New Jersey – Colorado 1:2 (kon.) | Montreal – Columbus 2:1 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 2:4 (kon.)
Detroit – Buffalo 5:4 (1:0 po s.n.) | Nashville – Arizona 5:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
St. Louis – Florida 1:3 (kon.) | Calgary – Dallas 4:3 (3:1 po s.n.) | Los Angeles – Vancouver 2:1 (po pr.)

Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:07
    Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:14 (05:51:39)

1. Sean Monahan (CGY) 0+2
    2. T.J. Brodie (CGY) 0+1
    3. Jason Spezza (DAL) 1+0

Hokejisté Calgary dokonali senzační obrat a poráží lídra západní konference! Po druhé třetině by přitom na Flames nevsadil asi nikdo, domácí se však nevzdali a ve třetí třetině jasně přehráli Stars a stáhli tříbrankovou ztrátu. V prodloužení měli navrch hosté, gól ale nepadl a tak rozhodly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšní všichni exekutoři kromě Tylera Seguina, který trefil tyčku. Hvězdy si tedy odváží ze Scotiabank Saddledome bod, Calgary načalo sérii domácích zápasů výhrou. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
    Autorem vítězné branky je GAUDREAU.
    Sean MONAHAN (nájezdy 3:1)

3. série
    3:1
    Niemi neuspěl ani napotřetí, Sean Monahan ho překonal kličkou do forhendu a Flames tak završili comeback!
    Patrick SHARP (nájezdy 2:1)

2. série
    2:1
    Patrick Sharp musel dát a dokázal to! Přehodil si puk na forhend a od lapačky brankáře Räma se puk odrazil do sítě.
    Johnny GAUDREAU (nájezdy 2:0) - vítězný gól

2. série
    2:0
    Johnny Gaudreau zvolil pro něj netradičně střelu mezi betony a byla to dobrá volba! Niemi nestihl sklapnout betony včas.

1. série
    1:0
    Tyler Seguin zvolil střelu a trefil pouze tyč!
    Joe COLBORNE (nájezdy 1:0)

1. série
    1:0
    Jako první si vzal puk Joe Colborne a nádherně vymíchal Niemiho. 1:0 pro domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

Hosté nedokázali využít v závěru prodloužení přesilovku a o vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:44
    Další dva zákroky Räma proti Seguinovi a domácí vyhazují puk až k Niemimu!

64:17
    Seguin na nic nečekal a zkoušel trefit levý růžek Rämovy branky, Fin jeho střelu nakonec vytěsnil.

64:07
    Jiří Hudler dostává po souboji se Spezzou ve středním pásmu dvě minuty za držení! To je obrovská šance pro Dallas. 53 vteřin přesilovky čtyři na tři.

63:35
    Hamilton vyzval ke skórování kolegu z obrany Giordana, ten ale ve skvělé pozici minul branku Dallasu.

62:58
    Hvězdné trio Dallasu Benn-Seguin-Klingberg jako by ani nepotřebovalo v prodloužení střídat! Rämö kryje další pokus kapitána Stars.

62:16
    Střela Seguina končí po teči v hledišti. Flames jako by už neměli dostatek sil na náročné prodloužení ve třech.

62:00
    Akci hostů rozjíždí Alex Goligoski.

60:45
    Domácí špatně střídali a dostatek prostoru využil Jamie Benn, nastřelil však pouze tyč!

60:01

Domácí ve třetí třetině jednoznačně přehráli silný Dallas, přestříleli ho 16:4 a díky třem trefám si vybojovali prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57
    Rämö kryje střelu Patricka Sharpa. Vypadá to, že budeme svědky prodloužení.

59:38
    Goligoskiho dělovka prolétla vedle branky Calgary.

59:06
    Niemi si pohlídal střelu Gaudreaua z ostrého úhlu.
    57:42 Dougie HAMILTON - 3:3

57:42
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí po zásluze vyrovnávají. Sean Monahan našel mezi kruhy najetého obránce DOUGIEHO HAMILTONA, který vymetl šibenici Niemiho branky. S tímto nemohl finský brankář nic dělat – 3:3.
    Asistence: Sean Monahan, Dennis Wideman.

56:15
    Tyler Seguin vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

55:17
    Icing Calgary.

55:05
    V posledních minutách se hra uklidnila a vyrovnala. Domácím už tak zbývá pouze necelých pět minut na srovnání skóre.

