Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Soči – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:1 (kon.) | Atlant – Riga 7:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Jokerit 2:3 (po pr.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
CSKA Moskva
Úterý 24.02.2015, 17:30 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V úterý se odehraje poslední kolo základní části kontinentální ligy a v tomto souboji v podstatě už o nic nejde. Tým CSKA Moskva je letos jasným lídrem KHL, doposud vybojoval neuvěřitelných 137 bodů a před druhým Petrohradem má náskok čtrnácti bodů. Nyní zavítá na půdu Viťazu, který se naopak do play-off nepodívá a obsadí jedenácté nebo dvanácté místo v západní konferenci.

CSKA v dlouhém ročníku prohrálo jen devětkrát v základní hrací době a právem je považováno za největšího favorita na zisk mistrovské trofeje. Hosté v posledních třech zápasech se svými soupeři remizovali, naposledy vyhráli v Soči až po nájezdech. Viťaz po výhře 3:1 nad Záhřebem minule prohrál doma s Čerepovcem 1:4 a na nejlepší osmičku ztrácí nedostižných osm bodů.

V posledních třech vzájemných zápasech byli úspěšnější hosté, kteří vyhráli po výsledcích 1:0, 4:1 a naposledy v poměru 3:2. V domácím dresu působí čeští útočníci Roman Horák a Robert Kousal, za hosty hraje český obránce Ondřej Němec.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Naumenkov, Zajcev, Němec, Mišarin, Vorobjov, Panin, Kvartalnov, Ogijenko – Kuzmenko, Engqvist, Makarov – Arťuchin, Prochorkin, Žafjarov – Mamin, Stas, Volkov – Tělegin, Korotkov, Žarkov

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Goljak, Děďulja.

00:01

00:36
    Hned na úvod utkání tu máme první vyloučení. Berdjukov (ČEC) se dopustil hákování.

02:36

03:31
    Zatím se hraje v hodně opatrném tempu, ani jeden celek se nikam nežene.

04:52
    Oba dva celky se v ofenzívě spíše hledají a nevychází jim přechod přes srřední pásmo.

05:53
    V tuto chvíli se hraje téměř bez přerušení, je hodně vidět, že se jedná o poslední duel základní části, ve kterém už o nic nejde.

07:01
    Domácí Viťaz je prozatím mírně aktivnějším výběrem, nicméně do zakončení se dostat nemůže.

07:53
    Velmi aktivní je úvodní lajna s Kousalem, ovšem Lalande prozatím nemusí řešit nějakou složitější situaci.

09:12
    Hraje se až neuvěřitelně rychle takřka bet přerušení, domácí nyní zastavil ofsajd.

10:12
    Dvě minuty za držení si musí odpykat český krajánek Horák, druhá přesilovka pro hosty.

10:38
    Máme za sebou více jak polovinu první části a zatím jsme se branky nedočkali, tímto způsobem ještě ani dlouho nedočkáme.

11:11
    První větší závar před Säterim, ten ale situaci bez větších problémů zvládá.

12:12

12:42
    Hosté z CSKA se statečně bránili a nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

14:01
    Sestava hostujícího výběru je hodně zvláštní a spoustu opor odpočívá, zatím to je na hře jasného lídra KHL hodně znát.

15:55
    Hosté jsou prozatím hodně bezzubí a Säteriho nedokážou ohrozit.

16:38
    Kousal s dostával do šance, nicméně Lalande je u kotouče včas.

17:23
    Na obou stranách vidíme hodně nepřesností, tohle je zatím velmi nezáživná hra.

18:00
    Do konce první části chybí dvě minuty, u kotouče jsou domácí.

19:02
    CSKA podniklo vpád do útočného pásma, ale opět se nic zajímavého nestalo.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dějství je za námi a musím uznat, že se hraje velmi rychle bet většího zdržování. Oba celky se chtějí hlavně bavit, ovšem nedaří se jim v téměř žádné činnosti. Druhá třetina začne přibližně v 18:14.

20:01

21:02
    Ani ve druhé třetině se obrázek hry nijak nezměnil, Viťaz se nyní snaží útočit.

21:58
    Ani v tomto případě se domácím nepodařilo dostat do útočného pásma, o puk se bojuje ve středu kluziště.

22:32
    Ojedinělý výpad hostů skončil nepřesnou střelou, CSKA je stále u puku.

23:16
    Opět se hraje v poměrně vysokém tempu bez přerušení, oba výběry zkoušejí nový herní styl.

24:28
    Máme za sebou téměř čtvrtinu druhé části a ani tentokráte neregistrujeme nějakou výraznou změnu.

25:17
    Domácí celek se opět pokusil vystřelit od modré, obětaví obránci ale skáčou do střel a Lalande nemusí řešit obtížnější situaci.

25:38
    Domácí si zahrají první přesilovku, Naumenkov je vyloučen na dvě minuty za hákování.

26:19
    Domácím se nedaří udržet útočnou třetinu.

27:01
    Viťazu tahle přesilovka vůbec nevychází, Lalande zasahovat nemusí.

27:38

28:47
    Máme za sebou téměř polovinu utkání, stále se obrázek hry nemění a sledujeme velmi nudný průběh.

29:48
    Hosté z CSKA se snaží zvýšit svou aktivitu, ovšem v jejich snažení jim brání nepřesná rozehrávka.

30:21
    Druhá přesilová hra pro hosty, dvě minuty za sekání dostává Žarkov.

31:05
    Ani tentokráte nic nevychází, stále se hraje ve středním pásmu.

