Pittsburgh – Columbus 2:4 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:0 (kon.)
Detroit – Boston 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.)
Toronto – Montreal 0:1 (kon.) | Dallas – Tampa 6:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (po pr.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.)
Dallas Stars
6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
Tampa Bay Lightning
Neděle 27.09.2015, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • Příprava NHL

Vítám vás u dalšího on-line přenosu z přípravného utkání NHL, ve kterém nás čeká souboj mezi Dallasem Stars a loňským finalistou Tampou Bay Lightning. Utkání startuje ve 02:00.

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Goligoski, Klingberg, Nemeth, Johns, Lindell, Honka – Eakin, Seguin, Sharp – Roussel, Shore, Ranford – Smith, Dowling, Ully – Hulak, Faksa, Stránský.

Tampa Bay Lightning: Emery (Gudlevskis) – Koekkoek, Šustr, Nesterov, Taormina, Witkowski, Blujus – Drouin, Namestnikov, Marchessault – Gourde, Point, Paquette – Blunden, Richard, McGinn – Ikonen, Tambelini, Paradis.

Rozhodčí: Rooney, Kozari – Galloway, Grandt.

00:01

00:22
    Richard, jako první odzkoušel domácího brankáře Niemiho, jenž si tak v dresu Stars připisuje svůj první úspěšný zákrok.

01:08
    Esa Lindell (DAL) oslabuje svůj celek na dvě minuty, protože dostává trest za držení protihráče.

02:02
    Nesterov střílel od modré čáry, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

02:23
    Ani mladý Jonathan Drouin svou střelu nedokázal vyslat směrem na Niemiho bránu.

03:22
    A tak se po úspěšné ubráněném oslabení pustili do útoku domácí, když Hulak, jako první, vyzkoušel Emeryho v bráně Lightning.

04:16
    Hostům následně nevyšla jejich útočná rozehrávka a touš končí až na zakázaném uvolnění.

04:41
    Další nová akvizice Dallasu Patrick Sharp zkusil vystřelit z levé strany, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

05:00
    Henri Ikonen (TBL) však následně Sharpa podrazil, a tak si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

05:32
    Hulak vyslal svou druhou střelu směrem na Emeryho, avšak hostující brankář jeho pokus opět zastavil.

06:06
    Lindellovu střelu od modré blokuje už útočník Tampy Bay Namestnikov.

07:08
    I Tampa bay své první oslabení zvládla bez větších potíží, a tak se Ikonen vrací zpět na ledovou plochu.

07:25
    Johns vyslal svou střelu od modré čáry, avšak Emery byl na svém místě a puk má v lapačce.

07:56
    A další střela domácího obránce Johnse, která však měla zcela stejný výsledek, jako ta předchozí.

08:45
    Marchessault nebezpečně tečoval puk před Niemim, jenž byl dobře postavený a touš vyrazil.

08:56
    Cody Eakin (DAL) podrazil hostujícího Namestnikova, a za svůj faul tak zcela oprávněně odjíždí na trestnou lavici.

09:48
    Tampa uzavřela Dallas v jeho obranném pásmu, kde nakonec vystřelil Namestnikov, jehož Niemi vychytal.

10:10
    Ve vlastním oslabení se do zakončení dostal Roussel a Emery po úspěšném zákroku ihned rozehrává puk na své spoluhráče.

10:36
    Namestnikov vyslal další směrem na domácí bránu a Niemi si připisuje další úspěšný zákrok v utkání.

10:52
    Julius Honka (DAL) poslal puk z obranné třetiny až do hlediště, a domácí obránce tak odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici.

11:43
    Puk je opět mezi diváky, kam jej tentokráte poslali hostující hokejisté.

12:06
    Střelu Gourdeho blokuje obránce Nemeth.

12:52
    Šustr vystřelil směrem na Niemiho, jenž jeho střelu bez větších potíží chytá.

13:38
    Niemi se nyní rozhodně nenudí, protože svůj projektil na něj nyní vyslal hostující McGinn.

14:19
    Namestnikov se dostal do dalšího zakončení, jenže tentokrát jeho pokus zastavil bránící Faksa.

15:07
    Faksa tečoval touš směrem na Emeryho, který však na změnu směru touše dokázal zareagovat.

15:32
    Seguin si pěkně počíhal na hostujícího Marchessaulta, jenž skončil na ledové ploše.

16:38
    KoekKoek vystřelil od modré čáry, jenže jeho střelu skvěle zblokoval Ranford.

17:34
    Hra se nám nyní trochu přitvrdila a na obou stranách bylo vidět hned několik čistých hitů.

18:54
    A tak se stále nyní spíše hráči do sebe pouštějí pěknými zákroky, než se soustředí na ohrožení brankářů.

19:24
    Namestnikov v útočné třetině ztratil touš, a tak se k puku dostávají domácí hokejisté.

19:39
    Po delší době konečně registrujeme nějakou střelu, když Goligoski od modré čáry ohrozil Emeryho.

