Vsetín – Poruba 3:2 (kon.) | Opava – Vítkovice 2:12 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 0:2 (kon.) | Sparta – Chomutov 6:4 (kon.) | Třinec – Havířov 6:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kometa Brno 2:8 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 7:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:3 (kon.)
Liberec – Jihlava 6:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
HC Letci Letňany
Sobota 05.12.2015, 12:10 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, já vám děkuji za pozornost a u dalších zápasů se těším nashledanou. (14:42:57)

Máme tu konec tohoto zápasu! Domácí Mladá Boleslav i přes mírné zaváhání na konci zápasu potvrdila roli favorita tohoto duelu a přehrala Letňany 4:2. Udělala tak důležitý krok k boji o přímé postupové místo do play-off, na které nyní dvě kola před koncem ztrácí jediný bod.

59:57
    Ještě je tu jedno vyloučení, za hrubost odchází na trestnou lavici Dominik Hrachovec (MBL).

59:42
    Puk je stále v útočném pásmu Bruslařů, ale čas plyne nyní velmi rychle!

59:09
    Letci to zkouší bez brankáře!

58:49

58:34
    Nebezpečně následně pálil i Lytvynov, ale Marek znovu zasahuje.

58:04
    Přece jen tu ještě byla velká šance pro hostující výběr! Zcela sám se před Markem objevil Lukáš Nedorost, ale nedokázal propasírovat puk skrz jeho výstroj.

57:17
    Nyní už zůstává na trestné lavici pouze jediný hráč hostí, ale i tak Bruslaři pohodlně míří za vítězstvím.

56:49
    Další vyloučení na straně hostí, za podražení odchází na trestnou lavici Tomáš Fabiánek (LET).

56:28
    Ke střele se nyní dostal Kalus, k následé dorážce ještě Jindra, ale Vlas v brance Letců odolává.

55:44
    Další šance Uřidila, který pálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče.

55:07
    Jenže Letci nyní nejspíše přicházejí o šanci, za hákování jde na trestnou lavici Matěj Satran (LET) a Bruslaři tak mohou závěr duelu kontrolovat s pukem na svých hokejkách.

54:58
    Na Marka nyní z úhlu nahazoval Brabec, ale domácí brankář si lehce poradil.

54:14
    Bruslaři už znovu přebírají iniciativu zápasu do svých rukou. Od modré tvrdě vypálil Kalus, ale trefuje pouze síť za brankou Letňan.

53:08
    Další střelu směrem na soupeřovu branku vyslal Dančišin, ten má však dnes opravdu smůlu při zakončení.

52:34
    Ke střele od modré se dostal domácí Uřidil, ale Vlas vyráží a obranců Letců následně vyváží puk z pásma,

52:03
    Letci po dvou vstřelných brankách ožívají a máme se tak v posledních minutách ještě na co těšit.

51:55

50:44
    Letňany právě vstřelily branku!
    Máme zadělána na drama! Bruslaři svou nedisciplinovaností dávají svému soupeři šanci. Po ose Pařík, Kučera se dostal puk k volnému MATĚJI VALÍČKOVI, který snižuje na rozdíl dvou branek.

50:27
    Bruslaři se osvobozují, stále ještě trvá přesilovka Letců.

50:15
    Další pěkný zákrok domácího brankáře, tentokrát na něj nevyzrál ani Dominik Danov.

50:01
    Ten si také musel poradit s první střelou, kterou vyslal Jan Hanuš.

49:32
    Letňany jsou již v útočném pásmu a pomalu uzamykají zámek před brankou Marka.

49:05
    Letci dostávají šanci zápas alespoň zdramatizovat. Je tu totiž přesilovka 5 na 3! Za hrubost odchází Marek Mlčoch a za následné podražení Dominik Hrachovec.

48:35
    Přece jen je tu branka hostí! Letci se dostali dostali do útočného pásma, nejdříve nahodil Brabec, odražený puk si našel Jan Hanuš, který ho předložil před branku LUKÁŠI KUČEROVI, který tak připravuje o čisté konto domácího brankáře Marka.

