Marítimo – Setúbal 5:2 (kon.) | Moreirense – União Madeira 0:0 (kon.) | Nacional – Coimbra 2:0 (kon.)
Guimarães – Tondela 1:0 (kon.) | Rio Ave – Sporting 1:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:0 (1:0)
CD Tondela
Neděle 13.09.2015, 18:00 • Estádio D. Afonso Henriques • Portugalská Primeira Liga • 4. kolo

Domácí Guimarães tedy poráží Tondelu díky vlastní brance Machady ze třinácté minuty. Nováček soutěže odehrál dobrý zápas, měl větší držení míče i větší počet střel na branku.

Guimarães se posouvá na jedenácté místo v tabulce s pěti body a přeskakuje tak dnešního soupeře. Tondela klesá o místo na čtrnáctou pozici.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:05:17)

90+5

90+5
    Jones ještě drží svůj tým! Vychytává pokus Henriqueho.

90+4
    Faulovaný Lica na polovině hostů. Guimarães s rozehrávkou nepospíchají.

90+2
    Tondela se ještě nevzdává. Centr do vápna musí srážet Kaká.

90+1
    Rozhodčí nastavuje v druhém poločasu pět minut.

90
    Machado musel zabrzdit útok domácích.

89
    Domácí aktivní obranou nedávají šanci na usazení kombinace v jejich pásmu.

88
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Tozé, přichází Cafú.

87
    K otočce ve vápně se dostal Júnior, ale svou střelu poslal metr vedle.

86
    Hosté si nepřihrávají přesně a tím dávají šanci soupeři k rychlým únikům.

85
    Domácí hráči drží míč daleko od své branky.

84
    Tondela se snaží dostat do vápna soupeře, ale zatím se jí to nedaří.

82
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Tomane, přichází Viragio.

81
    Posledních zhruba deset minut pro Tondelu, aby alespoň vstřelila gól, který by zremizoval utkání.

80
    Tozé při napadání sestřelil protihráče a dostává za to žlutou kartu.

79
    Útoky hostů jsou rychle zastavovány obranou.

77
    Střela z velké dálky, nového muže na trávníku Pioji, končí vysoko nad.

76
    Roh domácích si našel hlavu Lica. Toho, ale vychytal Jones.

75
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Valente, přichází Lica.

74
    Dobrá přihrávka do běhu na Júniora. V pádu už nedokázal pořádně zakončit.

73
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Machado, přichází Piojo.

72
    Guimarães má další roh a znovu míč proletěl vápnem bez doteku.

71
    Roh také na druhé straně a podobně úspěšný.

69
    Rohový kop domácích neznamená žádné nebezpečí pro branku Jonese.

68
    Ve středu hřiště nesmyslně přejel Alberto soupeře a fasuje žlutou kartu.

67
    Montoya v ofsajdu. Tondela má další příležitost k útoku.

66
    Z levé strany pálil Guzzo. Jesus ho vychytal a následná dorážka šla mimo.

65
    Tondela se snaží vyvinout tlak, ale domácí obrana je velmi agresivní a nedává soupeři žádné volné místo.

63
    Machado posílal centr do vápna, ale znovu ho odhlavičkoval první bránící hráč.

62
    Tondela z volného přímého kopu nachází jen diváky za brankou.

61
    Domácí Vitória se pokouří u únik po pravé straně, Montoya je čistě zastaven Albertem.

60
    Henrique se natahoval po hlavičce ve vápně, ale stopeři ho dokázali odstavit.

59
    Po centru z přímého volného kopu hlavičkuje Nascimento nad břevno.

58
    Hra se kouskuje uprostřed pole několika fauly.

57
    Saré musel faulem zastavit rychlou akci hostů.

56
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Souza, přichází Guzzo.

55
    Domácí tým má ve druhém poločase velkou převahu. Hosté se nemohou dostat do většího tlaku.

54
    Přetažený centr boxuje hostující gólman daleko od branky.

53
    Guimarães má slušnou příležitost po faulu na Tamaneho.

52
    Tondela rozehrává postupný útok. Zapojuje se i brankář Jones.

50
    Rohový kop pro domácí. Obrana hostů nemá problém.

49
    Henrique napadal příliš aktivně a vidí za to žlutou kartu.

49
    Na poslední chvíli zasahoval před úplně volným Valentem Santos.

48
    Gaspar nyní centroval z pravé strany. Jeho pokus hlavičkuje do bezpečí Nascimento.

47
    Montoya se dostával do prostoru pro centr, tam ho zblokoval Souza.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:06.

V prvním poločase byli aktivnější hostující hráči. Více drželi míč na kopačkách, měli i více střel na branku i mimo. Jen Guimarães se podařilo skórovat, když si do vlastní branky srazil přihrávku Machado a tak domácí vedou po první půli 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+5

45+4
    Po vzdušném souboji zůstává na trávníku ležet Toze.

45+3
    Tondela se snaží dohrát poločas v kombinaci.

45+2
    Po různých ošetření na hrací ploše v prvním poločase nastavuje rozhodčí čtyři minuty.

