Litvínov – Slavia 4:1 (kon.) | Sparta – Zlín 7:6 (po pr.) | Pardubice – Liberec 3:4 (po pr.)
Plzeň – Kometa Brno 3:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 5:3 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Kometa Brno
Neděle 15.02.2015, 15:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

57:37
    Ale v plném počtu zůstali pouhé dvě vteřiny. Nyní je za krosček vyloučen Petr Kadlec (PLZ).

55:35
    David Sklenička (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Přesilovka Komety přijde po komerční přestávce.
    Jozef BALEJ - 3:0

55:09
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Domácí dávají velmi důležitou branku, necelých pět minut před koncem totiž vedou 3:0! Jakub Lev v útočném pásmu přenechal puk JOZEFU BALEJOVI (5+6), který střelou o tyč překonal Čiliaka! Asistence: Jakub Lev (15+11).

49:41
    Za podražení v útočném pásmu je vyloučen Antonín Honejsek (KOM). Ten se navíc rozčiloval tak moc, že navíc inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Petr Mrázek.

42:20
    Antonín Honejsek už dokázal překonat Machovského, puku v cestě do brány ovšem zabránila tyč!

41:46
    Machovský včas zareagoval proti střele Martina Dočekala. Předtím ovšem hákoval Tomáš Sýkora (PLZ), který je tedy vyloučen.

39:52
    Po střele Jána Sýkory se domácí snažili dorazit puk do branky, Vágner ho ale dokázal z brankoviště odpálit do bezpečí!

38:30
    Tomáš Malec (KOM) držel Jána Sýkoru, dostává tedy dvě trestné minuty. Plzeň bude na konci třetiny hrát přesilovou hru.

35:07
    Martin Dočekal se přes obránce dostal do samostatného úniku, Machovský ale jeho forhendovou kličku zneškodnil!

34:48
    Lukáš Pulpán (PLZ) se snažil puk získat zpět tak vehementně, až je za to vyloučen za sekání.
    Ján SÝKORA - 2:0

32:01
    Krátce po vypršení trestu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Po pravé straně ujel JÁN SÝKORA (20+18), jemuž se ještě ve středu nabízel Balej. Nejproduktivnější hráč Plzně to ale vzal na sebe a vstřelil svou dvacátou branku v sezoně! Asistence: Tomáš Sýkora (5+2) a Lukáš Pulpán (1+8).

31:15
    Dobré šance Plzně v oslabení! Nejprve Tomáš Sýkora posunul na Mozíka, který ale nedokázal překonat Čiliaka. Následně to plzeňský útočník zkusil sám, hostující brankář ale vyrazil puk ramenem!

29:41
    Za sekání je vyloučený Petr Kadlec (PLZ). Brno má tak další přesilovou hru.

25:48
    Jan Hruška perfektním pasem našel Petra Tona, jehož střelu z první ale vyrazil Machovský! Pulpán následně z brankoviště odpálil puk do bezpečí.

25:13
    Čermák zdařile obral Jána Sýkoru o puk a šel do šance. Jakub Jeřábek (PLZ) ho ale podrazil a je tak vyloučen.

23:01
    Šance na obou stranách. Nejprve Ton krásně prostrčil puk na Honejska, jeho střela ale šla do betonů domácího brankáře! Následně šli domácí do přečíslení, Balej ale nezachytil Lvovu přihrávku!

20:28
    Za napadení je vyloučen František Ptáček (KOM). Domácí mají tedy zpočátku druhé třetiny přesilovku a šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

17:59
    Ján Sýkora se krásně uvolnil před branku a byl zahákován Františkem Ptáčkem (KOM). Zkušený obránce tak dostává dvě trestné minuty.

16:25
    Po krásné akci Baleje dorážel do branky puk Tomáš Sýkora, jenže nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi a puk tak skončil těsně vedlě!

13:50
    18 sekund po vyloučení Tomáše Sýkory dostává dvě minuty za sekání Lukáš Pulpán (PLZ). Kometa tedy bude hrát velmi dlouho v pěti proti třem, pokud tedy nevstřelí branku!

13:32
    Ton posunul puk na Honejska, který byl v šanci podražen Tomášem Sýkorou (PLZ). Brno má tak možnost vyrovnat v přesilové hře.

06:28
    Hostům už vypršel trest, současně ale Jan Hanzlík (KOM) podrazil Schleisse a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici.

05:40
    Dočekal měl v oslabení velmi dobrou šanci, Machovský byl ovšem pozorný a uhasil chybu obránců.
    Mário BLIŽŇÁK - 1:0

05:15
    Teď už ale domácímu týmu akce vyšla a je to 1:0! Vojtěch Mozík to od modré zkusil znovu, tentokráte před Čiliakem puk tečoval MÁRIO BLIŽŇÁK (3+3)! Kotouč zapadl až za záda brněnského brankáře. Asistence: Vojtěch Mozík (8+17) a Petr Kadlec (2+22).

04:28
    Kometa jde na minutu a 21 sekund do tří! Za hákování putuje na trestnou lavici Leoš Čermák (KOM).

03:49
    První přesilovka pro Plzeň. Za sekání je vyloučen Vlastimil Bilčík (KOM).

01:05
    A máme tu první vyloučení. David Sklenička (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 6. Bližňák (Mozík, Kadlec), 33. J. Sýkora (T. Sýkora, Pulpán), 56. Balej (Lev)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Sklenička, Mozík, Boháč, Pulpán, Marcel – Johnson, Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Přikryl, Hollweg – Beran
    HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Malec, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Bilčík, Kuboš, Sedlák – Honejsek, Hruška "A", Ton – Dočekal, Koreis, Vondráček – Káňa, Čermák "C", R. Zohorna – Ostřížek, Němec, Mrázek

Rozhodčí: Polák, Úlehla – Brejcha, Suchánek