47:52
    Ani Letcům jejich přesilová hra nevychází a Bruslaří zatím nemají problémy a Marek nemusel ani jednou zasahovat.

47:07
    I v oslabení zůstávají Bruslaří v útočném pásmu svého soupeře a poprvé vyzkoušeli pozornost nového muže v kleci.

46:55
    Letci mají nyní šanci alespoň na čestný úspěch. Za sekání odchází na trestnou lavici Kryštof Linhart (MBL).

45:45
    Po čtvrté inkasované brance opouští Daniel Vacula branku a nahrazuje jej Tomáš Vlas.

45:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Jenže přišlo další vhazování po pravici Vaculi, buly vyhrál Zděnek Křížek, který okamžitě poslal kotouč na modrou čáru, kde byl připravený MAREK MLČOCH, který nedal Vaculovi šanci.

45:40
    Po něm také další zákrok Vaculi, který kryje střelu Křížka.

45:32
    Následuje zakázané uvolnění Letců.

45:01
    Kroni Musliu navezl puk až do útočné třetiny, následně se pokoušel přihrávat do ideální pozice svým spoluhráčům, ale na poslední chvíli obrana Letců znovu odvrací do bezpečí.

44:24
    Tentokrát to byl Vladimír Zahradník, který vyzkoušel pozornost brankářů hostí, ten však zatím ve třetí třetiny odolává náporu domácích Bruslařů.

43:56
    Další střelecký pokus vyslal Flynn, ale jeho slabá střela orazítkovala pouze zadní mantinel za brankou Vaculi.

43:29
    Boleslav zatím pohodlně kontroluje hru a nevypadá to, že by Letňany mohly s vývojem zápasu ještě něco udělat.

42:27
    Situaci dva na jednoho nyní velmi špatně vyřešili domácí hráči. Po dlouhé přihrávce se natahoval Milan Dančišin, ale chyběl mu jen malý kousek, aby si dokázal puk zpracovat na hokejku a uhánět na Vaculu.

41:58
    Dominik Danov se nyní statečně zkoušel probít sám obranou domácích, ale ta jej zastavila ihned na modré čáře.

41:08
    Další šance pro domácí, z kruhu pro vhazování si vybruslil Dominik Hrachovec, ale jeho střelecký pokus zblokoval jeden z bránících hráčů Letců.

40:46
    Poprvé ve třetí třetiny musel zasahovat také Marek, který kotouč bezpečně cyhtá do své lapačky a stále drží čisté konto.

40:31
    Hned z kraje třetiny tu byla velká šance pro Jana Jindru, který však tváří tvář Vaculovi nedokázal vstřelit čtvrtou branku svého celku.

40:07
    Tentokrát dokázali uvodní buly uzmout pro sebe Letňany, ale okamžitě přichází jejich zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:35.

Je za námi druhá třetina utkání mezi domácí Mladou Boleslaví a hostujícími Letci z Letňan. Po bezbrankové první třetiny se nám nyní s přesnými zásahy roztrhl pytel. Bruslaři dokázali konečně zužitkovat tlak, který po celý zápas mají a postupně se dokázali prosadit Uřidil, Musliu a Křížek. Mladá Boleslav tak nyní směřuje k pohodlnému vítězství a nejspíše stále zůstane ve hře o přímý postup do play-off.

40:00

39:46
    Před koncem třetiny se ještě do zajímavé akce probíjel Milan Kalaš, ale Vacula byl znovu připraven a vyráží kotouč do rohu kluziště.

39:13
    Další závar před brankou Vaculi, tentokrát si však hostující obrana poradila.

39:02

38:55
    Menší chyba rozhodčích, ti nyní odpískali zakázané uvolnění i přesto, že Letňany hrály krátkou přesilovou hru.

38:30

37:51
    Další nebezpečná střela domácích, tentokrát se mezi kruhy dostal ke kotouči Kroni Musliu a jeho rána následně nadělala Vaculovi problémy.

37:14
    Přece jen se domácí prosazují! Ve hře 4 na 4 ujil Oscar Flynn, který předložil kotouč ZDĚNKU KŘÍŽKOVI, a ten vstřelil třetí branku Bruslařů. Asistenci si připisuje i domácí brankář David Marek.

