Magnitogorsk – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Záhřeb 2:1 (2:0 po s.n.) | Ufa – Viťaz 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – HC Slovan 0:1 (1:2 po s.n.) | Riga – N.Novgorod 1:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 28.12.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Na shledanou. (17:17:49)

Třetí třetina byla nejrychleji odehraná, domácí v ní hájili svůj dvoubrankový náskok, který v samém závěru pojistili gólem do prázdné brány. Obrovskou pochvalu zaslouží jejich brankář Svedberg, jenž dnes podal excelentní výkon a zaslouženě si připsal čisté konto. Jeho protějšek Sateri také mnohokrát svůj tým podržel, ale na dvě střely nestačil.

Alexander LOGINOV - 3:0

59:46
    Ufa právě vstřelila branku!
    Nyní však už branka platí, ALEXANDER LOGINOV odpálil puk z obranné třetiny a kotouč se zastavil až v hostující svatyni.
    Asistence: Andreas Engqvist.

59:38
    Domácím se podařilo vstřelit gól, ale Svedberg předtím fauloval, hodně zbytečně, a jeho tým tak ještě inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

59:30
    Na domácího gólmana střílí ze všech pozic, ale bezúspěšně.

59:01
    Hosté hrají bez gólmana.

58:59
    Další obrovská šance hostů a vynikající Svedberg, který kryje ránu z bezprostřední blízkosti ke vzdálenější tyči.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:41
    Prochorkin byl při své individuální akci nejspíš faulován, ale hra pokračuje dál.

57:11
    Hartikainen trefil pravý beton soupeřova gólmana.

56:15
    Nyní měl hostující brankář dvakrát štěstí, nejprve tečovaný puk těsně minul jeho levou tyč, krátce na to se ke kotouči před odkrytou bránou nedostal žádný z protihráčů.

55:45
    Gončarov tečoval nahození od modré, ale Sateri nakonec zasahovat nemusel.

54:41
    Kempeho nahození Svedbergovi sice vypadlo z lapačky, ale nikdo hráčů Podolsku naštěstí pro domácí nebyl poblíž.

54:00
    Další zákrok domácího gólmana, který je opět úspěšnější a protihráče musí přivádět doslova až k šílenství.

53:23
    Puk se po střele od modré odrazil od zadního mantinelu před bránu Ufy a Svedberg jej zcela logicky raději schoval pod lapačku.

53:00
    Ránu Soina od modré drží Sateri ve své výstroji.

52:25
    Hartikainen z dobré pozice nezamířil mezi tři tyče.

52:00
    Nyní musel zasáhnout sám gólman, který vyrazil nahození z pravé strany.

51:31
    Na přihrávku před hostujícího brankáře si najížděli hned dva hráči Ufy, ani jeden se ale ke kotouči nedostal.

50:37
    Davydov pálil prudce od modré, ovšem domácí gólman dobře viděl a střelu schoval do lapačky.

49:01
    Po delší době musel zasáhnout i Sateri, avšak lehké nahození mu nenadělalo příliš práce.

47:53
    Znovu výtečný zákrok Svedberga proti ráně Vyglazova od pravého mantinelu. Domácí gólman zároveň přerušuje hru.

46:43
    Majorov neuspěl střelou z levé strany, Sateri nedovolil puku jakkoliv projít.

45:42
    Omark trefil pouze bránícího hráče před sebou.

45:03
    Ránu Eronena od modré schovává Svedberg do lapačky.

44:35
    Šitikov nejprve ve velice slibné pozici selhal, o chvíli později neuspěl střelou z bezprostřední blízkosti ani Horák.

43:05
    Omark si počínal zákrokem na hranici pravidel, hra pokračuje dál.

42:45
    Až na šanci Omarka se zatím ve třetí části hraje hodně opatrně.

40:34
    Omark v samostatném nájezdu neuspěl, když jeho pokus zamířil vedle vzdálenější tyče.

40:09
    Po několika vteřinách třetí části končí puk mimo ledovou plochu.

40:01

Ve druhé části viděli diváci dva góly, k radosti větší části osazenstva padly oba do brány Viťazu, domácí tým díky přesným zásahům Arzamasceva a Majorova, oba se trefili v prvních deseti minutách druhé třetiny, vede 2:0 a je na nejlepší cestě k vítězství. Avšak čeká jej ještě dvacet minut, podaří se mu náskok uhájit?

Další třetina začne přibližně v 16:40
    .

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:37
    Sateri raději podržel kotouč pod svojí lapačkou a přerušil hru.

39:02
    Běží poslední minuta druhé části.

38:52
    Majorovi se nepovedla stahovačka a nakonec zamířil jen do protihráče před sebou.

37:25
    Kostromitin pálil prudce od modré mimo bránu.

37:16
    Nyní končí puk mimo hrací plochu.

37:10
    Ofsajd znovu zastavuje Viťaz v útočné snaze.

