New Jersey – Detroit 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 2:0 (kon.)
Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:1 (po pr.) | Edmonton – NY Rangers 7:5 (kon.)
Anaheim – Carolina 1:5 (kon.) | Boston – Florida 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Pittsburgh Penguins
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Los Angeles Kings
Sobota 12.12.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to vše. Přeji Vám krásný víkend a těším se u sledování dalších přenosů (04:16:48)

Dnešní utkání sledovalo 18489 diváků.

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 7 střel, čas na ledě 16:35

1. Jonathan Quick (LAK) 40 zákroků, 2 góly, 95,2%
    2. Jake Muzzin(LAK) 1+1
    3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0

Je dobojováno! Nádherné utkání nakonec končí vítězstvím Los Angeles. Králové šli do vedení zásluhou Pearsona. Na konci druhé dvacetiminutovky srovnal Fehr, ale hned v úvodu třetí třetiny poslal Los Angeles zpět do vedení Muzzin. Kings drželi náskok takřka do konce zápasu, jenže minutu před koncem využili Tučňáci hru bez brankáře a Malkin poslal zápas do prodloužení! V něm měly oba týmy obrovskou šanci! Na jedné straně se parádním zákrokem blýskl Quick a Fleurymu pomohla horní tyč! O vítězi proto musely rozhodnout samostatné nájezdy, které ve čtvrté sérii rozhodl Marián Gáborík!

65:00 Marián GÁBORÍK - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    O vítězný nájezd se postaral MARIÁN GÁBORÍK!

4. série
    1:2
    Marián Gáborík zvolil střelu do horní části branky a ránou zápěstím prostřelil Fleuryho!

4. série
    1:1
    Bonino naznačil kličku doleva, ale Quick byl znovu na místě!

3. série
    1:1
    Pearson pálil mezi betony, ale Fleury tam měl hokejku!

3. série
    1:1
    Malkinovi poněkud utekl kotouč a Quick neměl s nájezdem problém.

2. série
    1:1
    Brown naznačil střelu mezi betony a pokusil se o blafák. Fleury mu náznak nespolkl a nájezd kryl.

2. série
    1:1
    Crosby zkusil vypálit z mezikruží, ale rychlou ranou si na Quicka nepřišel.

1. série
    1:1
    Anže Kopitar předvedl krásný blafák a nedal Fleurymu šanci.

1. série
    1:0
    Perron se rozjel hodně rychle, zamíchal kotoučem a rychlou střelou překonal Quicka!

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi dnešního utkání nerozhodlo ani strhující prodloužení, ve kterém si oba týmy vytvořily obrovskou šanci. Na jedné straně se skvěle blýskl Quick a na straně druhé pomohla Fleurymu horní tyč! O vítězi tedy musí rozhodnout dovednostní soutěž, tedy samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:25
    Toffoli obešel Malkina i Crosbyho, prodral se do zakončení, ale z bezprostřední blízkosti minul branku.

64:03
    Muzzin trefil pouze Kunitze a poslední minutě prodloužení mohou kupředu vyrazit domácí hokejisté.

63:23
    Martinez se tlačil před Fleuryho, ale kapitán Tučňáků Crosby jej do zakončení nepustil.

62:18
    Štěstí i na druhé straně! Pearson dostal kotouč do jízdy, ale nakonec trefil pouze horní tyč!

61:40
    Malkin přihrál úplně volnému Perronovi, který měl před sebou odkrytou klec, ale zamířil jen do vyrážečky fantastického Quicka!

61:10
    Perron postupoval proti jedinému obránci, ale střídající spoluhráč mu vjel do útočného pásma, ofsajd.

60:19
    Hosté začínají aktivně. Doughty zavezl kotouč do útočného pásma, kde jeho nahození tečoval Gáborík, ale Fleury se znovu blýskl.

60:01

Je to tak! Hned v úvodu třetí třetiny poslal Los Angeles do vedení Muzzin, jenže minutu a deset vteřin spasil Pittsburgh při hře bez brankáře Malkin. Po krátké přestávce nás čeká prodloužení 3 na 3!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:34
    Kunitz nepřešel přes Martineze. Podle všeho se dočkáme prodloužení!

