Norsko – Bosna 2:0 (kon.)
Norsko
2:0 (1:0)
Bosna a Hercegovina
Sobota 13.06.2015, 16:00 • Marienlyst Stadion, Drammen (kapacita 8.468 diváků) • Kvalifikace ME U21

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek nedělního odpoledne. Nashledanou. (17:59:48)

Ve druhé půli se hosté hnali za vyrovnáním a pomalu stupňovali svůj tlak, ten však zarazilo vyloučení Sadikoviće, po kterém již Bosňané na výhru pomýšlet nemohli. Pojistku na výhru Norů přidal po parádní kombinaci v 88. minutě střídající Fredrik Aursnes.

90+4

90+3
    Grøgaard opět hodně vysunutý,, jeho centr z levé strany ale jen proletěl pokutovým územím bez povšimnutí.

90+2
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Strand, přichází Bjørdal.

90+1
    Finne je na hřišti jen pár minut a už se ocitl v dobré šanci po náběhu za obranu Bosny, Pirić však vyběhl včas a míč domácímu fotbalistovi doslova ukradl od nohy!

90
    Začala poslední minuta základní hrací doby, domácí mají blízko k úvodní výhře v kvalifikaci o ME do 21 let.

89
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Berisha, přichází Finne.

88
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Parádní akce Norů, po které přidávají druhou branku a takřka jistě dnes zvítězí! Domácí zatáhli míč po levé straně, kde se k němu dostal Berisha, který po zemi poslal lahůdkovou přihrávku před branku, kam si naběhl FREDRIK AURSNES, kterému už jen stačilo nastavit nohu, aby usměrnil míč za záda Piriće!

86
    Elyounoussi to rovněž zkusil z velké dálky, když si naběhl před vápno Bosny a z dvaceti metrů vyslal náramnou pumelici, které jen o kousek minula břevno!

86
    Hosté zahrávali volný kop z levé strany, Hadžiahmetovič však nechal vyniknout brankáře Rossbacha.

85
    Bosňané i v oslabení se snaží o vyrovnání, domácí však před vlastní šestnáctku doslova zaparkovali autobus, za který by se ani José Mourinho nestyděl.

84
    Centrovaný balon z hloubi pole chytá do svých rukavic Pirić a rychle jej rozehrává vpřed na své spoluhráče.

82
    Grøgaard se vydal z obrany na útočný výlet, jeho náběh za obranu z levé strany však hostující hráči vystihli a stačili překazit.

81
    Norové mají po vyloučení Sadikoviće více času i prostoru na vlastní rozehrávku, se kterou opravdu nespěchají.

80
    Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Hodžić, přichází Šatara.

80
    Další žlutá karta pro hosty, kteří průběh utkání pomalu přestávají zvládat. Omerbašić (Bosna a Hercegovina) je potrestán za faul na Elyounoussiho.

79
    Veton Berisha byl v dalším náběhu za bosenskou obranu, tentokrát však nemusel svoji šanci ani zahodit, neboť byl zastaven v ofsajdu a k zakončení se tak nedostal.

Daniel Kubelka

Branky: 45. Elyounoussi, 88. Aursnes

Karty:   30. Selnæs (NOR) – 22. Mihojević (BSN), 45. Hadžiahmetović (BSN), 54. Sadiković (BSN), 61. Memija (BSN), 80. Omerbašić (BSN)   77. Sadiković (BSN)

Norsko: Rossbach – Haraldseid, Grønner "C", Jenssen, Grøgaard – Strand (90+2 Bjørdal), Selnæs, Fossum, Elyonoussi – Svendsen (66. Aursnes), Berisha (89. Finne).
    Náhradníci: Bråtveit – Trondsen, Rønning, Thorsby, Finne, Aursnes, Bjørdal.

Bosna a Hercegovina: Pirić – Merajić, Miletić, Mihojević, Memija, Jelišić (74. Popović), Hajradinović (66. Bajić), Sadiković, Hadžiahmetović, Omerbašić, Hodžić "C" (80. Šatara).
    Náhradníci: Karačić – Rahmanović, Musić, Predragović, Šatara, Bajić, Popović.

Rozhodčí: Anatolij Žabčenko – Oleksandr Kornijko, Igor Aljochin (všichni Ukrajina)