Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Barys – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 4:3 (po pr.)
Jaroslavl – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižněkamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Soči – Toljatti 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Minsk 3:1 (kon.) | Atlant – Riga 7:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Jokerit 2:3 (po pr.)
HC Slovan Bratislava
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Jokerit Helsinky
Úterý 24.02.2015, 19:00 • Slovnaft Arena, Bratislava • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přeji příjemný večer všem fanouškům KHL! V rámci posledního kola základní části na led Slovanu Bratislava přicestuje z Finska Jokerit Helsinky.

Slovan Bratislava
    Slovenský tým už sezonu dohrává pouze z povinnosti. Mužstvo vedené trenérem Matikainenem se už delší dobu krčí na dně celé Západní konference a mluví se také o finančních problémech. Většina kádru už proto přesídlila do jiného celku a Slovan sedmý ročník KHL dohrává jen s sedmnácti hráči v poli. Ti navíc mají v paměti zápas s CSKA, ve kterém prohráli nejvyšším rozdílem v historii ligy (0:12). V neděli ale na vlastním ledě dokázali překvapivě porazit Petrohrad. Jak se jediný slovenský účastník ruské KHL rozloučí s tímto ročníkem a dost možná i celou soutěží?

Posledních pět zápasů:
    Slovan – SKA 5:2
    Slovan – Dinamo R 3:4
    Severstal – Slovan 4:2
    Torpedo – Slovan 3:1
    CSKA – Slovan 12:0

To pro tým z finského hlavního města letošní sezona rozhodně nekončí. Jokerit od začátku svého premiérového ročníku jasně prokazuje své kvality a nyní už vyhlíží blížící se boje o Gagarin Cup. Aktuálně se Jokerit nachází na čtvrté příčce Západní konference, ale po posledním duelu by mohl poskočit ještě o příčku výše. K tomu ale potřebuje zaváhání moskevského Dynama. O motivaci tak mají Westerlundovi svěřenci postaráno. Navíc je může těšit fakt, že se v jejich středu nachází historicky nejúspěšnější střelec celé KHL. Steve Moses dokázal jako první během jednoho ročníku nasázet 36 branek a nějaké rozhodně ještě přidá.

Tomáš Netík (SBA) 11 + 13

HC Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Sersen, Baranka, Barker, Brejčák, Mihálik – Nagy, Tičar, Jeglič – Bartovič, Murley, Hudáček – Lunter, Šťastný, Netík – Rehák.

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Korpikari, Gunderson, Vaananen, Peltola, Todd, Ohtamaa – Huhtala, Kapanen, Hagman – Sallinen, Wirtanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Maki, Poysti, Hahl.

Rozhodčí: Jeřábek, Sergejev – Balodis, Birin.

Hráči obou celků se již objevují na ledové ploše. Poté, co dozní hymny, bude utkání moci započít!

00:01

00:13
    První útok vedl Nagy. Kotouč mu však v ofenzivní třetině odebrali obránci Jokeritu a rozehrávají vlastní akci.

00:34
    Murley hledal před brankovištěm Hudáčka. Kdyby hosté do dráhy přihrávky nezasáhli, dostali by se domácí do dobré šance.

01:07
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté se bleskově ujímají vedení. JERE SALLINEN si sjel do prostoru na levým kruhem a vypálil. Jeho střela švihem propadla Backlunodvi nad ramenem. Asistence: Niko Peltola.
    Jere SALLINEN - 0:1

01:30
    Omark se řítil na Backludna zcela osamocený. V dobré šanci ale nesupěl.

02:48
    Dále je k vidění útočná hra finského týmu. Slovan se musí opět bránit.

03:27
    Rehák přejel přes modrou moc rychle. Odpískán ofsajd.

04:00
    Šťastný pálil přes obránce. Jeho pokus vyrazila hostující obrana vysoko nad. Helenius tak znovu zasahovat nemusel.

04:41
    Brankář Helsinek si už musel připsat první zásah. Rychlou akci prvního útoku zakončil Nagy, jehož střela ale letěla přesně do středu branky.

