Boston – Vancouver 1:2 (kon.) | NY Islanders – Arizona 5:1 (kon.) | NY Rangers – Calgary 1:0 (kon.)
Carolina – Philadelphia 4:1 (kon.) | Columbus – Buffalo 2:4 (kon.) | St. Louis – Montreal 2:5 (kon.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Winnipeg – Dallas 4:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.)
Chicago – Florida 3:2 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Detroit 1:0 (kon.)
St. Louis Blues
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Montreal Canadiens
Středa 25.02.2015, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dnes máme na programu střetnutí mezi týmy St. Louis Blues a Montreal Canadiens! Zápasem vás bude provázet Michal Belšán. Přeji příjemné počtení.

Blues jsou po 59 odehraných zápasech ve své konferenci třetí. Na kontě mají 80 bodů. Druhý Anaheim má o tři více, čtvrté Chicago o pět méně.

Z posledních šesti zápasů vyhráli Blues celkem čtyřikrát. Podlehli doma Pittsburghu a Dallasu, jinak zdolali Coyotes, Lightning, Panthers a Bruins.

Dnes je čeká dokončení tzv. "home-standu", čili série, kdy odehrají několik zápasů za sebou na domácím ledě. Pro Blues to bude konkrétně zápas číslo čtyři v řadě.

Statistické okénko
    Nejproduktivnější hráč: Vladimir Tarasenko (31+28)
    Nejlepší střelec: Vladimir Tarasenko (31 branek)
    Nejlepší nahrávač: Alexander Steen a Kevin Shattenkirk (oba 32 asistencí)
    Nejtrestanější hráč: David Backes a Ryan Reaves (oba 86 TM)
    Nejlepší +/-: Vladimir Tarasenko (+28)
    Nejhorší +/-: Joakim Lindström (-8)

Brankáři
    Brian Elliott – 31 zápasů, 91.9%
    Jake Allen – 27 zápasů, 90.9%

To Montreal svou konferenci dokonce vede. S 81 body má ale pouze o jeden bodík více, než Islanders a Lightning. Má ovšem odehráno pouze 59 zápasů, zatímco Isles 61 a Bolts 62.

V posledních zápasech ale forma Canadiens trochu odešla. Ze šesti utkání vyhráli pouze tři – proti Torontu, Detroitu a Columbusu. Podlehli Edmontonu, Ottawě a Floridě.

Kanadský tým se aktuálně chystá na dvou-zápasový "road-trip". Po návštěvě Scottrade Center v St. Louis odehraje utkání v Columbusu.

Nejproduktivnější hráč: Max Pacioretty (29+23)
    Nejlepší střelec: Max Pacioretty (29 branek)
    Nejlepší nahrávač: P.K. Subban (31 asistencí)
    Nejtrestanější hráč: Brandon Prust (102 TM)

Vzájemné zápasy
    20. listopadu se tyto celky již utkaly. Lepší v zápase byl Montreal, jenž po zásluze vyhrál 4:1. A to i přes to, že po první třetině po brance Tarasenka prohrával. Díky gólům Weise a Paciorettyho ve druhé třetině skóre otočil. V závěrečné dvacetiminutovce se trefil znovu Pacioretty a později i Eller, díky čemuž Habs vyhráli.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Lindbohm, Jackman, Cole – Berglund, Backes, Oshie – Steen, Lehterä, Tarasenko – Schwartz, Stastny, Jaškin – Ott, Goc, Reaves

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Beaulieu, Gilbert, Tinordi, Pateryn – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Eller, Plekanec, Galchenyuk – Prust, de la Rose, Weise – Bournival, Malhotra, Thomas

Rozhodčí: Meier, Luxmore – Racicot, Kovachik.
    V roce 2015 má Jake Allen skvělou bilanci

Ve Scottrade Center už se schyluje k zahájení zápasu!

00:01

00:29
    Berglund započal první útočnou akci po pravé straně, jeho střela ale šla vedle Priceho branky.

00:54
    Steen se dostal k zakončení z mezikruží, Price ale svou lapačkou puk vyrazil.

