Boston – Minnesota 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 0:1 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:3 (kon.)
Washington – Dallas 2:3 (kon.) | Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:0 (kon.)
Tampa – NY Rangers 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 1:3 (kon.) | St. Louis – Buffalo 3:2 (1:0 po s.n.)

Martin Hanzal (ARI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 16:29
    Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:33. (04:26:50)

Vyhrané vhazování: 32 – 35.

Arizona po porážkách s Columbusem a Islanders zabrali na ledě favorizovaného Montrealu, který na Kojoty nestačil v poměru 2:3 a připsal si tak třetí porážku z posledních čtyř zápasů. Oba body tedy putují do Arizony, která se díky tomu posouvá v Západní konferenci přes Vancouver a Winnipeg na osmé místo. Canadiens na východě zůstávají o skóre druzí za Rangers.

59:56
    Vermette vyhrál vhazování nad Plekancem a Montreal už nic vymyslet nestihl.

59:48
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění a dvanáct vteřin před koncem třetí části se vhazuje před Smithem.

59:24
    Pacioretty nahodil puk a domácí jsou opět v útočném pásmu, kde nepřesně pálil Subban.
    59:10 Dale WEISE - 2:3

59:10
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí podruhé skórují a dramatizují koncovku zápasu! Max Pacioretty převzal přihrávku podél brankové čáry a ihned posunul puk k modré čáře na Markova, jehož střelu tečoval DALE WEISE a snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Andrej Markov, Max Pacioretty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Hanzal podél celého obranného pásma opět dostal kotouč mimo obrannou třetinu Arizony.

58:18
    Subbanovu střelu Smith zlikvidoval a Richardson vyhodil puk do bezpečí.

57:59
    Markov na modré nedostal kotouč přes Bødker, od kterého se odrazil do středního pásma.

57:48
    Mohlo být rohozdnuto! Weise ztratil puk, ale jeden z hostujících hráčů z vlastní poloviny netrefil opuštěnou klec, načež si Dave TIppett po icingu vyžádal oddechový čas.

57:40
    Mike Condon míří na střídačku, Montreal posílá na led šestého hráče!

57:19
    Dahlbeck s Michálkem získali kotouč, chytře vyhodili a čas rychle běží...

56:58
    Vermette, Martinook a Doan se na chvíli usídlili u Condona, prvně jmenovaný vyprášil jeho lapačku.

56:39
    Fleischmannův pas propadl až na hůl Beaulieua, ale ten jen odevzdal puk obráncům Arizony.

56:02
    Beualieu vystřelil od modré, Desharnais kotouč tečoval, ale ani to na překonání Smithe nestačilo.

55:56
    Další zakázané uvolnění, tentokrát v podání Kojotů z Arizony.

55:39
    Hanzal vyhrál další vhazování, kotouč si pod ním našel Rieder, ale Condon jeho střelu švihem zpacifikoval.

55:35
    Opětovné zakázané uvolnění Canadiens neumožňuje domácím střídat.

55:19
    Domi se po Hanzalem vyhraném vhazování natáhl pro kotouč, ale z těžké pozice ho nenasměřoval na branku.

55:13
    A kotouč se vrátí před Condona, protože domácí zahráli na zakázané uvolnění.

54:59
    Arizona v útočném pásmu vydržela jen chvíli, pár vteřin ale pošetřila.

54:34
    P.K. Subban se zjevil vedle pravého kruhu, ovšem Smith také jeho pokus zneškodnil.

54:26
    Chipchura nedostal puk z obranné třetiny, zpoza levého kruhu tak pálil Weise, který poslal touš do hrudníku výborného Smithe.

54:10
    Icing Arizony.

53:54
    Gallagher zakončil z pravého kruhu, Smith puk jen vyrazil, ale v následném závaru, při kterém se snažil dorážet Pacioretty, se zorientoval nejlépe a přerušil hru.