59:03
    Domácí nepolevují a chtějí rozhodnout o osudu zápasu již v základní hrací době. Muzzin však vyváží kotouč kupředu.
    58:50 Jevgenij MALKIN - 2:2

58:50
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! Pittsburgh srovnává stav na 2:2 díky hře bez brankáře! Perron nahodil kotouč na branku, Kunitz přiklepl puk na JEVGENIJE MALKINA, který se nejlépe zorientoval a dostal kotouč za Quickova záda! Asistence: Chris Kunitz, David Perron.

58:27
    Jeden z hráčů Los Angeles zasáhl kotouč vysokou holí. Vhazovat se bude před Quickem.

58:15
    Quick byl pořádně vystrašený z vlastního spoluhráče. Jeden z obránců nepříjemně tečoval kotouč, ale Quick s jistotou zasáhl.

57:50
    Fleury zůstává na střídačce! Pittsburgh to zkouší bez brankáře!

57:46
    Pittsburgh si bere oddechový čas!

57:46
    Jevgenij Malkin si vybruslil mezi kruhy a ranou švihem trefil jen prostor, kde byl připravený Quick.

57:20
    Perron pospíchal kolem mantinelu, kde si však nedokázal obhodit McNabba. Domácí jsou naprosto bezradní.

56:50
    Quick pokryl nahození od červené čáry a ještě rozehrál. Brankář Kings nechce vhazování před svou brankou.

56:33
    Po delší době je hra přerušena. Poslední vteřiny přinesly hru plnou soubojů ve středním pásmu. Hostům tento styl v tuto chvíli naprosto vyhovuje.

55:45
    Domácí nejsou ve své kůži. Tým plný hvězd si není schopen přihrát na krátkou vzdálenost a jen odevzdává kotouč soupeři.

55:17
    McNabb pouze nahodil kotouč za branku Penguins a odjel na střídačku.

54:42
    Penguins zbývá na vyrovnání zhruba pět minut a domácí se zatím nemohou usadit v útočném pásmu.

54:09
    Kopitar zachytil rozehrávku Pittsburghu, potáhl si kotouč do útočného pásma a tvrdou střelou prověřil brankáře Tučňáků.

53:59
    Los Angeles drží kotouč daleko od vlastní branky. Doughty nahazoval kotouč na branku. Puk ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů a Fleury musel zasahovat.

53:18
    Na druhou stranu spěchali hosté ve třech proti dvěma. Ehrhoff nevyšperkoval návrat do Consol Energy Center brankou.

52:59
    Fehr zadovkou posílal puk před Quicka. Brankář Los Angeles vypíchl kotouč hokejkou do bezpečí.

52:20
    Do zakončení se dral Mersch, ale při výjezdu před branku Fleuryho upadl. Domácí spěchají kupředu.

51:40
    Malkin vybojoval kotouč za brankou, Cole mu jej okamžitě vrátil, jenže podruhé už ruský hráč nebyl úspěšný.

51:27
    Toffoli chtěl prodloužit kotouč na spoluhráče za sebou, ale puk mířil do míst, kde nebyl nikdo v bílem. Zakázané uvolnění.

50:42
    Gáborík sice zahnal spoluhráče špatnou přihrávkou do rohu obranného pásma, ale McNabb z těžké pozice elegantně vybruslil.

50:11
    Pittsburgh se nyní ubránil jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Fleurym.

49:50
    Doughty nahodil kotouč do útočného pásma, kde o něj bojují jeho spoluhráči. Tučňáci se nemohou vymanit ze sevření.

49:02
    Martinez si počkal až se mu odkryje prostor ke střele a poté vyslal jedovku zápěstím. Jeho projektil minul Fleuryho klec.

48:57
    Fleury drží šance Pittsburghu na bodový zisk. Nyní si poradil s dotírajícím Toffolim, který se diví, jak toto mohl nedat.

48:27
    Výbornou přihrávku dostal Sidney Crosby, ale ani on nedokázal zakončit do takřka odkryté klece!

48:12
    Fleury je v pořádné permanenci. Tentokrát kryl domácí brankář střelu z ostrého úhlu.