37:02
    Tak už je jasné, že nikoliv. Za podražení jde na trestnou lavici domácí Jan Jindra (MBL).

36:55
    Uvidíme, jestli tentokrát vyjde přesilová hra Bruslařům lépe, než dvě předchozí.

36:30
    Další vyloučení na straně hostí. Za faul loktem jde na trestnou lavici Dominik Danov (LET).

35:51
    Po dlouhé době se do střelecké pozice dostali Letňany, konkrétně Pavel Grauer, jeho ránu však zblokoval první obránce domácích.

34:45
    Boleslavští hráči však nepolevují a znovu ždímají své soupeře, co to jde. Znovu jsou v útočném pásmu, ale ke střeleckému pokusu se tentokrát nedostávají.

33:40
    Bruslaří se dostávají do dvoubrankové vedení! Znovu se dokázali domácí hokejisté usadit v útočném pásmu svého soupeře, Milan Dančišin následně našel zcela volného KRONIHO MUSLIU, který pohodlně zakončit.

32:51
    Poslední minuty spíše než zajímavé akce přinášejí tvrdé osobní souboje, hlavní sudí však zůstává ledově klidný.

32:26
    Z pravé strany hřiště táhl puk Karel Zich, který zkoušel přihrát na zcela volného spoluhráče, před kterým naposlední chvíli dokázal puk do bezpečí poslat Hanuš. Celá situace nakonec končí posunutou brankou hostí.

31:59
    Ani jeden z celků se nyní nedokáže usadit v útočném pásmu, ale kotouč na svých hokejkách stále drží převážně domácí hokejisté.

31:02
    Další zakázané uvolnení Letců.

29:50
    Střelecky se nyní připomněl také David Jirásek, ale jeho ráno od modré je zblokována ro rohu kluziště a Letci alespoň na chvíli vyvážejí puk z vlastní třetiny.

29:21
    Střelec úvodní branky duelu František Uřidil se hnal do další šance, tentokrát však trefuje pouze boční síť branky.

28:46
    Další nahození před branku Letců poslal Mlčoch, s ním si však nyní obrana hostí poradila, ale pouze za cenu zakázaného uvolnění.

28:07
    Letci nyní nevědí, kam dřív skočit. U každého puku jsem první domácí hráči a je nejspíše jen otázkou času, kdy přidají další branku.

27:17
    Další střela, kterou Vacula musel skrýt ve své lapačce.

26:45
    Bruslaře vstřelná branka nakopla a znovu jsou v útočném pásmu, tentokrát od modré pálil Kalus, ale Vacula byl tentokrát připraven a betonem vyráží.

26:02
    Přece jen se domácí dočkali! Po buly v útočné třetiny se k puku dostal FRANTIŠEK UŘIDIL, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dominik Hrachovec.

25:48
    Na druhé straně vyslal tvrdou střelu příklepem Danov, i s ní si s menšími problémy Marek poradil a zatím tak oba brankáři drží čisté konto.

25:12
    Kroni Musliu si v útočném pásmu vyměnil kotouč a následně se pokoušel obtočit kolem branky, na poslední chvíli znovu zasáhl Vaculík, který si poradil i s následnou dorážkou.

24:45
    Poprvé ve druhé třetiny se střelecky probouzejí i Letci. Mařík se dostal s pukem do útočného pásma, nic nevymýšlel a vyslal střelu, kterou Marek bez potíží chytá do své lapačky.

23:55
    Ani druhá přesilová hra v tomto zápase nepřinesla tížené ovoce a Bruslaří tak stále musejí dobívat branku svého soupeře.

23:50

23:27
    Další zakázané uvolnění pro domácí, velmi špatná přesilová hra.

23:13
    Zatím ani jednu střelu nedokázali domácí hráči vyslat na branku v této přesilové hře, navíc je tu i zakázané uvolnění.

22:41
    Přesilové hry však zatím Bruslařům nevycházejí, znovu se jim nedaří obsadit útočné pásmo.

21:50
    Druhá přesilová hra pro domácí, za zdržování hry je vyloučen Jan Hanuš (LET).

