Olomouc – K. Vary 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 0:4 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 1:3 (kon.)
Vítkovice – Slavia 8:0 (kon.) | Třinec – Kladno 9:2 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Olomouc
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 09.01.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 32. kolo
    Sledovali jste v tomto utkání budoucí hvězdy?

Hanáci utkání ještě pořádně zdramatizovali, když se během tří minut trefili za záda Frčka nejprve Josef Podlaha, poté využil přesilovku Jakub Heža. Energie si ale v třiapadesáté minutě vzala svůj dvoubrankový náskok zpět, když mířil přesně Daniel Babka a dokázala jej udržet. (14:10:42)

59:38
    Hanáci ještě zkouší najít Frčkovu slabinu a kombinují v útočném pásmu.

59:25
    Olomouc odvolává Urbische a zkouší to v šesti!

58:58
    Macuhovi se odrazil puk přímo na hůl, kotouč ale do branky dostat nedokázal.

57:54
    Jakub Vrána (KVA) míří na trestnou lavici. Hostující útočník byl potrestán za nedovolené bránění.

57:54
    O různé strkanice není v tomto zápase nouze. Tentokrát se zřejmě nelíbil důraz Vrány před brankou.

57:10
    Hanáci se snaží ještě alespoň snížit náskok Energie a kombinují v útočném pásmu.

56:50
    Kuba zachytil rozehrávku Karlovarských a vydal se do útoku, u kruhu poslal puk Markovi, ten ale jen orazítkoval zadní mantinel.

55:40
    Heža si klepl o přihrávku a podél pravého mantinelu spěchal za pukem, ke střele už se však nedostal.

55:08
    Tahle početní výhoda už ale Kohoutům nevyšla a Pajk se vrací do hry.

54:10
    Macuh hledal přihrávkou zpoza brány někoho ze svých spoluhráčů připravených před brankou, pro ty byl ale pas příliš dlouhý.

53:04
    Kohouti si zahrají další početní výhodu. Ondřej Pajk (OLO) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

52:50
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie ale využila chyby domácí obrany a po střele DANIELA BABKY znovu vede o dvě branky. Asistence: Michael Čejka, Jiří Janata.

51:41
    Současně jsou tak vyloučeni: Tomáš Ministr (OLO) na dvě + dvě minuty za hrubost, Petr Vodička (KVA) na 2+2 za hrubost. Vodička navíc vyfasoval i osobní desetiminutový trest.

51:41
    Za karlovarskou brankou se strhla hromadná bitka! Nejprve se do sebe pustili Podlaha s jedním z hostů, poté shodil rukavice Ministr s Vodičkou.

51:36
    Beták to zkusil od vrcholu kruhů, jeho pokus ale dobře viděl a schoval v lapačce.

51:06
    Kohouti jsou teď často v útočném pásmu a snaží se vstřelit vyrovnávací branku, Frček je ale proti.

50:20
    Hosté ale hrozí ze samostatných akcí, Olomouc si však svou bránu dobře hlídá.

49:30
    Marek se protahoval podél pravého mantinelu do útoku, téměř z nulového úhlu se mu ale puk za záda Frčka dostat nepodařilo.

48:50
    Kohouti se dál tlačí za srovnáním a drží se v útočném pásmu.

48:10
    Vrána se Zikmundem se rychle dostali až před Urbische, přihráli si v těsné blízkosti a zkusili zakončit, puk ale nakonec skončil mimo olomouckou branku.

47:15
    Energii se podařilo kotouč na chvíli vyhodit ze svého pásma, Hanáci jsou ale rychle zpátky.

46:03
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci využívají přesilovku a snižují náskok Energie na jediný gól! JAKUB HEŽA dokázal po přihrávce od modré čáry dostat puk až za záda Frčka. Asistence: Lukáš Spurný.

45:56
    Kropáč ještě dorážel z pravé strany, to se ale nelíbilo hostujícím hráčům, kteří si to s olomouckým útočníkem za brankou ještě vyřídili.

45:35
    Hanáci ve třetí třetině přidali a častěji se tak drží v útočném pásmu.

45:07
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Ladislav Zikmund (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za podražení.

43:53
    Hanáci přece jen snižují náskok Energie. Věkem ještě starší dorostenec JOSEF PODLAHA našel místo ve Frčkově výstroji a propálil karlovarského brankáře. Asistence: Jiří Kališ, Tomáš Ministr.

43:32
    Tečovat střelu od modré zkoušel Ministr, puk ale do branky dostat nedokázal.

42:38
    Hanáci se dostali před Frčka, ke střele už ale ne, a tak karlovarský brankář zasahovat nemusel.

42:00
    Olomoučtí nic nezabalili a Marek to zkusil po pravé straně, mířil ale jen do připraveného Frčka.

41:45
    Dudek prosprintoval po pravé straně do útoku a zkusil to z kruhu, mířil ale hodně nad olomouckou branku.

41:15
    Kohouti se usadili v útočném pásmu, po střele Konečného od modré ale jen zaduněly betony Frčka.

40:30
    Po střele jednoho z domácích cinkala za Frčkem tyčka!