47:36
    Los Angeles je v posledních momentech mnohem aktivnější. Pearson nyní nedokázal tečovat kotouč před brankou Tučňáků.

47:25
    Crosby se natahoval po prudké nabídce před branku Los Angeles, ale špičkou hokejky nedokázal usměrnit kotouč za záda skvěle chytajícího Quicka.

46:40
    Hosté pokračují v tlaku i po skončení přesilové hry. Martinez napálil svou ránu jen do Foligna.

46:38

45:37
    Bonino se ve vlastním oslabení dostal do útočného pásma a zpoza obránce vypálil zápěstím mimo tři tyče.

45:16
    Muzzin nabil Doughtymu, který obstřelil spoluhráče, ale kotouč nakonec pouze zaduněl o zadní mantinel.

44:51
    Domácí se dostali ke kotouči a okamžitě jej o mantinel posílají přes celé hřiště.

44:38
    Los Angeles si zahraje další přesilovku. David Perron dostává dvě minuty za držení.

44:38
    Stejným způsobem končí i dlouhá přihrávka na Jevgenije Malkina, zakázané uvolnění.

44:10
    Carter jen vyhodil kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění. Hra se přesune zpět před Quicka.

43:30
    Doughty si tlačil před branku, ale obránce domácího celku jej skvělou hrou tělem vytlačil za Fleuryho klec.

42:51
    Quick sice vyrazil za branku pro kotouč, ale když viděl rozjetého soupeře, rozmyslel si to. Nakonec si stejně musel připsat zákrok proti střele od mantinelu.

42:08
    Obrovskou šanci měl Fehr, který byl sám před brankou. Svou druhou branku však nepřidal, protože trefil pouze Quicka!

41:32
    Los Angeles je po vstřelené brance úplně jiným týmem než ve druhé části. Hosté jsou aktivnější a domácí neví, kde jim hlava stojí.
    40:34 Jake MUZZIN - 1:2

40:34
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    No a pozor! Los Angeles si bere ztracené vedení zpět! JAKE MUZZIN dostal nabito na modrou čáru a bez přípravy propálil Fleuryho. Brankář Penguins z této pozice často neinkasuje! Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.

40:23

40:05
    Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, kteří ještě stále hrají přesilovou hru. Ta bude trvat pouze 23 vteřin.

40:01

Druhá třetina je minulostí! Pittsburgh si v ní vytvořil velký tlak, ale domácí hvězdy dlouhou dobu nemohly překonat skvělého Quicka. V závěru třetiny se strhla velká mela, po které rozhodčí vyloučil několik hráčů. Vyrovnání se Tučňáci dočkali při hře 4 na 4 minutu před koncem druhé periody, když krásnou přihrávku zužitkoval Eric Fehr. Po čtyřiceti minutách je skóre nerozhodné 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Fehr je po vstřelené brance pořádně nažhavený a nyní ve vlastním oslabení mířil na branku Quicka, ale brankář Kings další puk za svá záda zatím nepouští.
    38:45 Eric FEHR - 1:1

38:45
    Je vyrovnáno! Pittsburgh dokázal zužitkovat svůj obrovský tlak! Cullen se zbavil Ehrhoffa u mantinelu, nabruslil si za branku a parádní přihrávkou našel ERICA FEHRA, který už měl snadnou práci! Asistence: Matt Cullen, Brian Dumoulin.

38:31
    Je tady další vyloučení! Ehrhoff vypíchl kotouč a rozjížděl se za ním ve středním pásmu, kde jej vysokou holí zastavil Määttä.

37:46
    Už se zdálo, že Kessel vyrovnal skóre utkání, celá hala se radovala, ale kotouč podle všeho za brankovou čarou neskončil.

37:05
    Tak nakonec ne. Na trestné lavici Los Angeles už sedí McNabb a také Carter.

36:55
    Nakonec odchází na trestnou lavici Jevgenij Malkin. Na straně Los Angeles jsou vrátka zatím zavřená.

36:55
    Na ledě se strhla mela a zapojili se do ní hráči jako Kopitar, Malkin nebo Kessel. Uvidíme jak tuto akci rozhodčí vyřeší.

36:20
    Tentokrát už byli hosté úspěšní na vhazování a vyhazují kotouč až za Fleuryho branku.

