PZ Kladno – HC Litvínov 9:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 4:3 (kon.) | Hr. Králové – HC Plzeň 3:1 (kon.)
Slavia – Sparta 4:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:5 (kon.) | Hvězda Praha – K. Vary 2:4 (kon.)
Havířov – Poruba 2011 9:2 (kon.)
Piráti Chomutov
4:3 (1:0, 3:0, 0:3)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 15.02.2015, 11:45 • SD ARÉNA (hala B) • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Hosté sice zvládli zápas ještě zdramatizovat, ale na body už nedosáhli, takže domácí nakonec vítězí 4:3. (13:56:55)

60:00

59:42
    Oddechový čas pro hosty.

59:42
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Osmnáct vteřin před koncem se povedlo protlačit puk ONDŘEJI MACHALOVI za záda domácího brankáře, takže hosté se mohou pokusit ještě v závěru vyrovnat. Asistence: Ondřej Matýs a Matěj Blümel.

59:01
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Střela Bukače jen lízla betony hostujícího Vlka. Domácí následně ztrácejí útočné pásmo.

58:24
    Hosté se po nepřesné přihrávce dostávají na zakázané uvolnění.

56:41

55:37
    Matýs se vrací z trestné lavice, takže hosté budou hrát ve čtyřech.

55:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale žádná vážnější akce se nekoná. Obranná trojce Pardubic svou práci zvládá zatím na výbornou.

54:41
    Vyloučen Žouželka (PCE) na dvě minuty plus deset minut za vražení na hrazení.

54:13

53:37
    Vyloučen Matýs (PCE) na dvě minuty za krosček.

53:24
    Matýs se hned do samostatného úniku, ale zakončení pardubického útočníka postrádalo přesnost a Pavlát ji zneškodnil betonem.

53:02
    Tvrdá střela Stínila končí v náruči brankáře hostů a následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích.

52:37
    Vyloučen Bucek (PCE), takže síly na ledě se srovnají.

52:30
    Chomutov se hned z kraje oslabení osvobozuje a vyváží puk na útočnou polovinu.

52:13
    Vyloučen Koblížek (CHM) na dvě minuty.

50:52
    Piráti se po delší době dokázali usadit v útočném pásmu. Od modré střely vypálil Veselý, ale jeho střela postrádala gólové parametry a Vlkovy nedělá žádný problém ji zneškodnit.

49:43
    Zeman poslal další střelu na Pavláta, ten jeho střelu vyráží do rohu kluziště, kde se jej ujímají domácí obránci.

48:40
    Hru doprovází nepřesnost na obou stranách.

47:00
    Aktivita hostů po druhé vstřelené brance ještě víc narostla. Zato domácí tým je v jakém si herním úpadu.

45:22
    Pojišťovna přidává další branku. Bucek přihrál na lépe postaveného TOMÁŠE ZEMANA, kterému nedělo žádný problém prostřelit domácího brankáře. Asistence: Jiří Bucek.

45:05
    Blümel to opět zkoušel. Tentokrát se ocitl v dobré střelecké pozici před Pavlátem, ale jeho střela míří přímo do náruče domácího brankáře.

44:15
    Pardubice po vstřelené brance ožili a tlačí domácí v jejich obranném pásmu. Chomutovský Pavlát už musel dvakrát zasahovat proti dobrým střelám hostů.

41:20
    Kýžené snížení přichází hned z kraje poslední části hry. MATĚJ BLÜMEL nic nevymýšlel a vystřelil, jeho střela skončila až zády Pavláta, takže Pardubice snižují na 4:1. Asistence: Juraj Rudy.

40:15
    Před námi je poslední třetina zatím jednostranného utkání, který jasně ovládá domácí Chomutov. Podaří se Pojišťovně zdramatizovat průběh zápasu?

40:01

Další třetina začne přibližně ve 13:18.

Ve druhé části potvrdil Chomutov svou herní převahu a vsítil hned tři branky. Hosté měli několik šancí na vstřelení branky, ale pokaždé ztroskotali na domácím brankáři.

40:00

39:51
    Piráti právě vstřelili branku!
    Těsně před druhou sirénou překonává Vlka JAKUB LAUKO. Asistence: Jan Svoboda.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé části hry.

38:07
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale Vlk v ohrožení není.

36:26
    Vyloučen Žouželka (PCE) na dvě minuty za vysokou hůl a Buchtela (CHM) na deset minut za nesportovní chování.

36:05
    Pojišťovna se konečně dokázala vymanit z tlaku domácích a ohrozila branku Pavláta.

34:38
    Domácí stále drží puk v útočném pásmu. Pardubice po dobrém začátku ve druhé třetině opět upadají do stínu Chomutova.

32:57

32:36
    Pardubice se na malou chvíli dostal s pukem mimo obranné pásma, ale Piráti puk vybojovali zpět.

31:30
    Chomutov opět operuje v útočném pásmu a předvádí svou typickou přesilovou hru.

31:09
    Vyloučen Javůrek (PCE) na dvě minuty.

30:57
    Domácí se během pár chvil dostávají do tříbrankového vedení, což jim dává ještě větší klid na hokejky.

28:40
    JAN SVOBODA obdržel přihrávku na modrou čáru, odkud se napřáhl a jeho tvrdá střela končí v brance hostů. Asistence: Ondřej Buchtela a Jakub Lauko.

27:48
    Domácí stále drží puk v útočném pásmu a vyčkávají na svou příležitost k zakončení.

27:18
    Vyloučen Javůrek (PCE) na dvě minuty za podražení.

26:45
    Chomutov se dostává do brankou brankového vedení. Střela JANA HNÍDKA skončila za zády hostujícího Vlka a Piráti se dostávají do dvoubrankového vedení. Asistence: Petr Chlán.