05:10
    Korpikari zahákoval protihráče a dostává menší trest. Ve stejnou dobu je však vyloučen i Nagy (držení). Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

06:08
    Oba celky se zatím ve čtyřech neženou moc do útoku. Slovan aktuálně kombinuje ve střední třetině.

06:48
    Tičar hledal ve středu útočné třetiny někoho ze spoluhráčů. Našel ale jen hokejku hostujících borců. U puku je tedy opět Jokerit.

07:10
    Oba celky hrají v plném počtu.

07:50
    Dobrá šance domácích. Hudáček obdržel pas do jízdy a dostal se i do zakončení. Branku ale neslavil on ani dorážející Bartovič.

08:25
    Omarkova střela z otočky se mezi tři tyče nevešla. Kotouč skončil za brankou.

09:12
    Sledujeme zatím vůbec nejdelší pasáž hry bez přerušení. Této části třetiny ovšem chybí i zajímavější šance.

09:54
    Nagy před Heleniem předvedl slušný průnik. Finský gólman dokázal zasáhnout, i když úplně nevěděl, kde je puk.

10:07
    Slovan v další útočné akci zastavuje ofsajd. Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.

10:26
    Wirtanenova lajna kombinuje v útoku. Z jejich snažení vzešla jediná střela, kterou Backlund vytěsnil ramenem.

11:13
    Slovan se dostane do útočného pásmu. Helsinskému Jokertiu odpískán icing.

11:20
    Barker vyslal ihned po buly dělovou ránu. Ta rozvlnila jen postranní síť. Nutno dodat, že Helenius na tuto střelu vůbec neviděl.

11:59
    Po inkasování smolné a hodně rychlé branky začíná oslabený Slovan přidávat.

12:50
    Jeglič měl na hokejce vyrovnání. Dorážel totiž střelu, kterou hostující brankář vyrazil jen před sebe. Takové šance by belasí měli využívat.

13:24
    Gundersonovo nahození ještě před brankovištěm slovenského celku několik hráčů tečovalo. Backlund ale dokázal zasáhnout.

14:07
    V posledních sekundách předvádí Jokerit hodně dobrý pohyb v útočné třetině. Tentokrát ale Finy zastavil ofsajd.

14:54
    Útočná trojice Nagy – Tičar – Jeglič předvádí velice slušný forčekink. Hostům se několikrát nepodařilo rozehrát a Slovan se málem dostal i do šance.

15:19
    Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Backludnem.

16:18
    Netíkův průnik skončil jen dlouhou strkanicí v rohu kluziště. Kotouč nakonec získali hokejisté ze země tisíce jezer.

16:59
    Nagy měl před sebou dostatek prostoru, a tak se vydal k brankáři hostů. Když už se chystal ke střele, bleskově se vrátili obránci Jokeritu, kteří mu zamezili v zakončení.

17:34
    Bartovič v další šance Bratislavských. Obrovskou ránu neudržel brankář Jokeritu v lapačce, kotouč nakonec proskákal jen těsně vedle levé tyčky jeho branky.

18:15
    Po vyhození puku mimo hrací plochu následuje buly ve středovém kruhu.

19:05
    Závěr první periody patří domácím, kteří pálí jedu ránu za druhou. Helenius odolává.

19:19
    Dvakrát po sobě pálil Sersen. V obou případech se z ochozů ozvalo jen zklamané vydechnutí, kotouč letěl v obou slušných šancích jen těsně mimo.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Slovan byl sice v prvním dějství aktivnější, ale do kabin odchází s jednobrankovým mankem. Jokerit dokázal udeřit již ve druhé minutě, když za Backlundova záda smolně propadla Sallinenova nikterak svižná střela. Helenius na druhé straně odolal všem střeleckým pokusům Bratislavanů a drží svůj tým ve vedení.

Statistiky první třetiny:
    Střely – 11:7
    Trestné minuty – 2:2

20:01

20:29
    Tičar si chtěl obhodit Korpikariho. Jeho stahovačku ale finský obránce vystihl a akci zastavil.

21:10
    Druhá perioda začíná v poklidnějším tempu. Oba brankáři si po návratu z kabin ještě nesáhli na kotouč.