36:11
    Malkin pálil z první, ale Quick byl znovu včas na místě a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

36:03
    Hörnqvist se zpoza branky natlačil před Quicka a snažil se zasunout kotouč kolem jeho betonu. Quick nechal beton na ledě a stále drží čisté konto.

35:31
    Perron se sice dostal pod tlak, ale srdnatě zabojoval a udržel pro domácí útočné pásmo.

35:17
    Crosby byl faulován a Pittsburgh si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Marián Gáborík.

34:45
    Na druhé straně musel zasahovat Fleury proti ráně z mezikruží. Brankář Tučňáků dostal tvrdou střelu do hrudi.

34:34
    Z ostrého úhlu pálil rozjetý Fehr. Quick měl čistý výhled a včas utěsnil prostor u levé tyče své branky.

33:59
    Hosté mohli znovu mířit ve dvou proti jedinému obránci, ale znovu je zastavuje ofsajd.

33:35
    Hosté se po delší době usadili před Fleuryho branku. Ten musel řešit jen propagační střelu z ostrého úhlu.

32:31
    Kopitar znovu postupoval se spoluhráčem proti jedinému obránci. Tentokrát to vzal Slovinec na sebe, jenže střelou zápěstím minul branku.

32:01
    Dustin Brown pálil od mantinelu a jeho tvrdá střela proletěla jen o malý kousek mimo pravé tyče!

31:25
    Crosby nepřihrál přesně nabídl šanci Brownovi. Svou chybu však kapitán Tučňáků rychle napravil a skvěle se vrátil.

31:07
    Domácí se snaží tlačit na obranu Los Angeles. Bonino hledal přihrávkou před branku někoho ze spoluhráčů, jenže kotouč končí na bruslích McNabba.

30:32
    Gáborík si udělal mezi kruhy prostor, stáhl si kotouč do levé strany a zápěstím prověřil Fleuryho. Ten si s jeho projektilem s přehledem poradil.

30:04
    Plotnikov bojoval v rohu hřiště o kotouč, který nakonec získal, ale těžkou přihrávkou vyhnal spoluhráče do středního pásma.

29:42
    Domácí sevřeli Kings před Quicka. Malkinova řady pořádně zatopila pod kotlem, ale ani ruská hvězda ani Kessel nedokázali Quicka prostřelit.

29:14
    Malkin nabil Kesselovi. Jeho dělovka trefila jen brusle Toffoliho.

28:39
    Bennett letěl po souboji hlavou proti mantinelu a velmi otřesený musí opustit hrací plochu.

28:35
    Jeden z hráčů hostů navalil branku na svého brankáře. Rozhodčí nechali pokračovat ve hře, ale nyní už se hra přerušuje.

28:14
    Fleury musel do akce před dotírajícím soupeřem, nakonec si s rozehrávkou poradil a o mantinel dobře rozehrál.

27:43
    Obrovskou šanci měl Foligno, ale Quick jeho ránu z bezprostřední blízkosti vyrazil a famózní zákrok si připsal i proti dorážce!

27:23
    Kopitar si vyměnil puk s Doughtym, kterým ještě vylepšil pozici Ehrhoffovi, ale ani on nedokázal překonat Fleuryho.

26:42
    Malkin se natlačil před branku Los Angeles, otočil se a vypálil. Quick ve spolupráci s obránci nakonec zažehnal nebezpečí.

26:11
    Pearson se po buly dostal k odraženému kotouči a bez přípravy pálil. Fleury má kotouč mezi svými betony.

26:02
    Doughty pálil od modré čáry. Jeho nahození se až k Fleurymu nedostalo, kotouč se zastavil na výstroji Scuderiho.

25:21
    Kunitz dostal krásnou žabičku za obranu Los Angeles, bez přípravy vypálil, ale Quick se stihl včas přesunout ke své tyči.

25:03
    Brown nabíjel Muzzinovi, ale Perron celou akci přečetl a hokejkou zamezil kotouči v cestě na hůl Muzzina.

24:25
    Lucic si skvěle poradil s rychlým protiútokem Pens. Sice si počínal poněkud tvrdě, ale v rámci pravidel.

