Vsetín – Poruba 3:2 (kon.) | Opava – Vítkovice 2:12 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 0:2 (kon.) | Sparta – Chomutov 6:4 (kon.) | Třinec – Havířov 6:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Kometa Brno 2:8 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 7:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 8:3 (kon.)
Liberec – Jihlava 6:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:4 (5:1, 1:1, 0:2)
AZ Havířov
Sobota 05.12.2015, 14:00 • Werk aréna • Extraliga staršího dorostu • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z šestadvacátého kola extraligy starších dorostenců, v rámci kterého dnes změří síly Oceláři s Havířovem. Utkání začíná v 14:00.

Svěřenci trenéra Wojnara mají na svém kontě již sedmašedesát bodů, se kterými drží první příčku ve skupině Východ. Ve včerejším utkání zavítali Oceláři na led olomouckých Kohoutů, odkud si přivezli tři body za výhru 5:1.

Nejproduktivnější hráč: Jakub Lacka (14+16) a Tomáš Vochozka (7+23)
    Nejlepší střelec: Patrik Hrehorčák (15 gólů)
    Nejčastější nahrávač: Tomáš Vochozka (23 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: Grzegorz Radzienciak (7+10)
    Nejtrestanější hráč: Filip Krzak (20 TM)
    Nejvytíženější gólman: Jakub Ovčaří (13 utkání; 93,20 %) a Matěj Loubal (13 utkání; 92,42 %)

AZ Havířov
    Hosté z nedalekého Havířova v sezóně dosud vybojovali dvaatřicet bodů, se kterými se v tabulce řadí páté místo. AZet sehrál předchozí zápas na ledě Vsetína, kterému podlehl 1:6.

Nejproduktivnější hráč: Dominik Cihlář (13+10)
    Nejlepší střelec: Dominik Cihlář (13 gólů)
    Nejčastější nahrávač: David Chujac (13 asistencí)
    Nejproduktivnější obránce: David Chujac (5+13)
    Nejtrestanější hráč: Jaroslav Mrowiec (26 TM)
    Nejvytíženější gólman: Václav Sonnek (14 utkání; 90,68 %)

Vzájemné zápasy
    Havířov – Třinec 1:9
    Třinec – Havířov 4:2
    Havířov – Třinec 1:2

00:01

00:20
    Úvodní zákrok si připisuje třinecký gólman, který ve své lapačce zkrotil nahození z úhlu.

00:49
    Na druhé straně se ke střele z mezikruží dostal Przybyla, třinecký útočník ale klec přestřelil.

01:57
    Oceláři dlouho kombinovali v útočném pásmu a hosté se nakonec brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

02:15
    Brabec zabránil hostům ve vyvezení kotouče, o chvíli později ale třinečtí mladíci o pásmo přišli.

03:16
    Ke střele se dostal Kalus, jeho pokus vyráží havířovský gólman betony mimo.

03:19
    Havířov se ale bude muset bránit. Pawliczek si odpyká dvě minuty za hákování.

03:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři nabídnutou možnost velmi rychle využívají. Hladonik dostal kotouč před branku, kde se nejrychleji zorientoval MATĚJ MACH a poslal jej do sítě. Asistence: Jan Hladonik, Lukáš Kaukič.

03:59
    Kvasnica se snažil tečovat kotouč těsně před havířovským gólmanem, to se mu ale úspěšně nepodařilo.

04:50
    Raček získal kotouč a okamžitě s ním zamířil dopředu, k zakončení ho ale domácí obránci nepustili.

05:26
    Papaj dostal kotouč před odkrytou klec Havířova, kde ovšem Hladonik netrefil přesně.

06:26
    Radzienciak zastavil vyhození na modré čáře a Oceláři mohou pokračovat v útočném pásmu.

06:30
    Mrowiec vyhodil kotouč z obranného pásma mimo hřiště a musí tak na dvě minuty za zdržování hry.

07:31
    Přihrávku Marguše zastavili hostující obránci a posílají kotouč pryč z pásma.

08:10
    Druhá početní výhoda se zatím Ocelářům příliš nedaří, k ohrožení havířovské branky ještě nedošlo.

08:21
    Nakonec je ale i tato přesilová hra využita a to pouhých devět sekund před jejím koncem. K puku se dostal DANIEL PLITKO, poslal jej na branku a kotouč prošel až do sítě. Asistence: Michal Kvasnica.

09:00
    Hru v pěti proti čtyřem si zkusí také AZet. Brabec je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

09:29
    Nahození před branku zastavil Hladonik, který vyváží kotouč až do útočného pásma Třince.

10:07
    Kaukič to vzal v přečíslení na sebe, jeho povedenou střelu vyráží havířovský gólman.

10:43
    Na druhé straně byl v zajímavé střelecké pozici Peterka, Loubal ale nakonec nemusel zasahovat.

11:00
    Brabec opouští trestnou lavici, Oceláři jsou kompletní.