01:38
    Zaútočili i Montrealští, konkrétně Brandon Prust, jenž dostal puk do útočného pásma.

01:58
    A nyní ho posílal před branku, pas byl ovšem sražený a puk skončil v ochranné síti.

02:40
    Malhotra ve středním pásmu zastavil pokus o útočnou akci Blues. Dopředu tak jdou hosté.

02:58
    Nathan Beaulieu to zkusil od modré čáry, ale branku trefit nedokázal.

03:12
    Střelu Desharnaise lapil Jake Allen, vhazovat se bude po jeho pravé straně.

03:26
    Bouwmeester se pokusil vysunout Steena, pas byl ovšem zastaven a hosté šli do protiútoku. Ten skončil střelou Plekance, kterou bez problémů domácí brankář chytil.

04:02
    Nyní se do útočného pásma natlačili domácí. Na modrou dostal puk Tarasenko, vybruslil si mezi kruhy a odtud vystřelil. Pokus byl ovšem zblokován.

04:26
    Jaškin to zkusil prakticky ihned po přejetí modré čáry, kotouč ovšem skončil v lapačce Careyho Price.

04:52
    Dmitrij Jaškin to zkusil zajímavým způsobem po objetí branky, ale puk do ní nedokázal zasunout. Zabránil mu v tom de la Rose.

05:26
    Nyní jsou domácí hráči aktivnější a snaží se více útočit. Trenér Ken Hitchock si přál lepší start do zápasu, tak uvidíme, jak to dovedou nadále jeho svěřenci plnit.

06:20
    Hráči St. Louis se nyní nedohodli v útočném pásmu a tak svou akci musí začít znovu.

06:40
    Dlouhou přihrávkou se připravili o puk a dopředu vyráží Montreal.

07:17
    Tarasenko to zkusil po zemi z pravé strany, Price ale bez potíží přikryl kus černé gumy. Následuje komerční přestávka.

07:44
    Stastny se snažil zadovkou najít Schwartze, obránci ale jeho úmysl přečetli a tudíž mu v tom zabránili.

08:30
    Pacioretty dostal nahrávku do střelecké pozice, branku ovšem přestřelil.

08:47
    Canadiens si teď vytvořili zajímavé šance, na brankovišti byl například nebezpečný Gallagher, ale ani jednou neskončil puk v brance. Allen si připsal dobré zákroky.

09:20
    Blues mají ponechanou početní výhodu.

09:34
    P.K. Subban (MTL) dostává dvě minuty za krosček. První přesilová hra dnešního utkání.

09:42
    Hosté posílají puk přes všechny čáry.

10:01
    A opět se jim to podařilo. St. Louis se zatím nemůže dostat dopředu.

10:15
    Nyní to sice dokázali, ale o chvíli později opět získal puk Beaulieu, jenž vyhodil.

10:48
    Tentokráte už domácí kombinují, střelu Steena od modré zblokovali obránci.

11:00
    Steen posunul puk na Tarasenka po naznačení střely. Ten ho předával Lehterovi, jenž vystřelil a o dorážku se snažil Backes. Price ovšem podržel puk.

11:08
    Malhotra vyhrál vhazování a hosté vyhodili puk.

11:27
    Oshie si narazil s Lehterou a vystřelil, netrefil ovšem branku.

11:34

11:52
    Desharnais ve velmi dobré šanci našel Gallaghera, ten ovšem z první minul branku St. Louis!

12:41
    Galchenyuk kroužil v útočném pásmu a na modrou předal puk Subbanovi, který vystřelil. Allen ale vyrazil puk.

12:52
    Nyní domácí gólman podržel puk a zajistil komerční přestávku.

Střely: 5:3

13:22
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku, Montreal se ve 14. minutě dostává do vedení 1:0! Andrej Markov na levé straně odvedl dobrou práci, poté poslal kotouč na druhou stranu na P.K. Subbana. Ten okamžitě vystřelil a kotouč při cestě do branky ještě tečoval ALEX GALCHENYUK, jenž tedy poslal Canadiens do vedení! Asistence: P.K. Subban a Andrej Markov.
    Alex GALCHENYUK - 0:1

14:05
    Blues se pochopitelně hned snaží vyrovnat a jsou v útočném pásmu.