45+1
    Domácí útočníci jsou v ofsajdovém postavení a toho si rozhodčí na lajně všiml.

45
    Útočný faul Machady. Brankář Jesus má dostatek času na rozehrávku.

44
    Míč proletěl po centru vápnem bez kontaktu některého z hráčů.

43
    Stejná vzdálenost na volný přímý kop i tentokrát. Po signálu musí faulovat Gaspar u rohového praporku.

42
    Volný přímý kop ze třiceti metrů poslal do vápna Alberto. Domácí v klidu odvracejí.
    41. Montoya se napřáhl a orazítkoval břevno hostující branky.

41
    Na druhé straně s ničím nepáře Valente a pálí do břevna.

40
    Tavares byl napřahoval ve vápně. Naštěstí pro domácí mu rány skočil Afonso.

39
    Toze ve středu hřiště kličkuje proti třem protihráčům. Poté se radši zbavuje míče.

37
    Tondela má více míč na kopačkách. Zatím si žádnou větší šanci nevytvořila.

36
    Souza centruje do vápna. Míč odvrací první bránící hráč Guimarãese.

35
    Baldé se pokoušel projít z levé strany do vápna, ale pod nohy mu skočil Josue a akci mu zmařil.

34
    Akrobatické zakončení Júniora po centru z pravé strany končí vedle branky.

32
    Nepřesnosti kazí kombinaci hostů. Míč přeskočil špičku kopačky Souzovi a putoval do zámezí.

31
    Guimarães ubral ze své aktivity z úvodu zápasu a do hry se dostávají i hosté.

30
    Valente se nachází v ofsajdu po přihrávce Tozeho.

29
    První žlutou kartu v zápase vidí Souza. Skluzem trefil více protihráče než míč.

29
    Kombinace Gaspara s Montoyou na pravé straně nevyšla. K útoku se připravují hosté.

27
    Jen o pár centimetrů neprošel pas na rozběhnutého Júniora. Hosté se musí rychle vracet.

26
    Souza procházel po pravém křídle do nebezpečného prostoru. Sare ho vytlačil do autu.

24
    Na hrací ploše leží další hráč, tentokrát Tomane.

23
    Chvíli klidu pro hostující obranu přináší nepřesný pas na Tomaneho. Rozehrává Jones.

22
    Pokračuje se ve hře. Domácí jsou velmi aktivní a zasypávají centry pokutové území soupeře.

20
    Nyní má zdravotní potíže i domácí gólman. Lékaři mají dnes hodně práce.

18
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Tinoco, přichází Santos.

18
    Roh domácích je velmi nebezpečný, nakonec se ve vápně dostal ke střela Montoya.

17
    Rohový kop musí počkat na trávníku leží další hráč hostů.

16
    Další nepříjemný centr do šestnáctky hostů. Nyní z toho je jen rohový kop.

15
    Na hrací ploše zůstává po souboji ležet hostující hráč. Než bude ošetřen musí Tondela hrát v deseti.
    13. Borges MACHADO - 1:0

13
    Guimarães právě vstřelilo branku!

Po nástřelu před branku si vlastní braku dává BORGES MACHADO a tím posouvá do vedení Guimarães.

12
    Na Balbého šel rychlý míč, ale rozhodčí píská ofsajd.

11
    Nadějná střela Souzi. Jesus je připraven a chytá míč do rukavic.

10
    O dlouhý nákop se pokoušel stoper domácích Afonso. Hlavičkový souboj vyhrál ale soupeřící hráč.

9
    Alberto faulovaný. Rozehrávat budou hosté.

7
    Nováček nejvyšší portugalské ligy se v úvodu vůbec nebojí. Střela z otočky Júniora to dokazuje.

6
    První střela zápasu! Valente se opřel do balónu, avšak mířil nepřesně.

5
    Hosté rozehrávají postupný útok úplně od posledního hráče. Po několika přihrávkách o míč přicházejí.

4
    Rohový kop pro Tondelu končí hlavičku těsně vedle branky. Hlavičkující byl Nascimento.

3
    Také domácí Guimarães po své pravé straně prochází na útočnou polovinu, ale ihned přichází o míč.

2
    Hosté v zelono-žlutých dresech drží v úvodu míč na pravé straně, konkrétně Machado.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dobrý podvečer, dnes nás čeká čtvrté kolo portugalské nejvyšší soutěže Primeira Ligy mezi Vitória SC Guimarães a CD Tondela.

Vitória SC Guimarães v začínající sezóně nepředvádí vůbec dobré výsledky. Pro prohře v prvním kole proti silnému Portu, tým posbíral alespoň dvě remízy s Belenenses a na Medeiře. Mužstvo zatím po třech kolech se dvěma body drží šestnácté místo tabulky.

CD Tondela se poprvé v historii klubu dostalo do nejvyšší portugalské ligy a v minulém kole se dočkal první výhry, když na domácím stadionu porazili National. V prvních dvou kolech, ale nováček soutěže utrpěl porážky od Sportingu a Boavisty. Týmu patří zatím třinácté místo v tabulce se třemi body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.