53:21
    Smith nerozehrál nejchytřeji, kotouče se zmocnil Galchenyuk, ale jeho zakončení už stihl zlikvidovat hostující brankář, který se vrátil do brankoviště.

52:59
    Po nahozen Murphyho Condon rychle rozehrál, na vstřelení dvou branek mají Habs už jen sedm minut.

52:40
    Duclair nadvakrát zakončoval z prostoru mezi kruhy, ale Condona nepřekonal.

52:14
    Dahlbeck znemožnil přihrávku z rohu hřiště a Cunningham tak mohl dostat puk do středního pásma.

51:44
    Pacioretty nastartoval Plekance, který se dostal před Stonea, ale na Smithe už nevyzrál.

51:18
    Richardsonova střela švihem letěla až moc vysoko, dorážku Samuelssona zase pokryl Condon.

50:47
    Smith-Pelly hrůzostrašně rozehrál, Chipchura naštěstí pro něj místo střely z předbrankového prostoru zvolil přihrávku do prostoru nikoho.

50:25
    Unavení hráči Coyotes zůstávají na ledě, Michálek se zmohl jen na zakázané uvolnění.

49:56

49:47
    Znovu to zkoušel Subban, Smith puk sice neviděl, ale i tak jej dokázal vyrazit.

49:17
    Desharnais naservíral kotouč Subbanovi, jehož dělovku zastavil až mantinel za brankou.

48:49
    Samuelsson ukončil kombinaci Montrealu a vyhodil kotouč až ke Condonovi.

48:19
    Dahlbeck zablokoval střelu jednoho z domácích hráčů a umožnil spoluhráči pohodlně vyhodit.

48:03
    Plekanec z rohu vystřelil na Smithe, který betonem odrazil puk zpět k hráčům Habs.

47:56
    Michael Stone dostává Arizonu do menších problémů ve středním pásmu ztratil puk a pak sáhl k faulu na Brendana Galalghera.

47:45
    Martin Hanzal vyhrál buly nad Galchenyukem pro Ekmana-Larssona, jenž nic nevymýšlel a vypálil do nachystané lapačky Condona.

47:38
    Po zakončení Samuelssona Hanzal nenašel před brankou Duclaira, ale Condon musel i tak zasahovat při střele Murphyho.

47:31
    Hráči Canadiens budou muset zůstat na ledě, zbytečně totiž vyhodili na icing.

47:19
    Hosté se snaží co nejrychleji vyhazovat puky ze své poloviny a šetří tak rychle běžící čas.

46:58
    Ekman-Larsson se až příliš opřel do střely zápěstím a zlomil svou hůl.

46:35
    Kotouč létá z jedné strany na druhou, vše se ale odehrává bez zákroků Smithe nebo Condona.

45:46
    Murphyho ránu vyrazil Condon betonem, utkání nyní nabralo solidní tempo, ale čas utíká mnohem rychleji Montrealu.

45:21
    Vermette se poslušně vrátil a vypomohl Ekmanu-Larssonovi při bránění Beaulieua, který se tlačil do koncovky.

44:47
    Arizona se snaží hrát co nejjednodušeji, Martinook zpoza kruhů vypálil jen do mantinelů.

44:18
    Montreal měl k dispozici dvě šance, Fleischmann ani Weise ale síť za Smithem nerozvlnili.

43:52
    Hanzal před Fleischmannem vypíchl puk z obranné třetiny, v jeho držení jsou ale stále domácí.

43:37
    Kotouč se dotkl hráče na domácí střídačce, sudí museli přerušit a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

43:26
    Bødker v obranném pásmu přihrál přesně na hůl Toma Gilberta, jehož střelu zápěstím schoval Smith do své rychlé lapačky.

42:54
    Plekanec se dostal ke střele z pravého mantinelu, ale Smith ji zkontroloval pouze pohledem.

42:34
    Michálkova první střela v zápase až k brankáři Montrealu neprošla, zablokoval ji jeden z obránců.