23:53
    Stejně si počínal i Kopitar. Gáborík udělal ještě o jednu kličku navíc, čímž vystavil svého kolegu do ofsajdu.

23:24
    Čárový rozhodčí vyrazil po srážce s jedním z hráčů na střídačku Los Angeles. Jeho kolega si všiml ofsajdu Pittsburghu.

23:06
    V rohu kluziště získali kotouč hosté, ale Weal jej opět zatáhl za branku, kde se strhla nová mela.

22:46
    Määttä dostal kotouč do jízdy. Finský obránce pálil hned za modrou čárou, ale Quick jeho ránu dobře viděl a kryl ji v lapačce.

22:21
    Malkin nabruslil do útočného pásma, ale neporozuměl si s Kesselem. I druhá třetina začíná v obrovském tempu.

21:44
    Sám na Quicka se řítil Kessel! Ten zvolil ránu zápěstím a brankář Los Angeles vyrazil kotouč vyrážečkou!

21:07
    Nick Foligno mířil do útočného pásma, kde si také udělal prostor, ale nakonec netrefil Quickovu branku.

20:30
    Kunitz přihrával od mantinelu najíždějícímu Bennettovi, ale k tomu se přes hokejku obránce kotouč vůbec nedostal.

20:02
    Úvodní buly druhé třetiny opanoval Crosby. Tučňáci okamžitě vyrážejí do útočné třetiny.

20:01

První dvacetiminutovka je minulostí. Hosté z Los Angeles jsou zatím o něco aktivnější a také se dostali do vedení. Pearson krásnou střelou překonal Fleuryho. Obrovskou šanci měl ještě Anže Kopitar, jenže toho parádně vychytal Fleury. Tučňáci se zatím spíše trápí, pouze nahazují kotouče na Quicka, který předvádí jisté zákroky. Do šaten se tedy odchází za stavu 0:1.

Střely na branku: 10:12

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54
    Tučňáci hrají s kotoučem na hokejkách daleko od branky Los Angeles. V první třetině už se toho moc nestane.

19:32
    Hosté si zkomplikovali situaci nepřesnou rozehrávkou, ale Wersofsky nenašel spoluhráče před brankou.

18:43
    Mersch pospíchal s kotoučem před brankou, kde jej chtěl předložit spoluhráči. Puk nakonec končí na hokejce jednoho z domácích.

18:11
    Malkin a Scuderi dlouho bojovali s hráči Los Angeles za brankou o kotouč. Z celé situace nakonec lépe vybruslili hostující hokejisté.

17:40
    Hosté si nyní neporozuměli ve středním pásmu a nabízejí Tučňákům kotouč.

17:11
    Lucic se protlačil do útočného pásma a vyslal prudkou střelu zápěstím. Kotouč proletěl těsně kolem levé tyče.

16:43
    Další dobrá šance Králů. Před Fleurym šermoval hokejkou Pearson, ale nakonec jej nenahodil na Fleuryho svatyni.

16:37
    Domácím se znovu nepovedla rozehrávka, Crosby se ke kotouči nedostal a ten končí až na zakázaném uvolnění.

15:39
    Na druhé straně tečoval kotouč před Quickem Fehr, ale ten mířil pouze mimo tři tyče.

15:07
    Gáborík vybídl přihrávkou ke skórování Kopitara. Ten už pálil do odkryté branky, ale Fleury se dokázal zázračně přemístit a zlikvidoval obrovskou šanci Los Angeles!

15:05

14:35
    Los Angeles hraje aktivně i v oslabení. Carter se dostal ke kotouči a okamžitě jej poslal na branku Fleuryho. Ten znovu podržel svůj tým.

14:12
    Konečně se dostali domácí ke střele. Bennettova rána se od zadního mantinelu odrazila až do středního pásma.

13:34
    Kopitar postupoval proti Crosbymu, ten si jej trošku přitáhl. Slovinský hráč se nakonec dostal k zakončení, ale jeho rána zápěstím skončila nad brankou.

13:08
    Začátek přesilovky se Tučňákům nevyvedl. Hosté vyhráli vhazování a okamžitě poslali kotouč přes celé hřiště.

