Banská Bystrica – Trenčín 1:3 (kon.) | Košice – Martin 4:2 (kon.) | Piešťany – Zvolen 2:5 (kon.)
Nitra – Poprad 1:2 (po pr.) | Žilina – Skalica 5:4 (kon.)
HK Nitra
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
HK Poprad
sk Pondělí 28.12.2015, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V 33. kole hokejovej Tipsport ligy si súperi zmerajú sily netradične v pondelok. V Nitre sa od 18:00 hod. predstaví Poprad.

Kamzíkom aktuálne patrí šiesta priečka so ziskom 52 bodov a na prvú Nitru strácajú 15 bodov. V predchádzajúcom kole Poprad prerušil svoju štvorzápasovú sériu víťazstiev, keď podľahol Banskej Bystrici na domácom klzisku 1:4. O všetky góly Baranov sa postaral bývalý hráč Popradu Lukáš Hvila, ktorý zaznamenal 2 góly a 2 asistencie.

Nitra sa po menšej odmlke v predchádzajúcom domácom zápase vrátila na čelo ligového pelotónu. V netradičnom kole na Štefana si pripísali Corgoni do tabuľky tri body po víťazstve 5:3 v Martine. O tri góly sa postarala prvá formácia. Zámorská posila David Laliberté dosiahol v stretnutí tri body za gól a dve asistencie a celkovo po príchode po Zobor už zaznamenal dvadsať kanadských bodov za 10 gólov a zhodný počet asistencií.

Nitra doposiaľ zdolala Poprad v každom tohtosezónnom zápase a favoritom stretnutia je tak aktuálny líder tabuľky. Či sa však podarí Popradu prvýkrát zdolať Nitru, sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent – Milam, Mezei, Podhradský, Kuzma, Milo, Novák, König, Ordzovenský – Slovák, Laliberté, Blackwater, Kutálek, Ručkay, Bajtek, Štefanka, Macík, Stloukal, Bene, Pupák, Piačka

HK Poprad: Kostúr – Briják, Dinda, Gaborčík, Fabian, Malina, Kasík, Šterbák – Heizer, Bartečko, Štrauch, Bajaruns, Kroták, Paločko, Paukovček, Rapáč, Števuliak, Rusnák, Achs, Koyš

Rozhodca: Müllner, Štefik – Junek, Šefčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche.

Nitra aréna je tradične slušne zaplnená, domáci fanklub od začiatku spieva pokriky, takže očakávame v Nitre dobrú atmosféru.

Štadiónom znie hymna.

Úvodný ceremoniál je za nami a stretnutie môže začať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:29
    Bartečko uspel proti Milamovi a zakončil. Valent bol pozorný.

01:00
    Zakázané uvoľnenie Poprad.

01:07
    Na opačnej strane vyskúšal Kostúrovú pozornosť Macík.

01:21
    Vhadzuje sa pred Kostúrom.

02:55
    Nitra rozohráva akciu od vlastného brankára.

03:36
    Blackwater si odvážne nakorčuloval pred Kostúra, ten jeho pokus zneškodnil.

05:10
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia a v dobrom tempe. Obrany sú však pozorné.

05:58
    Malina páli od modrej, Valent chytá do lapačky a hru prerušuje

06:30
    Fabian začína akciu spoza vlastnej bránky.

07:22
    Pupák s Ručkayom sa dostali do prečíslenia 2 na 1, prvý menovaný skúsil prekvapiť Kostúra strelou na prvú tyč, brankár hostí dobre zasiahol.

07:54
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

08:20
    Stloukalov pokus s námahou vyrazil Kostúr, na opačnej strane v úniku Paločko, domácich však podržal Valent dobrým zákrokom.

11:21
    Bartečko opäť úspešnejší v súboji protim Milamovi.

12:39
    Prihrávka puku rukou a vhadzuje sa pred Valentom.

14:00
    Hrá sa nám zo strany na stranu avšak bez výraznejších príležitostí pred oboma brankármi.

15:06
    Pupák zakončil z otočky, jeho bekendový pokus Kostúr chytá.

16:20
    Obe mužstvá striedajú počas hry.

16:36
    Paukovček sa dostal až pred Valenta ale nepretlačil puk za chrbát domáceho brankára.

18:08

19:58
    Poprad dal gól!
    Nedáš dostaneš sa potvrdilo. Nitra v dobrej príležitosti, Mezeiova delovka však minula cieľ a okamžite z protiútoku sa dostal do úniku a zakončenia PATRIK ŠTEVULIAK a svoj nájazd premenil na úvodný gól stretnutia. Asistencie: Arne Kroták.
    19:58 ŠTEVULIAK - 0:1

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina, v ktorej sme videli hokej zo strany na stranu, avšak obe obrany boli pozorné až do samého záveru tretiny, kedy unikol domácej obrane Števuliak a prekonal brankára Valenta.

Pomer striel po prvej tretine je 7:7.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:43

21:32
    Štefankov útok pritlačil hostí pred vlastného brankára. Domáci si z tlaku však nevypracovali príležitosť.

22:09
    Puk sa dostal poza obranu hostí na osamoteného Bajteka, ktorého bekendový pokus netrafil pravú tyčku.

23:03
    Rusnákovu strelu z medzikružia Valent s námahou vyrazil.

23:58
    Puk na striedačke hostí a vhadzuje sa v strednom pásme.

24:12
    Štefankovu strelu od červenej čiary Kostúr bezpečne chytá do lapačky a prerušuje hru.

24:34
    Novákovu prihrávku vystihol Heizer, dostal sa do zakončenia a Valent jeho pokus chytá.

24:52
    Vhadzuje sa pred Valentom.

