Litvínov – Slavia 4:1 (kon.) | Sparta – Zlín 7:6 (po pr.) | Pardubice – Liberec 3:4 (po pr.)
Plzeň – Kometa Brno 3:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 5:3 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 15.02.2015, 15:00 • Tipsport arena Pardubice. • Tipsport extraliga

To je ode mne pro dnešek vše, u dalších onlajnů na shledanou. (17:32:38)

Liberečtí dokázali ovládnout i čtvrtý vzájemný zápas v sezóně, tvrdou ranou v prodloužení se o to postaral nejlepší hráč Liberce Tomáš Filippi.

Liberec právě vstřelil branku!
    Plutnarovu střelu příklepem sice ještě Marcinko dokázal zblokovat, poté se ale puk odrazil k TOMÁŠI FILIPPIMU, který tvrdou střelou pod horní tyčku rozhodl o vítězi zápasu. Asistence: Michal Plutnar a Petr Gřegořek.

62:21
    Po vyhraném vhazování domácích vyvezl Čáslava puk do útočné třetiny a následně vypálil na Lašáka.

62:15
    Oddechový čas pro hosty.

62:15
    Václav Benák (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

61:56
    Benák měl před sebou dost volného prostoru na střelu, se kterou vyčkával tak dlouho, až trefil jen bránícího hráče.

61:21
    Plutnarovo nahození tečoval Urban pouze do Kristana, ani z následné dorážky se prosadit nedokázal.

60:33
    Nahodil s Radilem jeli na jednoho obránce hostů, prvně jmenovaný zvolil místo přihrávky střelu a trefil pouze obránce.

60:06
    Kotouče se zmocnili Bílí Tygři, kteří zakládají svůj první útok v prodloužení.

60:01

Stav utkání je po šedesáti minutách nerozhodný, po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení s náhlým vítězstvím.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Puk je za bránou Liberce, který má zřejmě poslední šanci zaútočit.

59:05
    Zohorna zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Semorádovi, ale ten o něj přišel.

58:20
    Urban se snažil prostrčit puk mezi betony domácího brankáře, ale ten si jeho úmysl pohlídal.

58:05
    Marcinko si šikovně nabruslil s kotoučem od mantinelu až k Lašákovi, ale z blízkosti se prosadit nedokázal.

57:42
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale na obou stranách je vidět řada nepřesností.

57:08
    I další útočná akce hostů končí neúspěšně.

56:37
    Kristan raději přikryl kotouč po lehkém nahození Bulíka z rohu kluziště.

56:07
    Bulíř zavezl puk do útočného pásma, kde s ním čeká na příjezd spoluhráčů.

55:37
    Východočechům se sice rozjezd útočné akce nepovedl, ale zůstavají v držení kotouče a mohou své malé pochybení napravit.

54:35
    Marcinko se zkoušel prosadit bekhendem po otočce, mířil ale pouze vedle levé tyčky Lašáka.

54:12
    Oddechový čas pro domácí.

54:12
    Kotouč se nečekaně odrazil k Filippimu, jenže ten tvrdou ranou pálil pouze do lapačky Kristana.

53:39
    Plutnar nahodil puk do útočného pásma, ve kterém jeho spoluhráči začínají kombinovat.

53:18
    Tybor sice přesně našel před bránou najetého Radila, ten se ale v tísni nedokázal prosadit.

52:52
    Ani Vampola na druhé straně nemířil přesně, pálil do plexiskla za Kristanem.

52:23
    Zohornova střela z otočky končí na zadním mantinelu a puku se ujímá Liberec.

51:57
    Tečovaný kotouč končí mimo hrací plochu, hra je přerušena a bude se vhazovat před hostujícím gólmanem.

51:44
    Po nahrávce od Vampoli pálil na Kristana Bulík, domácí brankář po úspěšném zákroku raději přerušil hru.

51:17
    Plutnar vyčkává s rozehrávkou za vlastní bránou.

50:35
    Lašák sice nevěděl, kde je kotouč, ale i přesto ho dokázal betony vyrazit.

50:09
    Nahodil sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale ihned poté se puku ujali Bílí Tygři.

50:01
    Po zakázaném uvolnění Liberce se bude vhazovat po levici Lašáka.