21:37
    Sallinenova střela zápěstím nebyla přesná. Backlund se za kotoučem, který plachtil mimo jeho svatyni, jen ohlédl.

22:38
    Od úvodního vhazování se hraje stále bez jediného přerušení. Jokerit aktuálně kombinuje v útoku.

23:10
    První početní převaha čeká Jokerit. Moses si svou drzostí vykoledoval hákování Brejčáka, který dostává menší trest.

23:38
    Slovan už dokázal vyhodit a může střídat.

24:01
    Hosté zatím z přesilovky nic nevytěžili. I střela z hole Nika Kapanena letěla mimo.

24:39
    Jokeritu se první početní převaha vůbec nedaří. Hosté se sami vyhnali do střední třetiny.

25:10

25:17
    Brejčák se ihned po návratu z trestné dostal s spoluhráčem do přečíslení, které ale Murley nedokázal proměnit ve vyrovnávací branku.

26:05
    Slovan se po ubráněném oslabení hodně tlačí do útoku. Helenius ale všem střelám odolal.
    Útočník Slovanu Žiga Jeglič dnes oslavuje 27. narozeniny. Oslaví je gólem?

26:41
    Belasí poslali puk přes všechny čáry. Hra se přesune zpět do útoku finského týmu, jelikož byl odpískán icing.

27:27
    Backlund musel zastavit Hagmanovo nahození i několik následných dorážek. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat v ofenzivní části kluziště hostů.

27:47
    Backlud byl Hagmanem atakován v brankovišti a měl hodně štěstí, že Ohtamaa z modré do odkryté branky nezamířil.

28:14
    Icing Jokeritu.

28:30
    Hra se hodně kouskuje. Další technický přestupek, tentokrát postavení mimo hru v podání Slovanu.

29:02
    Sledujeme hru především ve středí třetině. Oba týmy produkují až příliš mnoho chyb v rozehrávce.

29:56
    Hahl dostal kotouč na hůl do ideální pozice mezi kruhy. Nezacílil však přesně.

30:46
    Obrovské šance na obou stranách. Nejdříve ujel Bartovič a následně ve stejné situaci zakončoval Aaltonen. Nadějnější byla akce Jokeritu, ale ani ta brankou neskončila.
    Aaltonenova obrovská šance

31:15
    Ofsajd Slovanu.
    Bartovičův průnik

31:34
    Tičar si na brankovišti počínal hodně neohroženě. Mohl se i dostat k dorážce, byl ale faulován. Gunderson pyká za hákování.

32:04
    Netík se před Heleniem málem dostal ke slibné dorážce. Puk mu ale ve finální fázi přeskočil čepel hole.

32:39
    Nagyova střela se nebezpečně snášela na branku. Dezorientovaný gólman Helsinek i přesto zasáhl.

33:05
    Opět slušně pálil Nagy. Z dobrého tlaku Slovanu ale ani tentokrát nebylo vyrovnání.

33:34

33:58
    Baranka vyslal střelu dostatečně prudkou, ne však přesnou. Kotouč mířící do středu branky dokázal Helenius bez obtíží zastavit.

34:34
    Šťastný vyslal střelu, která brankáři hostů nebezpečně poskočila.

35:06
    Moses projel obranou Slovanu a dostal se do další velké šance. Backlund dokázal amerického střelce vychytat.

35:29
    Slovan přestává stíhat tempo svého soupeře, který jejich polevení okamžitě trestá. Mezi kruhy zůstal zcela volný RYAN GUNDERSON, který měl dostatek času na to, aby zamířil přesně do horní části branky domácích. Asistence: Pere Sallinen a Juhamatti Aaltonen.
    Ryan GUNDERSON - 0:2

35:59
    O vstřelení kontaktní branky se bleskově snažil Netík. Z bezprostřední blízkosti to však nedokázal.

37:42
    U puku je však zase Jokerit, který znovu vybojoval buly v útoku. Backlund ve své výstroji musel podržet nahození z modré čáry.

38:21
    Mosesovu střelu domácí gólman neudržel. Následnou dorážku vyrazil jen se štěstím do rohu kluziště.