26:11
    Achs sa presadil proti Königovi a vystrelil spoza domáceho obrancu, Valent vyráža do bezpečia.

27:15
    Slovákov pokus chytá Kostúr.

27:57
    Štefankou dôraz pred Kostúrom vyriešila hosťujúca obrana na čele s dobre chytajúcim brankárom Popradu, ktorý skryl puk do svojej moci a prerušil hru.

28:25
    Kutálekov tečovaný puk skončil na hrudi brankára hostí.

28:50
    Kostúr odolal aj pri zakončení Bajteka. Nitra je v nápore a hostia s problémami odolávajú.

30:18
    Po prerušení hry strkanica pred Valentom medzi Milamom a Brijákom. Pomer síl na ľade sa nemení.

30:39

31:25
    Nitra dala gól!
    Nitra po veľkom nápore nakoniec vyrovnáva vďaka gólu JURAJA ŠTEFANKU, ktorý dostal príliš veľa priestoru pred bránkou a po streleckej kanonáde domáceho mužstva poslal odrazený puk do odkrytej hosťujúcej bránky a strelil prvý gól domácich. Asistencie: Petr Stloukal.
    31:25 ŠTEFANKA - 1:1

31:56
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

33:35
    Hostia pritlačili domáci prvý útok pred Valenta a domáca obrana s ťažkosťami dostala puk do stredného pásma.

33:56

34:32
    Nitra pri chuti a Štefankov útok roztočil pred Kostúrom kolotoč. Brankár hostí hru prerušil po nahodenom puku od Michala Nováka.

35:23
    Kutálek sa dostal do prečíslenia spolu s Ručkayom a prvý menovaný skúsil prekvapiť Kostúra strelou medzi betóny. Brankár hostí jeho úmysel prečítal a podržal svoje mužstvo.

36:20

37:46
    Paločkovu strelu vyrazil Valent ľavým betónom.

39:29
    Kutálekovu príklepovu strelu z pravého kruhu zastavil efektný semafor brankára hostí.

39:46

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme boli svedkami jedného gólu, ktorý strelil v 32. minúte Juraj Štefanka a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

Pomer striel po dvoch tretinách je 27:17.

Dnešné stretnutie sleduje 3523 divákov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:18
    Valentovi vypadol z lapačky nahodený puk od jedného z hráčov hostí, hostia menšie zaváhanie domáceho brankára nevyužili.

41:01

41:49
    Krotákovu strelu z pravého kruhu chytá Valent do lapačky.

42:05
    Kostúr v snahe neprerušiť hru rozohral puk od vlastnej brány avšak nepresne a hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

44:10
    Pekná akcia prvého domáceho útoku zakončená strelou Lalibertého z pravej strany a zákrokom brankára hostí.

44:40
    Macík ušiel obrane hostí, nevymýšlal a vystrelil, jeho pokus tesne minul pravú tyčku hosťujúcej bránky.

45:45
    V ďalšej dobrej príležitosti sa ocitol Bajtek, ktorého strelu na dvakrát zneškodnil Kostúr.

46:03

46:53
    Slovák bol podrazený Malinom rovno pred očami hlavného rozhodcu a Nitra si zahrá prvú presilovku.

47:58
    Poprad prvú minútu oslabenia zvládol, Nitra sa ani nedostala do útočného pásma.

48:13
    Lalibertého strelu z prvej po nacvičenom signále domácich chytá pohotovo Kostúr a bude sa vhadzovať po jeho pravici.

59:01
    Hostia v plnom počte.

59:42
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Brijáka za držanie.

59:56

50:50
    Nitra hrá druhú presilovku o poznanie lepšie a strieľa z každej príležitosti. Poprad odoláva.

51:48

52:23
    Kasík sa dostal do zakončenia ale minul domácu bránku.

53:31
    Milo chyboval pri rozohrávke, hostia jeho zaváhanie nevyužili a pri puku opäť domáci.

54:06
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

54:29
    Ofsajd Nitra a vhadzuje sa v strednom pásme.

54:43
    Ručkayov pokus končí v lapačke hosťujúceho brankára.

55:59

57:10
    Obrovská šanca domácich, v ktorej sa ocitol Bajtek po skvelej Kutálekovej prihrávke spoza bránky. Kostúr vytiahol famózny zákrok.

57:48
    Ofsajd Nitra.

58:00
    Paločko minul odkrytú domácu bránku, Poprad bol blízko ku gólu.

59:48
    Krotákova tvrdá strela tesne minula domácu bránku.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V záverečnej časti hry sme gól nevideli a v Nitre budeme svedkami predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:50
    V prvom náznaku príležitosti Nitra, hostia sa ubránili.

62:21
    Kasíkova strela od modrej narobila problémy domácej obrane.

62:40

63:31
    Ordzovenského tečovaný pokus skončil na ochrannej sieťke a vhadzuje sa pred Kostúrom.

64:48
    Nitra zaváhala na útočnej modrej čiare, po ľavej strane unikol ONDREJ RUSNÁK, zbavil sa brániaceho Milama a z uhla prekonal brankára domácich. Bez asistencie.
    64:48 RUSNÁK - 1:2

Najlepším hráčom hostí je vyhlásený brankár Matúš Kostúr, z domáceho mužstva je najlepším hráčom zápasu Dušan Milo.

Skončilo sa stretnutie, v ktorom Poprad prvýkrát v sezóne zdolal Nitru. Kamzíci vyhrali v Nitre po predĺžení, kedy o výhre hostí 1:2 rozhodol v 65. minúte Ondrej Rusnák. Nitra tak stráca prvú pozíciu v tabuľke, na ktorú sa dostali Košice. (20:08:43)