49:35
    Tentokrát byl Vampola sám před Kristanem, ale ani nyní se se prosadit nedokázal.

49:26
    Vampola z poměrně velkého úhlu trefil pouze boční síťku branky Pardubic.

49:03
    Hosté hrají v plném počtu.
    Lukáš NAHODIL - 3:3

47:35
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši ale dlouho pozadu nezůstali a využili přesilovou hru pět na tři ke vstřelení další vyrovnávací trefy. Gregorcovu střelu vyrazil Lašák pouze k LUKÁŠI NAHODILOVI, který kotouč ze vzduchu poslal do síťe hostů. Asistence: Blaž Gregorc a Lukáš Radil.

47:03
    Michal Plutnar (LIB) vyloučen na dvě minuty za pád pod nohy.
    Ondřej VITÁSEK - 2:3

46:46
    Po Valského vyhození se puku ujal Filippi, který ho zavezl do útočného pásma, kde si počkal na z druhé vlny najíždějícího ONDŘEJE VITÁSKA, Kristan se nestihl přemístit a on už měl snadnou práci. Asistence: Tomáš Filippi a Jakub Valský.

46:17
    Tomáš Bulík (LIB) vyloučen na dvě minuty za sekání.

46:10
    Zdá se, že Pardubice vstřelená branka nakopla a opět v útočném pásmu.
    Radoslav TYBOR - 2:2

45:48
    A je opět vyrovnáno! Benák našel přihrávkou od modré čáry v mezikruží volného RADOSLAVA TYBORA, jenž se s pukem ještě o kousek posunul a poté poslal kotouč za bezmocného Lašáka. Asistence: Václav Benák.

45:30
    Další vyhození Liberce, Pardubice musejí svou akci začít od vlastní klece.

45:07
    Bílí Tygři se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

44:46
    Gregorcovu ránu příklepem od modré čáry vyrazil Lašák do ochranné sítě.

44:17
    Petr Vampola (LIB) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za sekání.

43:57
    Ani tentokrát se Nahodil z bezprostřední blízkosti neprosadil.

43:37
    Východočeši ani na dvakrát nedokázali dorazit kotouč za Lašáka.

43:05
    Domácí sice aktivně napadají soupeře v jeho obranném pásmu, ale nedaří se jim získat kotouč.

42:31
    Špaček přišel o touš na útočné modré čáře, do útoku se vydává Liberec.

41:51
    Sražená střela Plutnara končí pouze v rohu hřiště a ke kotouči se dostávají Východočeši.

40:47
    Filippiho tečovaná střela skončila pouze na betonu domácího brankáře, ani z následných dorážek se hosté nedokázali prosadit.

40:35
    Kristan raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči.

40:03
    Pardubice vyhazují kotouč přes všechny čáry, Liberec bude muset svůj útok začít od vlastní brány.

40:01

Druhá třetina vyšla lépe hostujícímu celku, který se zásluhou přesné trefy Urbana ujal vedení. V druhé třetině se Pardubicím vyrovnat nepodařilo, budou tak vstupovat do třetí dvacetiminutovky s jednobrankovou ztrátou. Třetí třetina začne zhruba v 16:45.

Statistiky po druhé třetině:
    Střely: 21 – 24
    Střely mimo: 8 – 7
    Zblokované střely: 6 – 2
    Hity: 13 – 14
    Vhazování: 48% – 52%

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:53
    Puk mají na hokejkách hostující hráči ve své obranné třetině, v druhé dvacetiminutovce se už zřejmě nic nestane.

39:48
    Liberec je vykázán z útočné třetiny kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

39:27
    Šimkovu ránu od modré čáry schoval Kristan do lapačky.

39:11
    Radoslav Tybor (PCE) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za hru vysokou holí.

39:00
    Rychlý únik Tybora dokázal včas zmařit hostující obránce.

38:48
    Po Bulíkově přihrávce pálil Bulíř pouze do připraveného Kristana.

37:53
    Po velké chybě Lašáka se od brusle hostujícího obránce kotouč odrazil k Zohornovi, ten však trefil pouze boční síťku svatyně hostů.

37:19
    Semorád mířil střelou z mezikruží pouze do rohu kluziště.

