Skalica – Nitra 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 3:1 (kon.) | Košice – Žilina 5:3 (kon.)
Piešťany – Zvolen 5:4 (4:3 po s.n.) | Martin – Trenčín 2:1 (kon.)
HK Skalica
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HK Nitra
sk Neděle 22.02.2015, 16:30 • Hant aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

60:00
    Koniec zápasu. (18:46:10)

59:34
    Nitra dala gól!

A je rozhodnuté. RICHARD LELKEŠ na druhý pokus už trafil presne a rozhoduje dnešnú drámu.

Asistencie : Juraj Štefanka, Dušan Milo

59:10
    Lelkeš teraz trafil len žŕďku opustenej domácej brány!

58:33
    Domáci v snahe usadiť sa v útočnom pásme, len na zakázané uvoľnenie.

57:51
    Stümpel pekne servíroval L. Novákovi, ten Romančíka neprekonal.

Oddychový čas domácich.

56:50
    Pupák mohol rozhodnúť, ale Romančík sa vyznamenal.

56:29
    Dresler teraz trafil žŕďku!

55:29
    Stále sa hrá pred Romančíkom. Domácim sa nedarí dostať na dostrel Lakosila.

54:38
    Hostia naďalej veľmi aktívny smerom dopredu a domáci tak majú sťaženú situáciu v snahe vyrovnať.

53:32
    Milo sa tlačil do zakončenia, ale neúspešne.

52:38
    Pupákova strela teraz zblokovaná.

51:38
    Brendl mohol vyrovnať, ale netrafil puk!
    M. NOVÁK - 2:3

50:35

Hostia prvý krát v dnešnom zápase vedú, keď druhú presilovku v zápase využil MICHAL NOVÁK.

Asistencie : Jozef Stümpel, Lukáš Novák

49:34
    Ručkay J. v čistej gólovke faulovaný.

Marek Drtina (2 min. nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

48:32
    Domáci v plnom počte.

48:05
    Brendl teraz nazbieral cenné sekundy pre domácich.

47:28
    Hostia v plnom počte a hrajú tak presilovku 5 na 4.

46:53
    Zukal teraz nahodeným pukom zo stredného pásma narobil Lakosilovi viac problémov ako sa čakalo.

46:31
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát na domácej strane. Pokračuje sa tak v hre 4 na 4

Matej Bene (2 min. seknutie)

45:55
    Domáci už hrajú 5 na 3!

45:28
    Domáci budú hrať presilovku 4:3, ktorá potrvá 58 sekúnd.

43:45
    Hostia teraz všetko smerujú do bránkoviska.

43:31
    Bačikova delovka len do domáceho brankára.

43:17
    Po skrumáži pred Romančíkom sa dostal k puku Tománek, ale nemieril presne.

42:43
    Piačkov tečovaný puk Romančík vyráža na ochrannú sieť.

41:32
    Brendlova jedovka nepresná.

41:02
    Pupák dostal puk priamo do bránkoviska, no neusmernil ho za Romančíkov chrbát.

40:17
    Hostia v plnom počte.

40:14
    Tak domáci odštartovali fantasticky. Lakosil teraz viackrát musel zasahovať. Chýbalo ozaj málo.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po dvoch tretinách je napokon stav nerozhodný. Napriek tomu, že domác vyhrávali už 2:0, Nitra dokázala vyrovnať. Celú druhú tretinu však mali corgoni prevahu a tak je vyrovnanie zaslúžené. Až potom zabrali opäť i domáci, ale skóre sa už do prestávky nezmenilo. Tretiu tretinu navyše domáci začnú ešte 16 sekundovou presilovkou. Pokračujeme o 10 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:22
    Nitra sa oslobodzuje.

38:40
    Domáci dobre rozostavený, Zukalova strela od modrej však nebola presná.

38:17
    Lukáš Novák (2 min. nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

37:58

37:39
    Hostia v plnom počte a začala sa tak ich presilová hra.

37:08
    Romančík sa teraz vytiahol zákrokom betónom.

36:13
    Bene sa predral do zakončenia, ale nemieril presne.

35:55
    Zdá sa, že Romančík bude pokračovať v hre.

35:55
    V oslabení sa dostal do úniku Ručkay H. ale pri zakončení bol faulovaný. Bohužial si to odniesol aj domáci Romančík a zostáva ležať na ľade.

Marek Drtina (2 min. krosček)

35:39
    Po skrumáži pred Lakosilom sa bude vylučovať.

