Frankfurt – Wolfsburg 3:2 (kon.) | Schalke – W. Brémy 1:3 (kon.)
Eintracht Frankfurt
3:2 (0:1)
VfL Wolfsburg
Neděle 24.01.2016, 15:30 • Commerzbank-Arena, Frankfurt • Německá Bundesliga • 18. kolo

Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt využili výhodu domácího prostředí a hráče VfL Wolfsburg udolali v poměru 3:2. Domácí po úvodním poločase prohrávali, ale v průběhu druhé půle dokázali nepříznivý vývoj otočit ve svůj prospěch. Hostujícímu celku se sice podařilo vyrovnat, avšak v samotném závěru střetnutí potřetí rozjásal domácí publikum Meier, jenž se stal ústřední postavou zápasu a strůjcem překvapivého frankfurtského vítězství. (17:30:24)

90+4
    90+3. Alexander MEIER - 3:2

90+3
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    V Commerzbank-Areně propukla nefalšovaná radost! Domácí tým se totiž ve třetí nastavené minutě dostává do vedení a vypadá to, že si připíše tři body! Benaglio sice skvěle vyrazil střílený centr, který do předbrankového prostoru směřoval z levé strany, ale na dorážku ALEXANDERA MEIERA z bezprostřední blízkosti už byl gólman Wolfsburgu krátký. Meier se do střelecké listiny zapsal potřetí a stal se tak šťastným majitelem hattricku.

90+2
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Aigner, přichází Aleksandar Ignjovski.

90+1
    V závěru utkání se v obrovské šanci objevil Vieirinha. Ten se za zády obránců Frankfurtu zjevil jako blesk z čistého nebe a balon poslal na bránu podél vyběhnuvšího gólmana, za něhož před brankovou čárou zaskočil jeden z obránců.

89
    Ricardo Rodriguez poslal míč na zadní tyč, balon se odrazil od jednoho z hráčů do náruče Hradeckého.

88
    Roh pro Wolfsburg.

86
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště míří Julian Draxler, na hrací plochu nastupuje Marcel Schäfer.

86
    Standardní situaci zahráli hosté signálem. U míče stáli hned tři hráči, dva z nich si ho mezi sebou narazili, čímž vytvořili střeleckou pozici pro Nalda. Střelu brazilského fotbalisty však Hradecky vyrazil.

85
    V blízkosti levého rohu pokutového území se faulu dopustil Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt). Hlavní arbitr na nic nečeká a ze své kapsičky vytahuje žlutou kartu.

82
    Schürrle si v pokutovém území naběhl na přihrávku, proti jeho následné střele však zakročil Hradecky.
    79. André SCHÜRRLE - 2:2

79
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Hráčům hostujícího celku se podařilo vyrovnat! Na Jungovu přihrávku z pravé strany si na pozici penaltového puntíku naběhl ANDRÉ SCHÜRRLE, který se prosadil přízemní střelou do levé části brány.

78
    Avizované střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Nicklas Bendtner.

77
    Trenér hostujícího týmu připravuje střídání, koho pošle do hry však zatím není zcela zřejmé.

75
    Hosté mají míč v moci, nedaří se jim však vytvořit si střeleckou příležitost.
    73. Alexander MEIER - 2:1

73
    Fotbalisté domácího celku znovu rozjásali publikum! Na hranici pokutového území se k odraženému míči dostal ALEXANDER MEIER a svým kulervoucím zakončením vymetl pavučinky v pravém horním rohu brány. Během necelých šesti minut má tak úspěšný střelec zaděláno na hattrick.

Lukáš Jasoněk

Branky: 67. Meier (Aigner), 73. Meier, 90+3. Meier – 25. Dante (Ricardo Rodríguez), 79. Schürrle (S. Jung)

Karty:   56. Huszti (FRN), 85. Hasebe (FRN)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:11. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:19.
    Eintracht Frankfurt: Hradecky – Hasebe, Zambrano, Abraham, Oczipka – Aigner (90+2. Ignjovski), Russ, Stendera, Huszti – Seferović (46. Fabián), Meier.
    Náhradníci: Lindner – Gaćinović, Medojević, Djakpa, Ignjovski, Fabián, Ayhan.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Vieirinha, Naldo, Dante, Ricardo Rodríguez – Draxler (86. Schäfer), Träsch, Guilavogui, D. Caligiuri (62. S. Jung) – M. Kruse (78. Bendtner), Schürrle.
    Náhradníci: Casteels – Bendtner, Schäfer, Gustavo, S. Jung, Knoche, Azzaoui.

Rozhodčí: Kircher – Kempter, Schiffner

Diváci: 36000