31:52
    Zřejmě ani čtvrtá přesilovka v tomto utkání gólem neskončí.

32:21

33:10
    Hosté v polovině zápasu vystřídali golmána a mezi tři tyče se postavil Sorokin.

33:34
    Dvě minuty za sekání dostává Afinogenov.

34:51
    Síly na ledě se vyrovnají, dvě minuty za držení dostává Naumenkov.

34:58
    Sorokin si připsal první zákrok, stále se však hraje bez branek.

35:28
    Povedenou akci po levé straně dokázal Säteri zlikvidovat.

35:31
    Dvě minuty za podražení si musí odsedět Volkov a domácí čeká přesilová hra pět na tři.

36:03
    Druhá třetina se blíží ke konci, opět se hraje velmi rychle.

36:52
    Jenže Viťaz se nemůže k ničemu nebezpečnému dostat.

37:31
    Nakonec se opět nic nemění, hraje se v pěti v poli.

38:00
    Do konce chybí dvě minuty, hosté postupně zvyšují svou aktivitu.

38:19
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté přežili početní nevýhodu ve třech mužích a na konci třetiny se dostávají do vedení. Po krásné nahrávce Prochorkina skóruje DAMIR ŽAFJAROV. Asistence: Nikolaj Prochorkin

39:15
    Hostům vyšla rychlá akce a jdou do vedení, nyní určitě budou chtít držet těsné vedení až do konce.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhé dějství je u konce, CSKA se dostává do vedení, stále ale sledujeme velmi vyrovnaný duel. Třetí třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:58
    Hosté mají v úvodu třetí části tlak a snaží se držet těsné vedení.

42:11
    Viťaz ale v úvodu třetí části zvyšuje svůj tlak a Sorokin se nyní musel hodně potit.

43:21
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Po krásné kombinaci napřáhl z levé části kruhů MAXIM MAMIN srovnává stav tohoto duelu. Asistence: Jurij Kokšarov, Nikita Vyglazov.

43:40
    Domácí navíc mohou zvýšit svůj náskok, Arťuchin se dopustil hákování a je vyloučen na dvě minuty.

44:28
    Domácí sice mají tlak, ovšem Sorokin prozatím odolává.

45:40

45:45
    Další přesilovka pro domácí výběr, dvě minuty za hákování dostává Němec.

46:21
    CSKA se opět skvěle brání a vyhazuje přes všechny čáry.

47:12
    Domácí ani tuto přesilovku asi nevyužijí, hosté se znovu osvobozují.

47:45

48:58
    Nyní se hraje z bou stran hodně opatrně a ani jeden celek se nikam netlačí.

49:32
    Viťaz se snaží překvapovat favorita rychlým přechodem do útočného pásma, ale vystřelit se mu nedaří.

51:24
    Přesilovku si zahraje také CSKA, dvě minuty za podražení musí odsedět Porseland.

52:01
    Säteri si nyní připsal dva dobré zákroky, domácí Viťaz následně zasahuje.

52:48
    Viťaz se nemohl dlouho osvobodit, nakonec opět dostal kotouč do středního pásma.

53:24
    Viťaz je opět kompletní, blíží se nám prodloužení.

54:57
    Boj o kotouč ve středním pásmu, ani jeden celek se nedokáže dostat do zakončení.

55:28
    Viťaz se usadil v útočné třetině, vystřelit však nedokázal.

55:49
    Tohle je hodně zajímavá situace pro hosty z CSKA! Rozhodčí během jednoho okamžiku vylučují hned dva hráče domácího výběru. Dvě minuty za vysokou hůl musí odsedět Grebeškov a za sekání Afinogenov.

56:31
    Hosté sevřeli svého soupeře v obranném pásmu, trojice statečný ale zatím odolává.

56:31
    Za držení je vyloučen domácí Selezňov, na druhé straně putuje na trestnou Kvartalnov za hrubost.

57:11
    Hosté velmi málo střílejí, Säteri prozatím neinkasoval.

57:49
    Domácí kritickou chvíli přečkali a hraje se ve čtyřech.

58:37
    Oba celky kompletní, zřejmě se dočkáme prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Domácí v úvodu třetí části srovnali, hosté pak nedokázali využít dvouminutovou přesilovku 5 na 3 a o vítězi tak rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:32
    Hosté hned z kraje prodloužení dávají branku a i v tomto souboji vítězí! V prodloužení neuběhlo ani 32 sekund a po krásné střele dává branku hostujícího výběru IGOR MAKAROV. Asistence: Michail Naumenkov, Andreas Engqvist

Dnešní duel je u konce. Hokejisté CSKA Moskva i v hodně okleštěné sestavě dovedli čtvrtý duel v řadě za sebou do prodloužení a tentokráte si připisují dva body po brzké brance Makarova. Suverénně tak ovládli základní část a v play-off jsou považováni za největšího favorita na zisk titulu. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (19:44:48)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 44. Mamin (Kokšarov, Vyglazov) – 39. Žafjarov (Prochorkin), 61. Makarov (Naumenkov, Engqvist)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Lisutin) – Berdjukov, Vaščenko, Porseland, Golovkov, Buchankov, Selezňov, Grebešikov – Koroljov, Kučerjavenko, Kousal – Afinogenov, Horák, Kempe – Makarenko, Jakubov, Makejev – Mamin, Kokšarov, Vyglazov

Rozhodčí: Buturlin, Rogačjov – Goljak, Děďulja