14:31
    Tarasenko se dostal dvakrát ke střele, ani jednou ovšem neposlal puk až k Priceovi. O chvíli později stejně dopadl Bouwmeester. Hosté se z tlaku vymanili výhozem na icing.

14:36
    Puk skončil v hledišti, bylo to ovšem s přispěním teče, vyloučení tedy není na místě. Následuje komerční přestávka.

Střely: 6:4

15:08
    Alex Pietrangelo vyslal spíše propagační střelu, jenž také skončila vedle brány.

15:50
    Jaškin předal puk Schwartzovi, který byl v útočném pásmu dříve než puk – ofsajd.

16:37
    Gilbert ustál souboj s napadajícím Backesem a odehrál puk do středního pásma.

17:04
    Oshie si chtěl vyměnit puk s Backesem, přihrávku ale přečetli bránící hráči.

17:30
    Berglund nahrál na modrou na Colea, jehož pokus šel vedle branky.

17:43
    Markov dostal přihrávku a vystřelil z první, Allen ovšem vymrštil svůj beton a puk vyrazil vedle branky. Předtím neuspěl se svou střelou Bournival.

18:48
    Marcel Goc zvládl dobře práci v obranném pásmu a obral protihráče o puk. Protiútoku ale nedokázal založit.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:03
    Menší rozmíšku mezi hráči obou týmů ukončil rozhodčí. Bude se vylučovat.

19:03
    Steve Ott (STL) dostává dvě minuty za hrubost, je jediným vyloučeným a přesilovku si tak zahrají Canadiens.

19:10
    Markov nabil Subbanovi, jehož tvrdý projektil Allen vyrazil! Gallagher poté nedokázal vyrazit.

19:29
    O výhoz se nyní postaral sám brankář Jake Allen.

19:43
    Jackman podél mantinelu osvobodil svůj tým.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

První třetina je u konce. Blues sice mají optickou převahu, na góly ovšem vedou hosté. A to je nejdůležitější ukazatel. Ve 14. minutě tečoval Subbanovu střelu Galchenyuk, což byl prozatím jediný gólový moment tohoto zápasu.

Střely: 7:6

Vše je připraveno na zahájení druhé třetiny. Jeden z dvojice hlavních sudí se za pár okamžiků postará o úvodní vhazování tohoto dějství. Montrealu zbývá 63 sekund z přesilové hry.

20:01

20:17
    Backes to zkusil ve vlastním oslabení, vystřelil přes obránce, puk ale poslal nad branku.

20:36
    Nyní zblokoval domácí kapitán Subbanův pokus. Obránce hostů následně zahrál vysokou holí a vhazovat se tak bude v útočném pásmu Blues.

20:41
    Puk skončil v ochranné síti, vhazování by se mělo opakovat.

20:44
    Jackmanovu slabou střelu po vhazování lapil Price, jenž následně rozehrál.

21:01
    Dělovou ránu Subbana vyrazil Allen betonem.

21:03

21:53
    De la Rose získal puk v útočném pásmu a vystřelil, pokus byl ale zblokován.

22:05
    Steen pěkně nahrál do jízdy Coleovi, který ale nedokázal trefit branku. Arénou to jen zahučelo!

22:39
    Max Pacioretty se dostal do samostatného úniku! Pěkně ho vyslal Brandon Gallagher. Nejproduktivnější hráč Montrealu se natlačil přes Pietrangela do střely, Allena mezi betony ovšem nepřekonal!

23:01
    Oshieho prudký pas se od Backesovy hole odrazil na střídačku. Hra je tedy přerušena.

23:08
    Opět je puk mimo hru. Vhazování v útočném pásmu Montrealu.

