Ottawa – Boston 3:1 (kon.) | Florida – Columbus 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:3 (kon.)
Dallas – St. Louis 3:0 (kon.) | Chicago – Carolina 1:2 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 1:0 (kon.)
Colorado – Arizona 1:2 (po pr.) | Anaheim – Philadelphia 4:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 5:3 (kon.)
Winnipeg Jets
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pondělí 28.12.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Sledujete již stránku NHL.cz? Jestli ne, máte šanci to napravit! (y) :-)

3. Jeff Zatkoff – 7 zápasů, 3,10 g/záp., 91,36 %

V brance Jets začne Connor Hellebuyck. Za Tučňáky Jeff Zatkoff.
    Pittsburghu bude chybět Chris Letang. Na obrázku je vidět, že Crosbymu se proti dnešnímu soupeři celkem daří.

Ondřej Pavelec je zraněný, takže v akci neuvidíme žádného českého ani slovenského hokejistu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Trouba, Byfuglien, Enström, Myers, Stuart, Chiarot – Stafford, Little, Wheeler – Ladd, Lowry, Burmistrov – Thorburn, Perreault, Ehlers – Armia, Copp, Halischuk

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Murray) – Dumoulin, Lovejoy, Määttä, Daley, Cole, Warsofsky – Kunitz, Crosby, Perron – Sheary, Malkin, Hörnqvist – Plotnikov, Bonino, Kessel – Porter, Cullen, Fehr

Rozhodčí: Nicholson, Dwyer – Cvik, Wheler.

Opět nás nemine lehké zpoždění. Do 5 minut začínáme.

00:01

01:00
    První minutu na puku Tučňáci. Ke střele se nedostali.

01:25
    Domácí tým se do zakončení dostal. Zatkoff ale na úvod nezaváhal.

01:56
    Kessel sám operoval v útočném pásmu. Vystřelil do boční sítě.

02:55
    Zaváhání obrany hostů. Útočník Winnipegu se dostal ke střele, Zatkoff bez obtíží vyrazil.

03:43
    Icing Tučňáků.

03:58
    A po chvilce další. Hra se tak opět přesune před Zatkoffa.

05:04
    Hráči Winnipegu se nyní dostávali pod tlak. Puk končí na jejich lavičce. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

05:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Lovejoy - 2 min., hákování).

06:10
    A hned na úvod přesilovky Wheeler ve velké šanci. Netrefuje prázdnou branku.

07:05
    Po povedeném začátku přesilová hra Jets trochu stagnuje.

07:52
    Nakonec přesilová hra povedená nebyla. Tučňáci v plném počtu.

08:29
    Další velká šance domácího týmu. Lowry mohl střílet i nahrávat. Zvolil tu horší variantu a tou byla střela.

09:35
    Wheeler střílí, přes obránce jeho pokus ale netrefuje branku.

10:24
    Burmistrov se snažil propasírovat puk před branku. Neúspěšně.

11:30
    Aktivnější zatím rozhodně domácí tým. Hosté toho moc nepředvedli.

12:00
    Další icing Tučňáků.

12:43
    Až teď si Hellebuyck sáhl pořádně na puk. Hned ho také schoval do lapačky.

13:25
    Hra vysokou holí. Hra se přerušuje. Útočil Winnipeg.

14:08
    Tyč zazvonila po střele Chiarota. Zatkoff měl nyní štěstí.

14:46
    Další velká šance domácího týmu. Little se dostal do nájezdu. Byl při něm faulován. Je nařízeno trestné střílení.
    Little byl v brejkové situaci faulován a je tu trestné střílení pro Winnipeg!

14:46
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    BRYAN LITTLE si při trestném střílení počínal opravdu skvěle. Forhandovou střelou nad lapačku Zatkoffa posílá svůj tým do vedení. Krásná střela domácího útočníka.
    14:46 Bryan LITTLE - 1:0

15:22
    A Winnipeg pokračuje ve zvýšené aktivitě. Lowry dostal dobrou přihrávku před branku. Zatkoffa ale nedokázal překonat.

16:06
    Zatkoff chytá střelu Byfugliena.

17:01
    Zatkoff si raději nechává kotouč. Tryskáčům se první třetina opravdu daří. Dostávají Tučňáky stále pod tlak.

17:52
    Až teď se dostal do útoku Pittsburgh. Ke střele na Hellebuycka to nevedlo.

18:31
    Icingu se dopouští také domácí tým.

19:30
    Závěr třetiny není moc zajímavý. Nějaké akce už se asi nedočkáme.

19:57
    Přeci jen ještě Tučňáci hrozí. Hellebuyck raději ukryl puk do výstroje.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina se povedla lépe domácímu Winnipegu. Ten taky vede po proměněném trestném střílení. S tím si výtečně poradil Little. Až v samotném závěru třetiny se výkon Pittsburghu trochu zlepšoval. Tak uvidíme, co nám nabídne druhá třetina.

20:50
    Druhou třetinu začíná aktivně domácí tým. Pokračuje tak obrázek z prvních dvaceti minut.

22:08
    K puku se dostávají Tučňáci, nedaří se jim ale založit útočnou akci a rychle o něj přicházejí.

23:00
    Poslední okamžiky se spíš nudíme. Nevidíme nic zajímavého.

24:07

24:48
    Lowry byl příliš hladový a špatně překročil modrou. Ofsajd.