40:13
    Marek jen nahodil do útočného pásma, tam ale na přihrávku nebyl nikdo z domácích připraven.

40:01

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně ve 13:34.

Karlovy Vary během druhé dvacetiminutovky přidali další branku, když se chvíli po polovině utkání trefil Michael Čejka. Domácí jen marně hledali cestu do útoku, na karlovarskou branku navíc vyslali velmi málo střel, a tak Frček moc práce neměl.

40:00

39:10
    Dudek prosprintoval do útoku, k zakončení se ale přes bránící hráče nedostal.

38:20
    Hraje se od branky k brance, zasahovat teď ale nemusí ani jeden z brankářů.

37:15
    Hanáci se drží v útočném pásmu, Energie ale velmi dobře brání, a tak se domácí ke střele na branku nedostali.

35:53
    Jakub Hendrych (KVA) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

35:50
    Současně vyloučeni:
    Rok Macuh (OLO) a Dominik Marek (OLO) za hrubost, Michael Čejka (KVA) a Dominik Beer (KVA) na dvě minuty také za hrubost.

35:20
    Jeden z hostujících hráčů to zkusil z těsné blízkosti, procpat puk mezi betony Urbische se mu ale nepodařilo. Stíhaný byl navíc hned dvěma domácími hráči.

34:40
    Hosté teď Kohoutům přidělávají pořádné starosti.

33:50
    S další střelou Karlovarských si Urbisch s klidem poradil a schoval puk v lapačce.

33:35
    Nahození z levého kruhu Urbisch raději přikryl a přerušil hru.

32:58
    Energie je dál aktivnějším týmem a snaží se přidat další branku.

31:40
    Tohle už s Hanáky nevypadá moc dobře. Z rychlého protiútoku se přesnou střelou prosadil MICHAEL ČEJKA a poslal Energii do tříbrankového vedení. Asistence: Filip Hauzr, Jakub Dudek.

31:00
    Hanákům se povedlo vyhodit puk až k Frčkovi.

30:46
    To se ale nelíbilo Hanákům, a tak došlo na další strkanici.

30:20
    Hosté se natlačili do blízkosti olomoucké branky a zkouší to ze všech stran.

29:34
    Na trestnou lavici míří další z Olomouckých. Martin Konečný (OLO) si odpyká menší trest za faul kolenem.

28:45
    Beták z hranice levého kruhu trefil tyčku karlovarské branky!

27:47
    Energie je zpět v útočném pásmu, moc dlouho tam ale nevydržela.

26:59
    Jeden z Karlovarských to zkusil od modré, trefil ale jen bránící hráče a navíc zlomil hokejku.

26:27
    Energie se dál drží před Urbischem a kombinuje, se střelami ale šetří.

25:30
    A právě za potyčku před Urbischem jsou dvěma minutami za hrubost potrestáni Jakub Galvas (OLO) a Jakub Vrána (KVA).

25:27
    Před olomouckým brankářem se po jedné z akcí hostů strhla bitka, kterou museli krotit až rozhodčí.

25:14
    Hanáci se musí bránit. Na trestnou lavici míří Josef Podlaha (OLO) za podražení.

24:42
    Jeklič to u levého kruhu zkusil z otočky, trefil ale jen Frčkovy betony.

24:00
    Olomoučtí se drží v útočné třetině, karlovarský brankář ale moc práce nemá, Kohouti nemíří příliš přesně.

23:00
    Hanáci se tlačí do útoku, hosté ale nepouští střelce k přímému ohrožení Frčka.

22:20
    Hanáci dobře brání, a tak má teď i Energie problém najít střeleckou pozici.

22:06
    Na střelu od modré Urbisch dobře viděl a sklapl chrániče včas.

21:10
    Tentokrát se drží v útočném pásmu Kohouti, zatím se ale nedostali ke střele na Frčkovu svatyni.

20:48
    Kuba to pak zkoušel ještě zleva, trefil ale jen betony.

20:37
    Hosté chtěli rozehrát od vlastním branky, Kuba ale napadal natolik dobře, že puk zůstal v útočné třetině.

20:10
    Po prvním buly jsou znovu nastěhovaní před Urbischem Energetici.

20:01

Druhá třetina začne přibližně 12:45.

Kohouti mají nad čím přemýšlet. Energie se totiž trefila dvakrát v rozmezí dvou minut po střelách Jiřího Janaty a Ladislava Zikmunda a do kabiny tak odchází spokojenější.

20:00

19:25
    Klvaňa to zkusil od modré, Frček ale sklapl betony včas.

18:50
    Kohouti se dostali do útočného pásma a vymýšlí, kudy na Frčka.

18:32
    Do útoku prosprintoval Nguyen se Zikmundem, prvně jmenovaný přenechával Zikmundovi před brankou puk, ten ale nemířil přesně.

17:50
    Hra se přesunuje od branky k brance, oba brankáři se teď ale tak trochu nudí, hraje se totiž převážně kolem mantinelů.

17:29
    Za vyhozeným kotoučem spěchal Ministr, dva z Energetiků byli ale u puku dřív.

16:59
    Hra se přesunula do středního pásma, Energie dobře brání svůj náskok.