13:05
    Pittsburgh si zahraje přesilovku. Obránce McNabb podrazil za brankou Malkina a dostává dvě minuty.

12:12
    Domácí se po delší době dostali do většího tlaku, dobrou šanci měl Foligno, ale obránci mu znemožnili vypálit na branku.

11:46
    Bennett si prodloužil pobyt na ledě, snažil se přispěchat s dalším útokem, ale byl moc rychlý a přejel spoluhráčům do ofsajdu.

11:05
    Bennett parádně přihrával Crosbymu, který byl sám před prázdnou brankou, ale o jasný gól ho na poslední chvíli připravil obránce, který kotouč lehce přizvedl.

10:20
    Čárový neukázal zakázané uvolnění, což zmátlo Quicka, který zariskoval při rozehrávce a div, že netrefil Malkina.

09:33
    Nolan přihrával ve velké rychlosti mezi kruhy kam si sjížděl Sprong, ale ten se přes dobrý zákrok obránce ke střele nedostal.

09:22
    Crosby nahodil ze středního pásma kotouč na branku Los Angeles. Quick si všiml rozjetého Kunitze a raději přikryl kotouč.

08:26
    Domácí nejsou ve své kůži. Scuderi pořádně zariskoval s rozehrávkou, ale nakonec se napadajícího soupeře zbavil.
    07:34 Tanner PEARSON - 0:1

07:34
    Hosté se ujímají vedení a nutno říci, že si to za svůj tlak zasloužili! TANNER PEARSON si krásně obhodil obránce a ještě hezčí střelou na přední tyč vymetl pavučinku! Asistence: Alec Martinez, Jake Muzzin.

07:10
    Hra pokračuje. Králové pokračují v aktivní hře v útočném pásmu a Fleury se musí pořádně ohánět.

06:54
    Hlavní rozhodčí objevil u střídačky Los Angeles prasklé plexisklo. Hrát se teď chvíli nebude, bude se čekat na výměnu.

06:45
    Králové jen protečovali kotouč za Fleuryho branku a poté odjeli všichni na střídačku. Tempo hry nyní trošku opadlo.

06:08
    Kopitar se znovu rozjel přes modrou čáru, zadovkou vybídl ke střele Doughtyho a Fleury znovu kryje kotouč ve své výstroji.

05:46
    Kopitar si vyměnil kotouč s Gáboríkem. Slovenský hráč se tlačil do branky, kotouč se ještě dostal ke Kopitarovi, který ho kopl směrem na branku. Fleury situaci ustál.

05:27
    Crosby chtěl překvapit obranu Los Angeles prudkou přihrávkou, jenže na modré čáře nenašel nikoho ze spoluhráčů, a proto prolétl kotouč až na zakázané uvolnění.

05:01
    Utkání začalo v pěkném tempu. Na druhé straně pálil z protiútoku Lucic, ale ani on nepřekonal Fleuryho.

04:42
    Malkin se elegantně otočil, přenechal kotouč Kesselovi a ten tvrdou střelou otestoval pevnost Quickových betonů.

04:28
    Los Angeles se nyní vlastními chybami dostává pod tlak. Hosté raději vyhazují kotouč přes všechny čáry, zakázané uvolnění.

04:20
    Brankář Los Angeles raději ukryl v lapačce i nahození od modré čáry. Quick si všiml dotírajících protihráčů.

04:03
    Na druhé straně pálil Bonino. I Quick si v pohodě připsal první vážnější zákrok.

03:38
    Utkání je poprvé přerušeno. Po hodně rychlém startu utkání si Fleury počíhal na dobře viditelnou ránu a připsal si další zákrok.

03:20
    Bennet dostal kotouč do jízdy mezi kruhy, tlačil se před branku, ale nakonec si nedokázal obhodit Kopitara.

02:45
    Sprong pádil s kotoučem vstříc Quickovi, jenže obránce Los Angeles se včas vrátil a vypíchl mu kotouč.

02:15
    Malkin přihrával do jízdy Kesselovi. Ten však pouze tečoval kotouč do útočné třetiny a hosté jsou znovu u puku.

01:41
    Králové začínají hodně aktivně. Fleury musel ven z branky, aby zkrotil nahozený kotouč před dotírajícími soupeři.

