho poslal až za Riečického. Asistencie: Matej Hamrák, Pavol Gurčík.

17:45
    Nádherným individuálnym prienikom sa prezentoval Hamrák. Obišiel si dvoch hráčov, dostal sa až k Riečickému, no ten mu nedovolil dať gól.

16:02
    Klinga takmer otvoril skóre v prvej tretine. Útočil sám na brankára, skúsil vystreliť, tesne ale minul.

15:12
    Spišiaci budú hrať ale o jedného hráča menej. Previnil sa Hrubý, seknutie.

11:40
    Nádherná spolupráca Krempaského s Klingom nemala úspech. Pred brankárom ostali nekrytí, druhý menovaný prihrával Krempaskému, ten mu ešte puk vrátil, no Klinga ho netrafil tak, ako by chcel.

06:29
    Počet hráčov na ľade sa vyrovná. Leskovjanský si posedí na lavici hanby dve minúty. Faul lakťom.

04:02
    Nádhernú prihrávku cez os ihriska dostal od Vaica Findura, zoči-voči brankárovi ale neuspel.

02:12
    Napokon je z toho vylúčenie Šarišana. Previnil sa Matejka, ktorý dostáva päťminútový trest + osobný trest dvadsať minút.

00:18
    Zaváhanie na strane domácich a už z toho mohol byť gól. Pekarčík sa dostal až pred brankára, ten ale jeho úmysel odhadol.

Lukáš Zavacký

Branky a nahrávky: 23. Vaic (Hamrák, Gurčík), 23. Krempaský (Gonda), 28. Findura (Vaic, Ištocy), 33. Gurčík (Findura), 35. Hamrák (Findura, Vaic), 46. Koky (Gurčík), 50. Gurčík (Cvengroš, Findura), 50. Rojkovič (Krempaský) – 31. Lipovský (Niník), 45. Kivader (Nagy, Lipovský), 54. Kobeľa (Niník), 57. Tomčák (Fusek, Pitka)

HK Spišská Nová Ves: Gavalier – Hrubý, Janovčík, Gurčík, Cvengroš, Rojkovič, Horváth – Leskovjanský, Koky, Vartovník – Findura, Vaic, Hamrák – Klinga, Gonda, Krempaský – Hamráček, Drozd, Ištocy
    PHK Prešov: Riečický – Sabol, Pitka, Niník, Komloš, Kobeľa, Gaborčík, Ferenc – Matejka, Tomčák, Pekarčík – Lipovský, Kivader, Nagy – Korytko, Chalupa, Fusek – Kamenický, Bachratý, Achs

Rozhodčí: Majling – Kollár, Vyšný