39:01
    V závěru třetiny už Slovan hodně nestíhá bruslit se svým finským soupeřem. Menší počet hráčů v dresu Bratislavských se začíná projevovat.

39:51
    Prostřední část ale ukončil Mihálik svou ránu, která skončila nad brankou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 20:34.
    Jokerit si při své premiéře v play off zahraje v prvním kole s Dinamem Minsk. Série začíná v pátek.

I druhá třetina nám nabídla jedinou branku, kterou opět obstarali finští hokejisté. O navýšení vedení se zasadil z mezikruží zakončující Gunderson. Slovan nicméně předvádí hodně sympatický výkon, ale kvůli oslabenému kádru je hodně vidět, že belasým začínají docházet síly. Dočkají se domácí v letošním ročníku KHL ještě nějaké branky, nebo se budou loučit s nulou?

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 16:12

40:01

40:27
    Třetinu s pukem na hokejkách začínají domácí. Murley však rozehrává jen ve vlastní třetině.

41:06
    Hudáček nedokázal dorazit Barkerovu střelu. Helenius tak už na napodruhé zasahovat nemusel.

41:59
    V úvodu třetí periody jsou aktivnější hráči Slovanu. Na branku však stále čekají. Štastný nedokázal propálit brankáře hostů ani následnou dorážkou.

42:59
    Jeglič hledal svou zadovkou před brankovištěm postaveného Nagya. Jokerit si tuto situaci pohlídal.

43:13
    Nagy byl zezadu natlačen na branku, která vypadala ze svého postavení. Bude se vhazovat v útoku domácích. S bratislavským forvardem to však nevypadá dobře, po střetu s brankou se cítí lehce otřesený.

43:27
    Murley zaměstnal brankáře Jokeritu další střelou. Helenius však dále drží čisté konto.

43:48
    V obdobné pozici zakončoval na druhé straně i Aaltonen. Ani jeho akce brankou neskončila.

44:44
    Opět se hraje delší dobu bez přerušení. Takový hokej diváky v bratislavské hale hodně baví, což dávají patřičně najevo.

45:38
    Do útoku se zase natlačili hostující útočníci. Po křižné přihrávce pálil Moses. Backlund si připisuje zákok.

46:15
    Domácí příznivci stále ženou svůj tým dopředu. Pěkné kombinaci Slovanu chybí už jen branka.

46:50
    Domácí se však dostali sami do střední třetiny. Odpískána přihrávka rukou.

47:19
    Todd chtěl nabídnout kotouč někomu ze svých spoluhráčů. Nikdo z borců v bílém ale netečoval, atak se puku ujali domácí.

47:34
    Belasí se dostali do přečíslení, které zakončoval Netík dělovou ránou. Ta se sice od mantinelu málem odrazila do brankoviště, Helenius ale i tak zasáhl.

48:19
    Slovan právě vstřelil branku!
    Bratislavský celek dává kontaktní gól! Brejčák vyslal prudkou přihrávkou, kterou zpracoval LADISLAV NAGY a efektním bekhendovým blafákem překonal brankáře Jokeritu. Asistence: Jan Brejčák.
    Ladislav NAGY - 1:2

48:55
    Tribuny najednou ožily. Domácí fandové cítí, že jejich celek má v tomto zápase ještě šanci.

50:04
    Hagman vyloučen na dvě minuty za hákování, kterým zastavoval velkou šanci soupeře. Další šance pro Slovan.

50:27
    Jokerit bleskově vyhazuje.

50:51
    Začíná se přiostřovat. Slovan jde za vyrovnáním, ale tato přesilovka mu zatím vůbec nevychází.

51:26
    Bartovič zakončoval z velkého úhlu. Puk ale skulinkou mezi tyčí a betonem neprotlačil.

51:51
    Je vyrovnáno! Hudáček z rohu nasměroval kotouč před branku, kde byl postavený MATT MURLEY. Ten dokázal rozveselit zaplněnou bratislavskou halu. Asistence: Libor Hudáček a Ivan Baranka.
    Matt MURLEY - 2:2

52:58
    Domácí fandové jsou na nohou a Slovan si může užívat skvělou atmosféru.