36:41
    Další velká možnost hostů, tentokrát pálil z dobré pozice Horák, ale trefil jen betony strážce domácí svatyně.

35:41
    V přečíslení dva na jednoho Kempe zkazil přihrávku, Svedberg nakonec musel zasáhnout a stejný hráč se snažil o dorážku příliš směle, za což byl protihráči názorně napomenut.

35:03
    Ofsajd nyní zastavil hostující tým v útočné snaze.

34:20
    Šitikov zpoza hráče domácího brankáře nepřekonal, ten drží čistý štít.

33:23
    Ta je u konce, oba celky jsou kompletní.

32:52
    Hostům začíná zkrácená přesilovka.

32:22
    Kempe byl v podstatě sám před brankářem, z otočky mířil mezi betony, avšak Svedberg je k sobě sklapl včas.

31:25
    Síly na ledě se srovnají, za vysokou hůl je z ledu na dvě minuty vykázán Omark (UFA). Ač se domácí hráč hodně rozčiluje, není mu to nic platné.

30:52
    Za sekání odchází na trestnou lavici na dvě minuty Abdullin (CEC).

30:37
    Domácí brankář měl nyní štěstí, musel se pořádně natáhnout, aby kotouč vyrazil. Na druhé straně mohl přidat třetí branku Majorov, zcela sám před brankářem trestuhodně přestřelil.

29:32
    Hosté nyní dostali soupeře pod tlak a Svedberg musel dvakrát ukázat své umění a podržet svůj tým.
    Maxim MAJOROV - 2:0

27:31
    MAXIM MAJOROV vyjel tak rychle před bránu, že překvapil nejen bránící protihráče, ale také samotného gólmana, puk zasunul za brankovou čáru pod jeho betony.
    Asistence: Teemu Hartikainen.

26:53
    Vzápětí už Sateri raději schovává puk do výstroje a přerušuje hru.

26:23
    Omark dostal přihrávku do jízdy a zjevil se sám před brankářem, byl ale již příliš blízko na to, aby mohl zakončit tak, jak by si přál.

25:10
    Sateri vyrazil střelu od pravého mantinelu před sebe, kde stál zcela volný Culygin, k puku se naštěstí pro hosty nedostal.

24:04
    Nyní jsou kompletní.

23:45
    Domácí znovu vyhazují puk přes všechny čáry.

23:10
    Dlouho veškerou práci brali na sebe Svedbergovi spoluhráči, až nyní musel domácí brankář pokrýt ránu od modré lajny.

22:04
    Dvě minuty za držení dostává Černov (UFA). Šance pro hosty na srovnání.
    Zakhar ARZAMASCEV - 1:0

21:07
    Prochorkin obdržel přihrávku od modré čáry na levou stranu, puk netrefil nejprve ideálně, ale následně se k němu přeci jen dostal a přihrál jej před bránu volnému ZAKHARU ARZAMASCEVOVI, jenž jej zasunul do úplně volné svatyně hostů.
    Asistence: Nikolaj Prochorkin a Teemu Hartikainen.

20:22
    Hned v úvodu druhé půle velká šance hostů, Kokšarov ale trefil jen hruď brankáře soupeře.

20:01

První část byla vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách, ale oba gólmani se zatím činí a žádný puk za svá záda nepustili. Podaří se jim zastavit střelce soupeře i ve druhé dvacetiminutovce?

Další třetina začne přibližně v 15:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47
    Šitikov se po puku ve snaze o střelu natahoval marně, je jasné, že v první části se už nic nestane.

19:02
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:31
    Loginov musel zanechat útočení, neboť jeden ze spoluhráčů se zapomněl v útočném pásmu, puk tak zavezl ke své bráně a počkal, až spoluhráči vystřídají.

17:43
    Domácí jsou kompletní.

17:17
    Rychlé vyjetí zpoza brány málem přineslo první gól zápasu, puk jen o kousek minul pravou tyč domácí brány.

16:30
    Svedberg zatím zasahovat nemusel, jeho spoluhráči dobře brání a zatím vyhazují puk přes všechny lajny.

15:43
    První vyloučení na straně Ufy. Za držení je na dvě minuty z ledu vykázán Bodrov (UFA).

15:15
    Derljuk obdržel parádní přihrávku na levou stranu, jeho následnou šanci však vychytal zatím bezchybný Sateri, který protihráči zmenšil střelecký úhel a puk schoval do své výstroje.

14:47
    Svedberg se rozhodl raději hru přerušit a puk schovává pod svojí lapačkou.

14:15
    Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, oba celky posílají směrem k bráně jednu střelu za druhou, ale žádná není dost nebezpečná.

12:40
    Černov objel hostující bránu, ale poté pálil pouze do jejího strážce.

12:07
    Skrytá rána Vyglazova končí na betonech domácího gólmana.