16:10
    Hráči v tmavých dresech se dál drží v útočném pásmu, vystřelit na branku se jim ale nedaří.

15:50
    Hanáci kombinují v útočném pásmu, Energie je ale nepouští do bezprostřední blízkosti Frčka.

14:55
    Dva z Energetiků se dostali po pravé straně až před Urbische, kde si prohodili puk a Nguyen jej zkusil dostat z záda olomouckého brankáře kolem pravé tyčka. Urbisch ale skulinky utěsnil.

14:10
    Energie se drží v útočném pásmu, Kohouti ji ale tentokrát nepustili ke střele.

13:27
    Kuba se po pravé straně znovu protahoval do útoku, kousek za modrou čárou ale přišel o puk.

12:47
    Hanáci si zahrají další přesilovku. Michael Čejka (KVA) si odpyká menší trest za hákování.

12:05
    Hosté uskakují Kohoutům už o dvě branky. LADISLAV ZIKMUND si potáhl puk k dolní hranici levého kruhu, chvíli počkal a poslal kotouč mezi Urbischovo tělo a levou tyčku. Bez asistence.

11:20
    Kohouti se snaží reagovat a cpou se do útoku, před dobře bránící Karlovarské to ale vůbec není jednoduché.

10:54
    Energii se pak podařilo dostat od mantinelu a JIŘÍ JANATA střelou od pravého kruhu poslal puk až za brankovou čáru. Asistence: Filip Hauzr, Dominik Beer.

10:42
    Hosté se znovu dostali až před Urbische, o puk ale bojují u mantinelu.

09:35
    Po pravé straně to zkusil Kuba, obkroužil posledního obránce a střílel, z mezikruží ale trefil pouze připraveného Frčka.

08:27
    Puk se pak ale dostal na zakázané uvolnění, a tak se znovu vhazuje před Frčkem.

08:20
    Ministr zkoušel překvapit Frčka střelou z levé strany, to se mu ale nepovedlo.

07:25
    Teď měli Kohouti velké štěstí! Urbisch vyjel rozehrávat, zřejmě se ale nepochopil se svými spoluhráči a zůstal mimo branku déle, než chtěl, Energie ale nedokázala trefit opuštěnou klec.

06:50
    Za vyhozeným kotoučem vyrazil navrátilec z trestné lavice, Macuh, u puku ale byli dřív hosté.

06:10
    Teď jsou to Hanáci, kteří se drží v útočném třetině. Energie ale dobře brání, a tak si domácí jen těžko hledají dobrou střeleckou pozici.

05:48
    Kohouti po vyhraném buly vyrazili do útoku, za modrou čárou je ale o puk připravili hostující hráči.

05:10
    Hra ve čtyřech vychází líp hostům, kteří se drží před Urbischem a kombinují.

04:35
    Kohouti se ale sami připravili o přesilovku. Rok Macuh (OLO) si totiž míří odpykat dvouminutový trest za hákování.

04:21
    Olomouc si zahraje první početní výhodu. Jakub Dudek (KVA) to před svou bránou trochu přehnal s důrazem, a tak je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

04:02
    Výborný zákrok Urbische! Karlovarští si najeli až těsně před olomouckého brankáře a snažili se puk dostrkat za jeho záda. Domácí strážce svatyně už byl trochu mimo svou pozici, přesto si mezi hokejkami protihráčů dokázal puk najít a přikrýt.

03:44
    Beerovo nahození od modré Urbisch dobře viděl, schoval ho v lapačce a přerušil hru.

03:02
    Kohouti dál zkouší projít do útoku, Energie jim ale zatím nedovolila vystřelit na svou branku.

02:20
    Hanáci hledají cestu před Frčka, to se jim ale zatím příliš nedaří. Karlovy Vary dobře brání.

01:45
    Střelu jednoho z hostů od modré čáry vyrazil Urbisch špičkou lapačky.

01:29
    Hosté se drží v útočném pásmu a kombinují.

01:10
    Z levé strany to zkoušel Hauzr, jeho pokus ale Urbisch vyrazil.

01:05
    I Kohouti si našli cestu do útoku, ani jim se ale nepodařilo hostujícího brankáře ohrozit.

00:37
    Macuh to zkusil z dolní hranice pravého kruhu, mířil ale mimo.

00:20
    Energie se drží v útočném pásmu, vystřelit na branku se jí ale nepovedlo.

00:05
    Kohoutům se první vhazování nepovedlo, a tak se na chvíli do útoku dostaly Karlovy Vary.

00:01

HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) – Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Kolovratník, Konečný – Heža, Kropáč, Beták (C), Z. Zabloudil, Podlaha, Ministr, Macuh, Marek, Jeklič, Kuba.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Fuksa) – Michálek, Beer, Pajk, Rulík (C), Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka.

Rozhodčí: Held – Zedník, Vožda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 44. Podlaha (Kališ, Ministr), 47. Heža (Spurný) – 11. Janata (Hauzr, Beer), 13. Zikmund, 32. Čejka (Hauzr, Dudek), 53. Babka (Čejka, Janata)

Rozhodčí: Held – Zedník, Vožda