23:11
    A po této buly se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Opět se prosadil ALEX GALCHENYUK. Tomáš Plekanec čistým způsobem vyhrál vhazování přesně na jeho hůl a útočník Montrealu z úhlu dokázal najít prostor mezi Allenovým ramenem a tyčkou domácí branky! Asistence: Tomáš Plekanec.
    Alex GALCHENYUK - 0:2

23:55
    P.K. Subban (MTL) putuje podruhé na trestnou lavici. Dvě minuty za držení Lindbohma.

24:04
    Od modré nyní vyslal dobrý pokus Gunnarsson. Price ho ale lapil takovým způsobem, jakoby to bylo nahození – tedy s ledovým klidem a naprostou pohodou.

24:33
    Schwartz chtěl prokličkovat až k brance, což bylo příliš velké sousto. Hosté vyhazují.

24:56
    Jori Lehterä byl v ofsajdu. Blues jsou hodně opaření a vůbec se jim nedaří.

25:23
    Pateryn dobře zastavil Backese v postupu. Následně se dostal puk mezi diváky, díky čemuž je hra přerušena a domácí navíc přijdou o pásmo.

25:30
    Menší chybu v obraně Montrealu Blues nyní nedokázali potrestat.

25:55

26:01
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Krátce po návratu Subbana na led se domácí prosazují a je to opět o jednu branku! Steen poslal dobrou přihrávku na Oshieho, který si zpracoval puk a na druhé straně našel Tarasenka. Ten ještě lepší přihrávkou před branku vybídl ke skórování kapitána DAVIDA BACKESE, který neměl problém dopravit kotouč do branky! Asistence: Vladimir Tarasenko a T.J. Oshie.
    David BACKES - 1:2

26:11
    Následuje komerční přestávka.

27:15
    Lindbohm to zkusil od modré čáry, minul ovšem branku hostů.

28:15
    Dmitrij Jaškin projel po levé straně a následně nahrál na Jackmana. Ten byl v dobré šanci, Price ovšem vyrazil puk a následně zlikvidoval i dorážku Stastného! Skvělá práce hostujícího brankáře.

28:33
    Schwartzovo zakončení chytá Price. Útočník domácích byl poté tvrdě naražen na mantinel, je ovšem v pořádku a bude pokračovat ve hře.

29:05
    Čtvrtá lajna Blues se snažila aktivně napadat, puk v útoku ale nezískala a šanci si tak nevytvořila.

29:28
    Dopředu se tedy natlačili hosté, ale ani ti nic nevymysleli. Puk byl následně ze středního pásma sražen mezi diváky.

30:00
    Gunnarssonův pokus tečoval Berglund, Price na to se štěstím ale stihnul zareagovat! Canadiens posléze raději poslali puk na zakázané uvolnění.

30:52
    Pokus Vladimira Tarasenka srazil Markov do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Bluesmanů. To ovšem až po komerční přestávce.

Střely: 14:10

31:22
    Zakončení Stastného z dobré blízkosti vyrazil Price svými betony.

31:44
    Weise v útočném pásmu ztratil puk a dopředu jdou opět Blues.

32:13
    Oshie se uvolnil u levého mantinelu a střílel z otočky, ale pokus byl zblokován těsně před Pricem.

32:32
    Markov vyslal nebezpečnou ránu, na kterou Allen nestihl zareagovat. Navíc byl bez hokejky, střela šla ovšem vedle.

33:00
    Přečíslení 2 na 1 na sebe sám vzal Max Pacioretty, Allen mu ovšem zmenšil střelecký úhel a hostující forvard poslal puk přímo do gólmana Blues!

33:16
    Tinordi zblokoval střelu Schwartze a Pacioretty šel dopředu. Zkusil to z levé strany od mantinelu, ale vůbec netrefil svatyni Jakea Allena.

34:05
    Bournival vystřelil po zemi ze stejné pozice, Allen byl ale připraven a puk vyrazil do bezpečí.

34:31
    Michaël Bournival (MTL) se postrkoval u střídačky s Ryanem Reavesem (STL). Domácí útočník mu chtěl hodně silně dát najevo, že se má chovat trochu jinak. Oba aktéři dostávají dvouminutový trest za hrubost.