42:04
    Rozhodčí ztratil zašlápnutý kotouč z dohledu a zastavil časomíru.

41:47
    Akce Coyotes skončila kotoučem v ochranné síti, následuje buly po pravici Condona.

41:26

41:21
    Další vyhození Arizony, která hru ve čtyřech už bez problémů zvládne.

40:59
    Subbanova střela byla zablokovaná, přesilovka se Montrealu vůbec nedaří.

40:34
    Markov před modrou čárou zpomalil a jeden z jeho spoluhráčů byl v ofsajdu.

40:06
    Canadiens stejně jako ve druhé třetině začínají v přesilové hře, ale u puku jsou hosté.

Vyhrané vhazování: 16 – 27.

Prostřední perioda je u konce, oba týmy se v ní prosadili pouze jednou, a tak Arizona půjde také do třetí třetiny s dvoubrankovým náskokem. S Canadiens to po brance Ekmana-Larssona vypadalo už hodně zle, po snížení Paciorettyho se ale osmělili a zasypali Smithe sprškou střel, ze které však další gól nevytěžili.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Do posledního zakončení druhé části po dobré práci Subbana dostal Markov, jenž ale neposlal puk do prostoru mezi třemi tyčemi.

39:46
    Díky ofsajdu Canadiens můžou hosté v poklidu vystřídat, vhazovat se navíc bude ve středním pásmu.

39:35
    Gordon vyhrál vhazování a poté sám dostal kotouč ven z obranné třetiny.

39:26
    Zbyněk Michálek je dnes podruhé vyloučen a oslabuje svůj tým. Hlavnímu rozhodčímu neuniklo jeho hákování Davida Desharnaise.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:54
    Canadiens jsou v posledních minutách ve svém živlu a hosté jsou určitě rádi, že jejich tlak ukončí druhá přestávka.

38:19
    Domácí jsou na koni, Gallagher zkusil překvapit Smithe střelou podél brankové čáry, leč neúspěšně.

37:48
    A znovu Beualieu, jehož střelu Smith neudržel, ale ze závaru v brankovišti už domácí nic nevytěžili.

37:29
    Montreal se usadil v útočném pásmu, kromě střely Beaulieua ale nic kloudného nevymyslel.

37:04
    Ten se ale odkládá, špatná rozehrávka znamená zakázané uvolnění Habs.

36:49
    A ožili také domácí fanoušci, kteří ženou své borce do dalšího útoku.

36:25
    Coyotes se snaží opět odskočit, ale obránci Montrealu je drží u hrazení, odkud se branky dávají jen těžko.
    35:59 Max PACIORETTY - 1:3

35:59
    Canadiens se konečně dočkali první branky a snižují na rozdíl dvou gólů! Brendan Gallagher neúspěšně tečoval Plekancovu střelu a poté zpoza branky díky teči obráncovy hokejky našel MAXE PACIORETTYHO, který bekhendem vystřelil mimo dosah Smithe k levé tyči. Asistence: Brendan Gallagher, Tomáš Plekanec.

35:29
    Weiseho střela švihem trefila jednoho z obránců, od kterého putoval puk do rohu hřiště.

34:55
    Fleischmann se snadno dostal před kruhy, ale prudkou střelu zastavila branková konstrukce za zády Smithe.

34:31
    Condon vyhodil puk nad mantinely, sudí ale viděli teč a vylučovat nebudou. Následuje reklamní pauza.

33:52
    Duclair viděl před brankou zcela osamoceného Riedera, kolem kterého nebil vůbec nikdo, ale Condon domácí tým zachránil od čtvrté inkasované branky.

33:39
    Samuelsson dlouze napřahoval u levého mantinelu,a le Condon zasáhl levým betonem.

33:11
    Nepřesná přihrávka vyhnala Canadiens na vlastní polovinu.

32:37
    Hra se rychle přesunula na druhý konec hřiště, Flynn narazil na Smithe, Petry zase mířil nepřesně.