53:38
    Ohtamaa pálil na Backlunda. Ten musel po delší době předvést zákrok. V nelehké situaci obstál.

53:58
    Další vhazování před brankovištěm Jokeritu. Slovan začíná hodně přidávat na aktivitě.

54:52
    Helenius musel vytáhnout skvělý zákrok. Hudáček zakončoval ze skvělé pozice. Hostující gólman má teď hodně práce.

55:38
    Divoké tempo musí Nagyho formace zpomalit, jelikož Sersen za brankou čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

56:17
    Ohtamaa opět pálil z modré čáry. Po jeho střele se Backlund jen ohlédl, jelikož puk letěl mimo.

56:48
    Nagy dostal puk do dobré pozice. Pas však nezpracoval ideálně a místo střely z první musel pálit až z otočky. Helenius zasáhl.

57:43
    Na branku Jokeritu létá jedna střela za druhou. Ani dělovka Brejčáka však mezi tři tyče nesměrovala.

58:45
    Backlund zachránil Slovan. Sallinen totiž dorážel z bezprostřední blízkosti. Trefil ale jen výborně se přesunujícího gólmana.

59:13
    Tičar mohl dnešní zápas rozhodnout. Do horní části branky však nedokázal zamířit. Puk skončil těsně vedle.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Slovan si tuto sezonu přeci jen ještě trochu prodlouží. Ve třetí třetině se totiž dokázal dvakrát prosadit, když se trefil Nagy a po něm Murley. Utkání tak musí rozhodnout prodloužení, které v Bratislavě za pár okamžiků začne.

Statistiky třetí třetiny:
    Střely – 10:10
    Trestné minuty – 0:2

60:01

60:04
    Nastavený čas započali hosté vyhraným buly. Jokerit už se žene do útoku.

60:38
    Nagy nabil na modré čáře Brejčákovi. Jeho dělovka letěla mimo.

61:00
    Omark mohl rozhodnou, se zakončením v ideální pozici ale příliš otálel. Backlund dokázal zasáhnout.

61:15
    Barker v jízdě prověřil Heleniuse, který zasáhl a stihl i rozehrát.

61:46
    Belasí poslali puk na icing. V prodloužení zatím větší šance chybí.

61:53
    Bartovič se chtěl rozjet do samostatného úniku. Ani jeho rychlé nohy na prudký pas nestačily. Odpískán znovu icing.

62:28
    Z nepříliš výhodného úhlu pálil Baranka. Hostující gólman připraven.

62:49
    Opět je vidět, že Slovan trochu nestíhá. Domácí však očividně nechtějí zklamat fanoušky, kteří je ženou dopředu.

63:24
    Velkou chybu v defenzivě nedokázal potrestat Ohtamaa, před kterým byla poloprázdná branka. Dobře se totiž dokázal vrátit Mihálik.

64:31
    Je rozhodnuto! Obrana Slovanu nechala před brankou zcela volného OSKARIHO KORPIKARIHO. Ten záhy obdržel přihrávku, po které zamířil přesně do horního rohu branky. Asistence: Linus Omark.
    Oskari KORPIKARI - 2:3

Je dobojováno. I přes prohru se z ochozů dál ozývá potlesk, kterým se diváci loučí se sezonou. Slovan i přes velmi oslabený kádr předvedl velice sympatický výkon. Dvěma brankami ze třetí třetiny si domácí vynutili prodloužení. V něm ale slaví Jokerit, který už vyhlíží play off.

Statistiky zápasu:
    Střely – 33: 29
    Trestné minuty – 4:6

Petr Koukal (JOK) 0 + 0
    -
    Tomáš Netík (SBA) 0 + 0

Základní část KHL je tedy u konce. Já se vámi loučím a přeji hezký zbytek úterního večera. (21:20:56)

David Soumar

Branky a nahrávky: 49. Nagy (Brejčák), 52. Murley (Hudáček, Baranka) – 2. Sallinen (Peltola), 36. Gunderson (Sallinen, Aaltonen), 65. Korpikari (Omark)

Rozhodčí: Jeřábek, Sergejev – Balodis, Birin