Jaroslav Pupák (2 min krosček)
    MILO - 2:2

34:55

Hostia sa dočkali vyrovnania. Po nenápadnej akcii, keď ihneď po vhadzovaní pálil DUŠN MILO. Jeho strela bola síce zblokovaná, ale puk sa dokĺzal až do siete.

Asistenica : Jozef Stümpel

34:31
    Zálešák si teraz nakorčuľoval medzi kruhy, ale trafil len dobre postaveného Lakosila.

33:40
    Hostia stále aktívny.
    Novák L. - 2:1

32:22

Hosťom vyšla presilovková kombinácia, na konci ktorej bol LUKÁŠ NOVÁK a corgoni tak znižujú.

Asistencie : Jozef Stümpel, Roman Tománek

31:46
    Skrumáž pred Romančíkom a domáci sa budú brániť.

Ľubomír Vaškovič (2 min. hákovanie)
    LANTOŠ - 2:0

31:23
    Skalica dala gól!

Domáci zvyšujú svoj náskok. Brendlova strela bola síce zblokvaná, no k puku sa dostal VLADIMÍR LANTOŠ a sám pred Lakosilom spracoval puk a upratal ho až do siete.

Asistencie : Pavel Prendl, Marek Zukal

30:27
    Nitra má síce hru pod kontrolou, ale stále im chýba viac striel na bránu. Je to z ich pohľadu veľmi statické.

29:32
    Brendlovi skĺzol puk z hokejky a nedostal sa tak do zakončenia.

28:27
    Druhá tretina zatiaľ jasne v réžii hostí.

27:40
    Mráz R. nepríjemne tečoval pred Romančíkom.

27:10

27:08
    Hostia stále v pásme, ale nedarí sa im ohroziť Romančíka.

26:12
    Nitrania teraz zatlačili domácich hlboko do bránkoviska.

25:30
    Ordzovenský to myslel dobre na Stümpela, ktorý zakončoval, ale Romančík je stále pozorný.

25:10
    Marek Drtina (2 min. nedovolené bránenie)

24:44
    Vaškovičovu strelu Lakosil vyráža na ochrannú sieť.

23:38
    Domáci teraz pekne zakombinovali a Brendl sa rútil sám na Lakosila, ale tentokrát neuspel.

22:16
    Bezúch sa teraz nepredral až pred Lakosila.

21:42
    Ručkay H. to skúsil jedovkou po ľade.

21:10
    Štefanka sa teraz ocitol sám pred Romančíkom, ale ani na dvakrát nedostal puk za jeho chrbát.

20:23
    Stümpel sa prekľučkovl až do pásma, ale do zakončenia sa nedostal.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je za nami a domáci odišli do kabín s jednogólovým náskokom. treba povedať, že vedú zaslúžene, pretože od úvodu mali viacej šancí a Bezúch navyše trafil žŕďku. Hosťom pomohlo až vylúčenie domácich, ktoré síce nepotrestali, ale dostalo ich do tempa. Postupne mali viacej z hry, ale narážali na spoľahlivého Romančíka.
    Druhá tretina začína o 10 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:40
    Ručkay H. hľadal Mráza, ten nespracoval puk.

18:41
    v závere Nitrania pridali v pohybe, ale stále sa im nedarí vytvoriť si súvislejší tlak.

17:40
    Tománek už to prekľučkoval a dopredu tak môže ísť Brendl.

16:55
    Hostia teraz zvíšili obrátky, ale ani z tejto skrumáže neprekonali Romančíka.

15:50
    Mráz R. si pekne nakorčuľoval na prihrávku, Romančík však naďalej pozorný.

15:15

14:47
    Hostia to všetko hrajú popri mantineloch a nedarí sa im dostať na dostrel Romančíka.

13:56
    Mezei teraz neudržal pásmo a domáci sa tak oslobodzjú.

13:20
    Hostia v plnom počte a začal sa tak ich presilovka.

13:13
    Presilovka domácich je u konca.

Jindřich Barák (2 min. krosček)

12:24
    Domácim sa zatiaľ nedarí v presilovke ohroziť Lakosila.

11:18
    Domáci teraz dlho držli puk na svojich hokejkách a nedovolili corgoňom hrať. Mezei prerušil ich súhru len za cenu faulu.

Branislav Mezei (2 min. hákovanie)

10:03
    Mráz B. nepríjemne tečoval puk pred Lakosilom.

09:32
    Z dobrej pozície teraz pálil Bajtek, ale nepresne.

08:48
    Domáci opäť držia útočné pásmo a Nitrania tak vyhadzujú puk len na zakázané uvoľnenie.