21:37
    Letci se na malý okamžik ohřáli v útočném pásmu Bruslařů, ale okamžitě si s tímto výpadem obrana domácích poradila.

20:57
    Znovu je tu tlak domácích, Křižík se objevil zcela sám mezi kruhy, ale jeho pokus byl na poslední chvíli sražen, první větší šance druhé třetiny.

20:38
    Dančišin dnes posílá na Vaculíka jednu střelu za druhou, ale i tentokrát byl úspěšnější hostující brankář.

20:09
    Bruslaři znovu vyhráli úvodní buly a opět se usazují v útočném pásmu.

20:01

Dnešní utkání sleduje 63 diváků.

Další třetina začne přibližně v 12:46.

Je za námi úvodní třetiny duelu NOEN Extraligy mezi domácí Mladou Boleslaví a hostujícími Letci z Letňan. V úvodní třetiny byli jasně lepším celkem domácí Bruslaři, které své soupeře prakticky za celou třetiny k ničemu nepustili a sami zásobili hostujícího Vaculu v brance jednou střelou za druhou. Ten však dokázal odolat všem pokusům a tak jsme zatím žádnou branku neviděli.

20:00

19:50
    Před koncem úvodní třetiny se ještě do šance dostával Tomáš Fabiánek, ale z jeho nájezdem si domácí obrana dokázala poradit.

19:36
    Další střelu na Vaculu vyslal Dančišin, ale i s tímto pokusem si brankář Letců dokázal poradit.

19:18

19:04
    Letci se znovu osvobozují.

18:02
    Přesilová hra však domácím zatím vůbec neychází, nedokázali se ještě dostat do jediného zakončení.

17:18
    Za podražení je vyloužen hostující Gebell(LET), první přesilová hra pro domácí výběr.

16:55
    Na druhé straně kluziště vybruslil od vlastní branky Uřídil, který také vyslal nebezpečnou střelu mezi betony hostujícího brankáře, který znovu vyráží.

16:13
    Chyba v rozehrávce Bruslařů a najednou se hnali dva hráči Letců na jediného obránce, celou situaci na sebe vzal Nedorost, který střílí mimo.

15:45
    Od modré nyní zkoušel štěstí Mlčoch, ale jeho střela byla znovu zblokována.

15:26
    Znovu výborný Vacula, který drží své spoluhráče ve hře, Letci se nyní alespoň částečně osvobuzují zakázaným uvolněním.

14:55
    Po dalším závoru před hostující brankou se odrazil puk ke zcela volnému Hrachovcovi, který však v těžké pozici nedokázal trefit odkrytou branku.

14:30
    Flynn nyní jel sám na dva obránce Letňan, ale nedokázal si poradit a dostal se k ostrému zakončení, které však Vacula znovu kryje.

13:26
    Z ničeho nic se tváří tvář zjevil před Vaculou domácí kapitán Dančišin, jeho bekhendový pokus však končí mimo tři tyče a máme za sebou tak největší šanci tohoto utkání.

12:25
    Dominik Hrachovec už byl v ideální střelecké pozici, ale v té nejdůležitější chvíli nechal koutouč za sebou a Bruslaři tak znovu pouze obléhejí branku, kterou hájí Vacula.

12:07
    Znovu musí Vacula krotit puk ve své lapačce, tentokrát od modré vypálil Křížek, ale ani on nevyzrál na zatím dobře chytajícího brankáře Letců.

11:47
    Mezi kruhy se nyní octil zcela osamocen Kroni Musliu, který se však musel s pukem otáčet a jeho střele tak chyběla potřebná razance.

11:08
    Nyní už to vypadalo nadějněji, po dobré přihrávce se před Vaculu probíjel Dančišin, ale jeho bekhendový pokus byl sražen do ochrané sítě.

10:44
    Na Bruslařích je vidět, že bojují o play-off, ale jejich snaha zatím stále končí na dobře hrající obraně hostí.

10:11
    Další úspěšný zákrok pro Vaculu, tentokrát si však s nahozením Kaluse poradil bez výraznějších potíží.