26:13
    Nepřesná přihrávka Pardubic končí na zakázaném uvolněním.

25:52
    Nahození domácích na branku kryje pro jistotu Vlk. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

24:41
    Závar před brankou hostů brankou nekončí, ačkoliv domácí hráč měl před sebou v jednu chvíli prázdnou branku.

24:04
    Do zakončení se dostal Hnídek, jeho pokus chytá Vlk do lapačky. Následovat bude vhazování v útočném pásmu domácích.

23:46
    Útok domácích zastavuje ofsajdové postavení.

22:58
    Úvod druhé části hry patří hostům, který předvádí o dost lepší hokej než v první třetině.

21:56
    Střelu Bucka chytá Pavlát, takže bude následovat vhazování v útočném pásmu Pardubic.

21:11
    Po nepřesné přihrávce domácích mířil puk na zakázané uvolnění, ale Chlán jej zvládl dojet, ale nikoliv vybojovat pro domácí.

Další třetina začne přibližně v 12:31.

V prvním poločase jsem viděli jednou branku, kterou vsítili hráči domácího Chomutova. Piráti ovládli první branku nejen brankově ale i herně. Pardubice se nemohli dostat do toho správného herního tempa, který domácí stanovili.

20:00

19:28
    Hostům se nedaří vyvinout potřebný tlak na domácí branku.

19:01
    Hraje se poslední minuta první části hry.

18:22
    Další vyloučení. Dvouminutový trest za faul kolenem si odpyká Jan Svoboda (CHM).

18:02
    Útočné choutky hostů kazí ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže k domácí brance.

17:32
    Bucek se z bezprostřední blízkosti dostal do zakončení, ale jeho střelu Pavlát chytá.

17:00
    Přesilová hra domácích sice skončila, ale jejich tlak nikoliv.

16:34

16:23
    Chomutov dohrává přesilovou hru v útočném pásmu, ale branku Vlka zatím nikterak neohrozili.

15:33
    Trestné střílení neproměňuje. Domácího Pavláta si sice úspěšně položil, ale následná střela mezi betony domácího brankáře postrádala přesnost a Pavlát ji chytá.

15:33
    V oslabení se do úniku hnal Matýs, ale byl faulován, takže pojede trestné střílení.

15:10
    Domácí mají před sebou druhou přesilovou hru. Tu první využili, tak uvidíme jak naloží s tou druhou,

14:34
    Vyloučen Rudy (PCE) na dvě minuty za krosček.

14:29
    Koblížek se hnal do zakončení. Brankáře hostů si úspěšně položil na zem, ale jeho následné zakončení postrádalo přesnost.

13:25
    Jan Černý se poroučel po zakončení k zemi a tvrdě narazil do mantinelu. Na střídačku musí být doprovázen doktorkou domácího celku.

12:01
    Buchtela se snažil přihrát před branku na Koblížka, k tomu se po zákroku Vlka puk nedostal a ujímají se ho hosté.

10:35
    Chomutov opět uzavřel Pardubice v obranném pásmu, ale díky dobrému napadání hostů Chomutov ještě nevystřelil.

09:36
    Matyáš Svoboda se dral do zakončení, ale obranná dvojce Pardubic ho zastavuje a získává kotouč.

09:01
    Vlk si připisuje další úspěšný zákrok proti domácím střelcům.

08:23

08:21
    Do ofsajdu se dostává domácí celek.

07:45
    Stínil zablokoval střelu Matýse a Pardubice přichází o pásmo.

06:52
    Ani v přesilové hře s hra hostů nelepší. Branku Vlka ohrozil Matyáš Svoboda. Následovat bude vhazování v útočném pásmu Chomutova.

06:23
    Vyloučen Lauko (CHM) na dvě minuty za hákování.

06:20
    Bucek se snažil o zakončení před domácím brankářem, ale byl faulován.

05:06
    Pochobradský obkroužil branku Pavláta a snažil se zakončoval, ale jeho střela končí na betonu domácího brankáře.

04:15
    Začátku utkání jasně dominují domácí, kteří tlačí hostující v jejich pásmu. Pardubice zatím pořádně branku Pavláta neohrozili.

02:01
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. PETR CHLÁN obdržel přihrávku od Bukače a svou střelou překonává Vlka. Asistence: Daniel Bukač.

01:00
    Chomutov zavřel Pardubice v jejich obranném pásmu a snaží se sehrát přesilovou hru.

00:44
    Vyloučen Machala (PCE) na dvě minuty.

00:20
    Domácí se snažili ihned po vhazování dostat do útočného pásma, ale střela Lauka byla nepřesná a Chomutov následně ztrácí kotouč.

00:01

Oba týmy přicházejí na ledovou plochu. Zápas za malou chvilku začne.

Piráti Chomutov: Pavlát (Šedivý) – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seemann, Zeman, Jarý, Záruba – Svoboda M., Baier, Svoboda J., Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Koblížek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vlk (Jánský) – Oliva, Leder, Rudy, Sýkora, Mikula, Javůrek, Mert, Žouželka – Blümel, Matýs, Zahradník, Machala, Černý, Pochobradský, Bucek, Svatoš, Zeman, Hlaváček..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:45.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 3. Chlán (Bukač), 27. Hnídek (Chlán), 29. Jan Svoboda (Buchtela, Lauko), 40. Lauko (Jan Svoboda) – 42. Blümel (Rudy), 46. Zeman (Bucek), 60. Machala (Matýs, Blümel)

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Oliva, Leder, Rudy, Sýkora, Mikula, Javůrek, Mert, Žouželka – Blümel, Matýs, Zahradník, Machala, Černý, Pochobradský, Bucek, Svatoš, Zeman, Hlaváček.

Rozhodčí: Plachý – Majerčin, Beneš