Střely: 15:12

35:00
    Subban naznačil střelu a přenechal puk Plekancovi, jehož přihrávka už ovšem přesná nebyla.

35:14
    Domácí tak vyrazili dopředu a do dobré šance se dostal obránce Pietrangelo, jeho přízemní pokus ale zlikvidoval Price. Následuje komerční přestávka.

35:30
    Beaulieu vyslal spíše propagační střelu. Branku ani netrefil, takže nebezpečí to nebylo.

35:49
    Při hře 4 na 4 si Montreal bere zpět své dvoubrankové vedení! Tarasenkovu zadovku nedokázali jeho spoluhráči zachytit a do akce tak šli hosté. Do přečíslení 2 na 1 se dostali BRENDAN GALLAGHER a David Desharnais. Vše na sebe vzal prvně jmenovaný, který střelou k tyči překonal Allena a dal tak na 3:1! Bez asistence.
    Brendan GALLAGHER - 1:3

36:30
    Nebezpečná střela Lindbohma byla tečována vedle branky!

36:38
    A už je to 4:1 pro Canadiens! Právě vypršely tresty obou hráčů a ten hostující, MICHAËL BOURNIVAL, se dostal do samostatného úniku po pěkné přihrávce od dnešního dvougólového střelce Galchenyuka. Volil pěknou střelu švihem, na kterou Allen nedokázal zareagovat a dnes tak počtvrté kapituloval! Asistence: Alex Galchenyuk a Lars Eller.
    Michaël BOURNIVAL - 1:4

37:05
    Price drží puk po nepříliš tvrdrém pokusu Alexe Steena.

37:15
    Hosté vyrazili do útočné akce, puk byl ovšem sražen nad branku.

37:45
    Gólová podívaná nekončí, Blues snižují na rozdíl dvou gólů! Celou akci započala střela Bouwmeestera, která úspěch neslavila. Puk se o pár sekund později dostal k Pietrangelovi, jenž nabil na modré čáře T.J. OSHIEMU, kteréhož dělovou ránu zastavila až síť Priceho svatyně! Je to 2:4. Asistence: Alex Pietrangelo a Jay Bouwmeester.
    T.J. OSHIE - 2:4

38:27
    Domácí se snaží přidat ještě jednu branku, ale nemohou se prosadit v útočném pásmu.

38:49
    Nyní to ovšem dokázal Goc, který následně nahrál na obránce. Tím byl Jackman, který se ovšem ke střele neodhodlal.

39:00
    Začala poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:41
    Pietrangelo posunul od modré krásně puk na Schwartze, jehož střelu vyrazil Price do bezpečí!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně ve 3:57.

Pětigólová druhá třetina skončila! Druhé dějství hry přineslo opravdu zajímavou podívanou. Hosté se v ní trefili třikrát, zatímco domácí dvakrát. Díky tomu tak Canadiens vedou 4:2. Třetí třetina bude jistě zajímavá!

Střely: 19:14

Třetí dvacetiminutovka se blíží svému začátku. Bude to poslední část dnešního utkání? Nebo Blues dovedou vyrovnat a poslat zápas do prodloužení? Nechme se překvapit a doufejme v zajímavou podívanou, jakou jsme měli ve druhé třetině.

40:01

40:26
    Oshie to zkusil z těžkého úhlu, Price tím ovšem neohrozil.

40:48
    Backesovu střelu z velké vzdálenosti ztečovali bránící hráči do bezpečí, posléze se Bluesmani dostali do ofsajdu.

41:15
    Lindbohm se nadvakrát dostal ke střele, ani jednou s ní ovšem neuspěl.

41:53
    Po přihrávce Stastného skončil kotouč mezi diváky. Hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

42:16
    Čtvrtá formace St. Louis se dostala do ofsajdu.

42:49
    Beaulieu z levého rohu nahrál na Paciorettyho, jehož pokus vyrazil Jake Allen. Útočník hostů se k puku dostal posléze ještě jednou, opět ale nedokázal překonat domácího gólmana.