32:25
    Kotouč zmizel mezi diváky, vhazovat se bude v útočném pásmu Arizony.

32:20
    Bødker s velkým štěstím z rohu dostal puk mezi kruhy, odkud Domi z první napálil Condona.

32:03
    Znovuzrozený Tomáš Fleischmann dostal přihrávku do jízda, ale střela švihem prosvištěla těsně nad horní tyčkou.

31:46
    Fleischmann zachytil puk na útočné modré, poté se ale na něj vrhli dva soupeři a dostali puk do středního pásma.

31:10
    Ránu Ekmana-Larssona viděl Condon na poslední chvíli, místo něj ale zastavili kotouč předním stojící obránci.

30:35
    Petryho střelu sice tečoval Samuelsson, ale lapačka Smithe byla i tak na svém místě.

30:29
    Ani útok Arizony ale nepřinesl žádné zakončení a Canadiens rychle obrací hru.

29:58
    Ze šavlovačky u domácí střídačky vzešli vítězně Canadiens, kteří ale pokazili rozehrávku a musí bránit.

29:27
    Subban při střele zlomil hůl, hosté mohli jít do protiútoku, který hráči Montrealu dokázali zpomalit a Hanzalova střela gólové parametry neměla.

29:02
    Gilbert nyní z levého kruhu nahodil puk před branku, kde Smith vychytal dvě dorážky z bezprostřední blízkosti!

28:37
    Martinook přebruslil Gilberta a přenechal puk Doanovi, který tvrdou ranou Condona nevystrašil.

28:27
    Z podobného místa zakončil také Mitchell, ten už branku trefil, ale Smithe nepropálil.

27:55
    Petry nenápadně vystřelil z pravé strany, Smith však zareagoval a kotouč vyrazil.

27:47
    Stejné provinění také v podání druhého týmu.

27:40
    Při přechodu do dalšího útoku se Canadiens provinili postavením mimo hru.

27:19
    Plekanec na pravé straně sám od sebe ztratil stabilitu a s pukem přišel i o útočnou třetinu.

26:40
    Fleischmann stahovačkou neprošel přes Stonea a následná přihrávka skončila až u červené čáry.

26:13
    Gordon využil chyby domácích obránců a naservíroval puk mezi kruhy Cunninghamovi, proti kterému se ale zaskvěl Condon a zvýšil si již dost pošramocené sebevědomí.

25:59
    Zakázané uvolnění Arizony.

25:29
    Tam byli úspěšnější hosté, ovšem Domiho střela byla sražena do ochranné sítě.

25:07
    Beualieu vystřelil hodně nepřesně a donutil jeho spoluhráče zabojovat u zadního mantinelu.

24:33
    První útok Arizony pokračoval vútoku, Rieder po přihrávce Ekmana-Larssona Condona nepřekonal stejně jako dorážející Duclair.

24:11
    Ekman-Larsson to tentokrát zkusil od modré, ale tečovaná střela skončila v rohu hřiště.
    23:51 Oliver EKMAN-LARSSON - 0:3

23:51
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes využívají přesilovou hru a vedou už o tři branky! Vermettovi střela po přiťuknutí Doana vůbec nesedla, kotouč se ale odrazil mezi kruhy na OLIVERA EKMANA-LARSSONA, který švihem poslal kotouč pod horní tyč. Bez asistence.

23:34
    Krátce po skončení Hanzalova trestu se znovu vylučuje. Lars Eller si až příliš dlouho nechal puk v rukavici a dostává trest za jeho sevření.

23:22

23:10
    To platilo i při střele Pacioretty, který z ostrého úhlu neměl přesnou mušku.

22:50
    Gallagher v nebezpečném prostoru zády k brance branku netrefil a Smith zasahovat nemusel.

22:24
    Další vyhození obstaral Gordon a z tribun Bell Centre se již začíná ozývat bučení.

22:07
    Další vyhození Martinooka a Petry musí pro puk až za branku Condona.

21:48
    Hosté se osvobodili zásluhou Riedera, který potáhl kotouč až na útočnou polovinu Yotes.

21:22
    Montreal má k dispozici další přesilovou hru, za katrem již sedí Martin Hanzal.

21:15
    Plekanec objel Smithovu klec, ale zasunout kotouč k jeho levé tyči se mu nepodařilo, narazil totiž na Ekmana-Larssona.

20:58
    Gallagher zkusil překvapit Smithe střelou z mínusového úhlu, ovšem brankář Arizony se zaskočit nenechal.

20:41

20:25
    Habs začali druhou třetinu v početní výhodě, za hosty ale vyhodil kotouč Martinook.

Vyhrané vhazování: 8 – 14.

Arizona po dvou prohraných zápasech vstoupila do zápasu na ledě Montrealu aktivně a i přes nevyužitou přesilovou hru se zásluhou Marina Hanzala dostala do vedení. To v desáté minutě zdvojnásobil Doan, což domácí hráče konečně nastartovalo a od té doby měl mnohem více práce Smith, který však svůj tým ve všech případech zatím podržel.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Galchenyuk se natlačil přes obránce, jenže Desharnaisovu přihrávku zpoza branky nezpracoval.

19:45
    Domácí rozjeli přesilovkovou kombinaci, kterou z pravé strany zakončil Pacioretty, jenže Smith byl připravený a zastavil kotouč.

19:11
    Markov zavezl puk do útočného pásma, z čehož nakonec těžil střelou švihem Plekanec, jehož rána letěla nad branku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:41
    Antoine Vermette v útočném pásmu trochu zbytečně podrazil Pateryna a daroval tak Montrealu přesilovou hru.

18:06
    Tísněný Mitchell byl u branky zcela sám, a tak jeho pobídka před Smithe nenašla nikoho v červeném.

17:43
    Beualieu si vyšlápl na Chipchuru, který ztratil puk a s ním také útočné pásmo Kojotů.

17:09
    Byron už pomalu nabíral solidní rychlost, jenže sám si bruslí předkopl kotouč až do míst, které kontroloval Smith.

16:48
    Ekman-Larsson šikovně vyhodil do středního pásma, kde se kotouče ujali jeho spoluhráči.

16:16
    Hanzal už byl s pukem mezi kruhy, odkud jej ještě nabídl Riederovi, ale jeho zakončení chyběla razance.

16:04
    Galchenyuk po pravé straně dostal puk až k brankovišti, kde se ho ujal Mike Smith a už domácí hráče nepustil k dorážce.

15:50
    Samuelsson dlouhým pasem nahrál Martinookovi, který také trefil jen blokujícího soupeře.

15:16
    Domi byl na pravé straně tvrdě atakován a Montreal dostal puk do relativního bezpečí.

14:51
    Richardson z levého kruhu trefil jen hráče stojícího předním, ale Coyotes zůstávají v útočné třetině.

14:32
    Kotouč zmizel na jedné ze střídaček, hra je přerušena a následuje reklamní přestávka.

14:22
    Chipchura pouze nahodil a odjel se svými spoluhráči střídat.

13:48
    Subban zleva nabil na střelu Markovovi, ovšem Smith si i nyní dokázal poradit.

13:25
    Canadiens uklidňují hru a Beualieu po několika přihrávkách v obranné třetině zajíždí za Condona.

12:55
    Anthony Duclair dostal pas ze zadního hrazení od Hanzala, ale v těžké pozici neposlal puk do prostoru brankoviště.

12:47
    Pacioretty přejel útočnou modrou později než jeden z jeho spoluhráčů a dostal se do ofsajdu.

12:11
    Habs po druhé inkasované brance přeřadili na druhý převodový stupeň a začínají pořádně zatápět obraně Kojotů.

11:50
    Markov z levého kruhu neuspěl stejně jako ze stejného místa zakončující Weise, který minul branku.

11:32
    Po střele z pravé strany Smith napoprvé nezkrotil puk, ale dorážející hráči ho za něj nedotlačili.

10:10
    Velký boj v rohu hřiště zvládli lépe Habs a usazují se v útočném pásmu.

10:31
    Smith byl nyní v permanenci po teči Flynna, ale kotouč za sebe nepustil a jistě přerušil hru.

09:42
    S další nadílkou se už hnal Hanzal, ale tomu kotouč před zakončením utekl a Condon mohl být tentokrát v klidu.
    09:17 Shane DOAN - 0:2

09:17
    Tak to je opravdu nečekaný úvod zápasu, ve kterém Canadiens prohrávají už o dvě branky! Riederovu střelu zpoza levého kruhu Condon pouze ramenem vyrazil před sebe, kde byl jako první hostující kapitán SHANE DOAN a baseballovým zakončením uklidil kotouč do odkryté branky. Asistence: Tobias Rieder.

08:57

08:44
    Ani tentokrát Galchenyuk nemířil mezi tři tyče a po jeho střele se puk odrazil do středu hřiště.

08:19
    Galchenyuk nabil na modrou Subbanovi, tomu rána nesedla a puk se zpět odrazil na Galchenyuka, jehož zakončení bylo nepřesné.

07:47
    Už třetí vyhození Arizony obstaral Rieder a další akci Habs musí zakládat Markov.

07:29
    Montreal má čtvrtou nejlepší přesilovku v lize, nyní se však nemůže dostat před Smithe.

07:07
    Vermette vyhrál vhazování a jeho spoluhráči okamžitě poslali kotouč na druhý konec hřiště.

06:57
    Domácí si zahrají přesilovou hru, za hákování Gallaghera dostává menší trest Zbyněk Michálek.

06:56
    Markov dostal puk před kruhy, místo střely ještě hledal Plekance, který z úhlu nepřekonal Smithe.

06:42
    Desharnaisovi utekl kotouč z blízkosti levého mantinelu k Smithovi, který si pomalu letící kotouč raději ponechal.

06:04
    Doan marně hledal někoho před brankou a Montreal se ihned vydal do protiútoku, jenž byl zakončený střelou Beaulieua, ovšem Smith jeho šanci zhatil výborným zákrokem.

05:35
    První branka Arizony je zasloužená, domácí tým toho zatím moc nepředvedl.
    05:04 Martin HANZAL - 0:1

05:04
    Kojoti se na začátku šesté minuty překvapivě dostávají do vedení! Antohny Duclair bleskurychle objel Condonovu branku a nabídl kotouč do brankoviště, odkud se pohotovým zakončením prosadil MARTIN HANZAL. Asistence: Anthony Duclair.

04:35
    Kotouč se dotkl ochranné sítě a sudí opět pozastavil hru.

04:20
    Subban zakončil svou individuální akci pasem mezi kruhy, odkud se však Weise nedostal k zakončení.

03:57
    Canadiens se poprvé usadili v útočné třetině, ale zatím jen tahají kotouč po mantinelech.

03:14
    Murphy si připravil puk na bekhendovou střelu, ale Condon jej po odrazu od zadního mantinelu ukryl pod lapačkou.

02:56
    Michálek podle sudích přebruslil Paciorettyho a po icingu se vhazuje po levici Condona.

02:43

02:24
    Hosté se vrátili na vlastní polovinu a jejich přesilová hra se rychle krátí.

01:59
    Domácí opět vyhodili, ovšem Smith rychle vrátil kotouč zpět před Condona.

01:35
    Domácím se podařilo vyhodit, Bødker poté dlouhým pasem našel Hanzala, ale ten branku minul.

01:17
    Kojotům nevyšel přechod do ofenzívy a sudí moc dobře viděl postavení mimo hru.

00:51
    Hanzal vyhrál vhazování, ale švih zpoza pravého kruhu v podání Ekmana-Larssona Condon lapil.