36:56
    Čáslavovu střelu z pravého kruhu pro vhazování si Lašák pohlídal a následně přerušil hru.

36:29
    Ani Vampola se z dobré střelecké pozice prosadit nedokázal.

35:46
    Bulík dostal dobrou přihrávku do samostatného úniku, jenže neměl dostatečnou rychlost a domácí obránci ho ještě před střelou dostihli.

35:10
    Filippimu se nepodařilo dostat puk z obrenného pásma, Pardubice tak mohou pokračovat ve své akci.

34:15
    Gřegočkovu střelu od modré čáry raději Kristan podržel v lapačce.

33:42
    Špaček zavezl puk do útočné třetiny, kde o něj ale Pardubice přišly.

33:26
    Bílí Tygři se provinili úmyslným ofsajdem, po komerční přestávce se bude vhazovat před Lašákem.
    Tomáš URBAN - 1:2

32:14
    Filippi projel s kotoučem po pravé straně do útočného pásma a poté ho poslal před bránu na zcela volného TOMÁŠE URBANA, jenž pouze nastavil hokejku a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Tomáš Filippi.

31:51
    Radil přihrál pouze na protihráče, který rozjíždí útok Liberce.

31:24
    Odpískaný ofsajd zastavil útočnou akci Pardubic, následuje komeční přestávka.

30:35
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jednomu celku se nedaří vytvořit si vážnější šanci.

29:59
    Urban se hned po příjezdu z trestné lavice ujal kotouče v útočném pásmu, kde se snaží dostat do dobré střelecké pozice.

28:57
    Benákův ani Tyborův střelecký pokus příklepem se mezi tři tyče nevešel.

28:22
    Liberci se nedaří vyhodit kotouč z obranného pásma a jeho hráči už jsou na ledě příliš dlouho.

27:53
    Za hákování si dvě minuty na trestné lavici odpyká Tomáš Urban (LIB).

27:28
    Domácí hrají v plném počtu.

27:12
    Marcinko se obětavě vrhl do střely Šimka, kterou zastavil.

26:42
    Po nepřesné střele hostů je kotouč ve středním pásmu a Východočeši posílají na led čertsvé síly.

26:01
    Odpískáno zakázané uvolnění Bílých Tygrů, hra se přesouvá před Lašáka.

25:45
    Dalším vyhozením se domácí osvobozují a Liberec musí svou další akci založit až od vlastní svatyně.

25:28
    Tomáš Zohorna (PCE) dlouho na ledě nevydržel, na trestnou lavici je poslán zpět za hákování.

24:58
    Pardubice se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

24:29
    Pultnar ránou od modré čáry trefil pouze před bránou clonícího spoluhráče.

23:50

23:31
    Hosté se sice držení v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat se ke střele.

23:13
    Za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty na trestné lavici Tomáš Zohorna (PCE).

22:29
    Bílí Tygři se v útočném pásmu dlouho neudrželi a do protiakce se vydává Kaut.

21:57
    Nahození Východočechů končí zakázaným uvolněním.

21:12
    Urbanova přihrávka před bránu žádného z jeho spoluhráčů nenašla.

20:50
    Havlíkova sražená střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Lašáka.

20:33
    Zohorna sice přišel v útočném pásmu o kotouč, ale ve střední třetině ho Pardubice získaly zpět.

20:09
    I druhé úvodní buly vyhrál Liberec, tenotkrát se mu ale už podařilo dostat do útočného pásma a Kristan musel zasahovat.

20:01

První třetina je u konce, v páté minutě poslal Liberec střelou mezi betony Kristana do vedení Jass. Pardubícím se ale minutu před koncem první dvacetiminutovky podařilo vyrovnat zásluhou Gregorce. Druhá třetina začne zhruba v 15:55.

19:57
    Liberec je vykázán z útočného pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

19:29
    Sražený kotouč končí mimo hrací plochu, hra je přerušena.

19:22
    Urban nahodil kotouč do útočného pásma pozdě, odpískán ofsajd Liberce.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    Blaž GREGORC - 1:1

18:05
    Liberečtí byli už dlouho na ledě, čehož domácí využili volného BLAŽE GREGORCE našel před bránou Radil, Gregorc už poté snadno poslal kotouč do sítě. Asistence: Lukáš Radil, Tomáš Zohorna.
    Pardubický kotel se dnes oddělil.