54:20
    Dougie Hamilton střílel z první po pěkné přihrávce od Backlunda, branku ale minul.

53:02
    Monahanův pokus z otočky Niemiho nezaskočil.

51:41
    Niemi nevěděl, kde má puk po střele Raymonda. Rozhodčí nakonec přerušili hru a následuje komerční přestávka.

51:00
    Dallas si teď vypracoval mírný tlak, Rämö ale zasahovat nemusel.

49:40
    Valerij Ničuškin teď zaměstnal po delší době Räma.

48:40
    V další šanci domácích byl Sam Bennett, Niemi opět na místě. Hosté jsou ve třetí třetině pod drtivým tlakem.

48:05
    Niemi teď zazmatkoval za brankou a Ferland mohl uklidit puk do prázdné branky, nevšiml si však vzniklé situace a ještě nahrával.

47:20
    Fantastický zákrok teď vytáhl Antti Niemi! Brodie nádherně našel volného Jonese, který pálil z první a ztroskotal na výborném Finovi.

46:10
    Pokusy Hudlera i Hamiltona byly zablokovány, Stars následně vyhazují puk až k Rämovi.

45:23
    Joe Colborne se pokoušel tečovat Hudlerovu střelu, Niemi si ale našel kotouč.

45:11
    Sérii nepřesností ukončil John Klingberg, jenž vyhodil puk z obranného pásma do hlediště a dostává tak trest za zdržování hry. Domácí mají příležitost vyrovnat v přesilové hře.

43:38
    Po necelých čtyřech minutách třetí třetiny je poměr střel na branku 9:1 pro domácí. Aleš Hemský se s tím teď snaží něco udělat.
    43:01 Johnny GAUDREAU - 2:3

43:01
    Hostům se jejich pasivní hra přestává vyplácet, Flames snižují na rozdíl jediné branky! Brodieho nabídku do branky Monahan neusměrnil, puk se ale odrazil na hokejku JOHNNYHO GAUDREAUA, který Niemiho už překonal.
    Asistence: Sean Monahan, TJ Brodie.

42:46
    Ofsajd Dallasu.
    41:51 Mikael BACKLUND - 1:3

41:51
    Domácí se konečně prosazují a snižují na rozdíl dvou branek. MIKAEL BACKLUND se ihned po buly natlačil před Niemiho, který dělal, co mohl, aby brance zabránil. Stars však nechali švédského útočníka třikrát dorážet a poslední poslední pokus už byl přece jenom úspěšný.
    Bez asistence.

41:34
    První zákrok ve třetí třetině si připisuje i Rämö.

40:56
    Po střele Krise Russella se dnes již poněkolikáté Niemi ležící na zádech ohlížel za sebe, puk ale udržel pod sebou i před dorážejícím Bennettem.

40:12
    Jednoduchý zásah pro Niemiho po střele Colbornea.

40:01

Skončila druhá třetina, která nabídla úplně jiný obraz hry než ta první. V prostřední části byli jednoznačně lepším týmem domácí, místo branek dnes ale Flames střílejí do tyček a tak i tuto část vyhráli hosté z Dallasu díky gólu Janmarka. Stars si tak do třetí třetiny přenášejí pohodlný tříbrankový náskok, pokud však chtějí dohrát zápas v klidu, měli by v závěrečné části trochu přidat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Střela Johna Klingberga byla ztečována nad branku.

38:35
    Neuvěřitelné, Flames opět rozezvonili tyč! Gaudreau si opravdu dal na přihrávce záležet, Monahan pak zblízka nastřelil dnes podruhé pouze brankovou konstrukci, od které se puk odkutálel přes brankoviště do rohu hřiště.

36:50
    Giordanova střela zápěstím letí vedle.

35:30
    Dobře teď Flames kombinovali v útočném pásmu, nikdo ale jako by si nevěřil na střelu. Hudlerův bekhendový pokus nakonec mířil nad. Hosté v plném počtu a komerční přestávka.

34:45
    Stars si poradili s dalším nebezpečným závarem před svojí brankou, kolik takových situací už jsme dnes viděli. Dallas pracuje v prostoru před Niemim opravdu výborně.

34:03
    Jamie Benn mohl v oslabení přidat čtvrtý gól, neměl už ale moc sil a Rämö jeho bekhendový blafák přečetl.

33:21
    Calgary si zahraje přesilovku, dvě minuty pro Johnnyho Oduyu za nedovolené bránění.