43:24
    Lars Eller v útočném pásmu přišel o puk a dopředu jdou domácí.

43:34
    Střelu Patrika Berglunda ale dokázal jeden z obránců ztečovat mimo.

43:53
    Backes se snažil z otočky najít Oshieho, trefil ale pouze P.K. Subbana, od něhžo se puk odrazil do rohu.

44:08
    Přihrávka Jacoba de la Rosea byla moc prudká, je z ní icing.

44:23
    Jaškin za brankou vydoloval puk a našel Lindbohma, který ale z první netrefil bránu.

44:35
    Dnes dobře hrající Dmitrij Jaškin předvedl pěknou akci, Price na ní byl ovšem připravený a chytil puk do své výstroje.

45:14
    Malhotra vybojoval puk a posunul ho před branku, to ovšem ještě nevěděl, že tam není nikdo z jeho spoluhráčů. Z akce tedy nakonec nic nebylo.

45:40
    Max Pacioretty dostal dost prostoru po pravé straně a dostal se opět do brejku! Naštěstí pro domácí nyní vůbec nedokázal trefit branku. Obrana Blues se ale dopustila této chyby dnes poněkolikáté, což se určitě Kenu Hitchcockovi nelíbí.

46:19
    A máme tu komerční přestávku. Během ní to bude moci svým svěřencům sdělit a upozornit je na to, že ačkoliv potřebují dohnat dvougólovou ztrátu, nesmí zapomínat na obranu.

46:39
    Plekanec hrál vysokou holí, hra je tudíž přerušena.

47:00
    Prust tečoval puk před brankou a chtěl ho pochopitelně dostat za Allenova záda, to se mu ale nepodařilo.

47:22
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1 a vykombinovali to pěkně! Weise nahrál před branku na volného Brandona Prusta, jehož zakončení ale skvěle svou holí vyrazil Jake Allen, jenž nyní udržel naděje St. Louis Blues! Domácí brankář své hokejce poté vyjádřil díky.

48:06
    Nebezpečný pokus Maxe Paciorettyho byl tečován, nakonec ovšem kotouč dopadl k Jakeu Allenovi.

48:30
    Střela Jadena Schwartze šla vysoko nad, puk skončil v ochranné síti.

48:41
    Pokus Alexe Pietrangela tečoval Steen vedle brány. Montreal zatím dobře brání.

49:03
    A i nebezpečně útočí, Allen si připsal zákrok proti de la Roseovi.

49:23
    Dale Weise se prokličkoval náramným způsobem přes obránce a vystřelil, Allen ale opět skvěle vyrazil puk! Domácí obrana dnes nepůsobí vůbec jistě.

49:49
    Zakázané uvolnění Montrealských.

49:56
    Situace se opakuje.

50:02
    Oshie se dostal k zakončení v mezikruží, puk ale poslal přímo do míst, kde stál Carey Price. Následuje komerční přestávka.

Střely: 23:19

50:33
    Pietrangelo zastavil kombinaci hostujícího celku a zakládá protiakci.

50:46
    Ta skončila příliš vysokou střelou Dmitrije Jaškina.

51:00
    Ian Cole se dopustil hry vysokou holí.

51:52
    Stastny čekal před brankou na přihrávku, ale akce nakonec Bluesmanům nevyšla. Domácí ale nadále pokračují ve snaze alespoň snížit.

52:16
    To Montreal vyráží do nebezpečných protiútoků. Brandon Prust nyní pěkně obelstil Pietrangela a zadovkou poslal puk na Galchenyuka, jehož střelu ovšem dobře chytá Allen!

52:27
    Nyní si domácí gólman poradil i s pokusem Markova od modré.

53:14
    Tarasenko poslal puk do jízdy Lehterovi, který z mezikruží ale netrefil Priceho svatyni.

54:05
    Alex Steen pálil od modré, ovšem branku vysoko přestřelil.

54:17
    Švédský útočník to zkusil znovu, tentokráte už mířil přesně, ale Price byl připraven. O chvíli později skončil puk v hledišti, díky čemuž má prostor komerční přestávka.