17:15
    Východočechům se podařilo usadit v útočném pásmu, kde kombinují.

16:24
    Balaštík nedokázal zpracovat pas do rychlého brejku, puk tak doputoval až na Kristana.

15:55
    Odpískaný ofsajd zastavil útočnou akci Pardubic.

15:24
    Další nepřesná přihrávka vyšla tentokrát z hole Nahodila a Bílí Tygři se opět vydávají do protiútoku.

14:23
    Zohornova nepřesná přihrávka znamená kotouč pro hosty.

14:10
    Vitáskovi přeskočil kotouč čepel, čímž ztratil útočnou třetinu a poté ještě zavinil odpískání ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

13:38
    Bulíř si vybruslil do mezikruží, odkud vyslal střelu do výstroje Kristana.

12:58
    Východočechům se jejich přesilová hra příliš nedaří, ještě se nedostali do žádné vážnější šance.

12:33
    Další vyhození přes všechny čáry Liberce.

12:28
    Tyborova střela z levého kruhu pro vhazování mířila pouze do Lašáka.

11:48
    Po Čáslavově žabičce se kotouč dostal k hostům, kteří se vyhozením do středního pásma osvobozují.

11:22
    Michal Bulíř (LIB) vyloučen na dvě minuty za hákování.

11:13
    Na druhé straně zasáhl proti střeleckému pokusu Starého Lašák.

11:02
    Nahození Ulrycha od modré čáry prošlo až na domácího brankáře, ten si s ním ale bez problémů poradil.

10:11
    Hrníčko mířil zcela sám na Kristana, jenže zakončil pouze do jeho betonu.

09:47
    Jelínek čistě zastavil rozjíždějícího se Radila, ale kotouč nezískal.

08:42
    Píša neudržel útočné pásmo, Pardubice tak musejí svou útočnou akci začít od znovu.

08:19
    Po Píšově střele od modré čáry ihned po buly musel zasahovat Lašák.

08:14
    Tentokrát už se hostům povedlo vystřídat, nahodili puk na Kristana a pouští na led čerstvé síly.

07:42
    Vyhození Liberce končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Lašáka.

07:11
    Poměr hráčů na ledě se vyrovná, dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Petr Jelínek (LIB).

07:08
    Po vyloučení Havlíka následuje komerční přestávka.

07:08
    Ladislav Havlík (PCE) vyloučen na dvě minuty za podražení.

06:36
    S Marcinkovou střelou si Lašák bez větších potíží poradil.

06:18
    Ani tentokrát Zohorna nedokázal udržet útočné pásma.

05:36
    Voženílek ztratil puk v rohu kluziště, do útoku se vydávají Bílí Tygři.

05:00
    Východočechům se ani přes aktivní napadání v útočné třetině nepodařilo získat kotouč.
    Koba JASS - 0:1

04:09
    Nyní se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Zahorna z rychlého přečíslení pálil vedle brány Lašáka, poté se puku ujali hosté, kteří ho zavezli do útočné třetiny, kde z pravého kruhu pro vhazování propálil Kristana mezi betony KOBA JASS. Asistence: Petr Vampola.

03:40
    Čáslava po vyhraném vhazování vyhodil puk pouze k Vampolovi, který pálil z první do Kristana.

03:34
    Dvě minuty za hákování si odsedí na trestné lavici Jakub Čutta (PCE).

03:29
    Nepřesná přihrávka Čutty končí zakázaným uvolněním.

03:06
    Skrytou ránu za obráncem vyslal na bránu Filippi, mířil ale pouze do připraveného Kristana.

02:33
    Vampola našel přesnou přihrávkou v mezikruží volného Bulíře, ten pálil z první příklepem, ale Kristan si s jeho pokusem poradil.

01:49
    Píša trefil pouze před sebou stojícího Jasse, ten však pouze Pardubicím odevzdal kotouč zpět ve středním pásmu.

01:20
    Východočeši se sice po většinu času drží v pásmu Liberce, ale nemohou se dostat do vážnější střelecké šance.