11:50
    Chujac vystavil na modré čáře stopku Machovi a dopředu tak mohou znovu hosté.

12:44
    Oceláři utíkají svému soupeři o další branku. Střelu Brabce od modré havířovský gólman neudržel a pak už mohl ze své sítě lovit kotouč po dorážce MICHALA PAPAJE. Asistence: Jan Hladonik, Vojtěch Brabec.

13:24
    Matoušek vytáhl výborný zákrok proti střele jednoho z domácích hráčů a zabránil tak kotouči v cestě do sítě.

13:42
    Nakonec se ale Oceláři prosazují. Przybyla poslal přesnou přihrávku JANU HLADONIKOVI, ten se nemýlil a z mezikruží propálil hostujícího gólmana. Asistence: Dan Przybyla, Michal Kvasnica.

14:37
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté ale okamžitě snižují. Až před třineckou branku se protáhl LUKÁŠ PETERKA a překonal Loubala. Asistence: Peter Kristian.

15:08
    Pokračujeme v gólové přestřelce. Oceláři našli rychle odpověď na gól Havířova, kotouč do sítě dostal MICHAL PAPAJ a přidal tak svůj druhý gól v dnešním utkání. Asistence: Jan Hladonik.

16:29
    Ránu Pecky od modré čáry zablokovali bránící hráči, kteří ale poté vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před Loubala.

17:35
    Střela Kvasnicy skončila na zadním mantinelu, Oceláři ale pokračují v útočném pásmu.

17:57
    Do brejku se snažil protáhnout Bambula, na modré čáře ale havířovský útočník neobešel bránící hráče.

18:52
    Oceláři se dostali do přečíslení, Radzienciak se v něm snažil zvednout puk nad rameno Matouška, to se mu ale nepodařilo.

19:13
    Najsar si míří odpykat dvě minuty za sekání.

20:00

V první části jsme se rozhodně nenudili, Oceláři nejprve odskočili svému soupeři do čtyřbrankového vedení, na což Havířov reagoval v patnácté minutě snižujícím gólem, o půl minuty později ale měli svěřenci trenéra Wojnara svůj náskok zpět.

Další část začne přibližně v 14:48.

20:01

20:20
    Havířovští pokračují v početní výhodě, z trestu Najsara zbývá ještě padesát sekund.

21:00
    A je sníženo, když Loubalovi prošel do sítě puk z hole PAVLA LENOMARA. Bez asistence.

21:19
    Obránce Radzienciak se protáhl až k Matouškovi, zakončit mu ale hostující obrana nedovolila.

22:03
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmů si ale větší příležitost vypracovat nedokázal.

22:59
    První rozehrávka Ocelářům nevyšla, na podruhé už to ale hráči v bílých dresech zvládli.

23:16
    Do brejku se dostal Raček, třinecký gólman ale dalšímu snížení dokázal zabránit.

23:35
    Mrowiec pouze odevzdal kotouč a dopředu se tak mohou vydat domácí hráči.

24:46
    Dlouhá přihrávka až ke Kalusovi neprošla a třinecký útočník se tak do brejku nedostal.

25:15
    Oceláři pak byli velmi blízko dorážky do odkryté klece, kotouč ale nakonec skončil mimo.

25:50
    Mach byl ve výborné pozici před Matouškem, dostat kotouč do sítě se ale domácímu hráči nepodařilo.

26:06
    Střela Radzienciaka Matouškovi vypadla, naštěstí pro Havířov ale dokázal hostující gólman kotouč včas přikrýt lapačkou.

26:33
    Po zaváhání havířovské obrany získal kotouč za brankou Kaukič, vytočil se s ním před Matouška, dostat jej do sítě ale třinecký útočník nedokázal.

27:27
    Střelu Hladonika Matoušek pouze vyrazil, dorážky Ocelářů pak až do branky neprošly.

28:38
    Ocelářům je odpískán ofsajd a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

29:05
    Rozehrávka Havířova končí až na zakázaném uvolnění a hra se přesune před Matouška.

29:59
    Kvasnica se snažil z dorážky přetlačit beton Matouška, to se mu ale nepodařilo.

30:28
    Další velkou šanci si vypracoval Hladonik, který se s kotoučem dostal až před havířovskou branku, puk ale nakonec skončil někde pod betony hostujícího gólmana.

30:44
    Další úspěšný zákrok si Matoušek připisuje proti střele Klocka od modré čáry.

30:58
    AZet se dostal do přečíslení, Kristian z něj ale trefuje pouze připravenou lapačku Loubala.

31:37
    Loubal spěchá na střídačku, jeho tým má k dispozici signalizovanou výhodu.

31:46
    Na trestnou lavici putuje Raček, který se provinil hákováním.

33:05
    Hosté vypíchli kotouč a Oceláři tak budou muset založit akci zpoza vlastní branky.

33:46

34:40
    Kaukič vjel do ofsajdu a čárový rozhodčí tak přerušuje hru.

35:13
    Przybyla se dostal do brejku, z něj ale havířovského gólmana příliš neohrozil.