54:47
    Pěkná akce Blues vyvrcholila střelou Oshieho, jenž ovšem byla zblokována. Hosté posléze odpálili puk na zakázané uvolnění. Závěr zápasu bude ještě zajímavý!

55:05
    Schwartz dostal puk do pásma a nahrál na Steena, jehož následný zpětný pas byl zblokován.

55:27
    Nyní to kanadský útočník zkusil z velkého úhlu, Price ovšem vyrazil puk ramenem. A máme tu další zakázané uvolnění Montrealu.

55:27
    Oddechový čas pro hosty.

55:30
    Vladimir Tarasenko pálil hned po vhazování, Price ale dokázal zasáhnout a vyrazit puk!

55:40
    Tak to je rána pro domácí. Dmitrij Jaškin (STL) je vyloučen na dvě minuty za zcela zbytečný krosček.

55:47
    Canadiens stačilo na využití přesilovky pouhých sedm sekund, Jaškinův zbytečný faul je tedy potrestán dvojnásobně! P.K. Subban posunul puk na kolegu Andreje Markova, jehož střelu Allen pouze vyrazil. K dorážce se dostal BRENDAN GALLAGHER, který už domácího gólmana překonal podruhé! Zajímavostí je, že Canadiens se v St. Louis během přesilové hry naposledy prosadili v roce 2000! Asistence: Andrej Markov a P.K. Subban.
    Brendan GALLAGHER - 2:5

56:16
    Bournivalovu střelu srazil Cole do rohu, nebezpečí tedy pro Allena neznamenala.

57:15
    Tarasenko nahrál na Jaškina, který krásnou kličkou nahrál na Colea. Jeho střelu z úhlu ale vyrazil Price.

57:34
    Blues si vytvořili dobrý tlak, na jehož konci byla nepřesná střela Petteriho Lindbohma.

57:51
    Steen poslal puk do předbrankového prostoru, kde ho po střele Stastného přikryl Carey Price.

57:57
    Lindbohm pálil hned po vhazování, Price si připsal další zákrok.

58:29
    Plekanec byl sražen Lindbohmem u mantinelu a vybojoval vhazování v útočném pásmu pro Montreal.

58:40
    Pokus Christiana Thomase z levé strany byl zblokován.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny, troufám si říci, že i utkání.

59:30
    Montreal ho chce v poklidu dohrát v útočném pásmu.

59:38
    Tinordiho střela byla tečována jen těsně vedle Allenovy branky!

60:00

Zápas je u konce, Montreal okradl St. Louis o všechny body na jeho vlastním ledě!

Do vedení se lídři Východní konference dostali ve 14. minutě, kdy Subbanovu střelu tečoval Alex Galchenyuk. Ten se stal i autorem druhé branky, která padla o necelých 10 minut později po vhazování, které vyhrál Tomáš Plekanec. V čase 26:01 domácí zásluhou Davida Backese snížili na 1:2. Ve 36. minutě se ovšem při hře 4 na 4 trefil Brendan Gallagher a o chvíli později po návratu z trestné lavice i Michaël Bournival. Ve 38. minutě ale domácí díky brance T.J. Oshieho opět snížili na rozdíl dvou branek. V 56. minutě se ale 7 sekund po zbytečném vyloučení Jaškina prosadil Brendan Gallagher, jenž tak potvrdil výhru 5:2 pro Montreal. Canadiens poprvé od roku 2000 skórovali v St. Louis z přesilové hry!

Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:50

Z dnešního utkání to bude všechno. Loučí se s vámi Michal Belšán, dobrou noc! (04:43:52)

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 27. Backes (Tarasenko, Oshie), 38. Oshie (Pietrangelo, Bouwmeester) – 14. Galchenyuk (Subban, Markov), 24. Galchenyuk (Plekanec), 36. Gallagher, 37. Bournival (Galchenyuk, Eller), 56. Gallagher (Markov, Subban)

Rozhodčí: Meier, Luxmore – Racicot, Kovachik

Diváci: 19383