32:56
    Třetím gólem viditelně zaskočení Flames vyhazují na zakázané uvolnění.
    31:16 Mattias JANMARK - 0:3

31:16
    Dallas právě vstřelil branku!
    Nedáš dostaneš! Po sérii velkých šancí domácího týmu se potřetí v zápase prosazují Stars a to může být rozhodující moment zápasu. Při signalizované výhodě ujel s pukem po levém křídle MATTIAS JANMARK, naznačil střelu, rychle objel branku a zasunul puk za Räma.
    Asistence: Johnny Oduya, Jason Demers.

30:30
    Po delší době velká šance Dallasu, Cody Eakin se prodral až před Räma, který měl s jeho forhendovým zakončením velké problémy.

29:55
    Přečíslení tři na dva zakončil pouze střelou do obránce David Jones, následná dorážka Monahana byla nepřesná.

28:54
    V další šanci teď byl po akci Backlunda Mason Raymond, hosté však opět dokázali střelu zblokovat.

28:15
    Calgary má teď velký tlak, ani jeden ze tří pokusů Brodieho však nedolétl až k Niemimu.

26:36
    Dvě tyčky teď nastřelili domácí! Nejprve se po nepovedeném přečíslení Gaudreaua s Monahanem puk odrazil do tyče od brusle Jordieho Benna, poté nastřelil čistou tyčku z další akce i Sean Monahan.

26:04
    Raymondův pokus končí v lapačce Niemiho, komerční přestávka.

24:40
    Dva bloky Ladislava Šmída teď usnadnily práci Rämovi.

23:55
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, v dobré šanci byl Ferland, na prudkou přihrávka Stajana však nedosáhl.

22:46
    Dlouhá přihrávka Giordana adresáta nenašla a tak se píská zakázané uvolnění.

22:20
    I domácí už jsou v plném počtu a Brodie zaváží puk do útočného pásma.

21:45
    Klingberg na ledě, začíná půlminutová přesilovka Dallasu.

21:22
    Z dobré pozice střílel Hamilton, jehož střelu ještě mírně tečoval Monahan. Niemi si poradil.

20:32
    Seguin zpoza branky našel najetého Jamieho Benna, ten však Räma nepřekonal.

20:15
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Mark Giordano odchází na trestnou lavici za vysokou hůl.

20:01

Je za námi první třetina, která se vyvíjela dle očekávání. Hosté z Dallasu jí vyhráli díky brankám Spezzy a Eakina 2:0. Přestože obě byly trochu šťastné, vedení Hvězd je zasloužené, zatím předčily domácí tým ve všech směrech, což potvrzuje poměr střel na branku – 14:4 pro Stars. Úvodní vhazování druhé periody, kterou začnou domácí Flames v přesilovce, bude zhruba ve 4:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    Sam Bennett se ocitl v šanci po chybě hostů v rozehrávce, John Klingberg ho o ní ale připravil za cenu faulu a dostává dvouminutový trest za hákování.

18:49
    Trochu podobný gól teď mohli vstřelit i Flames, puk se nakonec odrazil vedle. Následuje ofsajd Calgary.
    16:28 Cody EAKIN - 0:2

16:28
    Hosté odskakují po velmi šťastné brance do dvoubrankového vedení! Po střele Jokipakky operoval před brankou CODY EAKIN, po závaru se pak nakonec puk odrazil od brusle Dougieho Hamiltona za záda domácího brankáře.
    Asistence: Jyrki Jokipakka, Valerij Ničuškin.

16:14
    Po sérii tvrdých zákroků střílel Antoine Roussel, jeho pokus ale zblokoval Kris Russell.

14:53
    Akci Calgary zastavil ofsajd, komerční přestávka.

14:14
    Hemského pokus vyráží Rämö do rohu hřiště.

13:10
    Hudler protečoval puk do útočného pásma, kde o něj bojuje Markus Granlund.

11:48
    Mason Raymond ujel sám na Niemiho, který jeho zasunutí puku mezi betony přečetl a udržel si čistý štít.

11:16
    Dobré střídání čtvrtého útoku Flames, po sérii odrazů byli blízko ke vstřelení gólu Ferland se Stajanem, puk se nakonec odrazil těsně vedle Niemiho branky.

10:07
    Ferland přejel do útočného pásma rychleji než jeho spoluhráč s pukem a tak se píská ofsajd. Komerční přestávka.

09:07
    Po zblokované střele Jamieho Benna puk skončil v hledišti.