35:30
    Třinečtí vytvořili závar před Matouškem, dostat kotouč do sítě se jim ale nepodařilo.

36:30
    RENÉ NAJSAR se dostal do akce jeden na jednoho, zvolil střelu a propálil havířovského gólmana. Asistence: Grzegorz Radzienciak.

36:38
    Domácímu týmu je odpískán ofsajd, vhazování ve středním pásmu.

38:22
    Velmi povedenou akcí se blýskl Kaukič, na jejím konci se snažil překonat Matouška po obtočce kolem branky, puk ale za brankovou čáru neprošel.

39:33
    Těsně před koncem druhé části je vyloučen Mrowiec, který si odpyká dvě minuty za napadení.

40:00

Druhá část byla na góly podstatně chudší, padly jen dva a to nejprve do sítě Třince, když se prosadil Pavel Lenomar, v závěru této třetiny pak ale Ocelářům vrátil čtyřgólový náskok René Najsar.

Další třetina začne přibližně v 15:35.

40:01

40:39
    Oceláři dlouho kombinovali v útočném pásmu, hosté se ale nakonec dokázali osvobodit.

41:33

43:05
    Oceláři se snažili dorazit do havířovské sítě střelu Brabce od modré, místo kotouče ale skončil v brance hostující gólman.

44:10
    Oceláři dlouho drželi útočné pásmo, ohrozit Matouška se ale domácímu týmu nepodařilo.

46:00
    Kalus poslal na branku Matouška ostrou ránu, puk ale trefuje pouze boční síť.

46:46
    Přihrávka na Przybylu skončila u Hladonika, který nasměroval kotouč před havířovského gólmana, puk ale přes brankovou čáru neprošel.

47:37
    O kotouč se dlouho bojovalo u mantinelu, nakonec puk ale končí až ve středním pásmu.

49:08
    Oceláři ztratili kotouč za vlastní brankou, k puku se nakonec dostal LUKÁŠ PETERKA a poslal jej do třinecké sítě. Asistence: David Chujac.

50:31
    Vochozka se provinil podražením a na trestné lavici si odpyká dvě minuty.

51:09
    Na trestnou lavici putuje za podražení také Marguš a hosté tak budou hrát téměř minutu a půl v pěti proti třem.

51:28
    Oceláři se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

51:54
    Dvojnásobnou početní výhodu Havířov využívá, když v síti skončil kotouč po střele LUKÁŠE PETERKA. Asistence: David Chujac, Jaroslav Mrowiec

52:38
    Hladonik už podruhé získal kotouč a šetří sekundy z oslabení.

53:09

53:45
    Najsar se dostal s pukem až k brance, zakončit přesně se ale třineckému útočníkovi nepodařilo.

54:20
    Hosté se dostali do přečíslení, přihrávku Peterky ale dokázal Krzak zblokovat.

54:59
    Papaj přenechal puk Hladonikovi, ten ale havířovskou branku o kousek minul.

55:54
    Nahození hostů pouze prolétlo před brankou a kotouč sbírá Kaukič.

56:49
    Zakázané uvolnění hostů přesune hru před Matouška.

57:13
    Kvasnica střílel z mezikruží, kotouč končí v připravené lapačce hostujícího gólmana.

57:23
    Havířov se provinil zakázaným uvolněním a znovu se tak bude vhazovat před brankou Matouška.

58:15
    Plitko s Machem drží kotouč v útočném pásmu, do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes minutu a půl.

58:54
    Peterka neobešel bránící hráče Třince a k zakončení se tak nedostal.

59:35
    Przybyla branku Havířova minul, následně ale došlo před brankou hostů k potyčce a bude se vylučovat. Na trestnou lavici míří Przybyla a Frojda, oba hráči vyfasovali menší trest za hrubost.

59:45
    Prosadit se mohl Kvasnica, který ale z prostoru před brankou neuspěl ani na dvakrát.

Hosté z Havířova sice dokázali v třetí části snížit, jejich ztráta z první třetiny ale byla příliš vysoká a Oceláři už si své vítězství dokázali pohlídat. (16:08:08)

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 4. Mach (Hladonik), 9. Plitko (Kvasnica), 13. Papaj (Brabec), 14. Hladonik (Przybyla, Kvasnica), 16. Papaj (Hladonik), 37. Najsar (G. Radzienciak) – 15. Peterka (Kristian), 21. Lenomar, 50. Peterka (Chujac), 52. Peterka (Chujac, Mrowiec)

HC Oceláři Třinec: Loubal (Kučera) – Krzak, Valíček, G. Radzienciak, Klocek, Brabec, Timotej Marguš – Kaukič, Plitko, Vochozka, Mach, Przybyla, Kvasnica, Hladonik, Kalus, Papaj, Najsar, Molin
    AZ Havířov: Sonnek (Matoušek) – Adámek, Aulehla, Chujac, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Bambula, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Raček, Pawliczek

Rozhodčí: Fiala – Dohnal, Konvička