Třinec – Vítkovice 3:0 (kon.) | Plzeň – Litvínov 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.)
Chomutov – Zlín 1:5 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 4:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:2 (1:0, 4:0, 0:2)
Mountfield HK
Pondělí 28.12.2015, 18:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 31. kolo

58:07
    Na trestné lavici je Daniel Přibyl, který dostal dvě minuty za podražení.

57:50
    Sabolič orazítkoval horní tyčku hradecké branky!
    55:31 René VYDARENÝ - 5:2

55:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec využívá už druhou přesilovou hru a RENÉ VYDARENÝ snižuje pět minut před koncem zápasu na rozdíl tří branek. Asistence: Antonín Honejsek.

54:04
    Curtis Hamilton by se uživil i jako dřevorubec. Rozhodčí pro jeho sekání ale pochopení nemají a nadělují mu dvě minuty. Další přesilovka pro Hradec.
    48:25 Jaroslav KUDRNA - 5:1

48:25
    Hradec v přesilové hře snižuje. Střelu Šimánka šikovně tečoval JAROSLAV KUDRNA. Asistence: Jiří Šimánek, Brian Ihnačák.

46:34
    Další přesilová hra pro Hradec. Na trestnou lavici míří Michal Dragoun, který si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

43:58
    Hradec si zahraje přesilovou hru. Daniel Přibyl svojí hokejku použil k hákování a rozhodčí jeho počínání trestají dvěma minutami.
    39:39 Miroslav FORMAN - 5:0

39:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    V O2 areně odbila pátá! MIROSLAV FORMAN přidává pátou branku do sítě Hradce a pravděpodobně gólově uzavírá třetinu, na kterou bude chtít hradec rychle zapomenout. Asistence: Daniel Přibyl, Adam Polášek.

39:14
    Hradec zakončí druhou třetinu ve čtyřech hráčích na ledě. Rastislav Dej dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    37:25 Robert SABOLIČ - 4:0

37:25
    Uběhlo jen pár vteřin a O2 arena je znovu na nohou. ROBERT SABOLIČ dostal perfektní přihrávku od Lukáše Klimka skrz hradeckou obranu a vyhání doteď skvělého Kacetla z branky. Asistence: Lukáš Klimek, Curtis Hamilton.
    37:09 Lukáš KLIMEK - 3:0

37:09
    Jen minutu a pět vteřin dělí druhý a třetí gól Sparty. Přesnými přihrávkami rozebrali Hamilton a Sabolič obranu Hradce a LUKÁŠ KLIMEK pálil do téměř prázdné brány. Asistence: Curtis Hamilton, Robert Sabolič.
    36:04 Jan BUCHTELE - 2:0

36:04
    Tohle byla souhra roku! Forman zadovkou přihrál Přibylovi, ten taktéž zadovkou JANU BUCHTELEMU, který přesně pálil. Asistence: Daniel Přibyl, Miroslav Forman.

34:30
    Další přesilová hra pro Spartu, která teď Hradec dostala pod tlak. David Švagrovský přidržel protihráče déle, než je zdrávo, a dostává dvě minuty.

32:17
    Jaroslav Kudrna v samostatném nájezdu! Obrovskou šanci ale vychytal Pöpperle, který se roztáhl na brankové čáře.

29:24
    Druhá přesilovka pro Spartu. Brian Ihnačák měl hůl výš, než se sluší, a odpyká si dvě minuty za vysokou hůl.

24:50
    Sabolič teď trefil tyčku, nebo Kacetl předvedl zákrok zápasu. Tak jako tak to ale byla další gólovka, která skončila jen těsně mimo!

15:36
    A je tu první přesilová hra pro Hradec. Juraj Mikuš za domácí brankou nedovoleně přidržel jednoho z hradeckých hráčů. A jsou z toho dvě minuty na trestné lavici.

13:27
    Netík udělal z hradecké obrany komparz, nedokázal ale poslat puk do odkryté branky, trefil jen jednoho z ležících hráčů Hradce!

11:57
    Bohumil Jank po ataku jednoho ze sparťanů míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za napadení. První přesilovka v zápase pro Spartu.
    01:20 Petr KUMSTÁT - 1:0

01:20
    Tenhle začátek se musí sparťanům líbit! PETR KUMSTÁT tvrdě vypálil téměř od modré a perfektně trefil prostor nad lapačkou Kacetla. Asistence: Marek Hrbas.

Daniel Ryl

Lucie Štěrbová

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Hrbas), 37. Buchtele (Přibyl, Forman), 38. Klimek (Hamilton, Sabolič), 38. Sabolič (Klimek, Hamilton), 40. Forman (Přibyl, Polášek) – 49. Kudrna (Šimánek, Ihnačák), 56. Vydarený (Honejsek, Dej)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele (A), Přibyl, Forman – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát (A), Pech, Procházka – Kudrna, Dragoun, Netík (C) – Havel
    Mountfield HK: Kacetl (od 38. Svoboda) – Vydarený (C), Pláněk, Vašíček, Dietz, Čáp, Pilař, Jank – Šimánek (A), Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář (A) – Červený, Ihnacak, Honejsek – Kopta, Švagrovský, Köhler.

Rozhodčí: Polák, Svoboda – Lhotský, Svoboda

Diváci: 10087