25:40
    O další tyč se postarali domácí hráči. Nyní to byl forhand Littla.

26:37
    Hráči Jets si opět nahrávali v útočném pásmu. Následná střela trefuje jen nohy obránce.

27:31
    Do šance se dostal i Malkin, obránce mu ale nedal žádný prostor. Následně další střele čelil opět Zatkoff.

28:27
    Hellebuyck chytá pokus Perrona.

28:39
    Crosby v dobré šanci. Hellebuyck ale opět úspěšnější.

29:46
    Kessel přestřeluje z levého kruhu.

30:00
    A opět Kessel, Hellebuyck asi ani neví, jak jeho střelu chytil. Každopádně dál drží čisté konto.

30:33
    Zatkoff raději schoval puk před dojíždějícími soupeři.

31:09
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Halischuk - 2 min., nedovolené bránění).

32:10
    První minuta přesilovka se nezdařila. Tučňáci se nemohou usadit v útočném pásmu.

32:52
    Až nyní musí Hellebuyck zasahovat po střele Bonina.

33:09
    Winnipeg oslabení přežil. Halischuk je zpět na ledové ploše.

33:51
    A po oslabení tlačí Winnipeg. Jejich tlak ukončuje Zatkoff schováním puku do lapačky. Následně se hráči pošťuchují.

34:12
    Halischuk pálí, Zatkoff vyráží. Naštěstí ne na hokejku soupeře.

35:16
    Sheary backhandem netrefuje branku.

36:10
    Malkin netrefuje branku. Do útoku se může pustit Winnipeg.

37:00
    Do útoku se pustil. Branku Zatkoffa však neohrozil.

37:50
    Vypadá to, že v závěru třetiny je opět lepší Pittsburgh.

38:59
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Burmistrov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Burmistrov bohužel vyhazuje puk do hlediště bez cizího zavinění. Tučňáci si v závěru třetiny zahrají přesilovku.

39:37
    V oslabení se povedlo ujet Wheelerovi, Zatkoff neudělal ukvapený pohyb a vyráží.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nám branku nenabídla. Ale nějaké zajímavé momenty vidět byli. V prvních minutách byl lepší opět domácí tým. Pittsburgh se zvedl hlavně v závěru třetiny. Do závěrečných dvaceti minut půjde Pittsburgh s přesilovkou. Má na úvod slušnou šanci na vyrovnání.

40:20
    Tučňáci sice pokračují v přesilové hře. Zasahovat teď ale musel Zatkoff.

40:59

42:10
    Do útočného pásma se pěkně dostal Ehlers. Spoluhráči ho nenásledovali.

43:12
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin – 2 min., vysoká hůl). Ruský hokejista zasáhla Lowryho do obličeje.

43:29
    Byfuglien hned na úvod pálí od modré, Zatkoff vyráží.

44:30
    Po dobrém začátku se přesilovka Tryskáčům příliš nedaří.

45:12
    Malkin se vrací na led. Tučňáci v plném počtu.

45:35
    Icing Pittburghu.

47:00
    Pittsburgh se zatím nenadechl k pořádnému tlaku. Ani Winnipeg nyní nepředvádí zdařilou hru.

47:50
    Tento průběh zatím vyhovuje Winnipegu. Rozdíl je ale stále minimální.

48:54
    Stafford nedostává puk do odkryté branky. Ocitl se sám na levé straně. Zatkoff se ale zázračně natáhl po puku a dosáhl na něj.

49:32
    Zatkoff před malým okamžikem podržel svůj tým. To by mohlo povzbudit hráče v poli.

50:06
    Zatím to tak nevypadá. Zatkoff raději nechává po střele od modré puk v rukavici.

50:47
    Wheeler dostal puk za obranu. Následně kroužil před brankářem. Střílí jen do jeho ramene.

51:40
    Jedna věc Tučňákům jde. Vhazování vyhrávají často. Nedokážou toho ale využít.

52:35
    Pittsburgh se dostal do útočné třetiny, byl z toho ale opět krátký pobyt. Winnipeg se snadno osvobozuje.

53:15
    Burmistrov předvedl úžasný obraný zákrok. Díky tomu poslal spoluhráče do přečíslení. Ty ho nevyužili.

54:00
    Jestli takhe hra bude pokračovat i ve zbývajících minutách, tak se Pittsburgh jen těžko dočká vyrovnání.

55:15
    Přeci jen se dostává Pittsburgh nyní do útočného pásma a je v něm nebezpečný.

55:58
    Crosby to zkoušel individuálně. Neuspěl.

56:35
    Ben Lovejoy byl zasažen soupeřovo bruslí do tváře. Nechtěně. Každopádně teď Ben s ručníkem chvátal do šatny na šití.

57:30
    Tučňáci by se pomalu měli připravit na závěrečný tlak.

58:30
    A Tučňáci to zkouší v šesti bez brankáře.

59:00
    Zatím však neúspěšně. Kunitz ale velkou šanci měl. Na brankáře si zahrál Myers.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

Ve Winnipegu se radují. MTS Centre viděla sice jen jednu branku. Domácí Jets ale vyhrávají. Stačil jim k tomu úspěšný nájezd Bryana Littla. Tučňáci dnes nepředvedli příliš dobrý výkon, po většinu zápasu byli horším týmem. Můžeme tedy říct, že Winnipeg vyhrává zaslouženě. Pochválit musíme i oba brankáře, ti předvedli několik povedených zákroků.