Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Břeclav 9:4 (kon.) | Opava – Kopřivnice 4:2 (kon.)
SHK Hodonín – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Technika Brno – SK Karviná 3:0 (kon.) | Písek – Řisuty 3:2 (kon.)
Vrchlabí – Nymburk 1:4 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 6:3 (kon.) | Sokolov – Bílina 4:5 (1:2 po s.n.)
Žďár n/S – Děčín 12:3 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 10:5 (kon.) | Jablonec n/N – Klatovy 4:3 (kon.)
Trutnov – Kolín 2:4 (kon.) | Kobra – Tábor 5:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Sobota 12.12.2015, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Potřetí v sezoně změří síly hokejisté Vsetína a Poruby. Oba celky se potkaly v loňském play-off, kdy na sebe narazily v semifinále. V letošní sezoně se prozatím daří ve vzájemných zápasech více ostravské Porubě, ta nejprve dokázala zvítězit ve Vsetíně 5:4 po samostatných nájezdech. Odveta na ostravském ledě byla dlouho v režii Vsetína, ale domácí tým dokázal utkání dotáhnout do prodloužení, kde o dalším triumfu Poruby rozhodl Bůček. Dnes se na Lapači představí Poruba jako šestý tým tabulky, Vsetín zase touží vylepšit svou domácí bilanci a poprvé v sezoně Ostravany porazit.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vítek – Kajaba, Vávra, Finsterle – Abdul, Hrazdira, Hruška.

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Kubáň) – Rimmel, Slavík, Baca, Buček, Malý, Peslar, Vajda – Bednář, Stejskal, Seidler, Kilnar, Ballner, Sedlář, Vrána, Vaněk L., Vaněk R., Szajter, Gelnar, Zachar.

Rozhodčí: Fidler – Novák, Vengřín.

00:01

00:15
    Vsetínský Kolařík se hned z prvního protiútoku dostal do zakončení, když si kličkou přes obránce vypracoval střeleckou příležitost, branku minul a odražený kotouč od mantinelu Tihlář přikryl pod rukavicí.

01:17
    Brankář Hromada si připisuje první zákrok, když musel vyrazit střelu Rostislava Vaňka.

01:48
    Zakázané uvolnění Poruby.

02:15
    Tesařík nahazoval kotouč na branku, kde se jej snažil za Tihlářová záda usměrnit Ambruz, Vsetín nicméně bude hrát v početní výhodě, protože Buček hákoval.

03:00
    Vsetín se usadil v útočném pásmu a díky Žákovi se dočkal i střely, Tihlář si ji však mezi skrumáží hráčů našel a lapil kotouč do lapačky.

03:38
    Kolařík vypálil z pravého kruhu, Tihlář vyráží, Vsetín je v přesilovce mimořádně aktivní.

04:30
    Sotva se Poruba vymanila z oslabení, bude čelit dalšímu nebezpečí. Ostravský tým znovu oslabil Buček, když musel zastavit pronikajícího Slováčka.

05:07
    Vsetín svírá Porubu v jejím obranném pásmu a střídá jednu kombinaci za druhou, hosté mají co dělat, aby vsetínský nápor ustáli.

05:19
    Vysvobození pro Porubu, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Abdul.

05:40
    Kajaba nyní předvedl individuální sólo, dostal se až před Tihláře, kotouč proletěl brankovou čárou, na druhé straně spěchal osamocen na Hromadu Peslar, vsetínský brankář jej vychytal, ale Peslar i s obráncem za zády vletěli do vsetínského brankáře, který byl na chvíli otřesen, ale naštěstí se nic vážného nestalo a vsetínský brankář bude pokračovat.

06:23
    Vsetín je i při vyrovnaném počtu hráčů aktivnějším týmem, zdá se, že Poruba bude ve Vsetíně čekat na chyby a hrát na rychlé protiútoky.

06:30
    Poruba kompletní.

06:56
    Kolařík se znovu hnal k Tihlářovi, s obráncem za zády kotouč přenechal Vaňkovi, ten však branku minul.

08:23
    Obrovská chyba vsetínského Nedbálka, ten doslova namazal Seidlerovi do samostatného úniku, ten se mohl Hromady zeptat kam to chce, ale vsetínský brankář mu nedal nárok a lapačkou jej vychytal!

08:47
    Další příležitost Valachů, Abdul ujel svým strážcům a ohrozil Tihláře, ten kotouč vyrazil.

08:58
    Abdul znovu aktivní, tentokrát objel s kotoučem branku a Tihlář jej marně hledal ve své výstroji, nakonec rozhodčí hru přerušil a Poruba zatím odolává vsetínskému náporu.