07:54

07:35
    Brendlova strela mierila vysoko.

06:27
    Domácim sa nedarí udržať pásmo a corgoni držia puk ďaleko od svojej brány.

05:54
    Záhoráci si teraz navyše zahrajú presilovú hru.

Patrik Bačik (2 min. hákovanie)
    BRENDL - 1:0

05:43

Domáci otvárajú skóre. Mrázov únik síce Lakosil zastavil, no puk nemal pod kontrolou a PAVEL BRENDL ho pretlačil až za jeho chrbát.

Asistencia : Bruno Mráz

05:08
    Školiak sa teraz predral až pred Romančíka, ktorý jeho zakončenie vyrazil priamo na hokejku Mráza, ale ani ten nemieril presne.

04:40
    V úvode sú aktívnejší predsa len domáci a zatiaľ majú viacej z hry.

03:37
    Brendlova formácia teraz síce nasťhovaná v pásme, ale bez streleckého zakončenia. Na ťahu sú hostia.

02:37
    Na opačnej strane sa Piačka snažil doslova pretlačiť puk za Romančíkov chrbát, ten odolal.

02:19
    Vaškovič to skúsil ďalekonosnou strelou. Domáci tak získavajú aspoň vhadzovanie v útočnom pásme.

01:25
    Brendl sa teraz snažil natlačiť do Lakosila.

00:55
    Neuveriteľný začiatok zápasu! Domáci Zálešák preveril Lakosila a z následnej dorážky trafil Bezúch len žŕdku.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Do začiatku stretnutia zostávajú necelé 2 minúty.

Na ľade už sí i rozhodcovia.

Na ľade prebiehajú posledné úpravy pred začiatkom zápasu.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Romančík – Všetečka, Barák – Horváth, Drtina – Dresler, Zukal – Nechala – Bezúch, Chylo, Vaškovič – Štumpf, Zálešák, Jurík – Mráz B., Brendl, Bene – Lantoš, Šimíček

HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Novák M. – Mezei, Bednár – Milo, Bačik – Tománek, Stümpel, Novák L. – Lelkeš, Štefanka, Pupák – Mráz R., Školiak, Ručkay H. – Piačka, Bajtek, Ručkay J..

Televízne štáby už sú pripravené, kým sa teda zápas začne predstavíme si zostavy dnešného zápasu.

V Hant aréne práve prebieha rozkorčuľovanie pred zápasom.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri predposlednom kole základnej časti Tipsport extraligy 2014/2015. V rámci neho je na programe aj zápas Skalica – Nitra, ktorý sa na Záhorí začne o 16.30.

Dnes je pred nami posledný zápas Záhorákov na ich domácom ľade. Nitrania stále musia bojovať o druhé miesto v tabuľke, ku ktorému im pomohla aj prehra Banskej Bystrice v minulom kole práve na skalickom zimnom štadióne i jeden bod, ktorý získali za prehru po samostatných nájazdoch doma proti Trenčínu. Corgoni však rátajú len víťazstvá a dnes tak určite urobia všetko preto, aby zabrali naplno.

Domáci však stále bojujú, aby sa vyhli baráži. 2 body z víťazstva proti Bystrici a zaváhanie Žiliny im síce dávajú väčšie šance, no ešte stále nemajú potrebnú istotu. Tú však môžu mať už po dnešnom zápase. Vzhľadom na to, že dnes sa pred domácim publikom predstavia naposledy, urobia maximum, aby divákov potešili.

Zo zápasu vám prostredníctvom textového prenosu prinesieme podrobné informácie o dianí na ľadovej ploche a prostredníctvom GIF-obrázkov aj všetky gólové situácie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Mário Pecha

Branky a nahrávky: 6. Brendl (Mráz), 32. Lantoš (Brendl, Zukal) – 33. Novák (Stümpel, Tománek), 35. Milo (Stümpel), 51. Novák (Stümpel, Novák), 60. Lelkeš (Štefanka, Milo)

HK Skalica: Romančík – Všetečka, Barák – Horváth, Drtina – Dresler, Zukal – Nechala – Bezúch, Chylo, Vaškovič – Štumpf, Zálešák, Jurík – Mráz B., Brendl, Bene – Lantoš, Šimíček

Rozhodčí: BALUŠKA Vladimír, Ing. (HR1), BUNDIL Tomáš, Ing. (HR2), OROLIN Michal, Mgr. (ČR1 ), TVRDOŇ Matej, Ing. (ČR2),