20:00

První třetina je tedy minulostí. Bohužel jsme v ní neviděli ani jednu branku, a tak si na nějaké góly musíme počkat minimálně do druhé třetiny utkání.

20:01

20:24
    Eakin se tedy ihned na začátku druhé třetiny pěkně rozjel, když čistě sestřelil hne dva hráče Tampy.

20:35
    Patrick Sharp (DAL) oslabuje svůj tým, když dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

20:42
    Tampa právě vstřelila branku!
    Lightning bleskově využívají přesilovou hru! VLADISLAV NAMESTNIKOV vyhrál vhazování na obránce Nesterova, jenž ihned vystřelil a Namestnikov jeho pokus tečoval za záda Niemiho. Asistence: Nikita Nesterov, Jonathan Drouin.

21:45
    Honkova střela od modré čáry letěla hodně mimo bránu Tampy Bay.

23:35
    Nemethovu střelu od modré čáry dokázal Emery bez větších potíží chytit.

23:50
    Point se skvěle položil do střely Tylera Seguina.

24:07
    Dylan Blujus (TBL) putuje za katr, protože hákoval Seguina, a odsedí si tak dvě minuty.

24:17
    Dallas právě vstřelil branku!
    A tak i domácí hokejisté bleskově využívají svou přesilovou hru! ESA LINDELL napřáhl na modré čáře a jeho pumelice skončila až za zády Emeryho. Asistence: Esa Lindell, Devin Shore.

25:39
    Faksa ztratil touš v útočném pásmu Dallasu, a tak se k němu dostávají hosté.

26:10
    Cody Eakin (DAL) nedovoleně bránil jednoho z hostujících hokejistů a za svůj faul dostává dvě minuty na trestné lavici.

26:23
    Shore se dostal až do zakončení v oslabení, avšak jeho střela letěla mimo bránu.

27:07
    Blujus vypálil od modré čáry, avšak jeho pokus letěl též mimo bránu.

28:03
    Po zblokované střele se touš odrazil až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před Niemim.

29:00
    Útok Dallasu zastavuje svým hvizdem čárový rozhodčí, protože se domácí dostali do ofsajdu.

30:21
    Johns to nyní zkusil od modré čáry, avšak jeho střela končí v lapačce Emeryho.

30:37
    Johns vypálil ještě jednou, jenže tentokrát jeho střele chyběla přesnost, protože puk letěl mimo bránu Tampy Bay.

31:09
    Stars otáčejí vývoj utkání, když se po přihrávce od Klingberga prosazuje ostrostřelec TYLER SEGUIN! Asistence: John Klingberg, Patrick Sharp.

31:36
    Následně je však vyloučen Antoine Roussel (DAL), jenž narazil Richarda na mantinel a za svůj zákrok dostává dvě minuty.

32:24
    Hulak se dostal do zakončení ve vlastním oslabení, jenž Emery bez problémů likviduje.

33:24
    Lightning znova využívají svou přesilovou hru! Velmi pěknou střelou zápěstím se totiž prezentoval JONATHAN DROUIN, jenž tak dostal puk až za domácího brankáře Niemiho. Asistence: Dylan Blujus, Jonathan Marchessault.

34:55
    Šustr vyslal od modré ráznou střelu, kterou musel Niemi vyrazit za svou bránu.

35:28
    Point neudržel puk v útočné třetině, kde jej o něj obrala hned dvojice domácích hráčů.

36:50
    Akce Tampy Bay končí odpískaným ofsajdem, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

37:20
    Šustr nahodil puk směrem na Niemiho, jenž touš raději udržel ve své výstroji.

38:21
    PATRICK SHARP vstřeluje svůj první gól v dresu Dallasu, když po přihrávce Seguina od prostřeluje Emeryho, a posílá tak Stars znovu do vedení. Asistence: Tyler Seguin, Gemel Smith.

39:07
    Klingberg vyzkoušel Emeryho od modré čáry a jeho pokus končí v lapačce hostujícího brankáře.

39:21
    Goligoskému se podařilo zblokovat střelu Paquetta z pravé strany kluziště.

40:00

Druhá třetina nám tedy přinesla o poznání mnohem více branek, než tomu bylo v bezbrankové první části. Tampa se nejdříve bleskově využitou přesilovou hrou dostala do vedení, jenže to samé se podařilo i Dallasu, který navíc i dokázal otočit vývoj utkání na svou stranu. Lightning sice ještě v další přesilové hře vyrovnali, ale poslední slovo měli ve druhé periodě domácí, když se svou premiérovou trefou uvedl Sharp.

40:42
    Hostující brána byla vyhozena ze své pozice, a tak se bude vhazovat po pravici Emeryho.

40:52
    Od modré to po vyhraném vhazování zkusil Johns, jenže ani tento jeho pokus brankou nekončí.

41:15
    Branka Devina Shora je nakonec rozhodčími neuznána, a tak se pokračuje za jednobrankového vedení Dallasu.