09:34
    Poruba je i v kompletním počtu pod enormním tlakem, jakoby se zdálo, že je jen otázkou času, kdy se Vsetín prosadí.

10:41
    Vsetín znovu míchá hosty ve své třetině, Tesařík dostal nabito do mezikruží, Tihlář vytáhl beton a vyrazil.

11:25
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Trpělivost se Valachům oplatila! Z rohu kluziště našel Dvořák volného ONDŘEJE SLOVÁČKA a ten nechytatelnou ranou vymetl levý růžek Tihlářovy svatyně. Asistence: Petr Dvořák, David Vítek.

12:13
    Poruba se snaží o rychlou odpověď, od modré čáry vypálil Bednář, ale minul.

12:44
    Vsetín nyní mohl trestat chybu v rozehrávce Poruby, Kajaba měl před brankou zcela volného Finsterleho, ale dlouze váhal a skákavý kotouč Finsterle promáchl. Vsetín si přesto zahraje v přesilové hře, dvě minuty za sekání pro Slavíka.

13:30
    V přesilové hře se snažil Tihláře prostřelit Vávra, porubský brankář tentokrát vytáhl svou lapačku a podržel svůj tým.

13:51
    Nádherná akce první pětky Vsetína, Vaněk nebyl sobecký a do strany přihrál Zúbkovi, ten okamžitě přes pásmo směřoval na najíždějícího Kolaříka, k dokonalosti chyběla rozvlněná síť!

14:44
    Vsetín je stále aktivní a hraje se převážně v jeho útočném pásmu, tentokrát Tihlář musel krotit ránu Kajaby.

15:48
    Hosté se na chvíli vymanili ze svého pásma, Rostislav Vaněk vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde ještě stačil vystřelit po Hromadovi, ten však s jeho pokusem neměl větší problémy.

16:29
    Valaši do Poruby buší a buší a sklízí ovoce! JINDŘICH ABDUL si najel do mezikruží, odkud znovu vymetl levý růžek Tihlářovy brány, tam už se dnes uklízet opravdu nemusí. Asistence: Jakub Řezáč.

18:17
    Poruba mohla snížit, Buček směřoval kotouč do přebrankového prostoru Zacharovi, Hromada si místo u tyče pohlídal.

19:00
    Znovu samostatná akce v podání vsetínského hráče, tentokrát Dvořáka, chtěl zakončit k tyči, ale nestačil kotouč zvednout nad Tihlářův beton.

19:23
    Budeme svědky hry čtyři na čtyři, oba hráči se dopustily prohřešku za nedovolené bránění. Za Vsetín Ostrčil, za Porubu Stejskal.

19:56
    Tesařík ještě stačil vypálit od modré čáry, Tihlář vyrazil.

20:00

První třetina je za námi. Nutno říci, že vedení Vsetína je zcela zasloužené. Valaši od úvodu utkání svého soka z Ostravy tlačili a nebýt Nedbálkovi chyby v rozehrávce, nedostali by se hosté prakticky k ničemu. Vsetín i přes velkou převahu vstřelil branku až ve 12. minutě, kdy se střelou do šibenice prosadil Slováček. Svého kolegu napodobil později také Abdul. Úvodní perioda tak domácím vyšla na jedničku, ale pozor, proti Porubě Vsetín v této sezoně vždy zvládl první třetinu, ale utkání do vítězného konce nedotáhl. Bude zajímavé sledovat, jak to tady na Valašsku bude probíhat dál. Prostřední dějství vypukne přibližně v 18:18.

20:01

20:12
    Baca vypálil od modré, střela sražena do ochranné sítě hráčem Poruby a vhazuje se ve středním pásmu.

20:57
    Vsetínští znovu zahájili okupaci porubského obranného pásma, nejprve vypálil Abdul, Tihlář vyrazil pouze před sebe, ale Zúbek ve vyložené šanci selhal.

21:23
    Oba celky jsou v plném počtu.

22:18
    Tvrdá střela Vávry lízla Tihlářovi lapačku, Valaši stále u kotouče v útočném pásmu.

23:28
    Útočnou snahu hostů přerušuje postavení mimo hru.

24:18
    Seidler se z rohu kluziště hnal před branku Vsetína, už se chystal na kličku brankáři Hromadovi, ale vsetínský strážce svatyně mu kotouč vypíchl.

24:47
    Daniel Vaněk už se s kotoučem hnal osamocen na branku, a porubský Slavík musel zatáhnout za záchrannou brzdu, Vsetínští se dožadovali trestného střílení, ale to nepřipadalo v úvahu, protože na úrovni Vaňka byl ještě jeden porubský obránce.

25:56
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! Ostrčil nedokázal zpracovat vyhozený kotouč a toho využil DAVID ZACHAR, když kličkou do bekhendu vsítil kontaktní branku Poruby. Bez asistence.