09:40
    Flynn se není zkoušel obtočit kolem branky, ale Vacula byl u své levé tyčky připraven.

08:37
    V útočném pásmu nyní čaruje i Kroni Musliu, ale obrana Letců je zatím pozorná a nedovoluje Bruslařům dostat se do pořádné šance.

07:48
    Znovu domácí hokejisté tlačí na pilu, krásnou individuální akcí se nyní fanouškům ukázal Dominik Hrachovec, který obešel dva protihráče, ale ten třetí muž již nedovolil vystřelit na Vaculu.

07:12
    Další střelu od modré čáry směrem na Vacula vyslal domácí kapitán Dančišin, jeho střela však byla sražena mimo hrací plochu.

06:49
    Nyní se osmělují i Letci, kteří nyní na malý okamžik zamkli domácí hráče v obranném pásmu.

05:50
    První ostrý zákrok si musel připsat i Marek v brance domácích. Fabiánek vyjel až od své branky a dostal se mezi kruhy, kde také vystřelil, ale Marek jeho pokus sráží do rohu.

05:19
    Tentokrát to zkoušel Jindra, který se dostal až před branku, ale k zakončení se nakonec nedostal.

04:59
    Vacula poprvé v zápase přerušuje hru, další tvrdou ránu od modré čáry schovává v lapačce.

04:15
    Nyní přišla chyba domácích na modré čáře a už se málem hnal sám na Marka hostující Pařík, nakonec se však do zakončení nedostal a Bruslaři pokračují v obléhání útočného pásma.

03:43
    Znovu se ke střele dostal domácí Uřídil, tentokrát však byla jeho rána sražena pozornou obranou do rohu kluziště.

02:50
    Úvod zápasu zatím jasně patří domácím Bruslařům, ti zatím svého soupeře z Leťnan nepustili vůbec k ničemu a podnikají jeden útočný výpad za druhým.

02:05
    Nyní už se musel Vacula otáčet, od modré tvrdě pálil Uřídil a jeho střela po teči proletěla kolem levé tyče.

01:15
    Bruslaři jsou stále usazeni v útočném pásmu, ale nedokáží se dostat k pořádnému zakončení.

00:30
    Poprvé také musel zasahovat Vacula, který si však s nahozením od modré poradil.

00:12
    Uvodní buly opanovali domácí hokejisté, kteří se okamžite usadili v útočném pásmu.

00:01

BK Mladá Boleslav: Marek (Tříska) – Uřidik, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Petržílka, Nepokoj, Mlčoch – Zich, Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Havelka, Zahradník, Kalaš, Jindra, Hrachovec, Dančišin

HC Letci Letňany: Vacula (Vlas) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Satran, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Rousek, Kučera, Mařík

Rozhodčí: Vyštejn – Folk, Kettner.

Ještě jednou přeji příjemné sobotní poledne z malé haly ŠKOENERGO Arény. Oba celky jsou již na ledové ploše, ale po vzájemné domluvě začne utkání o 10 minut později, tedy ve 12:10.

Dobré sobotní odpoledne vám přeji z Mladé Boleslavi. Zde se v rámci 26. kola NOEN Extraligy představí domácí Bruslaři, kteří v tomto duelu s Letci z Letňan nutně potřebují zvítězit, aby si udrželi reálné šance na přímý postup do play-off. Utkání na malé hale ŠKOENERGO Arény startuje ve 12:00 a textovým přenosem vás budu provázet já, Dominik Špringer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dominik Špringer

Branky a nahrávky: 27. Uřidil (Hrachovec), 34. Musliu (Dančišin), 38. Křížek (Flynn, Marek), 46. Mlčoch (Křížek) – 49. Kučera (Hanuš), 51. Valíček (Kučera, Pařík)

BK Mladá Boleslav: Marek (Tříška) – Uřidik, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Petržílka, Nepokoj, Mlčoch – Zich, Kerda, Flynn, Musliu, Křížek, Havelka, Zahradník, Kalaš, Jindra, Hrachovec, Dančišin
    HC Letci Letňany: Vacula (46. Vlas) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Satran, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Rousek, Kučera, Mařík

Rozhodčí: Vyštejn – Folk, Kettner