Olomouc – Mountfield HK 4:6 (kon.) | Č. Budějovice – Letňany 6:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Chomutov 4:3 (po pr.) | K. Vary – Vsetín 6:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 2:6 (kon.)
Vítkovice – Slavia 2:9 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 13:2 (kon.)
HC Litvínov – Havířov 7:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Jihlava – Poruba 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
HC Plzeň 1929
Pátek 26.02.2016, 17:00 • Svijanská Aréna • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Pro dnešek se s vámi loučíme a budeme se těšit u dalšího zápasu. (19:54:13)

Bláznivá třetí část je za námi. Rozhodčí v ní udělili neskutečných 74 trestných minut, přičemž nařídili i trestné střílení. Liberečané zaslouženě berou tři body, neboť byli po celý zápas aktivnější a jejich herní projev působil sebevědomějším dojmem.

59:56
    Po potyčce bude rozhodčí dnes již zřejmě naposledy vylučovat. Na trestnou lavici míří Martin Jursa (LIB) a Marek Rubner (PLM) za hrubost. Petr Wiencek (LIB) za napadení. Matěj Chalupa (PLM) navíc inkasuje již pátý vyšší trest v tomto utkání a míří do šaten (10 minut nesportovní chování).

59:51
    Chrtek s Wiencekem ujížděli sami na Krasanovského. Plzeňského gólmana chtěli vymíchat, když si dvakrát předali kotouč, nicméně brankář Plzně předvedl doslova fantastický zákrok a tygřím skokem pokus druhého zmiňovaného "do odkrytého branky" eliminoval!

58:48
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberecký gólman Matěj Žajdlík poslal přihrávku SAMUELU SOLENSKÉMU, který kotouč tečoval přímo do plzeňské brány. Asistence: Matěj Žajdlík

58:24
    Vojtěch Kovařík (PLM) inkasuje další desetiminutový trest za nesportovní chování.

58:17
    Plzeň si vyžádala oddechový čas.

56:40
    Žajdlík zmařil další pokus Plzně. Puk chytil a zalehl.

56:02
    Solenský z velké blízkosti minul! Následně jsou hosté kompletní, obě mužstva hrají v plném počtu.

54:06
    Michal Čechura (PLM) je dalším, kdo mizí v útrobách stadionu. Od hlavního sudího obdržel dvouminutový + desetiminutový trest za naražení zezadu.

52:40
    Na trestnou lavicí míří jeden hráč z každého týmu. Tomáš Nezbeda (LBC) si odsedí 2+2 minut a Vojtěch Kovařík (PML) 2+2+2+10 minut. Přičemž tresty plzeňského hráče jsou za krosček, hrubost a nesportovní chování.

52:18
    Vynikající zákrok Matěje Žajdlíka! Liberecký gólman nejprve nasměroval svojí přihrávku pouze k jednomu z plzeňských hráčů, ten okamžitě dorážel, načež posunul kotouč na volného Rubnera. Jeho střelu do horních pater zařízení, ale již ležící maskovaný muž dokázal lapačkou zachytit, skóre se tedy nemění.

51:21
    Wiencek se otočil kolem své osy a tvrdou ránu poslal mimo brankoviště.

49:30
    Po faulování Nezbedy plzeňským hráčem se sudí rozhodli udělit libereckému útočníkovi trestné střílení, které střelou na Krasanovského lapačku neproměnil.

48:58
    Indiáni vyvíjí velký tlak na libereckého brankáře.

46:45
    Martin Starosta (LBC) dostal dva desetiminutové tresty za nesportovní chování, což pro něj znamená, že si v dnešním utkání už nezahraje.

46:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Adam Váchal se zmocnil puku a z pravého rohu dolního rohu poslal puk přímo za brankářova záda.

45:38
    Neskutečná šance Západočechů. Slovy by příležitost nejvíce vystihlo spojení Absolutní či stoprocentní tutovka. Hosté divoce ostřelovali Žajdíka, ten si proti ráně Čady od modré čáry vyjel mimo brankoviště, přičemž ztratil hokejku. Ta doklouzala na levý okraj modrého území vymezeného pro gólmana. Kotouč se při zásahu strážce liberecké svatyně odrazil přímo na hokejku Matěje Chalupy, před nímž zívala více než odkrytá klec. Jenže právě Žajdlíkova upuštěná hokejka rozhodila plzeňského forvarda natolik, že si musel kotouč potáhnout více do strany a následně trefil pouze spojnici tyčí!

RR

Terezie Hozová

Branky a nahrávky: 8. Kunst (Nezbeda, Kačírek), 8. Starosta (Juščák, Chrtek), 13. Nezbeda (Juščák, Kačírek), 38. Jursa (Eichler, Solenský), 59. Solenský (Žajdlík) – 12. Fenc (Eret, M.), 47. Váchal

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Hrstka) – Habermann, Bednář, Eichler, Turský, Kunst, Korecký, Velechovský, Starosta – Branský, Juščák, Jeník, Wiencek, Solenský, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Burda, Chrtek
    HC Plzeň 1929: Krasanovský (9.-38. Červenka R.) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Červenka M., Eret, Straka, Roubal D., Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal J.

Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian