Trenčín – Košice 2:3 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Martin 4:2 (kon.) | Poprad – Piešťany 4:1 (kon.)
Skalica – Nitra 1:4 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 2:6 (kon.)
HK Skalica
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
HK Nitra
sk Neděle 29.11.2015, 17:00 • zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem vám pekný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 26. kola Tipsport ligy medzi medzi domácou Skalicou a hosťujúcou Nitrou. Stretnutie sa začne o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Michal Štetina.

Skalica naposledy vycestovala do Banskej Bystrice, kde inkasovala prehru 5:0. Záhoráci teda stále ostávajú na 10. mieste v tabuľke. HK Nitra hrala doma pred výbornou fanúšikovskou kulisou. Domáci potešili svojich fanúšikov a Trenčín porazili 4:2 a novým lídrom našej ligy sa stala Nitra. Posledný vzájomný zápas sa skončil 7:1 pre Nitru. Uvidíme, či Skalica opäť zinkasuje tvrdú lekciu od silnej Nitry alebo naopak, či dokážu zeleno-biely zaskočiť hostí spod Zobora. Do Skalice prišli dve nové posily. Záhoráci sú v domácom prostredí nebezpečný, čiže očakávame kvalitný hokej z oboch strán.

V dnešnom zápase je istým favoritom Nitra, no Skalica si doma bude isto chcieť nejaký bod udržať a priblížiť sa k 9. miestu. Priebeh a konečný výsledok dnešného stretnutia sa dozviete od 17:00!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Ševela (Romančík) – Reichel. Barák – Opalek, Novák – Ďurák, Jankovič – Zukal, Polata – Pašek, Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Komínek – Jass, Mickevics, Bezúch – Lantoš, Klíma, Brodek

HK Nitra: Valent – Milam, Novák – Ordzovenský, Podhradský – Milo, König – Pupák, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberte – Kutálek, Stümpel, Ručkay – Stloukal, Štefanka, Macík – Piačka, Bene, Bajtek

Rozhodca: Novák – Návratek, Synek.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:06
    Domáci vstúpili do tejto tretiny s úvodným vyhraním buly a ihneď sa tlačili do útočného pásma, no tam dobre zasiahol Milam, ktorý obral Školiaka o puk.

01:28
    Máme tu prvé oslabenie v dnešnom zápase. Jankovič inkasuje dve minúty za podrazenie.

02:04
    Skalica pozorne bráni, Barák s pokojom vyhadzuje puk až za Valentovu bránu.

03:05
    Hosťom táto presilová hra absolútne nevychádza. Ordzovenský stratil na modrej puk a Novák opäť vyhadzuje.

03:30
    Domáci v plnom počte.

04:24
    Pavel Brendl sa snažil predrať popri pravom mantinely, no König ho čisto od puku odstavil.

04:54
    Početnú výhodu si zahrá aj Skalica. Za podrazenie si ide sadnúť Štefanka.

05:21
    Miroslav Zálešák naznačil strelu príklepom, následne si položil Valenta, no v tom momente mu ušiel puk z hokejky. Veľká škoda pre Skalicu.

06:19
    Novák nahodil puk do útočného pásma. Domáci nakoniec len striedajú.

07:01
    Tomáš Komínek ušiel hosťujúcej obrane, no Valent s prehľadom vyrazil do bezpečia.

08:14
    Ručkay nastrelil od modrej puk priamo do náruče pripraveného Ševelu. V tomto momente sme svedkami naozaj ofenzívneho hokeja. Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú.

09:28
    Kutálek bol v sľubnej šanci na ohrozenie Ševelu, no s pukom sa snažil nájsť spoluhráčov a nakoniec oň prišiel.

10:34
    Máme za sebou prvú polovicu prvej tretiny. Zápas je vyrovnaný z každej strany. Čaká nás teda ešte veľa hokejových momentov.

11:08
    Skalica dostáva k dispozícii druhú početnú výhodu. Štefanka odchádza po druhý raz. Teraz je to na dve minúty za hákovanie.

12:11
    Barák vystrelil takmer od modrej, minul však bránku hostujúceho tímu, Skalica naďalej s pukom točí domácich v pásme.

13:08
    Štefanka sa nachádza už späť na ľadovej ploche. Domácim to v tejto početnej výhode veľa nešlo. Nitra sa s prehľadom ubránila.

14:25
    Slovák to skúsil z ťažkého uhľa, no puk letel priamo do lapačky domáceho brankára. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

15:03
    Dušan Pašek hľadal na druhej strane Mira Zálešáka, no puk mu skočil na bekhend, a tak nemohol vystreliť z prvej.

16:41
    Zbytočný útočný faul. Filip Kuzma inkasuje dve minúty za držanie. Domáci majú k dispozícii v prvej tretine už tretiu presilovú hru.

17:14
    Jozef Stümpel preveril z ľavého kruhu pozornosť Ševelu, ktorý puk bezpečne zlikvidoval vo svojej lapačke.

18:33
    Skalica dala gól!
    Tak do tretice všetko dobré. Domáci si perfektne rozobrali hosťujúcu obranu a TOMÁŠ KOMÍNEK po perfektnej prihrávke od Koba Jassa posiela puk za Valentov chrbát. Asistencie Pašek, Jass.
    KOMÍNEK - 1:0

19:30
    René Školiak oslabuje svoje mužstvo v záverečných sekundách prvej tretiny. Dostáva dve minúty za hákovanie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Druhá tretina sa nám začne o malý moment.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:11
    Nitra vstupuje do druhej tretiny s početnou výhodou, ktorá bude trvať ešte jednu minútu a pár sekúnd.

21:42
    René Školiak už krúži na ľadovej ploche, Nitra bez gólu. Následne Školiak nepríjemne vystrelil na Valenta, no ten ale chladnokrvne chytil do lapačky.

22:20
    Ďalšia veľká šanca domácich. Koba Jass najprv individuálne ohrozil Valenta. Následne hľadal Jass v strede ihriska Mickevicsa, ale ani ten nedokázal nitrianského brankára prestreliť.

23:43
    Na ľade môžme vidieť hru prevažne v strednom pásme, šance sa striedajú na oboch stranách a gólmani sa predvádzajú v plne paráde.

24:34
    Nitra dala gól!
    A máme vyrovnané! Domáci prepadli v strednom pásme, do úniku sa dostal Blackwater, ktorý vyhral súboj s Jankovičom, poslal puk na LALIBERTEHO, ktorý vyrovnáva stav zápasu na 1:1. Asistencie Blackwater a Milam.
    LALIBERTE - 1:1

25:20
    Nitra môže zvýšiť na 1:2. Reichel dostáva dve minúty za hákovanie.

26:41
    Königova delovka sa skončila po teči Reného Školiaka na ochrannej sieti.

27:07
    Blackwater hľadal na druhej strane Podhradského, no toho dobre bránil Novák. Nitra ale stále usadená pred Ševelom.

27:47
    Nitra spravila školácku chybu po tom, čom ich bolo na ľade o hráča viac, no a za to vidia hostia dve minúty.

28:07
    Veľká šanca pre Skalicu. Jozef Stümpel poslal puk medzi divákov za čo vidí logicky dve minúty. Početná výhoda pre Skalicu 5 na 3.

28:48
    Skalický kolotoč v plnom prúde. Zálešák nabil Brendlovy, ktorý ihneď vypálil, no Valent pohotovo vyrazil do bezpečia.

29:25
    Ďalšia bomba Brendla po tom, čo pekne zakombinoval spolu s Pašekom a Mirom Zálešakom, no Valent chytá vo veľkej pohode.

30:13
    Nitra zvládla ťažké necelé dve minúty oslabenia 5 na 3. Skalica ale stále pri ofenzívnej chuti.

31:04
    Martin Stloukal si nabehol po pravej strane, dostal sa k zakončeniu, no minul bránu domáceho mužstva.

31:49
    Miroslav Zálešák sa rozčuľuje, no je mu to prd platné. Domáci hráč inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie.

32:22
    Marek Slovák v kombinácii spolu s Blackwaterom nedokázali poslať puk za Ševelov chrbát.

33:35
    Kuzma dostal presnú prihrávku od svojho spoluhráča, no puk mu skĺzol z čepele, a tak sa hostia pripravili o sľubnú šancu.

34:32
    Opäť sa bude vylučovať a opäť na domácej strane. Juraj Bezúch dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

35:06
    Domáci gólman sa v týchto momentoch musí poriadne potiť. Tentoraz ho nepríjemne preveril Blackwater, ktorý vypálil od modrej, no domáci brankár puk dobre videl a chytil do svojej náruče.

36:14
    Po neprehľadnej situácii a konzultácii s video-rozhodcom sa nakoniec Nitra dostáva do vedenia zásluhou MACÍKA. Asistencie Stloukal, Štefanka.
    MACÍK - 1:2

37:46
    Korytko preveril strelou z ľavej strany pozornosť Valenta v bránke hostí, no strela trafila len rameno pozorného gólmana.

38:11
    Miroslav Zálešák poslal prudkú prihrávku na Školiaka, no domáci sa v útočnom pásme nedohodli, a tak vyrazil do protiútoku Tibor Kutálek.

39:03
    Komínkova strela bola tečovaná od Dušana Mila až na ochrannú sieť. Nasleduje vhadzovanie po ľavici Michala Valenta.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:06
    Pekná akcia hostí, ktorú zakončoval Stoukal, no Ševela bol na správnom mieste.

42:00
    Zaujímavá situácia sa vyskytla v Skalici. Stloukal dostáva dve minúty za filmovanie pádu.

42:24
    Záhorákom sa nedarí v rozohrávke, a tak musia začať svoju útočnú akciu až od vlastnej obrannej tretiny.

43:11
    Laliberte ľahkou strelou zahrial pripraveného Ševelu, ktorý si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

44:02
    Miroslav Ďurák uderil od modrej na Valenta pred ktorým sa chystal na teč Brendl, no hokejku priklonil neskoro.

45:13
    Školiakova nebezpečná strela, ktorá letela našťastie pre hostí priamo do pravého Valentovho betónu.

46:26
    Dušan Pašek sa dostal do sľubnej šance, no musel čakať než sa puk upokojí, keďže poskakoval po ľadovej ploche.

48:32
    Slovák najskôr vycvičil obrancov domáceho mužstva, ktorí ostali dezorientovaný, vnikol pomedzi kruhy, ale strelou švihom nedokázal prekonať dobre postaveného Ševelu v bránke domáceho mužstva!

49:20
    Zaváhanie domácich v strednom pásme využil RADOSLAV MACÍK, ktorý strelou švihom posiela puk pomedzi Ševelove betóny. Asistencie Novák.
    MACÍK - 1:3

51:38
    Jankovičova tvrdá bomba od modrej narobila Valentovi mierne problémy, no ten nakoniec skryl puk pod svoju lapačku.

52:47
    Hrá sa nám rýchli hokej, hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no o niečo vážnejšie akcie si tvoria hokejisti z Nitry.

53:38
    Koba Jass v súboji o puk s Kuzmom, ktorý ale domáci hráč napokon prehral.

55:45
    Puk na hokejkách domácich hráčov, ktorí od svojho gólmana založia svoju útočnú akciu. V tomto momente môžme vidieť kopec súbojov o puk pri zadných mantineloch.

56:25
    Domácim už veľa času na prípadné vyrovnanie nezostáva. Tréner Skalice si preto vyžiadal oddychový čas.

56:25
    Zujímavý ťah domáceho trénera. Ševela na striedačke, domáci v šestici!!!

57:11
    Skalica už usadená v útočnom pásme a točí kolotoč, no chýba tam strela, ktorá by vytvorila závar pred Valentom.

58:07
    Opäť to domáci podcenili a RADOSLAV MACÍK strieľa hetrik v dnešnom zápase. Bez asistencie.

58:44
    Podhradský vidí ešte dve minúty za vyhodenie puku.
    MACÍK - 1:4

59:14
    Zápas sa už len dohráva, Skalica začala dobre, no potom ich chytil chladný výkon, ktorý ich obral o body.

59:48
    Dnešné stretnutie sleduje 943 divákov.

Tak a máme tu koniec dnešného stretnutia. Víťazom sa stáva mužstvo menom HK Nitra, ktorá vezie domov všetky tri body. Skalica bavila fanúšikov hokejom iba prvú tretinu, potom zabávala už len Nitra. Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok večera. Dovidenia. (19:14:43)

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 19. Komínek (Pašek, Jass) – 25. Laliberte (Milam, Blackwater), 37. Macík (Stloukal, Štefanka), 50. Macík (Novák), 59. Macík

HK Skalica: Ševela (Romančík) – Reichel. Barák – Opalek, Novák – Ďurák, Jankovič – Zukal, Polata – Pašek, Školiak, Zálešák – Korytko, Brendl, Komínek – Jass, Mickevics, Bezúch – Lantoš, Klíma, Brodek

Rozhodčí: Novák – Návratek, Synek