08:15
    Dobré střídání čtvrtého útoku Stars. Hemský tečoval střelu Demerse mimo.

07:05
    Icing domácích.

06:48
    Na druhé straně málem předložil puk Rousselovi před prázdnou branku Ničuškin, domácí obrana v čele s Rämem si ale s přihrávkou poradila. Komerční přestávka.

06:31
    Velká šance Sama Bennetta, který se proháčkoval po pěkné přihrávce Stajana až před Niemiho, nedokázal ale nakonec zakončit!

05:18
    První zákrok pro Niemiho po střele Giordana.

05:13
    Icing Dallasu.

04:40
    Janmark tečoval Demersovu ránu od modré a nadělal Rämovi velké problémy.

03:11
    Rämovi se dlouhá rozehrávka nepovedla a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po jeho levici.
    01:48 Jason SPEZZA - 0:1

01:48
    Hosté se rychle ujímají vedení! A nebyla to žádná velká věda, JASON SPEZZA na pravém křídle potáhl puk a překvapil Karriho Räma přesně umístěnou střelou. Finský brankář si tuto branku za rámeček rozhodně nedá a Stars tak začínají zápas nejlépe, jak mohou.
    Asistence: Jordie Benn.

00:49
    Hned první střídání strávila první formace hostí v útočném pásmu. Žádnou šanci si ale nepřipravila a už pouští na led druhou lajnu.

00:01

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Wideman, Šmíd – Gaudreau, Monahan, Jones – Bennett, Granlund, Hudler – Raymond, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Colborne. Trenér: Bob Hartley.

Dallas Stars: Niemi (Campbell) – Goligoski, Klingberg – Oduya, Demers – Nemeth, Jordie Benn – Jamie Benn, Seguin, Sharp – Janmark, Spezza, Eaves – Roussel, Eakin, Ničuškin – Sceviour, Fiddler, Hemský. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Pochmara, Skilliter – Wheler, Henderson..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v dnešním utkání

Jiří Hudler (CGY) – 22 zápasů, 4+10
    Michael Frolík (CGY) - 24 zápasů, 6+8
    Aleš Hemský (DAL) - 23 zápasů, 3+8

Flames spadli po nepovedeném třízápasovém tripu až na samotné dno. Ze série venkovních zápasů vytěžili jediný bod za prohru v prodloužení s Coyotes a momentálně jsou s 18 body na předposledním místě celé soutěže. Doma to však jde Plamenům přece jenom o něco lépe, po špatném vstupu do sezony vyhráli ve Scotiabank Saddledome poslední čtyři zápasy, naposledy zde porazili silné Chicago 2:1 po prodloužení. V posledním zápase na ledě San Jose se po měsíci do branky vrátil Jonas Hiller, příliš ale nepřesvědčil a tak by nebylo překvapením, kdyby se po jednozápasové absenci mezi třemi tyčemi opět ukázal Karri Rämö.

Bilance: 8-14-2, 6. místo v Pacifické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    Johnny Gaudreau 5+16
    Sean Monahan 7+8
    Michael Frolík 6+8

Hvězdy zajíždějí na led Calgary jako jasný favorit zápasu. Dallas vede tabulku západní konference, zatímco jejich soupeř se dělí o poslední místo celé NHL spolu s rivalem z Edmontonu. Stars budou opět spoléhat na své nezastavitelné duo Benn-Seguin, které společně s Patrickem Kanem z Chicaga vládne NHL. Zezadu je navíc velice dobře doplňuje švédský obránce John Klingberg, a tak budou mít domácí s bráněním Dallasu velké problémy. Stars v tradičním severozápadním tripu budou hrát ještě s Oilers a Canucks, naposledy byli v akci v sobotu, kdy dokázali dotáhnout tříbrankovou ztrátu na ledě Minnesoty a díky gólu Seguina v prodloužení brali dva body.

Bilance: 19-5-0, 1. místo v Centrální divizi

Jamie Benn 18+17
    Tyler Seguin 13+21
    John Klingberg 5+22

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetne druhý nejlépe střílející tým ligy Dallas Stars s nejhůře bránícím týmem soutěže Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 42. Backlund, 44. Gaudreau (Monahan, Brodie), 58. Hamilton (Monahan, Wideman), rozh. náj. Gaudreau – 2. Spezza (Jordie Benn), 17. Eakin (Jokipakka, Ničuškin), 32. Janmark (Oduya, Demers)