26:44
    Poruba se osvobozuje a tohle oslabení zvládla na výbornou.

27:08
    Máme srovnáno! Vsetínští se znovu dopustily školácké chyby, tentokrát namazal Hrazdira VLADIMÍRU STEJSKALOVI a ten propálil bezmocného Hromadu. Bez asistence.

27:31
    Vsetínské publikum se snaží své hráče probudit zpěvem vsetínské hymny, Poruba dostala vyrovnání zadarmo a působí to na ně jako pokropení svěcenou vodou.

28:26
    A vsetínská hymna zapůsobila! Valaši si své vedení berou zpět, Slováček nastřelil kotouč na branku, před Tihlářem si jej stopl DAVID VÍTEK a i když byl faulován, dokázal kotouč dostat za Tihlářova záda. Asistence: Ondřej Slováček, Petr Dvořák.

29:41
    Poruba bude mít možnost opětovně srovnat, dvě minuty pro Finsterleho za podražení.

29:54
    Seidler nahazoval kotouč na Hromadovu branku, kde clonili hráči v červeném, vsetínský brankář si přesto kus černé pryže našel a přerušil hru.

30:16
    Vsetín se osvobozuje.

30:29
    Poměr sil na ledě se srovná, dvě minuty pro Stejskala za podražení.

31:11
    Vsetín u puku v útočném pásmu, ale zelenožlutí se nedostávají ke střele.

31:41
    Začíná zkrácená přesilovka domácího týmu.

32:28
    Valaši chybují v útočném pásmu a Vrána se dostal ke střele, branku přestřelil.

32:32
    Po souboji s Vítkem leží na ledě otřesený porubský hráč, na místě už je přivolaný lékař.

32:32
    A dnešní utkání pro Davida Vítka končí, rozhodčí jeho zákrok posoudil jako úder do oblasti hlavy a krku. Porubu tak čeká pětiminutová přesilová hra.

32:32
    Porubský hráč Buček je za potlesku tribun doprovázen na ošetřovnu, doufejme, že ostravský obránce bude v pořádku.

33:17
    Poruba dlouze kombinovala v útočném pásmu, ke střele se odhodlal Malý, ale trefil pouze hůl Kajaby a ten kotouč za podpory svých spoluhráčů zavezl do útočného pásma.

34:38
    Ostrá rána Slavíka skončila v lapačce brankáře Hromady, ten kotouč svižně poslal zpět do hry a Vsetín vyhazuje.

35:14
    Nyní přidal ruku k dílu i brankář Hromada, když vyhodil kotouč až na Tihláře.

35:51
    Poruba se dopustila chyby ve středním pásmu a Slováček uplatnil svou rychlost předjel obránce, jeho rána orazítkovala horní tyč! Poruba však musela znovu zatáhnout za záchrannou brzdu a její početní výhoda je u konce, dvě minuty pro Peslara.

37:11
    Poruba bude znovu potrestána a zákrok Malého na Abdula nápadně připomínal Vítkův na Bučka, rozhodčí přesto jeho provinění proti pravidlům ocení pouze dvouminutovým trestem za úder do oblasti hlavy a krku, k tomu však dostane ještě desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

37:26
    Za šest vteřin startuje patnáctivteřinová dvojnásobná početní výhoda Vsetína.

38:02
    Poruba ve čtyrech a osvobozuje se.

38:45
    Ránu Kajaby Tihlář kryje ve své moci.

39:08
    Zúbek naznačil střelu, aby kotouče poslal přihrávkou Vaňkovi, ten do něj pouze píchl, ale k rozvlnění sítě za Tihlářem chybělo pár čísel.

40:00

V prostředním dějství jsme byli svědky opětovné převahy domácího týmu a taky spousty vyloučení. Hosté na Lapači dostali od domácích nabídku, která se neodmítá, vsetínští hráči totiž Ostravanům doslova darovali po vlastních hrubicích vyrovnání. Valaši si však své vedení vzali záhy zpět, to když se prosadil Vítek, jenže právě pro Vítka utkání ve druhé třetině skončilo. Na vině byl jeho zákrok proti Bůčkovi, který rozhodčí posoudil trestem 5+do konce utkání. Ostravané se však o bonusovou přesilovou hru připravili a Vsetín byl i v závěru třetiny aktivnějším týmem. Utkání však slibuje zajímavou podívanou v závěrečné periodě, ta započne přibližně v 19:00.

40:01

40:26
    Závěrečná třetina začíná přesilovou hrou Poruby, dvě minuty za držení fasuje Tesařík.

40:40
    Hruška osvobozuje svůj tým.

41:11
    Valaši nepovolují hostům se déle usadit v útočném pásmu, Vávra teď kotouč vyvezl až k Tihlářovi.

