Michalovce – Lipt. Mikuláš 0:1 (kon.) | Topoľčany – Bardejov 1:3 (kon.) | Senica – Nové Zámky 2:3 (kon.)
Prešov – Detva 3:4 (kon.)
HC Prešov
3:4 (0:0, 0:2, 3:2) Stav série: 1:3
HK Detva
sk Úterý 16.02.2016, 18:001. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Je dobojované. Detva zdolala Prešov v štvrťfinále 3:1 na zápasy (1:2pp, 3:1, 5:4, 4:3) a postupuje do semifinále. Prešovčania si v závere duelu vypracovali sľubný tlak, no nedokázali vyrovnať skóre a napokon sa tak pre nich ročník 2015/2016 končí pred bránami semifinále. Detva dnes predviedla väčšiu chuť po víťazstve a po vypätej záverečnej tretine napokon dokráčala za vytúženým víťazstvom. (20:20:13)

59:30
    Marton odchádza na striedačku a Prešovčania budú hrať so šiestimi hráčmi.

59:15
    Puk je ďaleko od detvianskej brány. Do konca zápasu ostáva necelá minúta.

58:42
    Detva si zatiaľ drží súpera na dištanc. Stále vedie o jeden gól, prehusťuje stred pásma a nedovoľuje súperovi dostať sa na dostrel svojej brány.

58:15
    Na kolenách sa teraz ocitol útočník Jakub Kubiš, diváci si vyžadujú od hlavného rozhodcu vylúčenie, no v hre sa bude pokračovať za rovnovážneho počtu hráčov.

57:42
    Prešovčania hodnú chvíľu strávili v útočnom pásme, no k priamemu ohrozeniu detvianskej brány sa nedostali. Možno očakávať, že domáci sa odhodlajú v závere zápasu k hre bez brankára.

57:03
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    Tentoraz to ale domácemu tímu vyšlo a 177 sekúnd pred koncom stretnutia prehrávajú už len o jeden gól. Strelecky sa presadil Samuel Chalupa, ktorý vykresal iskierku nádeje pre domáci tím.
    Asistencie: Filip Podsedlý

56:45
    Orčík teraz ľavým betónom vyrazil puk ďaleko pred seba, túto situáciu mu napokon pomohol zvládnuť zadák Jendroľ, ktorý sa obetavo hodil prešovskému hráčovi do strely a znemožnil mu zakončiť.

55:51
    Pri puku je Predajniansky, ktorý založil útočnú akciu, no hráči hosťujúceho klubu sa nikam neponáhľajú a umne držia puk vo svojej moci.

55:41
    Tentoraz sa ale Prešovčanom podarilo získať útočné pásmo. Domáci síce získali puk na buly, no puk končí mimo ľadovej plochy a hra je vysťahovaná do strednej tretiny.

55:19
    Zápas vstúpil do svojej poslednej päťminútovky. Detvianski hráči sa snažia hrať vo vysokom tempe na rýchle striedania, držia si súpera na dištanc a Prešovčanom nedovoľujú dostať sa na dostrel svojho brankára.

54:27
    Bezprostredne po buly od modrej pálil Briják, no jeho pokus skončil len na vyrážačke brankára Detvy.

54:23
    Hráči hosťujúceho tímu sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia. Nasledovať bude vhadzovanie po ľavici gólmana Orčíka.

53:29
    Detva dala gól!
    A hráčom Detvy sa teraz vyplatil dôraz pred gólmanom Martonom. V neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval DAVID GRAHAM, ktorý dorazil puk za bezmocného prešovského brankára. Necelých sedem minút pred koncom stretnutia tak Detva o dva góly a je jednou nohou v semifinále.
    Asistencia: Brandon Parkhouse

53:09
    Prešovčania si vypracovali ďalšiu sľubnú príležitosť, no Orčík sa teraz zaskvel veľmi dobrým zákrokom a s pomocou spoluhráčov vypätú situáciu pred vlastným bránkoviskom zvládol na výbornú.

52:11
    Čas prudko ubúda. Prešov stále prehráva o jeden gól. Detva má puk vo svojej moci a nikam sa neponáhľa. Každá jedna sekunda s pukom na hokejke má pre hostí cenu zlata. Ivan Zorvan ale teraz predviedol obrovskú hrúbku pri rozohrávke, no domáci hráči nedokázali potrestať jeho nepresnú prihrávku.

51:28
    Domáci tím sa dostal do prečíslenia 3 na 2. Podsedlý vyzval do zakončenia Chalupu, no prešovský útočník nedokázal usmerniť razantnú prihrávku do detvianskej brány.

51:06
    Prešovčania teraz získali útočné pásmo. Do konca zápasu ostáva necelých deväť minút.

Dávid Lech

Branky a nahrávky: 45. Horvát (Kivader, Dancsák), 51. Dancsák (Horvát, Kivader), 58. Chalupa (Podsedlý) – 24. Graham (Hussey, Predajniansky), 26. P. Fekiač (Sládok, Říha), 48. Srnka (Říha, Busilko), 54. Graham (Parkhouse)

HC Prešov: Marton – Obšut, Hriňa, Tkáč, Novický, Popela, Nitriansky, Briják, Pitka – Podsedlý, Prokop, Kubiš – Halás, Nagy, Chalupa – Dancsák, Bylina, Kohutiar – Kivader, Horvát, Schroner
    HK Detva: Orčík – Sládok, Zorvan, Predajniansky, Busilko, Mačkovič, Devečka, Jendroľ – Síkela, Srnka, Říha – Graham, Hussey, Parkhouse – Buda, P. Fekiač, Hájnik – Balko, Šechný, Gašpar

Rozhodčí: Majling – Smerek, Kollár