41:32
    McGinnova střela netrefila bránu Niemiho, a tak mohl být domácí brankář v klidu.

42:01
    Navíc po neuznané brance domácích přichází naopak branka na druhé straně, kde se prosazuje SLATER KOEKKOEK! Asistence: Yanni Gourde, Tye McGinn.

42:33
    Koekkoek to zkusil znova, jenže tentokrát si Niemi jeho střelu pohlídal.

43:47
    Johns dnes zřejmě chce dát branku, jenže tentokrát se jeho střela ani nevešla mezi tři tyče.

44:59
    Stars si berou své vedení zpět, a vypadá to tak, že tato branka už uznána bude. Smith krásně našel COLEA ULLYHO, jehož následná střela skončila až za zády Emeryho. Asistence: Gemel Smith, Alex Goligoski.

46:38
    Seguin chtěl přidat svou další branku, jenže jeho rána tentokrát proletěla jen kolem hostující brány.

46:47
    Avšak další střela TYLERA SEGUINA už končí brankou. Kanadský střelec už tentokrát trefil bránu a navíc i prostřeli Emeryho, a navyšuje tak vedení Dallasu. Asistenci si k tomuto gólu připisuje i dnes hodně aktivní Stephen Johns. Asistence: Brendan Ranford, Stephen Johns.

47:18
    Ou, tak to je pořádný trhák domácího mužstva. Shore vystřelil od modré čáry a jeho střelu ještě před bránou tečoval BRENDEN RANFORD, jenž usměrnil touš za Emeryho záda. Asistence: Devin Shore, Esa Lindell.

47:55
    Bekhendovou střelu Smitha Emery vyráží za svou bránu.

49:04
    Seguin už chtěl zkompletovat svůj hattrick, avšak tentokrát jeho střela letěla mimo bránu Tampy Bay.

49:49
    Pointovu střelu vyrazil Niemi za svou bránu, kde si touš přebírají domácí hokejisté.

50:00
    Ranford vyzkoušel Emeryho z pravé strany útočného pásma a hostující brankář si alespoň trochu zlepšuje své statistiky.

50:54
    Touš končí po odraze až na střídačce, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

51:43
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože Tye McGinn (TBL) podrazil Eakina, a dostává tak zasloužené dvě minuty.

52:39
    Namestnikov získal kotouč a hostující hráč jej ihned poslal co nejdále od své brány.

53:43
    Tampa své oslabení přestála bez větších potíží.

53:53
    Nemeth vypálil od modré čáry, avšak jeho rána jen proletěla kolem brány Lightning.

54:57
    Nikita Nesterov (TBL) si odsedí dvě minuty na trestné lavici, protože nedovoleně bránil domácího Smitha.

55:31
    Seguinova další střela netrefila prostor mezi třemi tyčemi.

56:49
    Hulak tečoval puk před Emerym, který jej však dokázal chytit svou lapačkou, a zastavil tak hru.

57:10
    Lindellovu ránu nyní zblokoval Ikonen.

57:19
    Richard vletěl do útočného pásma, kde i vystřelil, jenže jeho střela jen proletěla kolem brány Dallasu.

58:13
    Tambelini už sice trefil bránu Dallasu, avšak Niemi byl připravený a puk má ve své moci.

58:22
    Po další sražené střele končí puk až v hledišti American Airlanes Center.

58:52
    Drouin chtěl přidat svou druhou branku, jenže tentokrát jeho střelu zápěstím Niemi chytá.

59:23
    Gourde pálí nepřesně a puk končí za bránou Dallasu.

59:37
    Faksa přestřeluje Emeryho klec.

Dallas Stars si tedy v letošní přípravě připisují svou první výhru, když na svém ledě zdolali Tampu Bay Lightning 6:3. Hostům se sice na začátku třetí části podařilo srovnat, jenže Stars poté svému soupeři unikli na rozdíl tří branek, na což už Tampa nedokázala zareagovat.

Nyní se ještě hraje prodloužení, ve kterém si oba týmy zkusí nový systém.

Ani jeden z týmů se však během pěti minut neprosadil.

Matěj Stránský (DAL) – 0+0, 0, bez střely, čas na ledě 11:54

To je tedy z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího zápasu zase někdy na počtenou. (04:47:28)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 25. Lindell (Honka, Shore), 32. Seguin (Klingberg, Sharp), 39. Sharp (Seguin, Smith), 45. Ully (Smith, Goligoski), 47. Seguin (Ranford, Johns), 48. Ranford (Shore, Lindell) – 21. Namestnikov (Nesterov, Drouin), 34. Drouin (Blujus, Marchessault), 43. Koekkoek (Gourde, McGinn)

Dallas Stars: Niemi (Campbell) – Goligoski, Klingberg, Nemeth, Johns, Lindell, Honka – Eakin, Seguin, Sharp – Roussel, Shore, Ranford – Smith, Dowling, Ully – Hulak, Faksa, Stránský.

Rozhodčí: Rooney, Kozari – Galloway, Grandt

Diváci: 14676