01:08
    Jeff Carter pálil z dobré pozice, kotouč byl schovaný za obráncem, ale Fleury si k němu našel cestu.

00:43
    S prvním útokem přispěchali i Králové. Bonino nepustil soupeře do střelecké pozice.

00:12
    Tučňáci se okamžitě po vhazování vrhli do útoku. Quick nemusel po Crosbyho akci vůbec zasahovat.

00:01

Oba celky už dorazily na hrací plochu. Ještě před samotným začátkem utkání zazní americká hymna.

Jak už je u NHL zvykem, začne dnešní utkání s několikaminutovým zpožděním.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Scuderi, Cole, Lovejoy, Dumoulin, Wersofsky, Määttä – Kunitz, Crosby, Bennett – Perron, Malkin, Kessel – Bonino, Fehr, Hörnqvist – Plotnikov, Cullen, Sprong

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, McBain, Ehrhoff – Pearson, Kopitar, Gáborík – Lucic, Carter, Toffoli – Mersch, Shore, Brown – Andreoff, Weal, Nolan.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) – 27 utkání, 9 bodů (5+4)

Vzájemná utkání

V letošní sezóně se spolu dnešní soupeři střetli pouze jednou a to před pár dny. Minulý týden v sobotu se Králové na domácím ledě radovali z výhry 5:3.

Tučňákům se sice nepovedl vstup do sezóny, ale poté se Pittsburgh začal pomalu zvedat. Crosbymu se sice nedaří, ale Tučňáky táhne famózními výkony Jevgenij Malkin. Do hry se navíc po zranění vrátil obránce Chris Letang. Naopak na delší dobu bude Pittsburghu chybět Pascal Dupuis, který má potíže s krevními sraženinami. Tučňákům zatím patří osmá příčka Východní konference. V sedmadvaceti zápasech získal Pittsburgh třicet dva bodů. Poslední utkání sehrál Pittsburgh s Coloradem. Na jeho ledě dokázal zvítězit 4:2.

Poslední tři utkání
    Colorado – Pittsburgh 2:4
    Anaheim – Pittsburgh 2:1
    Los Angeles – Pittsburgh 5:3

Nejproduktivnější hráči
    Jevgenij Malkin – 27 utkání, 25 bodů (12+13)
    Sidney Crosby – 27 utkání, 19 bodů (6+13)
    Phil Kessel – 27 utkání, 17 bodů (9+8)

Nejúspěšnější tým posledního období celé NHL dělá svým příznivcům velkou radost. Králové zatím prožívají skvělou sezónu. Po sedmadvaceti zápasech mají na svém kontě 37 bodů a patří jim druhá příčka Západní konference. Do Pensylvánie navíc přijíždějí s pěti vítězstvími v zádech. Hned čtyři z nich zaznamenali Králové před vlastními příznivci. V minulém zápase zahájili trip, který čítá hned šest utkání na kluzištích soupeřů, výhrou v Columbusu 3:2 v prodloužení.

Columbus – Los Angeles 2:3 po prodloužení
    Los Angeles – Tampa Bay 3:1

Jeff Carter – 27 utkání, 26 bodů (11+15)
    Tyler Toffoli – 27 utkání, 20 bodů (11+9)
    Milan Lucic – 27 utkání, 18 bodů (10+8)
    Jaromír Jágr vstřelil v noci svůj 731. gól v NHL a dorovnal Marcela Dionnea!

Jaromír Jágr se v noci dočkal. Konečně dorovnal Marcela Dionnea v historické tabulce střelců :)SOUHRN zápasů -> http://bit.ly/1mdVddM

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 10. prosinec 2015

Dobrý večer všem příznivcům nejlepší hokejové ligy na světě. Kanadskoamerická NHL má v noci z pátku na sobotu na programu další várku utkání. My se společně podíváme na souboj mezi Pittsburgh Penguins a Los Angeles Kings. Úvodní vhazování je naplánováno na jednu hodinu ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 39. Fehr (Cullen, Dumoulin), 59. Malkin (Kunitz, Perron) – 8. Pearson (Martinez, Muzzin), 41. Muzzin (Doughty, Kopitar), rozh. náj. Gáborík