00:38
    Urbanovu rozehrávku vystihli domácí obránci a zakládají další útočnou akci.

00:23
    Po nečekané teči hostujícího obránce si Lašák připisuje další úspěšný zákrok.

00:10
    Liberec sice vyhrál úvodní vhazování, ale daleko se nedostal. Jako první musel zasahovat Lašák.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledové ploše, vše je připraveno k zahájení utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Havlík, Čutta, Korím, Píša, Ščotka – Radil, Marcinko, Zohorna – Sýkora, Nahodil, Tybor – Starý, Špaček, Semorád – Voženílek, Kaut, Gašparovič.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Šimek, Gřegořek (C), Plutnar, Derner, Ulrych, Vitásek, Kolmann – Bulíř, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Urban – Balaštík, Jelínek, Krenželok – Hrníčko, Vlach, Jass.

Rozhodčí: Hodek, Wagner – Barvíř, Blümel.
    Fakta před zápasem Pardubice - Liberec

Pardubických TOP 5:
    Góly: Petr Sýkora – 26
    Tresty: Jiří Cetkovský – 117 (3,34/zápas)
    Střely: Petr Sýkora – 216 (4,91/zápas)
    Čas na ledě: Petr Čáslava – 23:26/zápas
    Vhazování: Tomáš Kaut – 55,56%

Libereckých TOP 5:
    Góly: Tomáš Filippi, Petr Vampola – 13
    Tresty: Petr Jelínek – 112 (2,55/zápas)
    Střely: Tomáš Filippi – 172 (3,74/zápas)
    Čas na ledě: Martin Škoula – 25:17/zápas
    Vhazování: Petr Jelínek – 55,69%

Horké téma – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Východočechům se po reprezantační pauze nedaří, při posledním zápase s Kometou schytali debakl
    Pardubice v posledních zápasech pokulhávají. Po reprezentační pauze podlehly nejprve těsně Zlínu 2:3, když dokázaly stáhnout dvougólové manko, ale minutu před koncem inkasovaly rozhodující branku.
    V posledním zápase v pátek 13. se jim už ale vůbec nedařilo, Kometa je jasně přehrála 7:1, jedinou čestou trefu Pardubic zaznamenal Petr Sýkora a vítězství v bitce předvedl Jiří Cetkovský, který dostal druhý vyšší trest ve hře, což znamená automatický stop v dalším utkání.

Horké téma – Bílí Tygři Liberec:

Bílí Tygři vyhráli všechny tři vzájemné zápasy v letošní sezóně
    První vzájemný zápas sehrály Pardubice s dnešním soupeřem v 8.kole, když se představily na jeho ledě. Dokázaly si sice vypracovat dvoubrankový náskok, ale o ten ve třetí třetině přišly, Na řadu přišly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Severočeši
    Druhé vzájemné utkání se odehrálo v rámci 21. kola na ledě Východočechů, kdy zaplněná arena shládle výhru Liberce 5:2.
    I třetí vzájemné utkání mělo stejného vítěze jako předchozí dvě, ve 34. kole padly Pardubice na ledě Bílích Tygrů 1:5, jedinou trefu Východočechů zaznamenal kanonýr Petr Sýkora, pro nějž to byl 300. gól v nejvyšší soutěži.
    Prolomí Pardubice nepříznivou sérii, nebo si Liberec přípíše svou čtvrou výhru ve vzájemných zápasech v letošním ročníku?

Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi vás dnes provést utkáním 47. kola hokejové Tipsport extraligy, v němž se střetnou domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující Bílí Tygři Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 19. Gregorc (Radil, Zohorna), 46. Tybor (Benák), 48. Nahodil (Gregorc, Radil) – 5. Jass (Vampola), 33. Urban (Filippi), 47. Vitásek (Filippi, Valský), 63. Filippi (Plutnar, Gřegořek)

HC Dynamo Pardubice: Kristan (Halász) – Gregorc, Čáslava (C), Benák, Havlík, Čutta, Korím, Píša, Ščotka – Radil, Marcinko, Zohorna – Sýkora, Nahodil, Tybor – Starý, Špaček, Semorád – Voženílek, Kaut, Gašparovič.

Rozhodčí: Hodek, Wagner – Barvíř, Blümel