42:07
    Porubské střely k Hromadovi nedoputovaly a Vsetín vyhazuje.

42:26
    Vsetín v plném počtu.

42:39
    Nádherný pas od Hryciowa Hrazdirovi, ten mohl ještě přihrát Slováčkovi, ale volil střelu, branku však přestřelil.

42:56
    Nyní už se DAVID HRAZDIRA prosazuje, kotouč mu před branku naservíroval Abdul a Valaši odskakují zpět do dvoubrankového vedení. Asistence: Jindřich Abdul.

43:39
    A hosté zbraně nezahazují! Po buly se ke kotouči dostal JAKUB PESLAR a dokázal najít škvíru ve výstroji brankáře Hromady. Asistence: Aleš Kilnar, David Zachar.

43:45
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty za nesportovní chování obdržel Ballner.

44:00
    A Vsetín bude mít nyní porci jedné minuty a pětačtyřiceti vteřin dvojnásobné přesilové hry, dvě minuty za zdržování hry pro Slavíka.

44:20
    Peslar dokázal svůj tým osvobodit a vyhodil až k Hromadovi.

45:06
    Tesařík vypálil z mezikruží, Tihlář vyrazil na hůl Kolaříka, ale tomu střela vůbec nesedla a Tihlář hru přerušil.

45:24
    Rána Nedbálka vyražena Tihlářem, Vsetín stále u kotouče.

45:45
    Poruba už je ve čtyrech.

46:00
    Poruba je kompletní a stále může pomýšlet na vyrovnání.

46:29
    Valaši se přeci jen dočkali další branky! Od modré čáry vypálil Nedbálek a jeho ránu dokázal tečovat LUKÁŠ FINSTERLE. Asistence: Michal Nedbálek.

47:47
    Slováček zadovkou přenechal kotouč Hruškovi, jeho střela branku minula.

49:49
    Poruba znovu nedisciplinovaná, dvě minuty za sekání Zachar.

49:59
    Střelnice v obranném pásmu Poruby.

50:00
    Petr Hruška osamocen před Tihlářem, svou střelu tahem přetáhl nad, Vsetín ovšem ohrožuje Tihláře jednou ranou za druhou.

50:35
    Vsetín je mimořádně aktivní, Tihlář ve třetí části zabraňuje většímu přídělu branek do porubské sítě.

51:44
    Vsetín si na ledě dělá co chce, i ve hře pět na pět si v porubském pásmu dělá co chce.

52:13
    Vsetínský kolotoč natočil Porubě šestou branku! Kolařík od mantinelu našel v mezikruží DANIELA VAŇKA a vsetínský kapitán kličkou do bekhendu překonal Tihláře, jenž před svou šestou kapitulací předváděl vynikající zákroky. Asistence: Jan Kolařík, František Zúbek.

52:39
    Ve třetí třetině je na ledě v podstatě pouze jeden tým, je otázka, zda se to ještě výrazněji prokáže i na ukazateli skóre.

54:01
    Kajaba po návratu do vsetínského dresu hýří aktivitou, ale vsítění branky mu zatím není souzeno.

54:50
    Finsterle nyní objel s kotoučem branku Tihláře, porubský brankář si bližší tyč pohlídal.

56:56
    Vsetínské publikum má o výsledku dnešního utkání jasno a spustilo oslavné chorály.

58:06
    Zakázané uvolnění Vsetína.

59:03
    Kajaba vybojoval za porubskou brankou kotouč a nabídl jej Vávrovi, ten vypálil z první ale až do ochranné sítě.

59:50
    Daniel Vaněk měl na holi sedmou brankou, ale jak se TIhlář dokázal přemýstit, to nejspíš nechápe ani vsetínský kapitán. Každopádně ho to nemusí mrzet, Vsetín už to zvládne.

Utkání Vsetín – Poruba končí. Valaši dnes poprvé v sezoně dokázali ostravského soka porazit a jejich oslava vítězství je dnes zasloužená. Zelenožlutí byli po celý zápas lepším týmem a nebýt dvou hrubek ve druhé třetině, dal by se jejich výkon označit za luxusní. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (19:46:46)

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 12. Slováček (Dvořák, Vítek), 17. Abdul (Řezáč), 29. Vítek (Slováček, Dvořák), 43. Hrazdira (Abdul), 47. Finsterle (Nedbálek), 53. Vaněk (Kolařík, Zúbek) – 26. Zachar, 28. Stejskal, 44. Peslar (Kilnar, Zachar)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Dvořák, Vítek – Kajaba, Vávra, Finsterle – Abdul, Hrazdira, Hruška.

Rozhodčí: Fidler – Novák, Vengřín