11:45
    Abdullin z otočky mířil vysoko nad bránu.

11:31
    Afinogenov najel do Svedberga, což se nelíbilo Loginovi a svého spoluhráče šel bránit. Vše se obešlo bez vyloučení.

11:01
    Další rychlý protiútok Viťazu, Kempeho ránu zblokoval bránící obránce.

10:11
    V přečíslení tři na dva hráči Ufy neuspěli, chybělo lepší finální zakončení. Nutno říct, že měl Sateri štěstí, puk olízl boční konstrukci jeho brány.

09:35
    Hosté ihned vyrazili do útoku, Davydov trefil pravý beton domácího brankáře.

08:30
    Oba týmy hrají v plném počtu, takže ani druhá přesilovka není využita.

07:10
    Ránu od modré Sateri kryje.

06:30
    Vyloučen Abdullin (CEC) na dvě minuty za držení.

06:20
    Bude se vylučovat, domácí mají výhodu.

05:40
    Makejev přebruslil bránícího protihráče a dostal se ke střele, Svedberg ale byl připraven a včas sklapl své betony k sobě.

05:01
    Po Berdjukově střele dorážel příliš směle před bránou Kokšarov, což se domácím samozřejmě nelíbilo a vznikla z toho mela před domácí svatyní. Rozhodčí však nevylučují.

04:50
    Svedberg musel ven z brány a rychle puk rozehrát před dojíždějícím protihráčem.

04:18
    Teď se ale domácí provinili zakázaným uvolněním.

03:12
    Prochorkinovu ránu vyrazil Sateri jen před sebe a k dorážce se dostal jeden z hráčů v zeleném dresu, avšak nedokázal dostat puk do odkryté brány. To byla velká šance Ufy.

02:30
    Hosté jsou kompletní.

02:20
    Omarkova rána byla zblokována.

01:38
    Zatím se hosté dobře brání, nyní vyhazují přes všechny čáry.

00:30
    A bude se vylučovat, za nedovolené bránění je vyloučen Kokšarov.

00:30
    Nyní hostující brankář podržel puk v lapačce.

00:15
    Sateri si připisuje první zákrok po nahození puku ze středního pásma.

00:01

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Loginov, Lepisto, Gončarov, Derljuk, Arzamascev, Bodrov, Culygin – Omark, Engqvist, Grigorenko – Kabanov, Makarov, Lisin – Černov, Soin, Nesterov – Vorobjov, Hartikainen, Majorov – Prochorkin.

HC Viťaz: Sateri (Saprykin) – Lukin, Davydov, Eronen, Berdjukov, Golovkov, Kostromitin, Vaščenko – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Afinogenov, Kempe, Makejev – Horák, Abdullin, Šitikov – Musatov, Vyglazov, Drugov.

Rozhodčí: Bukin, Sidorenko – Alex, Strelcov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Viťaz Podolsk

Hostujícímu mužstvu patří předposlední pozice v Západní konferenci, jeho hráči dosud posbírali 52 bodů za pouhých dvanáct výher v základní hrací době, sedm výher a dvě prohry v prodloužení, resp. po samostatných nájezdech, vstřelili jen 88 gólů, což je jeden z nejmenších počtů KHL, zatímco 115 branek inkasovali, což je pro změnu zase jeden z počtů nejvyšších. Podolsku se na cizích kluzištích vůbec nedaří, z 21 duelů prohrál po 60ti minutách v patnácti případech, naposledy podlehl Nižněkamsku 3:5. O pozici nejlepšího hráče týmu se dělí Rus M. Afinogenov (19 bodů za 12 branek a 7 asistencí) a český hokejista R. Horák (9+10).

Ufa

Domácí se nachází na páté pozici Východní konference se 73 body na kontě za 21 výher (jeden z nejvyšších počtů ligy) a pět vítězství v prodloužení, případně na samostatné nájezdy. Její hráči vstřelili už 132 branek, což je největší gólový počet ligy, a inkasovali 113 gólů. Doma z posledních šesti zápasů pětkrát zvítězili, naposledy nad Petrohradem 2:1 v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je Švéd L. Omark se 44 body (14+30).

Dobrý den, pět zápasů má dnes na pořadu ruská KHL, mj. se střetnou i týmy z jiných konferencí a jiných koutů tabulky, a sice Salavat Julajev Ufa a Viťaz Podolsk. Domácí jsou pasováni do role favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 22. Arzamascev (Prochorkin, Hartikainen), 28. Majorov (Hartikainen), 60. Loginov (Engqvist)

HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Lukin, Davydov, Eronen, Berdjukov, Golovkov, Kostromitin, Vaščenko – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Afinogenov, Kempe, Makejev – Horák, Abdullin, Šitikov – Musatov, Vyglazov, Drugov.

Rozhodčí: Bukin, Sidorenko – Alex, Strelcov

Diváci: 6 129