Alkmaar – Feyenoord 4:2 (kon.) | Utrecht – Zwolle 1:0 (kon.) | Eindhoven – Twente 4:2 (kon.)
Den Haag – Cambuur 2:1 (kon.)
PSV Eindhoven
4:2 (3:1)
FC Twente
Neděle 24.01.2016, 14:30 • Philips Stadion (Eindhoven) [Kapacita: 35 292] • Nizozemská Eredivisie • 19. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního večera a někdy příště opět na shledanou. (16:23:39)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 4:2! Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už v 8. minutě trefil Oosterwijk. Domácím se podařilo vyrovnat ve 21. minutě zásluhou Morena, tentýž hráč přidal další branku ihned o dvě minuty později a domácí tak rázem vedli 2:1. Na 3:1 poté zvyšoval ve 37. minutě Narsingh a s hostujícím celkem to tak nevypadalo vůbec dobře. Hostům se však podařilo snížit v 69. minutě, a to když se dokázal prosadit Ede. Domácím se však ještě podařilo vstřelit do konce utkání jednu branku, a to když se dokázal v 79. minutě prosadit Jozefzoon, který v 78. minutě přišel na hřiště. Domácí si tak připisují do tabulky další důležité tři body.

Držení míče: 54% – 46%
    Střely celkem: 18 – 14
    Střely na branku: 8 – 3
    Výhru sledoval z tribuny Depay. Odchovanec PSV.

90+3

90+3
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka zápasu a rozhodčí tak za malou chvíli zápas ukončí.

90+2
    Gutiérrez nyní poslal příliš dlouhý pas na El Azzouziho a míč tak končí pouze u brankáře Zoeta.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

89
    Pröpper nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, Cabral se však stihl vrátit a Pröppera dokonce předběhnout.

88
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Jari Oosterwijk a místo něj nastupuje Zakaria El Azzouzi.

87
    Pereiro nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, následně však k němu přistoupil Tapia a od míče ho odstavil.

86
    Domácí nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

85
    Agyepong si nyní nerozuměl s jedním ze svých spoluhráčů poblíž hranice vápna soupeře a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

84
    Hosté se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

83
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Jürgen Locadia a místo něj nastupuje Gaston Pereiro.

82
    Domácí si nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak získávají hosté.

81
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

80
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

Martin Penker

Branky: 21. H. Moreno, 23. H. Moreno, 37. L. Narsingh, 79. Jozefzoon – 8. Oosterwijk, 69. Ede

Karty:   71. Ede (TWE)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:9.
    PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Isimat-Mirin, H. Moreno – D. Pröpper, Hendrix (78. Willems), Guardado – L. Narsingh (78. Jozefzoon), L. de Jong, Locadia (83. Pereiro).
    Náhradníci: Pasveer – Pereiro, Schaars, Maher, Willems, Jozefzoon, De Wijs.

FC Twente: Marsman – ter Avest, Tapia, Uvini, Schilder – Mokotjo, Ziyech, Gutiérrez – Ede (80. Agyepong), Oosterwijk (88. El Azzouzi), Cabral.
    Náhradníci: Drommel – Agyepong, Hölscher, van der Heyden, Bijen, van der Lely, El Azzouzi.

Rozhodčí: van Boekel – Goossens, van Dongen – Lindhout