00:43
    Tomáš Fleischmann po vhazování udeřil čepelí hole do obličeje Domiho a vysloužil si první vyloučení.

00:39
    Pokus o vyhození Ekmana-Larssona na modré zastavil Petry, který napodruhé poslal puk na zasahujícího Smithe.

00:17
    Hned po sedmnácti vteřinách se musí přerušit hra kvůli posunuté brance za zády Mikea Condona.

00:01

Montreal Canadiens: Condon (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Beaulieu, Pateryn, GIbert – Gallagher, Plekanec, Pacioretty (C) – Mitchell, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Smith-Pelly, Flynn, Byron.

Arizona Coyotes: Smith (Lindback) – Stone, Ekman-Larsson, Michálek, Dahlbeck, Murphy, Samuelsson – Duclair, Hanzal, Rieder – Bødker, Richardson, Domi – Doan (C), Vermette, Martinook – Cunningham, Gordon, Chipchura.

Rozhodčí: Furlatt, Lewis – Gibbons, Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Tomáš Plekanec (MTL)
    Útočník, 33 let, 19 zápasů, 17 bodů (7+10)

Tomáš Fleischmann (MTL)
    Útočník, 31 let, 19 zápasů, 13 bodů (5+8)

Martin Hanzal (ARI)
    Útočník, 28 let, 16 zápasů, 17 bodů (3+14)

Zbyněk Michálek (ARI)
    Obránce, 32 let, 17 zápasů, 2 body (1+1).

Vzájemné zápasy

08.03.2015 Arizona – Montreal 0:2
    01.02.2015 Montreal – Arizona 2:3
    07.03.2014 Arizona – Montreal 5:2
    18.12.2013 Montreal – Arizona 3:1
    11.11.2011 Arizona – Montreal 2:3 po prodl.

Kanadský tým měl snový úvod do aktuálního ročníku, když zvítězil v devíti zápasech v řadě a dal svým příznivcům naději na ukončení dvaadvacetiletého čekání na Stanley Cup. Od té doby však přišlo pár porážek a odsunutí na druhé místo Východní konference, kterou momentálně o skóre vede New York Rangers. Montreal je i tak v dnešním zápase velkým favoritem, vždyť z deseti zápasů doma nebodoval jen v zápase s Coloradem, jenž si na Canadiens překvapivě vyšláplo a vyhrálo 6:1.

Nejproduktivnější hráči
    • M. Pacioretty – 17 bodů (9+8)
    • B. Gallagher – 17 bodů (8+9)
    • T. Plekanec – 17 bodů (7+10).

Kojoti v minulé sezóně byli po Buffalu druhým nejhorším týmem v celé soutěži a po zpackané přípravě vše nasvědčovalo tomu, že ani letos nebudou výsledky Arizony nikterak oslnivé. Náznak o možném opaku ale přišel hned v prvních třech zápasech, ve kterých Coyotes porazili silné týmy z Los Angeles, Pittsburghu a Anaheimu. Poté sice následovaly herní výkyvy, ovšem aktuální desáté místo v Západní konferenci pro Kojoty jistě není zklamáním. Oproti týmům před sebou navíc mají svěřenci Davea Tippetta dva zápasy k dobru.

• M. Hanzal – 17 bodů (3+14)
    • M. Domi – 16 bodů (8+8)
    • M. Bødker – 13 bodů (6+7).

Utkání hvězd NHL prodělá zásadní změny! Přečtěte si článek od Petra Adlera! (y)

Posted by NHL.cz on Wednesday, 18 November 2015

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemnou páteční noc při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od půl druhé se můžeme těšit na duel mezi týmy Montrealem Canadiens a Arizonou Coyotes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 36. Pacioretty (Galalgher), 60. Weise (Markov, Pacioretty) – 6. Hanzal (Duclair), 10. Doan (Rieder), 24. Ekman-Larsson

Rozhodčí: Furlatt, Lewis – Gibbons, Kovachik

Diváci: 21 288