Sassuolo – AC Milán 3:2 (kon.) | Turín – Chievo 2:0 (kon.) | Hellas Verona – Empoli 2:1 (kon.)
Atalanta BC – Janov 1:4 (kon.) | Cagliari – Palermo 0:1 (kon.) | AS Řím – Udinese 2:1 (kon.)
AS Řím
2:1 (1:1)
Udinese Calcio
Neděle 17.05.2015, 20:45 • Olimpico • Italská Serie A

S přáním hezkého zbytku večera se loučí Jiří Hendrich a bude se těšit na další společný přenos. (22:46:21)

Pro AS Řím je toto vítězství velmi důležité, protože se vrací po pár hodinách zpět na druhé místo, které zaručuje přímý postup do Ligy Mistrů. Boj o tuto pozici se ale rozhodne za týden, kdy si to v přímém duelu AS rozdá s městským rivalem Laziem.
    Udinese je sice po 36. kole na nelichotivém šestnáctém místě, ale na první sestupovou pozici má náskok 15ti bodů, naopak v případě dvou výher z posledních zápasů může ještě atakovat slušné desáté místo.

Zápas končí nakonec očekávaným vítězstvím domacího celku, které se ale nerodilo vůbec snadně. Po 16-ti minutách totiž Morgan de Sanctis lovil míč ze své sítě. Klíčové pro konečný výsledek bylo vyrovnání v poslední minutě první půle, o které se postaral dnes možná nejlepší muž na hřišti Raija Nainggolan. Ve druhém poločase poté rozhodl gól Torosidise po trestuhodném nedůrazu ve vápně.
    Kromě tří gólů jsme viděly další tři nastřelené brankové konstrukce a kopu dalších neproměněných šancí.

90+4

90+4
    Po Nainggalanově skvělé práci uprostřed hřiště prováhal ideální šanci ke gólové přihrávce Doumbia.

90+2
    Udine ale nijak zvlášť netlačí a AS v pohodě dohrávají zápas.

90
    Rozhodčí nastavil 4 minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Adem Ljajić (AS Řím).

89
    I poslední náznaky vzdoru Udinese Calcia se daří domácím fotbalistům likvidovat a směřují tak k důležitému vítězství.

87
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Adem Ljajić.

86
    Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (AS Řím).

85
    Dašlí velká šance Říma. José Holebas napálil z úhlu břevno brány Karzenise.

82
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Guilherme Dos Santos, přichází Alexandre Geijo Pazos.

82
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Juan Iturbe, přichází Seydou Doumbia.

81
    Raija Nainggolan, který hraje velmi dobře, se ocitl v šanci a krásným zakončením za patou trefil tyč.

80
    Žlutou kartu dostává Radja Nainggolan (AS Řím).

79
    Odražený míč se dostal k Ivanu Pirisovi, který vystřelil zpoza vápna, jenže jeho střela šla metr nad.

78
    Pokusy Udinese o vyrovnání většinou končí okolo vápna, obrana AS Řím je zatím pozorná.